reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Depresja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fordur007

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 25 Kwi 2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra lecimy Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Francja, Belgia, Holandia, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Austria, Luxemburg obawiam sie że Włochy i Cypr tez lepiej się miewają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 25 Kwi 2011, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu piszcie gdzie lepiej według Was obecnie mieszkać.

http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=82832
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 25 Kwi 2011, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szybka diagnoza, ale czy trafna.

Oczywiście nawiązuję do wątku o Polaku który odebrał sobie życie.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozecie juz zostawic w spkoju tego czlowieka? Nikt nie potrafi zrozumiec co sie "dzieje w glowie" takich osob i nigdy nikt chyba nie bedzie wiedzial ani nie bedzie umial zrozumiec dlaczego tak postapili a nie inaczej. To nie jest takie proste : jak mam depresje to ide do lekarza lub szukam pomocy. Latwo mowic jak sie tego nie doswiadcza, wiec dyskutujcie sobie o depresji (choc to co w ksiazkach pisza to jedno a zycie to drugie) a zmarlego zostawcie w spokoju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisał:
Czy mozecie juz zostawic w spkoju tego czlowieka? Nikt nie potrafi zrozumiec co sie "dzieje w glowie" takich osob i nigdy nikt chyba nie bedzie wiedzial ani nie bedzie umial zrozumiec dlaczego tak postapili a nie inaczej. To nie jest takie proste : jak mam depresje to ide do lekarza lub szukam pomocy. Latwo mowic jak sie tego nie doswiadcza, wiec dyskutujcie sobie o depresji (choc to co w ksiazkach pisza to jedno a zycie to drugie) a zmarlego zostawcie w spokoju.


W pełni popieram.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
g6

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fordur007 napisał:
No dobra lecimy Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Francja, Belgia, Holandia, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Austria, Luxemburg obawiam sie że Włochy i Cypr tez lepiej się miewają.


No jak widac do 20 sporo brakuje. A jak sie wejdzie w szczegoly to osiedlanie sie w tych krajach nie jest takie proste jak to bylo za czasow bani kredytowej. Zacznijmy od Irlandii: sytuacja ogolne pod wieloma wzgledami o wiele gorsza niz w Islandii a to dopiero poczatek. Masa Irlandczykow obecnie wyjezdza bo nie ma widokow na robote. Wystarczy czy lecimy dalej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fordur007

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:
fordur007 napisał:
No dobra lecimy Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Francja, Belgia, Holandia, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Austria, Luxemburg obawiam sie że Włochy i Cypr tez lepiej się miewają.


No jak widac do 20 sporo brakuje. A jak sie wejdzie w szczegoly to osiedlanie sie w tych krajach nie jest takie proste jak to bylo za czasow bani kredytowej. Zacznijmy od Irlandii: sytuacja ogolne pod wieloma wzgledami o wiele gorsza niz w Islandii a to dopiero poczatek. Masa Irlandczykow obecnie wyjezdza bo nie ma widokow na robote. Wystarczy czy lecimy dalej?
Mały off top. Akurat z Irlandią mam dośc sporo wspólnego moja siostra pracując w cukierni ma bodajże Very Happy 550E tygodniówy. Łatwo przeliczic na ISK lol Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Kwi 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fordur007 napisał:
Mały off top. Akurat z Irlandią mam dośc sporo wspólnego moja siostra pracując w cukierni ma bodajże Very Happy 550E tygodniówy. Łatwo przeliczic na ISK lol Evil or Very Mad


Taaa, to jest ten irlandzki paradoks: kraj kompletnie zbankrutowal ale kraje euro pozyczyly kase cos 80 mld euro na podtrzymanie. Teraz trzeba tylko to splacic. Jak nie ma dewaluacji to trzeba bedzie podnosic podatki i obcinac zarobki. To powoduje kurczenie sie rynku pracy wiec masa ludzi wyjezdza. Czy w tej cukierni zbyt nie spada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fordur007

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 30 Kwi 2011, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:
fordur007 napisał:
Mały off top. Akurat z Irlandią mam dośc sporo wspólnego moja siostra pracując w cukierni ma bodajże Very Happy 550E tygodniówy. Łatwo przeliczic na ISK lol Evil or Very Mad


Taaa, to jest ten irlandzki paradoks: kraj kompletnie zbankrutowal ale kraje euro pozyczyly kase cos 80 mld euro na podtrzymanie. Teraz trzeba tylko to splacic. Jak nie ma dewaluacji to trzeba bedzie podnosic podatki i obcinac zarobki. To powoduje kurczenie sie rynku pracy wiec masa ludzi wyjezdza. Czy w tej cukierni zbyt nie spada?
Pytałem, cytuje "jeść, pić i palić zawsze będą" lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 1 Maj 2011, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fordur007 napisał:
zatroskany napisał:
fordur007 napisał:
Mały off top. Akurat z Irlandią mam dośc sporo wspólnego moja siostra pracując w cukierni ma bodajże Very Happy 550E tygodniówy. Łatwo przeliczic na ISK lol Evil or Very Mad


Taaa, to jest ten irlandzki paradoks: kraj kompletnie zbankrutowal ale kraje euro pozyczyly kase cos 80 mld euro na podtrzymanie. Teraz trzeba tylko to splacic. Jak nie ma dewaluacji to trzeba bedzie podnosic podatki i obcinac zarobki. To powoduje kurczenie sie rynku pracy wiec masa ludzi wyjezdza. Czy w tej cukierni zbyt nie spada?
Pytałem, cytuje "jeść, pić i palić zawsze będą" lol


Jasne, pytanie tylko ile i co. Jesc mozna kawior, popijac szampanem i palic cygara albo kartofle, maslanke i skrety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Skorpion28

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 22
PostWysłany: 21 Maj 2011, 3:56    Temat postu: efectin Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Loviso -- jesli to naprawde depresja, nie pomoze ani hobby, ani przebywanie z ludzmi, ani nic innego. Tylko lekarz, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra. I leki. Moja matka choruje od lat, bo to niestety choroba przewlekla i czesto tylko zaleczalna, nie wyleczalna. Jej bardzo dobrze zrobil lek EFFECTIN, po dwoch miesiacach zaczela jej wracac chec do zycia.
Osobiscie radze Ci najpierw sprawdzic, czy rzeczywiscie masz depresje. Wejdz na strone www.leczdepresje.pl Maja tam mnostwo przydatnych informacji.
Pozdrawiam i zycze Ci, zeby to tylko chandra byla.



Witam a oto informacje o leku efectin-radze nie brac
http://www.nerwica.com/miertelne-choroby-wywo-ane-przez-efectin-t14257.html
_________________
Skorpion
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Skorpion28

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 22
PostWysłany: 21 Maj 2011, 4:01    Temat postu: DEPRESJA Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
tak to prawda ze czytanie o depresji i innych chorobach psychicznych moze nie byc dobrym pomyslem bo czest widzimy u siebie oznaki chorobowe.
co do izolacji to tak izoluje sie i wiem to ale nie mam za bardzo gdzie i do kogo pojsc aby bylo ok.
ostatnio zaufalam komus i co? i nic. obgadala mnei i jeszcze sie obrazila.
no ale nie wszyscy sa tacy sami no nie?
co do tlumaczenia to moj islandzki jest marny i tego nie rozumiem ale jak przyjdzie moj brat to sie go zapytam bo on dobrze zna islandzki. chyba ze wyjdzie jak perszing bo on wlasnei tak ma ze wchodzi i wychodzi. ale postaram sie.



OTO SYMTONY DEPRESJ:
Nie lekcewaĹź objawĂłw!

Zastanów się, czy ostatnio zaobserwowałeś u siebie
kilka spośród takich dolegliwości:

poczucie ciągłego zmęczenia, ociężałość, utrata energii
smutek, przygnębienie, płaczliwość
utrata zainteresowań, "nic Cię nie cieszy"
niechęć do pracy, wykonywania codziennych czynności
brak zadowolenia z życia, niechęć do życia
pogorszenie pamięci, trudności ze skupieniem uwagi przy czytaniu, oglądaniu telewizji
zamartwianie się (o dzień dzisiejszy, o przyszłość)
unikanie spotkań ze znajomymi
uczucie wewnętrznego napięcia, niepokoju
wczesne budzenie się, płytki sen lub odwrotnie, trudności z porannym wstawaniem
złe samopoczucie rano
brak apetytu, chudnięcie
zaparcia, zasychanie w ustach
bóle: głowy, różnych grup mięśni
myśli samobójcze.
_________________
Skorpion
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dagii

Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 20
PostWysłany: 19 Maj 2012, 19:06    Temat postu: psycholog Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem psychologiem i zastanawiałam się czy wśród naszych rodaków w Reykjaviku istniała by potrzeba polskiego psychologa/psychoterapeuty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 19 Maj 2012, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
OTO SYMTONY DEPRESJ:
Nie lekcewaĹź objawĂłw!

Zastanów się, czy ostatnio zaobserwowałeś u siebie
kilka spośród takich dolegliwości:

poczucie ciągłego zmęczenia, ociężałość, utrata energii
smutek, przygnębienie, płaczliwość
utrata zainteresowań, "nic Cię nie cieszy"
niechęć do pracy, wykonywania codziennych czynności
brak zadowolenia z życia, niechęć do życia
pogorszenie pamięci, trudności ze skupieniem uwagi przy czytaniu, oglądaniu telewizji
zamartwianie się (o dzień dzisiejszy, o przyszłość)
unikanie spotkań ze znajomymi
uczucie wewnętrznego napięcia, niepokoju
wczesne budzenie się, płytki sen lub odwrotnie, trudności z porannym wstawaniem
złe samopoczucie rano
brak apetytu, chudnięcie
zaparcia, zasychanie w ustach
bóle: głowy, różnych grup mięśni
myśli samobójcze.


Kurczę, nie wiedziałem, że mam od 5 lat depresję Crying or Very sad

I znów trzeba się napić pepsi pepsi drink drink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 20 Maj 2012, 11:07    Temat postu: Re: psycholog Odpowiedz z cytatem

dagii napisał:
Witam, jestem psychologiem i zastanawiałam się czy wśród naszych rodaków w Reykjaviku istniała by potrzeba polskiego psychologa/psychoterapeuty?


wydaje mi sie ze tak,sama znam kilka przypadkow gdzie psycholog by sie przydal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 20 Maj 2012, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wydaje mi sie ze tak,sama znam kilka przypadkow gdzie psycholog by sie przydal


Może by się i przydał, ale pokaż mi Polaka który za to zapłaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 20 Maj 2012, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisał:
Cytat:
wydaje mi sie ze tak,sama znam kilka przypadkow gdzie psycholog by sie przydal


Może by się i przydał, ale pokaż mi Polaka który za to zapłaci.


no tak zapomnialam, wlasnie te osoby co by im sie przydala takowa wizyta najbardziej zrzedza a pozniej stany depresyjne...hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi19855

Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 31
Skąd: borlakshofn
PostWysłany: 24 Cze 2012, 17:01    Temat postu: depresja Odpowiedz z cytatem

dagii

Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 23
Wysłany: 19 Maj 2012, 20:06 Temat postu: psycholog
Witam, jestem psychologiem i zastanawiałam się czy wśród naszych rodaków w Reykjaviku istniała by potrzeba polskiego psychologa/psychoterapeuty?

Ja osobiscie potrzebuje pomocy psychoterapeuty i zaplacilabym za pomoc pozbycia sie choroby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lip 2012, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedobrze jak o depresji pisza tacy, ktorzy znaja ja z... Wikipedii, jak Wszystkowiedzacy Zatrosk (swoja droga - co za depresyjny nick! Smile )

Przyczyna depresji moze byc takze dysfunkcja fizjologiczna organizmu.
Czyli cos podobnego np do cukrzycy - zaburzenie wydzielania jakiegos hormonu badz nieprawidlowy wychwyt neuroprzekaznikow.

I nikt nie powie cukrzykowi, idz na psychoterapie, albo mysl pozytywnie, to bedziesz mial prawidlowy poziom insuliny, prawda?

I wielu przypadkach podobnie jest z tzw. depresja. Odpowiada za to nieprawidlowy czy wrecz patalogiczny wychwyt neuroprzekaznikow i zadna psychoterapia nie pomoze, TRZEBA uzyc leku, ktory unormuje te fizjologiczne procesy, podobnie jak cukrzykowi potrzebna jest insulina.

Lekow antydepresyjnych jest mnostwo, szkoda wymieniac.
Niemniej jednak tak jak ze wszystkim, nalezy ostroznie podchodzic do lekow nowych, chetnie reklamowanych, ale historia ich stosowania jest zbyt krotka, by byla wiarygodna, zwlaszcza w zakresie skutkow ubocznych po dlugotrwalym stosowaniu, bo leki antydepresyjnie czesto trzeba brac przez cale zycie.

Poza tym wazne jest rozpoznanie czy depresja jest przyczyna czy skutkiem czegos innego.
Czestym bledem w leczeniu depresji jest zle rozpoznanie.

Zdarza sie bowiem ze depresja jest latwiej zauwazanym objawem choroby efektywnej dwubiegunowej.
W chorobie tej naprzemiennie wystepuja okressy nadmiernego pobudzenia, naddaktywnosci i nastepujacej po niej depresji, bedacej jednak czesto tylko skutkiem fizycznego i nerwowego i umyslowego wyczerpania po owym okresie naddaktywnosci.
W takim wypadku tym co nalezy leczyc jest owa naddaktywnosc i nalezy stosowac leki hamujace ten stan. Depresja pozniej po prostu nie nastepuje, bo organizm nie doprowadza sie do tego stanu wyczerpania, po ktorym wpada w dolek.

Jednym z najstarszych lekow antydepresyjnych i jednoczesnie bardzo skutecznym i o dokladnie poznanych skutkach ubocznych jest amitryptylina.

Amitryptylina stosowana jest takze w leczeniu zaburzen snu jak i uporczywych migren.

Nie moga jej jednak stosowac osoby z problemami sercowymi.

I jeszcze raz powtarzam - DEPRESJA moze byc efektem czysto fizjologicznej dysfunkcji organizmu i moze nie miec nic wspolnego z psychika cierpiacego na nia osobnika.
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron