reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Łącze internetowe 8 Mb/s
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian09

Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 14
PostWysłany: 16 Mar 2009, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam z Nowej 3G tylko że ma 5GB :(( ale chodzi spoko, kompa mam włączonego cały dzień, sciągam muzykę i nigdy nie przekroczyłem limitu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Mar 2009, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez mam w Novej ale te 5GB to starcza wylacznie na chodzenie po sieci, troche rozmow i ewentualnie sciaganiecie czegos niewielkiego.
Kryzys jest zaczely sie ciecia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 16 Mar 2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian09 napisał:
A ja mam z Nowej 3G tylko że ma 5GB Sad( ale chodzi spoko, kompa mam włączonego cały dzień, sciągam muzykę i nigdy nie przekroczyłem limitu.
wow 5gb??i jeszcze nigdy nie przekroczyles??mistrzostwo swiata!! lol lol niektorzy maja wieksze potrzeby niz biernne przegladanie www i od czasy do czasu sciagniecie jakiejs muzy...szczerze nie polecam takiego niskiego limitu Neutral
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 16 Mar 2009, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
damian09 napisał:
A ja mam z Nowej 3G tylko że ma 5GB Sad( ale chodzi spoko, kompa mam włączonego cały dzień, sciągam muzykę i nigdy nie przekroczyłem limitu.
wow 5gb??i jeszcze nigdy nie przekroczyles??mistrzostwo swiata!! lol lol niektorzy maja wieksze potrzeby niz biernne przegladanie www i od czasy do czasu sciagniecie jakiejs muzy...szczerze nie polecam takiego niskiego limitu Neutral


Dlaczego mistrzostwo świata? Surprised Czy jeśli ktoś nie ściąga 100 GB na tydzień to jest inny i trzeba z niego drwić? Są ludzie, którzy nie mają tak ogromnych potrzeb. Mad Normalne używanie netu. Wystarczy im do poczty i "biernego przeglądania www" mają wypożyczalnie, sklepy muzyczne i telewizję. Może się mylę ale czuję w twojej wypowiedzi nutkę ironii. Nie wszyscy chcą ściągać pół internetu do swojego komputera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Mar 2009, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego mistrzostwo świata? Surprised Czy jeśli ktoś nie ściąga 100 GB na tydzień to jest inny i trzeba z niego drwić? Są ludzie, którzy nie mają tak ogromnych potrzeb. Mad Normalne używanie netu. Wystarczy im do poczty i "biernego przeglądania www" mają wypożyczalnie, sklepy muzyczne i telewizję. Może się mylę ale czuję w twojej wypowiedzi nutkę ironii. Nie wszyscy chcą ściągać pół internetu do swojego komputera.


Zgadzam sie. Nie kazdy musi sciagac dziennie kilka filmow, nie kazdy musi ogladac filmiki na youtube.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
Dlaczego mistrzostwo świata? Surprised Czy jeśli ktoś nie ściąga 100 GB na tydzień to jest inny i trzeba z niego drwić? Są ludzie, którzy nie mają tak ogromnych potrzeb. Mad Normalne używanie netu. Wystarczy im do poczty i "biernego przeglądania www" mają wypożyczalnie, sklepy muzyczne i telewizję. Może się mylę ale czuję w twojej wypowiedzi nutkę ironii. Nie wszyscy chcą ściągać pół internetu do swojego komputera.


Zgadzam sie. Nie kazdy musi sciagac dziennie kilka filmow, nie kazdy musi ogladac filmiki na youtube.
oczywiście źe nie każdy musi Wink ale dobrze jest móc mieć taką możliwość nie Question Question w gwoli wyjaśnienia w mojej wypowiedzi może i bylo deczko ironii(wiecej zdziwienia), natomiast zero drwin Twisted Evil
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Mar 2009, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie, lepiej miec ten wiekszy limit ale cos za cos. Za limit 40GB trzeba zaplacic 6tys kr, za 3G z Novej 2 tys wiec jest roznica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Zgadza sie, lepiej miec ten wiekszy limit ale cos za cos. Za limit 40GB trzeba zaplacic 6tys kr, za 3G z Novej 2 tys wiec jest roznica.
dlaczego sie wszyscy novej trzymaja??najlepsza oferta na dzis jest chyba w tal??
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 17 Mar 2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
patryk23l napisał:
Zgadza sie, lepiej miec ten wiekszy limit ale cos za cos. Za limit 40GB trzeba zaplacic 6tys kr, za 3G z Novej 2 tys wiec jest roznica.
dlaczego sie wszyscy novej trzymaja??najlepsza oferta na dzis jest chyba w tal??


Czy ja wiem czy taka najlepsza? ZaleĹźy jak dla kogo. Wink
To bardzo proste dlaczego NOVA. Bo jest tanio i przenośnie. Dla mnie ma akurat znaczenie to drugie. Cool Oczywiście łączę się też przez ADSL ale z Vodafone. Wink Dlaczego? O tym pisałem we wcześniejszych postach i w innym, podobnym wątku, poruszającym sprawę łącza z Internetem. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Mar 2009, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlaczego sie wszyscy novej trzymaja??najlepsza oferta na dzis jest chyba w tal??


Chyba najlepsza jesli sie bierze wszystko w jednej paczce.
Mi telefon stacjonarny nie jest potrzebny i nie mam zamiaru za niego placic.
Poza tym nie wiem czy mozna wziac sam internet a jesli juz to dodatkowo trzeba placic. Fakt, ze jesli chodzi o transfer to Tal bije wszystkich na glowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
mkwr45 napisał:
patryk23l napisał:
Zgadza sie, lepiej miec ten wiekszy limit ale cos za cos. Za limit 40GB trzeba zaplacic 6tys kr, za 3G z Novej 2 tys wiec jest roznica.
dlaczego sie wszyscy novej trzymaja??najlepsza oferta na dzis jest chyba w tal??


Czy ja wiem czy taka najlepsza? ZaleĹźy jak dla kogo. Wink
To bardzo proste dlaczego NOVA. Bo jest tanio i przenośnie. Dla mnie ma akurat znaczenie to drugie. Cool Oczywiście łączę się też przez ADSL ale z Vodafone. Wink Dlaczego? O tym pisałem we wcześniejszych postach i w innym, podobnym wątku, poruszającym sprawę łącza z Internetem. Wink
a no tak stawiasz widze na mobilnosc bardziej Very Happy to zeczywiscie nova jest dla Ciebie Wink mam znajomych wzieli sobie nova tez z tym limitem 5gb zaplacili z gory za caly rok, klna dzis na ten limit w kazdym mcu przychodzi im doplata...kazdy ma inne potrzeby, ja mam ADSL w TAL raczej nie potrzebuje nosic kompa ze soba a z netu kozystam raczej w domu Wink dla kazdego cos dobrego lol
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Mar 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile placisz za calos w Tal?? masz tel. stacjonarny??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 17 Mar 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisał:
a no tak stawiasz widze na mobilnosc bardziej Very Happy to zeczywiscie nova jest dla Ciebie Wink mam znajomych wzieli sobie nova tez z tym limitem 5gb zaplacili z gory za caly rok, klna dzis na ten limit w kazdym mcu przychodzi im doplata...kazdy ma inne potrzeby, ja mam ADSL w TAL raczej nie potrzebuje nosic kompa ze soba a z netu kozystam raczej w domu Wink dla kazdego cos dobrego lol


No tak, jeśli ktoś chce dużo ściągać a do końca nie wie ile to 5GB to zgodzę się, że Twoi znajomi źle wybrali. Opłata za cały rok z góry Crying or Very sad auć. Poza tym NOVA i tak kiedyś podniesie te ceny. Na razie regulator daje tej firmie fory, bo jest nowa na rynku. Tak na początku było z każdym operatorem. Vodafone to kiedyś było Íslandssími i oferowali też o wiele niższe ceny jeśli chodzi o komórki i internet. Potem kupili Tal (ten stary, chyba około 2002 roku o ile pamięć mnie nie myli), zmienili nazwę na Vodafone i dalej korzystali z tej regulacji, aby odebrać Síminn kolejną porcję klientów. Teraz korzystają z tego samego Tal (Hive+SKO) no i NOVA. Popatrzeć na rynek w Polsce to sprawa ma się podobnie do Play. Pozwala się im na płacenie mniejszej opłaty za zakończenie połączenia w innej sieci a pobieranie wyższych stawek za to samo w swojej. Skutkuje to tańszymi cenami połączeń z np. NOVA ale droższymi do NOVA. Jak dzwonię ze swojej komórki to płacę 14 ISK za minutę + opłata za inicjację a na przykład ktoś, kto dzwoni do mnie płaci około 22 ISK + opłata za inicjację połączenia. Dzięki temu NOVA i TAL mogą zmniejszyć opłaty za net i chociaż robią to prawie po kosztach to i tak zarabiają. Mają większe przychody z innych rzeczy. No ale chyba trochę uciekłem od tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Ile placisz za calos w Tal?? masz tel. stacjonarny??
niemam tel stacjonarnego, co niezmienia faktu ze place jakas tam kwote za utrzymanie linii pod neta, ale z tego co wiem to simmin i vodafone tez pobieraja za to kase.place okolo 5tys za pakiet i okolo tysia za to lacze, w sumie okolo 6tys miesiecznie z limitem 80gb.w TAL jest jedna wielka zaleta, mianowicie jesli zdarzy wam sie w innej sieci przekroczyc limit to odrazu naliczaja wam podstawowa stawke do zaplaty, w talu jest tak, ze zdarzalo mi sie przekroczyc te 80gb o 30gb tj 110gb!!mialem raz taki przypadek i nie obciazyli mnie dodatkowo Rolling Eyes czasem moga jedynie zablokowac na chwile predkosc jesli przekroczysz,ale to sporadycznie.najwazniejsze ze gdybym w siminie przekroczyl o 30gb to suma do doplaty bylaby nie mala, a tu najwyzej upomnia cie chwilowym zmniejszeniem transferu Evil or Very Mad pozdrawiam
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 17 Mar 2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy internet w siminie i przekraczamy co miesiąc limit i nigdy nie płaciliśmy dopłaty co najwyżej na jakiś czas spadał transfer Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisał:
My mamy internet w siminie i przekraczamy co miesiąc limit i nigdy nie płaciliśmy dopłaty co najwyżej na jakiś czas spadał transfer Sad
rylly??przez pol roku simmin mnie meczyl kazdego miesiaca musialem placic extra kase z tytolu przekroczenia limitu Evil or Very Mad i tak z regularnego rachunku 6500 robilo sie 11tys co miesiac.dlatego zmienilem na TAL
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Mar 2009, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widac sa rowni i rowniejsi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisał:
My mamy internet w siminie i przekraczamy co miesiąc limit i nigdy nie płaciliśmy dopłaty co najwyżej na jakiś czas spadał transfer Sad
napisz jeszcze w jaki sposób można sprawdzić stan limitu w siminn Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 17 Mar 2009, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie sprawdzamy ale sami widzimy ile filmów tygodniowo leci a poza tym właściciel, na którego mamy internet czasami przychodzi i mówi, że za dużo ściągnelismy w tym miesiącu i siminn wysłał maila żeby ograniczyć troszke Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 17 Mar 2009, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisał:
My nie sprawdzamy ale sami widzimy ile filmów tygodniowo leci a poza tym właściciel, na którego mamy internet czasami przychodzi i mówi, że za dużo ściągnelismy w tym miesiącu i siminn wysłał maila żeby ograniczyć troszke Smile
uhmm... ja mialem na siebie neta, rachunki przychodzily do mnie i z tego co wiem jeszcze pare miesiecy temu bylo tak ze o tym czy przekroczyles limit czy nie mogles sie dowiedziec dopiero kiedy rachunek przyszedl.nie bylo zadnego proszenia, jesli przekroczyles limit PLACILES spora kase extra....niewiem jak jest na dzien dzisiejszy w siminie ale jestem szczesliwy ze skończyłem przygode z tym dostawca Wink Wink
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron