reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

艁owcy mit贸w - Islandia wyrzuca Polakow

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Tely

Do潮czy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 30 Sie 2007, 21:26    Temat postu: 艁owcy mit贸w - Islandia wyrzuca Polakow Odpowiedz z cytatem

Mo偶e tutaj opisywaliby艣my ploteczki i niesprawdzone informacje dotycz膮ce rzekomych dzia艂a艅 islandzkiego rz膮du w walce z imigrantami.
Pierwsza plotka:
1. Od wrze艣nia Islandia zawiesza swobodny przep艂yw pracownik贸w z Polski, sprawa by艂a dyskutowana w parlamencie. Prawda czy mit???
2. osoby kt贸re przylecia艂y 28 sierpnia /jeden dzie艅 w t膮 jeden w t膮/ by艂y sprawdzane pod kontem posiadania bilet贸w powrotnych. Prawda czy mit???

Moim zdaniem jedna i druda sprawa to bzdury.
ad1. To nie takie proste Islandczycy te偶 korzystaj膮 ze swobodnego przep艂ywu i zawieszenie tej zasady musz膮 uzasadni膰 zachwianiem na swoim rynku pracy /nie widz臋 takiej mo偶liwo艣ci przy bezrobociu na poziomie 0.9%/.
ad2. Nie trzeba posiada膰 biletu powrotnego /na 100%/. Wg orzeczenia Europejskiego trybuna艂u sprawiedliwo艣ci osoba poszukuj膮ca pracy ma status pracownika i co za tym idzie przys艂uguj膮 jej takie same prawa jak pracownikowi /oczywi艣cie nie dotyczy to wyp艂aty Very Happy /. Tak samo jak pozwolenie na pobyt ma wy艂膮cznie charakter deklaratywny.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tely

Do潮czy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 30 Sie 2007, 21:28    Temat postu: Re: 艁owcy mit贸w - Islandia wyrzuca Polakow Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:

2. osoby kt贸re przylecia艂y 28 sierpnia /jeden dzie艅 w t膮 jeden w t膮/ by艂y sprawdzane pod kontem posiadania bilet贸w powrotnych. Prawda czy mit???



Ale da艂em lol lol lol , oczywi艣cie "pod k膮tem"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
monika

Do潮czy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 30 Sie 2007, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo偶e i mit z tymi biletami ale mnie w czerwcu te偶 pytali o to ile chce zosta膰 i czy mam bilet powrotny. z tym 偶e pytali wszystkich a wi臋kszo艣膰 nie mia艂a i itak przeszli. ja sie chocia偶 nie stresowa艂am 偶e mnie cofn膮 bo bilet mia艂am
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KrzynioPL

Do潮czy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWys砤ny: 3 Wrz 2007, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze co ???? jaja sobie robicie, moja nazeczona przyleciala bez biletu powrotnego w lipcu i o nic sie ja nie pytali Very Happy
_________________
dajcie mi cz艂owieka a znajd臋 na niego paragraf Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Wrz 2007, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mit bo dzis dzwonilam do biura emigracyjnego i nie planuja nic robic zeby polakom przymknac wjazd. a to dlatego ze podpisali umowe ze panstwa czlonkowskie UE maja swobodny wjazd wiec Polska tez.
Co chwile powstaje jakis mit. Za moich czasow byl mit ze nie bedzie zilonych kart a jakos ja dostalam bez problemow.

najlepszy mit to ten:

polacy czesto myla pojecie obywatelstwo i paszport.
kiedy dostaniesz paszport? takie pada najczesciej pytanie. chodzi tu o obywatelstwo. w koncu uslyszalam ze paszport dostaje sie na 10 lat ( bo to prawda, chociaz moj nowy jest tylko na 5 lat) ale komus chodzilo o obywatelstwo. mit byl taki, choc mysle ze nadal gdzeis krazy, ze obywatelstwo daja tylko na 10 lat! hahahah!
Jak mozna zabrac cos czego nie mozna bo jest na stale??
Przeciez w dokumentach nie pisze ze ma sie oywatelstwo od ... do ...
to jest moj mit nr 1
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron