reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

TELEWIZJA POLSKA (TVP) POSZUKUJE NA ISLANDII...
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2007, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam oglądałem kiedyś na Poloni taki program "Zielona Karta" o ile pamiętam. Pokazywali w nim polaków którzy wyjechali do USA.
Tragedia to takie łagodne słowo na to co Ci ludzie sobą prezentowali.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 11 Pa 2007, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Pamiętam oglądałem kiedyś na Poloni taki program "Zielona Karta" o ile pamiętam. Pokazywali w nim polaków którzy wyjechali do USA.
Tragedia to takie łagodne słowo na to co Ci ludzie sobą prezentowali.


tez to ogladalem , ogladalem tez cos pt. "podboj Angli" lub cos podobnego. ...niepamietam....ale co mi utkwilo to to ,ze pokazywali "zuli"

ceikawe co zobaczę tym razem.
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Pa 2007, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
viking napisa:
Pamiętam oglądałem kiedyś na Poloni taki program "Zielona Karta" o ile pamiętam. Pokazywali w nim polaków którzy wyjechali do USA.
Tragedia to takie łagodne słowo na to co Ci ludzie sobą prezentowali.


tez to ogladalem , ogladalem tez cos pt. "podboj Angli" lub cos podobnego. ...niepamietam....ale co mi utkwilo to to ,ze pokazywali "zuli"

ceikawe co zobaczę tym razem.


conajmniej jednego zula. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 12 Pa 2007, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
zyzak napisa:
viking napisa:
Pamiętam oglądałem kiedyś na Poloni taki program "Zielona Karta" o ile pamiętam. Pokazywali w nim polaków którzy wyjechali do USA.
Tragedia to takie łagodne słowo na to co Ci ludzie sobą prezentowali.


tez to ogladalem , ogladalem tez cos pt. "podboj Angli" lub cos podobnego. ...niepamietam....ale co mi utkwilo to to ,ze pokazywali "zuli"

ceikawe co zobaczę tym razem.


conajmniej jednego zula. ;]


ty Ty serio chcesz wystapic ? Wink język
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Pa 2007, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
ty Ty serio chcesz wystapic ? Wink język


jak mnie zechca to czemu nie. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 12 Pa 2007, 15:38    Temat postu: tv Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że to bardo ciekawy temat. dlaczego można zrobi reportaż o poloni a USA, w Angli czy innym świecie, a nie zrobic go o Islandzkiej poloni. pamiętam jeden reportarz realizowany o poloni w stanach i wcale nie przedstawiał on Polaków w kolorach tęczy , a wręcz przeciwnie. Myślę że sa tu polacy , którzy złamią wizerunek polaka zarabiającego do "skarpety" i zyjącego na ninimalnym standarcie człowieczeństwa.
A pan Arkadiusz pomijaąc sprawy finansowe oddaje nam dużą przysługę.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Arkadiusz Drygas

Doczy: 09 Pa 2007
Posty: 9
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Pa 2007, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,
cieszy mnie dyskusja, którą tu rozpętałem, a jednocześnie chciałbym byście zobaczyli pierwszy odcinek naszej telenoweli, który zostanie wyemitowany, jak pisałem, 26 października o godz. 17.25 w TVP 2 - i od razu mogę powiedzieć, że totalnie złamie niektóre z Państwa domysłów, jeśli chodzi o treść i wybranych bohaterówSmile Jakoś wszyscy sobie tam radzą, co zobaczycie, jeśli zechcecie. Moja grupa realizacyjna i producencka nie brała udziału w tworzeniu "Zielonej Karty". Jednoczesnie też nie mamy zamiaru pokazywać cukierkowego świata, choć nieraz rzeczywiście i taki jest na obczyźnie - co zobaczycie. My chcemy pokazać Wasz świat, Waszą codzienność, trudy, troski, radości i szczęście.
Dlatego nadal namawiam do udziału. Nadal poszukuję kogoś, kto pracuje w przemyśle przetwórstaw rybnego, stoczniowym, w porcie - czyli generalnie morze...
Pozdrawiam
ps. Czas mnie goni. Ekipa ląduje na wyspie już 3 listopada. Ja zamykam dobór bohaterów za kilka dni... Ale nie popędzam:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arkadiusz Drygas

Doczy: 09 Pa 2007
Posty: 9
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Pa 2007, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mjkl - Chcemy CięSmile Twoje szefostwo już wyraziło zgodę na kręcenie zdjęć w miejscu pracy. Do zobaczenia:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Pa 2007, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! To wreszcie zobaczę jak wyglada mjkl i gdzie dokładnie pracuje Smile
Gratulacje!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Pa 2007, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 13 Pa 2007, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylo se krechy na dolnej powiece wydziargac Wink
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Pa 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko. czemu nie. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
little_fluffy
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWysany: 26 Pa 2007, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie oglądałam pierwszy odcinek. Świetny! Smile Tylko szkoda, że tak strasznie krótki... około 20 minut
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Leisla

Doczy: 30 Sie 2007
Posty: 65
PostWysany: 26 Pa 2007, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kiedy bedzie na temat islandii wyemitowane?
_________________
What's up doc....???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
police55
Go
PostWysany: 28 Pa 2007, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też oglądałem 1 odcinek. Ale nie wiem co to miało być? Teledysk czy reklama typu - "czipsy przyszły!!"?
Program sprawia wrażenie zmontowanego na kolanach w czasie przejazdu między hotelem i knajpą. Może ja jestem za stary, żeby zrozumieć, co to miało być? Jedna myśl ciśnie mi się do głowy: oto kilku dziennikarzy zechciało zrobic sobie wycieczkę po świecie, zarobić parę groszy, zobaczyć co słychać, pomieszkać w dobrych hotelach. A program zrobi się przy okazji, w czasie trzeźwienia po imprezie. Ale mogę się mylić. A co Wy sądzicie? Program można obejrzeć w internecie - www.wyjechani.itvp.pl
I jeszcze ten tytuł. W latach mojej młodości, gdy komunistyczna władza pozbywała się niewygodnych, najlepszym sposobem było samobójstwo. Nazywało się to - wyskoczono go z okna. Nie podoba mi się.
Niemniej ciekaw jestem jak wypadnie kolega mjkl lol
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Pa 2007, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się nie zgodził z krytyką tytułu "Wyjechani", myślę, że tytuł ten zawiera w sobie kilka ukrytych przesłań.
Po pierwsze jak zauważyłeś na przykładzie "wyskoczonych" w słowie "wyjechani" jest zawarta informacja o pewnym przymusie.
Z drugiej strony słowo to nawiązuje do młodziezoewgo określenia "odjechany". Mamy więc pewien kontrast - z jednej strony życie zmusiło tych ludzi do wyjechania, ale z drugiej strony dobrze płatna i stabilna praca jest rodzajem "raju" a więc jest tym ludziom dobrze.

Poza tym, aby odróżnić emigrację "majową" od tej starszej, właśnie użycie takiego nowego określenia, ułatwia identyfikację tej grupy ludzi.
Słowo choć pierwotnie gramatycznie niepoprawne, zyskuje poprawność, gdy jest na takie określenia zapotrzebowanie. Autorzy tytułu pewnie znają gramatyke, więc tytuł nie jest wynikiem błędu lecz przemyślanego działania.


Co do samego programu, to oczywiście jest krótki i być może twoje obawy Police55, są uzasadnione.
Jednak nie taka skrótowa forma mnie martwi, lecz raczej niereprezentatywność obrazu.
Wydaje mi się, że polskie telewizje jeszcze długo nie będą robić profesjonalnych programów. Wynika to z małych budżetów, krótkiego czasu i braku chęci na robienie bardziej profesjonalnych dzieł.
Bo aby zrobić taką etiudę o polskich emograntach, należy wcześniej przeprowadzić dość kosztowne badania socjologiczne. Potem nalezy nawiązać kontakt z kilkuset osobami, ze wszystkimi nakręcić materiał oraz poszperać w ich życiu, wypytac wszystkich wokół. Z tak zgromadzonego wielkiego materiału, na podstawie wyników badań socjologicznych, należałoby wybrać reprezentatywną próbkę reportaży, opinii itd.
W ten sposób powstałby prawdziwie profesjonalny film DOKUMENTALNY.
Taki film myślę, byłby na poziomie najlepszych prac realizowanych przez BBC.

Ale nie można winić autorów tego reportażu, bo to nie oni decydują ile pieniędzy i czasu mają na działalność.
Mam nadzieję, że mimo wszystko optymalnie wykorzystali czas i środki jakimi dysponowali.

Z uwag krytycznych to mam tylko taką dotyczącą nazewnictwa i mapek: pokazano mapkę Wielkiej Brytanii z zaznaczoną Irlandią Północną; jednak zamiast tej pełnej nazwy, napisano tylko "Irlandia".

Dla Islandofilów pozytywnie wypada fakt, że w czołówce reportażu, wśród tabunu pędzących konturów granic różnych krajów Europy, kontur Islandii pokazywany jest na końcu przez co jest najlepiej widoczny Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 29 Pa 2007, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Ja też oglądałem 1 odcinek. (...)


na moje calkiem ok jest. retoryczne pytania narratora jednak z xxxx sa troche. no i oprawa graficzna slaba ale to chyba dlatego, ze nie przepadam za fontem bank gothic i typowkami z aftereffectsa. + foty bohaterow z podpisami przy prezentacji to porazka troche. ;]

police55 napisa:

Niemniej ciekaw jestem jak wypadnie kolega mjkl lol


nie postaram sie zawiesc. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 29 Pa 2007, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie na necie cos zobacze? .. bo przegapilem w tv Sad(((
plisss
Powrt do gry
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 29 Pa 2007, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz wyzej w wypowiedzi Police55 podany link do stronki. Ja po 4 minutach to wylaczylam. Nie podoba mi sie sposob przedstawienia tego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 29 Pa 2007, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki

dzis mozna bedzie zobaczyc obraz polakow na obczyznie w
tvn o 23:20 w super wizjerze (chyba dobrze zapamietalem)
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron