reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Depresja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
malczewska.alicja

Doczy: 11 Pa 2013
Posty: 24
PostWysany: 14 Pa 2013, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy problem wydaje się prosty i banalny gdy patrzy się na niego z boku. Ale myślę, że dużo prawdy jest w tym, że pasja pomaga wyjść z depresji. Jest to w końcu nie tylko coś co sprawia nam przyjemność, ale też zajmuje myśli. A jeżeli mowa o czytaniu nt. depresji to nie jestem pewna czy to nie wywoła odwrotnego skutku - zamiast pomóc to jeszcze pogłębi problem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
raduczoid

Doczy: 05 Gru 2013
Posty: 4
PostWysany: 15 Sty 2014, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Depresja to problem nie tylko dla samej osoby chorej ale też otoczenia, które nie może poradzić sobie z tym, że bliska im osoba nie daje się w żaden sposób podnieść na duchu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartoszkamel

Doczy: 01 Lut 2014
Posty: 1
PostWysany: 1 Lut 2014, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malczewska.alicja napisa:
Każdy problem wydaje się prosty i banalny gdy patrzy się na niego z boku. Ale myślę, że dużo prawdy jest w tym, że pasja pomaga wyjść z depresji. Jest to w końcu nie tylko coś co sprawia nam przyjemność, ale też zajmuje myśli. A jeżeli mowa o czytaniu nt. depresji to nie jestem pewna czy to nie wywoła odwrotnego skutku - zamiast pomóc to jeszcze pogłębi problem.


Pasja zdecydowanie pomaga wyjść z depresji. Ważne, aby się skupić na tym co sprawia nam przyjemność.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sylwietka206
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Sty 2014
Posty: 14
PostWysany: 17 Mar 2014, 17:03    Temat postu: potrzebny lekarz Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje sie ktoś czy gdzieś na Islandii przyjmuje Polski psychiatra?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rzuhwa1

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 3
PostWysany: 18 Mar 2014, 11:57    Temat postu: w Finlandii Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu byłem w Finlandii pod koniec wakacji. W krajach skandynawskich depresja jest na tyle popularnym problemem, że Państwo "wysyła" obywateli na odwyk do ciepłych krajów. Nie wiem dokładnie na czym to wysyłanie polega (chyba chodzi o wykupione miejsca w hotelach) - ale może taka podróż to jest lekarstwo?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
guzikmichal85

Doczy: 03 Mar 2014
Posty: 6
Skd: Warszawa
PostWysany: 26 Mar 2014, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam kobietę chorą na depresję. Bardziej zaatakowała po wyprowadzce z kraju. Pomogło jej odnalezienie pasji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lowell
=user zmienił nazwę=
Doczy: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skd: Keflavík
PostWysany: 27 Lis 2015, 13:20    Temat postu: Re: w Finlandii Odpowiedz z cytatem

rzuhwa1 napisa:
Kilka lat temu byłem w Finlandii pod koniec wakacji. W krajach skandynawskich depresja jest na tyle popularnym problemem, że Państwo "wysyła" obywateli na odwyk do ciepłych krajów. Nie wiem dokładnie na czym to wysyłanie polega (chyba chodzi o wykupione miejsca w hotelach) - ale może taka podróż to jest lekarstwo?


Pewnie, że może być lekarstwem taka podróż. Moga być też zakupy, hobby, rozmowa i wiele innych rzeczy.
Sam chorowałem na depresję. Trafiłem na fajnego lekarza ale było to kiedy byłem w Polsce. Są nowe leki, itd więc depresję można i trzeba leczyć. MI pomaga rozmowa, dyskusja inteligentna, ciekawa....każdemu pomoże coś innego. W sumie sam jestem ciekaw czy jest Polski lekarz psychiatra na Islandii...wątpię ale w sumie przecież znamy inne języki, prawda?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 27 Lis 2015, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz bardziej w to wątpię, przeglądam ostatnio pewną grupę dyskusyjną w temacie pracy tutaj i zauważyłem że wręcz trendy staje się nieznanie żadnego obcego języka, nawet z własnym niektórzy mają problemy. Widać nawet UK wymogło na nowych przybyszach choć kulawą znajomość angielskiego, a tutaj to "hulaj dusza, piekła nie ma". Ciekawe co będzie jak trzeba będzie pójść do banku, lekarza, urzędu, czy też brak znajomości języka okaże się właściwy.

Ale ja nie o tym, są DEPRESJE i depresje, na zimową kategorycznie warto uwzględnić dodatkowy pobór mocy w postaci witaminy D, są też fajne suplementy typu Valerin czy Calms. Ja się już z fobii do zimy islandzkiej wyleczyłem ale jeśli ktoś się męczy to będąc w kraju można sobie odpowiedni zapas przywieźć, bo tutaj to pewnie narkotyki są Smile

I owszem hobby, pasja. Niektóry mogą być kosztowne, wiadomo robienie zdjęć na Islandii bywa fajne, ale po ciemku i na zimnie to sensu większego nie ma.

Ja niedawno odkryłem gry przeglądarkowe, typu Role Player, nic to nie kosztuje (albo i kosztuje, ale to już od gracza zależy), ja gram w The West akurat, wciąga i to tak że nie wiadomo kiedy iść spać trzeba.

Niezłym sposobem jest też krótki urlop w ciepłych krajach zimą, miałem okazję dwa lata pod rząd skoczyć na dokładnie 6 dni w tropiki w styczniu, jedno co niemiłe że jak się wróci na Islandię to jeszcze gorzej... coś jak kac Smile

Myślę że każdy coś dla siebie znajdzie, choć wybór naprawdę dosyć skromny...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron