reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przegląd techniczny auta
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:21    Temat postu: Przegląd techniczny auta Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie mogę znaleźć informacji na temat przeglądu samochodu na
Islandii. Wiem,że ostatnia cyfra rejestracji oznacza miesiąc,do końca
którego trzeba zgłosić się na przegląd. Jeśli wiecie gdzie,za ile,jak wygląda taki przegląd itp itd to będę wdzięczny za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta ostatnia cyfra to mozna troche naciagnac.
Przykladowo Twoja rejestracja konczy sie 8, czyli przeglad musisz zrobic do konca sierpnia. Jednak nic sie nie stanie gdy skontrolujesz swoj samochod do konca pazdziernika. Masz te dwa miesiace marginesu. No chyba ze przyjedzie policja i naklei Ci na rejestracji nalepke z data do kiedy musisz zrobic przeglad.
Przeglad robisz w Frumherji ( http://www.frumherji.is/ jest tez troche po angielsku), to znaczy ja tam robilem i nie wiem czy jest mozliwosc robienia gdzies jeszcze. Dzownisz pod ich numer umawiasz sie na pasujacy Ci termin (data i godzina) i w umowionym terminie pojawiasz sie z samochodem. Kontrola przeprowadzana jest tylko w dni robocze, godzina 8-16.
Trwa okolo 20 minut. Kosztuje (ja tyle zaplacilem) nieco ponad 6 tysiecy koron. Sprawdzane jest uklad wydechowy, hamulcowy, elektryka, swiatla i jeszcze jakies rzeczy. Jesli samochod przeszedl dostajesz nowa nalepke ta jakby fioletowa. Jesli nie przeszedl dostajesz nalepke zielona na ktorej nadal mozesz jezdzic. Dostajesz informacje co masz naprawic by samochod przeszedl kontrole i date do kiedy masz sie zglosic ponownie. Gdy wszystko naprawisz ponownie sie umawiasz, ponownie placisz tylko ze podobno mniej i wtedy sprawdzaja Ci tylko to co bylo zepsute.
To chyba tyle.
Nie jestem pewien czy dobrze opisalem co sie dzieje gdy samochod nie przejdzie kontroli bo ten fragment znam tylko ze slyszenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ta naklejka kolorowa na tablicy z miesiacem & rokiemto nie jest przypadkiem termin przegladu? okres ubezpieczenia & przeglad auta chyba pokrywaja sie. nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomcat

Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skąd: (juĹź nie)Reykjavik
PostWysłany: 30 Sie 2007, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci,unregistered,za tę garść informacji.Mam nadzieję,że moje
auto "zda egamin".Acha,nalepka jest tylko na rok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 30 Sie 2007, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 miesiecy zdaje sie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Sie 2007, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nalepka jest na 12 miesiecy o ile pojedziesz w miesiacu w ktorym masz miec przeglad. moje stare auto mialo rejestracje XX 536 czyli co roku w czerwcu jesli bym jezdzila to bym miala na 12 miesiecy. oczywiscie moglam pojechac juz w maju a najpozniej w sierpniu. po 2 miesiacach polisj ama prawo naklejenia naklejki na szybe i wtedy masz tydzien czasu na przeglad. po tym czasie policja sciagnie tablice ktore sa do odebranie we Frumherji niegaleko fabryki czekolady Noi sirius i Egilsa produkujacego pepsi itp napoje. to na tej samej ulicy cpo czekolada.
tam tez robia przeglad samochodow. przeglady robia w kilku miejscach. jedno jest jeszcze na Skeifanie na przeciwko starego kronanu a dzisiejszego monopolowego.
sa w hafnarfjordzie ale ja nie wiem gdzie. trzeba poszukac bo kilkanascie jest napewno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 31 Sie 2007, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nalepka jest tak jak napisala Lovisa.
Wazna tylko do miesiaca na ktory konczy sie Twoja rejestracja.
Zreszta dostajesz Skoðunarvottorð Ökutækis (Swiadectwo kontroli technicznej pojazdu) i tam masz napisane kiedy nastepna kontrola powinna byc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Sie 2007, 4:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nalepka jest na 12 miesiecy


A moja naklejka była ważna na 3 lata.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 31 Sie 2007, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:


A moja naklejka była ważna na 3 lata.


Tylko ze dotyczy to jednak czegos innego niz nalepka po corocznej kontroli technicznej prawda?
Oczywiscie jest ta mozliwosc dla samochodow nowych, jednak akurat mowa jest o kolejnej kontroli samochodu.
Widzisz roznice Viking?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Sie 2007, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tam na 3 lata dla nowego auta
pozniej na 2 lata
a pozniej co roku.l

nowe auta z wypozyczalni tez maja naklejke na 1 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
googas24

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 3
PostWysłany: 27 Cze 2009, 22:28    Temat postu: niepojechanie na umĂłwiony termin Odpowiedz z cytatem

Witam!Mam taką sytuację że jestem umówiony na przegląd,mam już ustalony termin na wtorek,lecz dzisiaj pękła mi linka od ręcznego i nie zrobię tego do wtorku.Chciałbym się dowiedzieć czy płaci się jakąś karę za nieprzyjechanie na umówiony termin? Czy po prostu dzwoni się potem jeszcze raz i się ponownie umawia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lincoln Burrows

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 12
PostWysłany: 4 Sie 2009, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to z tym przegladem jest-trzeba zrobic do miesiaca z tablicy rejestracyjnej czy jest 2 miesiace dluzej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
halle berry

Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 30
PostWysłany: 5 Sie 2009, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja tez jestem ciekawa jak to jest-bylo 2 miesiace marginesu ale czy jeszcze jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sie 2009, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jest.
Czy ktos z was zlomowal ostatnio auto, czy placa jeszcze te 20.000tys kr i w jakim stanie auto musi dojechac na zlomowisko, czy moge z niego wyciagnac to co jest najbardziej wartosciowe, jakies czesci itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 5 Sie 2009, 11:31    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ja myslę tak- zeby zezłomować furmanke to musi ona byc w takim stanie ze faktycznie kwalifikuje sie ono na złom Smile tzn.oznajmiasz jednogłosnie dla samego siebie ze samochód jest juz zagrozeniem dla innych uczestników ruchu jak i nienadajacy sie juz do naprawy lub wymiany czesci jakichkolwiem bo staje sie mniej warty niz to co przy nim zrobisz.A jak teraz płaca to ci nie powiem bo nie wiem ale słyszałem ze ostatnio płacili 15 tys.a nie 20 tys.ale ile w tym prawdy to czort wie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Sie 2009, 12:55    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Trialerror napisał:
Ja myslę tak- zeby zezłomować furmanke to musi ona byc w takim stanie ze faktycznie kwalifikuje sie ono na złom Smile tzn.oznajmiasz jednogłosnie dla samego siebie ze samochód jest juz zagrozeniem dla innych uczestników ruchu jak i nienadajacy sie juz do naprawy lub wymiany czesci jakichkolwiem bo staje sie mniej warty niz to co przy nim zrobisz.A jak teraz płaca to ci nie powiem bo nie wiem ale słyszałem ze ostatnio płacili 15 tys.a nie 20 tys.ale ile w tym prawdy to czort wie Very Happy


Niejedna fura która została zezłomowana jeździ jeszcze po drogach.
Chłopaki z Vaki też muszą żyć.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 5 Sie 2009, 13:19    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

No i tu masz racje Viking Very Happy a niby skąd na Forum sa dostępne cześci ? przeciez nikt nie kupił w N1 i tu nie sprzedaje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sie 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale slyszalem ze juz niby nie placa za zlomowanie, czy ktos w ostatnim czasie zlomowal autko??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 6 Sie 2009, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomy zlomowal miesiac temu, placili 15000 (minus niezaplacony podatek drogowy) , pozwolili zabrac akumlator (nie chcial oddawac bo nowy)
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seba76

Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: Reykjavik\Bydgoszcz
PostWysłany: 6 Sie 2009, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

halle berry napisał:
no ja tez jestem ciekawa jak to jest-bylo 2 miesiace marginesu ale czy jeszcze jest?

Hej. Z tego co sie orientuje nie ma juz dwoch miesiecy marginesu(mam znajomego z vaki i mowil,ze jak przeglad zrobisz w pozniejszym terminie to placisz kare). Bylem dzisiaj na przegladzie kolo Eimskipu, placilem ok. 7 tys.,kolejki nie bylo, auto przeszlo bez problemu lol
_________________
„Wady Ĺźon trzeba albo usuwać, albo znosić. Kto wady usuwa, czyni Ĺźonę milszą, kto je znosi, czyni lepszym samego siebie.”
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron