reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

TELEWIZJA POLSKA (TVP) POSZUKUJE NA ISLANDII...
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Arkadiusz Drygas

Doczy: 09 Pa 2007
Posty: 9
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Pa 2007, 11:36    Temat postu: TELEWIZJA POLSKA (TVP) POSZUKUJE NA ISLANDII... Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo Telewizja Polska realizuje cykl reportaży dokumentalnych opowiadających o życiu i pracy Polaków za granicą. Cykl zatytułowany "Wyjechani" to 12 odcinków opowieści o młodej polskiej emigracji. Słowo "młodej" oznacza przede wszystkim to, że dotyczy ludzi, którzy wyjechali z Polski po wejściu naszego kraju do UE.
Wśród krajów, które odwiedzimy z kamerą jest Islandia. W związku z tym szukamy bohaterów, ludzi, którzy zdecydowali by się opowiedzieć nam o swoim zyciu i pracy na Islandii. Będziemy im towarzyszyli z kamerą przez 2-3 dni zarówno w pracy jak i w domu. Oczywiście w ramach ustalonego z nimi planu. Zdjęcia wstępnie zaplanowaliśmy na 2 - 7 listopada.
Pierwszy odcinek cyklu zostanie wyemitowany w programie 2 TVP o godz. 17.25.
W szczególności poszukujemy: 1. Ludzi pracujących w przemyśle cięzkim i energetycznym, szczególnie huty, zarówno pracowników fizycznych jak i inżynierów.
2. Pracowników w wieku 45 lat i więcej
3. Kogoś kto chce wrócić...
4. Oraz wszystkie ciekawe osoby, skłonne podzielic się swoimi uwagami o życiu na obczyźnie
Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy katarzyna.kawecka@waw.tvp.pl (reżyser)oraz jacek.szatanski@waw.tvp.pl (współpraca reżyserska). Maile proszę adresować do mnie - Arkadiusz Drygas, bowiem ja obsługuje obie skrzynki:) WAŻNE - W informacji proszę podać swój numer telefonu, byśmy mogli się z Państwem jak najszybciej skontaktować.
Oczywiście odpowiemy na wszelkie pytanie związane z realizacją naszego cyklu reporterskiego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Pa 2007, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka pytan. prosze odpowiedziec tutaj, moze ktos inny jeszcze zainteresowany bedzie:

1. honoraria/wynagrodzenie - jaka stawke proponujecie za godzine filmowania/konsultacji/etc.
2. jak wygladac bedzie kwestia autoryzacji wypowiedzi/materialu (juz zmontowanego)
3. kwestia podpisania umowy/zgody na publikacje - co jesli osoba po nakreceniu materialu & obejrzeniu go zrezygnuje, nie wyrazi checi na wystapienie. jaka ma gwarancje, ze nie zostanie on wyemitowany?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 9 Pa 2007, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy ta emisja pierwszego programu ??!!!!!
Powrt do gry
Arkadiusz Drygas

Doczy: 09 Pa 2007
Posty: 9
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Pa 2007, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o przepraszam - emisja 26 października
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Pa 2007, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Widzę, że Majkel jest chętny. Ja na jego miejscu zażądałbym gwarancji, że osoby biorące udział w programie będą mogły bez przeszkód wrócić do Polski."

hahaha. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Pa 2007, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze ja się nie nadaje.
Jestem wyjechany długo przed terminem który wymagają.
To jest dyskryminacja!!!

Acha i nie mam jeszcze zamiaru wrócić do Polski.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Pa 2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Kurcze ja się nie nadaje.
Jestem wyjechany długo przed terminem który wymagają.
To jest dyskryminacja!!!

Acha i nie mam jeszcze zamiaru wrócić do Polski.


i pewnie nie masz jeszcze 45 lat i jestes nieciekawy. czyli sie nie lapiesz. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Pa 2007, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i obecna ekipa rządząca nie należy do moich faworytów.
A TVP jest z tego co widać w ich rękach więc moje odpowiedź na pytanie dlaczego nie chcę wracać była by wypikana.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę nie off-topikować. Kwestie polityczne prosze omawiać w off-topiku.
Myślę, że chętni powinni zgłaszać się na priva (przez PW) do Arkadiusza.

Myślę, że nawet za darmo warto wziąć udział, gdyż w ten sposób można się pokazać rodzinie w Polsce. Smile
No i jeszcze telewizyjna sława w ojczyźnie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 10 Pa 2007, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
za darmo warto wziąć udział.


OE, na zasadach wolontariatu to biednym i potrzebujacym mozna pomoc. Natomiast skoro redaktorzy zgarniaja pieniadze to nie widze zadnych przeciwskazan zeby takze udzielajacym sie przed kamera wpadlo pare koron na konto. Pozatym trzeba odbic ten abonamant co sie kiedys placilo. Ale nawet jakby mi placili kokosy to i tak nie wystapie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 2:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVP to telewizja publiczna, a to znaczy, że nie płacą redaktorzy tylko wszyscy Polacy.
Tak więc warto wystąpić za darmo, bo można się pokazać rodzinie znajomym, dzieciom...
Rzadko kto ma możliwość, by kawałek jego życia był udokumentowany profesjonalną kamerą przez profesjonalnych kamerzystów.
Nawet dla siebie warto to zrobić.
Nie wiem, czy Panowie z TVP mają jakieś pieniążki dla chętnych, ale oczywiście warto się o tę sprawę spytać.
Może zamiast pieniążków zafundują miły posiłek w ciekawej restauracji? Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 2:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kwestii pieniedzy to nie chodzi o wynagrodzenie adekwatne do wykorzystanego czasu ale sam fakt, ze ekipie tv zalezec bedzie na profesjonalnej wspolpracy. a co do wspolpracy z "rzadowa" tv to tez mam mieszane uczucia bo z gory raczej spodziewac sie mozna pod jakim kątem przygotowywany material bedzie... zwlaszcza punkt 3 i 4 pokazujacy jakich osob realizatorzy szukaja... sporo mozna sobie dopowiedziec... tak czy inaczej - jak ustalenia beda ok to czemu nie. ;]


{Dopisek admina: TVP nie jest telewizją rządową tylko telewizją publiczną, która podlega kontroli Sejmu, Senatu i Prezydenta; jeśli te instytucje są zdominowane przez jedną partię to tylko dlatego, że tego chciała większość społeczeństwa, więc przestańmy tu mówić o polityce. Jak ktoś chce narzekać na upolitycznienie TVP, zapraszam do off-topika}
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miły człowiek w sposób kulturalny prosi o pomoc. Jeśli ktoś jest zainteresowany darmowym wystąpieniem lub chciałby się dowiedzieć o jakieś pieniążki, to wydaje się, że namiary zostały podane i można śmiało się kontaktować.

Jeśli ktoś chciałby coś doradzić odnośnie tego reportażu, to zapraszam do dyskusji.
Inne komentarze będę kasował, gdyż zupełnie tu nie pasują i są takim "narzekaniem na wiatr, że wieje".

A jeśli ktoś dzięki TVP będzie bogaty lub w inny sposób zadowolony, to oczywiście zapraszam do wpłacenia datku na rzecz Forum (TVP pewnie nie wpłaci)Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 10 Pa 2007, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki bedzie moral tego reportazu ??? po montazu oczywiscie ???
Powrt do gry
jabba

Doczy: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skd: NORGE/ISLAND
PostWysany: 10 Pa 2007, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
kilka pytan. prosze odpowiedziec tutaj, moze ktos inny jeszcze zainteresowany bedzie:

1. honoraria/wynagrodzenie - jaka stawke proponujecie za godzine filmowania/konsultacji/etc.
2. jak wygladac bedzie kwestia autoryzacji wypowiedzi/materialu (juz zmontowanego)
3. kwestia podpisania umowy/zgody na publikacje - co jesli osoba po nakreceniu materialu & obejrzeniu go zrezygnuje, nie wyrazi checi na wystapienie. jaka ma gwarancje, ze nie zostanie on wyemitowany?


i co dostales odpowiedz na swoje pytanie??
_________________
THE CHEFS LIVE
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Arkadiusz Drygas

Doczy: 09 Pa 2007
Posty: 9
Skd: Warszawa
PostWysany: 10 Pa 2007, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo
Jestem osobą odpowiedzialną m. in. za dobór bohaterów do tego cyklu, liczącego jak wiecie 12 odcinków. Możliwe, że będzie realizowana niebawem kolejna seria, ale to zależy od powodzenia pierwszej - to tak na marginesie. Poszukuje bohaterów w całej Europie a Islandia jest dla naszych ekip telewizyjnych jednym z przystanków. Kryteria "potrzebnych" mi teraz bohaterów, które przedstawiłem, nie dotyczą wyłącznie Islandii, ale wszystkich odwiedzanych przez nas krajów i nie są to jedyne wytyczne jakie obrałem. Po prostu, patrząc na cały cykl, aby przedstawiał on jak najpełniejszy, najszerszy obraz polskiej nowej emigracji, zauważyłem, że brakuje mi m.in. takich ludzi jak napisałem. Bo tacy również są, nie okłamujmy się. Jesli w reportażu pokażę tylko landrynkowy świat życia na obczyźnie, będę niewiarygodny - a to najgorsze, co możę spotkać reportera. Zauważcie Państwo, że napisałem na końcu, że szukam także wszystkich interesujących osób, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Podsumowując: przedstawione profile bohaterów, to potrzeby na teraz i nie dotyczą wyłącznie Islandii.
Kwestia wynagrodzenia - Jest przewidziane za każdy dzień zdjęciowy, na zasadach ustalanych już indywidualnie z każdym bohaterem. Dlaczego nie ma sztywnej stawki - bo każdy wykonuje inną pracę, w inej sytuacji się znajduje w momencie kiedy przybywamy do niego. Założenie podstawowe jest takie - jeśli nasz bohater "zawala" przez nas dzien pracy, to my mu ten dzien wynagradzamy - więcej mogę wjaśnić już zainteresowanym.
Kwestia Panstwa wypowiedzi i autoryzacji - Nie rejestrujemy słów, zachowań, sytuacji, na które się nie godzicie. Nie mówimy Wam, co macie mówić. To Wasza opowieść i Wasze życie, to nie my je reżyserujemy, my chcemy je jedynie pokazać w takim kształcie jakie jest.
Proszę o dalsze pytania.
Z poważaniem
Arek Drygas
TVP
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz Drygas napisa:
(...)
Kwestia Panstwa wypowiedzi i autoryzacji - Nie rejestrujemy słów, zachowań, sytuacji, na które się nie godzicie. Nie mówimy Wam, co macie mówić. To Wasza opowieść i Wasze życie, to nie my je reżyserujemy, my chcemy je jedynie pokazać w takim kształcie jakie jest.
Proszę o dalsze pytania.
Z poważaniem
Arek Drygas
TVP


w jaki sposob wyglada umowa autoryzacyjna i czy dotyczy ona tylko wlasnie rejestrowania slow/zachowan/sytuacji czy takze tego w jaki sposob calosc zostanie pozniej zmontowana a przez to jaki bedzie miala sens/wydzwiek? pytam gdyz z doswiadczenia wiem, ze ze sporej, a nawet nie sporej, ilosci materialu mozna zmontowac sporo roznie brzmiacych rzeczy. ;]

czy jest to umowa standardowa - przygotowywana przez was czy stworzona zostanie wspolnie na podstawie stawianych przez obie strony wymagan/oczekiwan?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 11 Pa 2007, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bzdurny pomysł! nieeee chce sie rozpisywac na ten temat, miałem juz duzo linijek ale klawisz delete pozwoli mi uniknac wielu nerwów, bo ilu tutaj ludzi, tyle opini na ten temat, a przedewszystkim tyle histori.. nigdy bym nie chciał brac udziału w czyms takim.. powodzenia..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Pa 2007, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisa:
nigdy bym nie chciał brac udziału w czyms takim..


dlaczego?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 11 Pa 2007, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazdy robi co uwaza za sluszne Very Happy to wolny kraj - polska tez Wink
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron