reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Przyw贸z zwierz膮t
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
jaro12369

Do潮czy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Sk眃: 艂贸dz/Reykjav铆k
PostWys砤ny: 13 Lis 2007, 22:12    Temat postu: koty Odpowiedz z cytatem

ja wlasnie chce w przysz艂ym roku przywiesc swoje dwa koty to teraz jestem w kropce ciekawe co oni wymyslili o jakie domumenty im chodzi ze nie dosz艂y jesli wszystko sie wysyla do nich i jak oni mogli nie przezwonic do wlasciciela zwierzat tak nie mozna tego zostawic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Lis 2007, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moja tajemnica, co bym zrobi艂a. Ale napewno bym tak tej sprawy nie zostawi艂a. Nawet z tego prostego powodu, 偶eby innych futrzak贸w i ich opiekun贸w taki los nie spotka艂. A mog臋 ciebie uspokoi膰: nie strzela艂abym i nie podk艂ada艂abym bomb. S膮 inne sosoby.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Lis 2007, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
To moja tajemnica, co bym zrobi艂a. Ale napewno bym tak tej sprawy nie zostawi艂a. Nawet z tego prostego powodu, 偶eby innych futrzak贸w i ich opiekun贸w taki los nie spotka艂. A mog臋 ciebie uspokoi膰: nie strzela艂abym i nie podk艂ada艂abym bomb. S膮 inne sosoby.
Jakby dosz艂o do samos膮du z udzia艂em Gra偶yny, to ja si臋 do艂o偶臋 na prawnika dla Gra偶yny!

I nie dlatego, 偶e popieram samos膮d, ale dlatego, 偶e czasem obywatel jest po prostu zaszczuty przez system biurokratyczny (lub jak m贸wi膮 niekt贸rzy: biurokrytyczny), kt贸ry czuje si臋 bezkarny. Odpowiedzialno艣膰 si臋 rozmywa, rz膮d zap艂aci odszkodowanie, urz臋dnik dostanie pouczenie i sprawa si臋 wyciszy.
A w艂a艣nie niekt贸rym pod艂ym ludziom nale偶y si臋 par臋 klaps贸w obywatelskich, by poczuli, 偶e nie mog膮 olewa膰 ludzi.
I dotyczy to urz臋dnik贸w na ca艂ym 艣wiecie, nie tylko na Islandii, rzecz jasna.

Morderstwo czyjego艣 kota czy psa, to taki sam b贸l i cierpienie w艂a艣ciciela, jakby mu kto艣 zabi艂 dziecko lub okaleczy艂. Nie jestem zwolennikiem "z膮b za z膮b", bo kara nie mo偶e by膰 zemst膮 a tylko nauczk膮. Je艣li kto艣 nie ma na tyle silnej moralno艣ci, by nie wyrz膮dza膰 z艂a, to jedyne co mo偶e go zmusi膰 do czynienia dobra, to strach przed kar膮.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 14 Lis 2007, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
1.Jakby dosz艂o do samos膮du, to ja si臋 do艂o偶臋 do prawnika dla Gra偶yny!

2.Morderstwo czyjego艣 kota czy psa, to taki sam b贸l i cierpienie w艂a艣ciciela, jakby mu kto艣 zabi艂 dziecko lub okaleczy艂.


1. Jak masz za duzo pieniedzy na koncie polecam3 wyjscia
- http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1608
- http://www.unicef.pl/1412_form_wplatanakonto.php
- moge podac moj nr konta jakbys byl zainteresowny....

2. Nie popadaj w przesade. Czasy Bogini Bast to ponad 5000 lat wstecz. Widocznie nie masz dzieci ze takie porownanie napisales.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KA呕DY KILOGRAM OBYWATELA Z WY呕SZYM WYKSZTA艁CENIEM SZCZEG脫LNYM DOBREM NARODU
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 15 Lis 2007, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 16 Lis 2007, 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
2. Nie popadaj w przesade. Czasy Bogini Bast to ponad 5000 lat wstecz. Widocznie nie masz dzieci ze takie porownanie napisales.
Ty widocznie nie rozumiesz - dla osoby, kt贸ra nie ma dzieci, kotek czy piesek staje si臋 substytutem. I wcale nie jest dobrze, gdy kto艣 morduje bezsensownie chocby namiastk臋 dziecka.
Jest to nieludzkie i g艂upie dzia艂anie, kt贸re wymaga jakiej艣 reakcji.

Ale nie dyskutujmy tu wi臋cej o twoich w膮tpliwo艣ciach. Daj szans臋 podysktuwoa膰 ludziom o samym tym przykrym zdarzeniu i ewentualnych konsekwencjach.

Je艣li chcesz porozmawia膰 o tym jak traktowa膰 zwierz臋ta, to przenie艣 si臋 do w膮tku, gdzie by艂a o tym mowa.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 16 Lis 2007, 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:

Morderstwo czyjego艣 kota czy psa, to taki sam b贸l i cierpienie w艂a艣ciciela, jakby mu kto艣 zabi艂 dziecko lub okaleczy艂.


1 Nie napisales "jakby mial dziecko ...." Z Twojej wypowiedzi wynika ze dla wlasciciela czworonoga oraz rodzica w jednej osobie, strata dziecka badz np psa to bylby taki sam bol i cierpienie.

2 Jesli wlasciciel psa nie jest rodzicem trudno rozwazac kwestie o stopniu bolu jaki spowodowalby mord jego dziecka

3. Jesli natomiast - sytuacja hipotetyczna - czlowiekowi zabito dziecko oraz - niekoniecznie w tym samym okresie czasowym - zabito psa. Bol po stracie dziecka bedzie nieporownywalenie wiekszym bolem niz po stracie psa.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KA呕DY KILOGRAM OBYWATELA Z WY呕SZYM WYKSZTA艁CENIEM SZCZEG脫LNYM DOBREM NARODU
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 16 Lis 2007, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filip naprawd臋 nie masz co robi膰 i czepiasz si臋 szczeg贸艂贸w. Wa偶ne jest to, 偶e bezprawnie skrzywdzono kogo艣. A jak on to prze偶ywa, to jego osobista sprawa i nie nam to roztrzyga膰.

Czy znacie wi臋cej podobnych przypadk贸w?
Ja zauwa偶y艂am,偶e tu cz臋sto ludzie dokonuj膮 tzw, selekcji zwierz膮t domowych. Znam przypadek,偶e niesfornego konia postanowiono ... zje艣膰. Albo pies , kt贸ry wed艂ug wa艂艣cicieli by艂 nieroformowalnie g艂upi zastrzelono poprostu. Nie popieram takich rzeczy oczywi艣cie. Ale m贸j kotek Kozunia jest tak 艣liczna i m膮dra, i zastanawiam si臋 czy to aby nie przez tak膮 selekcj臋.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
jaro12369

Do潮czy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Sk眃: 艂贸dz/Reykjav铆k
PostWys砤ny: 16 Lis 2007, 14:26    Temat postu: KOTY Odpowiedz z cytatem

czy ktos s艂ysza艂 juz o takich przypadkach ze tak postempuj膮 ze zwierzetami na islandi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 18 Lis 2007, 13:37    Temat postu: Re: koty Odpowiedz z cytatem

jaro12369 napisa:
...ciekawe co oni wymyslili o jakie domumenty im chodzi ze nie dosz艂y jesli wszystko sie wysyla do nich...


Jaro, nie wiem jakie dokumenty nie dosz艂y, ale b臋d臋 si臋 dzisiaj widzie膰 z t膮 kole偶ank膮 wi臋c mog臋 zapyta膰 (o ile oczywi艣cie ona wie lub pami臋ta - sprawa mia艂a miejsce w sierpniu tego roku).
Ca艂kiem prawdopodobne, 偶e chodzi o badania krwi robione na miesi膮c przed przyjazdem - bo z tego co mi m贸wi艂a weterynarz w Polsce na wyniki tych bada艅 czeka si臋 d艂ugo, wi臋c mo偶liwe, 偶e weterynarz lub jakie艣 laboratorium wysy艂a to bezpo艣rednio na Islandi臋. (Ale to tylko moja hipoteza i nic na pewno nie wiem). Poza tym ja sama, kiedy stara艂am si臋 o wyjazd na Islandi臋 - jeszcze na starych zasadach, gdy wszystko trzeba by艂o mie膰 za艂atwione przed przybyciem (pozwolenia na prac臋, pozwolenia na pobyt i inne pierdo艂y) wys艂a艂am list (polecony priorytet) i list ten szed艂 ponad 1,5 miesi膮ca!!! Podobnie kartka z 偶yczeniami wys艂ana przeze mnie na Islandi臋 z Islandii sz艂a od po艂owy pa藕dziernika do pocz膮tku marca!!!
Po prostu poczta bywa zawodna, a faksy nie zawsze dz oraza艂aj膮.

Ale nie o tym chcia艂am

Podobna historia przydarzy艂a si臋 francuskiej parze, kt贸ra na pocz膮tku wrze艣nia tego roku przyjecha艂a na Islandi臋 turystycznie. Nie pytaj膮c oczywi艣cie nikogo o zgod臋. Kotek zosta艂 u艣piony zaraz po wydostaniu go z samolotu. W艂a艣ciciele dowiedzieli si臋 o wszystkim gdy zwierz臋 by艂o ju偶 po zastrzyku. Kobieta dosta艂膮 ataku histerii i kilka os贸b, kt贸re korzysta艂y z tego samego lotu odnotowa艂y sytuacj臋 (na lotnisku by艂o po prostu g艂o艣no).

Tak a nie inaczej wygl膮da wi臋c sprawa.

Ja nie potrafi臋 zrozumie膰 tylko jednej rzeczy. Je艣li brakowa艂o im jakich艣 papier贸w (w przypadku kwarantanny), czemu nikt nie skontaktowa艂 si臋 z w艂a艣cicielami? Przecie偶 dla kogo艣 kto ceni sobie swoich mniejszych przyjaci贸艂 na tyle by nie 偶a艂owa膰 pieni臋dzy by by膰 z nimi to ogromna strata. I z ca艂膮 pewno艣ci膮 podj臋li by decyzj臋 o odes艂aniu pupil贸w do kraju i znale藕li im tam rodzin臋 adopcyjn膮. Czemu a偶 tak drastyczne 艣rodki?? I jakim prawem? Przecie偶 to zwierz臋 jest "w艂asno艣ci膮" danej osoby.
Kompletnie tego nie rozumiem.
Ponadto w tym kontek艣cie ca艂a kwarantanna traci sens. Moim zdaniem je艣li sprowadzamy jakie艣 zwierz臋 i pocz膮tkowo izolujemy je ze wzgl臋d贸w epidemiologicznych to:
primo - je艣li zwierz臋 jest chore nale偶y podda膰 je leczeniu i wpu艣ci膰 na wysp臋 (w艂a艣ciciele na pewno nie wyra偶膮 sprzeciwu leczeniu)
secundo - o jakim zagro偶eniu epidemiologicznych wog贸le mowa skoro zwierz臋 przechodzi tak dok艂adne i szczeg贸艂owe badania, szczepienia??

Z biologicznego punktu widzenia taka wizja kwarantanny traci wog贸le sens. Czemu to ma s艂u偶y膰?? Wy艂udzeniu od podatnik贸w kolejnej, niebagatelnej zreszt膮 kwoty?
Doprawdy nie wypowiadam si臋 ju偶 w tej kwestii, bo nie jestem tego w stanie ogarn膮膰 swoim ma艂ym rozumkiem.
Po prostu brak mi s艂贸w.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 18 Lis 2007, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, moja przepastna wyobra藕nia, nie jest w stanie wyobrazi膰 sobie usprawiedliwienia dla takiego barbarzy艅skiego, chamskiego, bezprawnego, (c)huliga艅skiego, bezmy艣lnego, nieludzkiego i pod艂ego zachowania.
Stawia to w bardzo z艂ym 艣wietle ludzi odpowiedzialnych za kwarantann臋 i/lub przepisy z ni膮 zwi膮zane.
呕aden zreszt膮 przepis nie mo偶e sta膰 wy偶ej ni偶 prawo moralne. Czy gdyby prawo pozwala艂o mordowa膰 jakich艣 ludzi, to wolno by to by艂o robi膰??

Mo偶e utworz臋 jak膮艣 petycj臋 w tej sprawie? Co Wy na to?
Ewentualnie do tej ju偶 emitowanej mog臋 dopisa膰 co艣 na ten temat...

Mo偶e opracujemy wsp贸lny tekst llistu i ka偶dy sobie wydrukuje i wy艣le do odpowiedniego ministerstwa. Jak przyjdzie kilkadziesi膮t-kilkaset list贸w, to mo偶e kto艣 zacznie my艣le膰...
Warto te偶 napisa膰 do trybuna艂u praw cz艂owieka oraz innych organizacji zajmuj膮cych si臋 prawami obywatelskimi. Na Islandii dzia艂a te偶 pewnie Rzecznik Praw Obywatelskich (Ombudsman czy jak to si臋 zwie). Do ka偶dej takiej instytucji oraz medi贸w, warto wys艂a膰 informacj臋.
No i jest jeszcze nasz 艣wiezy Konsul na Islandii - jemu te偶 mo偶na t臋 spraw臋 podrzuci膰.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
jaro12369

Do潮czy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Sk眃: 艂贸dz/Reykjav铆k
PostWys砤ny: 20 Lis 2007, 22:31    Temat postu: koty Odpowiedz z cytatem

no mozemy napisac wszyscy jakis list moze cos pomoze tylko zeby byly takie same
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 21 Lis 2007, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto zna na tyle dobrze angielski, by mie膰 pewno艣膰, 偶e petycja b臋dzie w 100% poprawna gramatycznie i stylistycznie? Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
jaro12369

Do潮czy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Sk眃: 艂贸dz/Reykjav铆k
PostWys砤ny: 21 Gru 2007, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos moze wie ile kosztuje kwarantanna na dzien dzisiejszy ta stronka co jest podana nie otwiera sie jade w lipcu z 2 kotami i chcialem sie czegos wiecej dowiedziec kto pomoze
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 22 Gru 2007, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaro12369 napisa:
ktos moze wie ile kosztuje kwarantanna na dzien dzisiejszy ta stronka co jest podana nie otwiera sie jade w lipcu z 2 kotami i chcialem sie czegos wiecej dowiedziec kto pomoze
Mam nadziej臋, 偶e zapozna艂e艣 si臋 z powy偶sz膮 histori膮 o kotach zamordowanych przez jakich艣 debili-urz臋dnik贸w?


Ca艂y czas mam nadziej臋, 偶e osoba poszkodowana b臋dzie si臋 s膮dzi膰 lub chocia偶 napisze skarg臋 do rzecznika praw obywatelskich.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
jaro12369

Do潮czy: 29 Sie 2007
Posty: 106
Sk眃: 艂贸dz/Reykjav铆k
PostWys砤ny: 23 Gru 2007, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze byl przypadek a co zrobic komu zostawic w poslce a moze wypuszcze niech sobie biegaja co
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mariusx
Go舵
PostWys砤ny: 23 Gru 2007, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy na is istnieje jakis wykaz ras psow niebezpiecznych lub zabronionych na islandii, cos w rodzaju polskiej listy:

http://www.cadebou.pl/rasy_niebezp.html


mam jeszcze jedno pytanie dosyc istotne, otoz is jako kraj stowarzyszony z ue podpisala sporo dyrektyw, a jedna z nich reguluje wlasnie przewoz zwierzat a dokladnie umozliwia zwierzakowi odbycie kwarantanny w kraju z ktorego przybywa.

czyli mozna oddac zwierzaka na kwarantanne w polsce i po odpowiednim czasie, uzbrojeni w dokumenty bez problemow jedziemy gdzie chcemy z nasza "gadzina"
Powr髏 do g髍y
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do kolezanki w planowanym terminie nei dotarlam - zreszta do dzis dnia, a i z dostepem do internetu ostatnimi czasy krucho.
Ale pamietam o tym i jak tylko bede cos wiedziec od razu dam znac - o papiery, ktore nei dotarly chodzi.
Tymczasem korzystam z dobrodzienstwa bycia wygrzewana przez 2 moje pociechy chocby teraz w okresie swiat.

pozdrawiam wszystkich
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zaq123456

Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 10
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pyta艅:
1.Jakie s膮 koszty kwarantanny zwierz膮t?
2.Jakie papiery trzeba dostarczy膰 tam na Islandi臋?
3.Czy trudno jest dosta膰 zezwolenie na w贸z zwierz膮t tam?
4.Czy jest jaki艣 limit zwierz膮t wwo偶onych do Islandii?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 26 Gru 2007, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisz w wyszukiwark臋 s艂owo kwarantanna i przeczytaj 3 najnowsze tematy. Znajdziesz odpowiedz na wszystkie pytania.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast阷ny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron