reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ginekolog
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 1 Wrz 2007, 11:21    Temat postu: Ginekolog Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję na przedwczoraj namiary do dobrego ginekologa (chodzi o badanie, a nie ciążę).
Najlepiej takiego, który będzie skłonny przyjąć mnie nawet w weekend. Reykjavik i okolice. Mogę pofatygować się nawet kilkadziesiąt kilometrów za stolicę.
Dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2007, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze do szpitala musisz sie udac i tam zapytac skoro to nagly przypadek?
ale u nich to pewnie i tak przyjmi cie zwykly lekarz i kaze dzwonic od poniedzialku zeby umowic sie na wizyte. ale mam nadzieje ze sie myle.

sproboj w Borgarspitalin to tez z wieza i udaj sie na Slysadeild - Emergency. to wejscie z boku budynku.
poweidz o co chodzi i jest szansa ze tam ci si euda znalesc to co potrzebujesz. wizyta tam to koszt ok 3500 moze nawet wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 1 Wrz 2007, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Ja znam jednego lekarza ginekologa ktory przyjmuje w Domus medica Karl Olafsoon. Wszystkie badania robi lacznie z USG cytologia itp. Niestety nie wiem czy przyjmuje w weekendy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Wrz 2007, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domus Medica to dobry adres - to sa prywatne gabinety lekarske i najszybciej tam cos znajdziesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 3 Wrz 2007, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się okazuje droga do ginekologa na Islandii bywa kręta. W sobotę dotarłam do Laeknavaktin w Kopavogur - tam odesłała mnie islandzka znajoma. "Panienka z okienka" poinformowała mnie, że ginekologa nie mają, ale jest femine doctor - cokolwiek to miało znaczyć. Powiedziałam jej jaki jest problem, na co ona stwierdziła, że na pewno pomoże. Okazało się, że jednak nie pomógł a 1750 ISK poszło na spacer - bo to, ze po wizycie powiedział w końcu, że muszę iść jednak do ginekologa to wiedziałam sama.
Dziś od rana zasięgnęłam języka w pracy. I rozpoczęło się dzwonienie od 8 w poszukiwaniu lekarza.
Przy pierwszych 25-30 telefonach poinformowano nas (dzwoniła Islandka, gdyż uznałam, że prędzej coś załatwi), że "nie przyjmujemy nowych pacjentów", przy kilku kolejnych znowu nam odmawiano, ale dostawałyśmy jakiś dalszy nr na zasadzie "zadzwońcie tam". O godzinie 9 udało nam się znaleźć kogoś kto owszem przyjmie mnie, ale najbliższy wolny termin ma na 25 października!!! I już byłam skłonna kupować bilet do Polski, gdy jednak kogoś znalazłyśmy. Tylko 2 godziny szukania.
Na wizycie okazało się, że przypuszczalna diagnoza postawiona w sobotę była całkowicie błędna. Dostałam receptę. Leki wykupiłam i przezornie spytałam się przemiłego pana czy mogę do niego w przyszłości chodzić. Jakby co mam zaklepane na przyszłość.
Teraz tylko cierpliwości dla tych co będą poszukiwać lekarza dla siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Wrz 2007, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to straszne!! przeciez ten kraj jest taki rozwiniety a zeby nie mozna pojsc do ginekologa tak w 5 minut. a za przeproszeniem jak jakas grzybica czy cĂłs? przecicez to sie zadrapac mozna do pazdziernika.. oni naprawde maja baranie mozgi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 3 Wrz 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leki na grzybicę są dostępne w aptece bez recepty. Przynajmniej większość.
ChociaĹź tyle dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Wrz 2007, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nie chodzilo konkretnie o grzybice ale o co kolwiek. tak drapac sie ze 2 mieisace to troche nie fajnie by bylo... moze jakas polska poradnie trzeba by otworzyc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 0:52    Temat postu: Re: Ginekolog Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
Potrzebuję na przedwczoraj namiary do dobrego ginekologa (chodzi o badanie, a nie ciążę).


Co za różnica czy badanie czy ciążą, ginekolog to ginekolog. Gratuluje znalezienia. Lekarz polecam znaleźć poprzez znajomych a nie na forum.
_________________
"...więc spleć palce z moimi palcami i chodź, i prowadź i daj się prowadzić tam gdzie czeka nas czas dobry czas czas spełnienia..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 1 Lut 2008, 15:54    Temat postu: Ginekolog mĂłwiacy po polsku... Odpowiedz z cytatem

A czy może wie ktoś coś na temat czy gdziekolwiek przyjmuje lekarz ginekolog, który mówi po polsku? Bardzo mi na tym zależy, a boje sie ze po angielsku nie dogadam sie tak dobrze, wiem też, że nie wszyscy lekarze na Islandii mówią po angielsku... Chodzi mi o okolice Keflaviku lub Reykjaviku... chociaż jeśli będzie trzeba to pofatyguje się gdzieś dalej. Z góry bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 1 Lut 2008, 19:42    Temat postu: Re: Ginekolog mĂłwiacy po polsku... Odpowiedz z cytatem

qwiatuszek napisał:
A czy może wie ktoś coś na temat czy gdziekolwiek przyjmuje lekarz ginekolog, który mówi po polsku? Bardzo mi na tym zależy, a boje sie ze po angielsku nie dogadam sie tak dobrze, wiem też, że nie wszyscy lekarze na Islandii mówią po angielsku...


Skoro z Keflaviku to chyba najprosciej byloby poleciec do Polski do ginekologa. Wydaja mi sie ze tam jeszcze kilku takich zostalo (mowiacych po polsku).
Albo moze w Londynie. Tam raczej wiekszosc mowi po angielsku a byc moze bedzie jakis mowiacy po polsku.
Wylot rano do L. wizyta i powrot do domu wieczorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 1 Lut 2008, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny madrala Neutral sie znalazl..cyt. "Skoro z Keflaviku to chyba najprosciej byloby poleciec do Polski do ginekologa. Wydaja mi sie ze tam jeszcze kilku takich zostalo (mowiacych po polsku)"

szkoda slow...na niektorych z was..ciekawe czy jesli chodzi o wasze zdrowie albo o zdrowie kogos z waszej rodziny macie podbne DOBRE (tzn. glupie ) RADY..

Byl chyba taki tekst w jednym z filmow:
Jesli nie wiesz co mowic, mow niewyraznie...
Ja proponuje:
Jesli nie masz co pisac ..MILCZ Exclamation

swoja droga kobieta szuka lekarza na islandii..chyba ma ku temu powody..takie polecenie sobie do polski do lekarza to sa dosc spore koszty panie NIEZBYT MADRY..nie wspomne tez o tym ze dziewczyna moze nie dostac wolnego na 2 dni..bo w 1 dzien moze sie nie wyrobic z przylotem, dotarciem do lekarza..moze potrzebne sa jej jakeis specjalistyczne badania..ktorych nie da sie zrobic jednego dnia - (wiadomo terminy).

Ja osobiscie o polskim ginekologu tu nie slyszlam.
_________________
http://modblog.bmezine.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Lut 2008, 20:35    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepiej wziac tlumacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 1 Lut 2008, 21:19    Temat postu: Re: Ginekolog mĂłwiacy po polsku... Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale bedzie offtopic.
Jednak skoro Owieczkowo zwrocilo mi uwage w sposob dosyc stanowczy, chcialbym moc jakos odpowiedziec.

qwiatuszek napisał:
Chodzi mi o okolice Keflaviku lub Reykjaviku... chociaż jeśli będzie trzeba to pofatyguje się gdzieś dalej.



W tym cytacie masz informacje ze Qwiatuszek jest gotowa pofatygowac sie gdzies dalej jesli bedzie trzeba. Skoro Ty osobiscie o polskim ginekologu tu nie slyszalas to zostaje jej rada ktorej udzielila Esmerka31 (tlumacz) badz w dalszym ciagu rada ktorej udzielilem ja (wyjazd do innego kraju).

W pytaniu nie ma nic o kosztach ani sytuacji zawodowej. Pozwalasz sobie na gdybanie wiec rowniez i ja zrobie cos takiego. Moze dziewczyna nie ma takiej presji finansowej jak byc moze Ty czy byc moze ja i moze sobie pozwolic na wizyte u lekarza specjalisty nawet w Polsce i moze sobie wziac tyle wolnego ile chce.

Skoro Qwiatuszek slyszala ze nie wszyscy lekarze na Islandii mowia po angielsku wydaje mi sie ze powinna poszukac jednak takiego, ktory dobrze mowi w tym jezyku.

Co do wycieczek osobowych to nawet mi sie nie chce pisac bo nie wiem czy ma to sens.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 1 Lut 2008, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu w twoim poscie zabilo troche ironia..a tu na forum jest jej i tak juz za duzo

dziewczyna szuka lekarza TUTAJ, na wyspie - islandii..i moze sie pofatygowac dalej..ale ma na mysli obszar tego kraju...
bo ze do polski sie udac do lekarza moze..to chyba sobie sama zdaje z tego sprawe..
_________________
http://modblog.bmezine.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nowy40
Gość
PostWysłany: 1 Lut 2008, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
to straszne!! przeciez ten kraj jest taki rozwiniety a zeby nie mozna pojsc do ginekologa tak w 5 minut. a za przeproszeniem jak jakas grzybica czy cĂłs? przecicez to sie zadrapac mozna do pazdziernika.. oni naprawde maja baranie mozgi.


Lovisa bardzo mi sie podobalo to okreslenie o tych mozgach....podpisuje sie pod tym obiema rekami Very Happy Very Happy Very Happy .....a jak tam Twoja lodowka ?
Powrót do góry
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 1 Lut 2008, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To naprawdę niewiarygodne jak niektórzy potrafią traktować bardzo poważne sprawy niepoważnie...

A propos tłumacza: orientuje się ktoś ile taka "usługa" może kosztować? Naprawdę zależy mi na tym i w miarę możliwości proszę o poważne odpowiedzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Lut 2008, 23:33    Temat postu: gineklog Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o reykjanesbaer to sluze pomoca w kazdym momencie, jestem kobieta i rozmiem wsyuzstko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 1 Lut 2008, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i jeszcze jedno... słyszałam, że tłumacza sami powinni dać i to bezpłatnie... ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Może ktoś kożystał i sie orientuje czy to prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 1 Lut 2008, 23:39    Temat postu: Re: gineklog Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
jesli chodzi o reykjanesbaer to sluze pomoca w kazdym momencie, jestem kobieta i rozmiem wsyuzstko


Tak dokładnie chodzi o Keflavik... a drogo się cenisz...? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron