reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Łącze internetowe 8 Mb/s
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 17 Mar 2009, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No my mamy 2 lata siminn i jak wprowadzili limity to co jakiś czas właściciel przychodzi i mówi żeby ograniczyć bo dostał maila więc na bank nie płaci bo Nas by tym obciązył.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 17 Mar 2009, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisa:
uhmm... ja mialem na siebie neta, rachunki przychodzily do mnie i z tego co wiem jeszcze pare miesiecy temu bylo tak ze o tym czy przekroczyles limit czy nie mogles sie dowiedziec dopiero kiedy rachunek przyszedl.nie bylo zadnego proszenia, jesli przekroczyles limit PLACILES spora kase extra....niewiem jak jest na dzien dzisiejszy w siminie ale jestem szczesliwy ze skończyłem przygode z tym dostawca Wink Wink

W Síminn możesz zarządzać swoimi usługami poprzez serwis internetowy niestety chyba tylko w języku islandzkim. Najpierw trzeba wysłać im prośbę o hasło dostępu a nazwa użytkownika to kennitala. Wiem, że jak byłem w Síminn to mogłem zarządzać usługami w telefonie domowym i komórkach. Była możliwość podejrzenia bilingu i jak ktoś miał dostęp do netu to mógł zobaczyć ilość ściągniętych danych w danym okresie rozliczeniowym. Nie wiem jak jest teraz, bo już dawno nie zaglądałem do tego serwisu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 17 Mar 2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
mkwr45 napisa:
uhmm... ja mialem na siebie neta, rachunki przychodzily do mnie i z tego co wiem jeszcze pare miesiecy temu bylo tak ze o tym czy przekroczyles limit czy nie mogles sie dowiedziec dopiero kiedy rachunek przyszedl.nie bylo zadnego proszenia, jesli przekroczyles limit PLACILES spora kase extra....niewiem jak jest na dzien dzisiejszy w siminie ale jestem szczesliwy ze skończyłem przygode z tym dostawca Wink Wink

W Síminn możesz zarządzać swoimi usługami poprzez serwis internetowy niestety chyba tylko w języku islandzkim. Najpierw trzeba wysłać im prośbę o hasło dostępu a nazwa użytkownika to kennitala. Wiem, że jak byłem w Síminn to mogłem zarządzać usługami w telefonie domowym i komórkach. Była możliwość podejrzenia bilingu i jak ktoś miał dostęp do netu to mógł zobaczyć ilość ściągniętych danych w danym okresie rozliczeniowym. Nie wiem jak jest teraz, bo już dawno nie zaglądałem do tego serwisu.
ooo to nie wiedzialem Exclamation jednak jest taka mozliwosc Shocked mi agent powiedzial ze niemaja takiej mozliwosci i doradzil 'pochamowac' swoje zapotrzebowania lol czasem wydaje mi sie ze celowo, 'zapominaja' podac pewne info obcokrajowcom Evil or Very Mad dziwne
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 17 Mar 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami tacy "agenci" nawet nie wiedzą co powinni mówić. Ileż to razy w salonie konsultant pytał się innych, jak mu mówiłem, że słyszałem o takiej usłudze i chcę żeby mi to potwierdził. Albo jak wprowadzali w Vodafonie Og1 (teraz to się chyba Gull nazywa) i powiedzieli mi o 2 godzinach na wybrany numer stacjnarny za granicą. Konsultant powiedział o 2 godzinach dziennie a potem okazało się miesięcznie. No i rachunek musiałem zapłacić bo o odwołaniu nie było mowy. Nie uwierzą mi, że tak mi powiedziano w salonie a ja też głupio postąpiłem, bo powinienem to sprawdzić 2 razy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 17 Mar 2009, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam sie nieraz przejechalem na niekompetencji tych doradcow, specow...szzczegolnie w bankach maja dziwne info w kazdej placowce co innego...to sie do programu 'UWAGA'nadaje lol lol lol lol lol
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
damian09

Doczy: 09 Lut 2009
Posty: 14
PostWysany: 17 Mar 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mkwr45 napisa:
sam sie nieraz przejechalem na niekompetencji tych doradcow, specow...szzczegolnie w bankach maja dziwne info w kazdej placowce co innego...to sie do programu 'UWAGA'nadaje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



oni nadają się raczej do programu <usterka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 17 Mar 2009, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się z tobą zgodzę Damian. Ale czy w Polsce nie jest czasem podobnie? Znam sytuację, że z TePsy Very Happy zadzwonili do kumpla i zaoferowali zmianę prędkości Neostrady z bagatelka 512 kb/s na 1 Mb/s. Odłączyli mu neta i ... jakiś czas był bez. A jak dzwonił na błęk(kit)ną linię to najpierw mu mówili, że mają drobne problemy z podłączeniem. Potem wyszło, że nie mają możliwości technicznych podłączyć mu tyle ile obiecali, bo coś tam na centrali czy coś takiego. Po 3 tygodniach bez netu kumpel zadzwonił dlaczego nie mogą mu podłączyć z powrotem tego co miał. A oni na to, że im musi za to zapłacić lol. Po 4 tygodniach przysłali rachunek za cały miesiąc abonamentu za internet. Kiedy w końcu poszedł i zrobił awanturę powiedzieli mu, że nawet tego co miał nie są w stanie mu podłączyć. Był u kierownika itd. Po kilku dniach uderzył znów do TP punktu, trafił na miłą panią i w końcu po 5 tygodniach podłączyli go z powrotem i podobno anulowali rachunek oczywiście przepraszając.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 18 Mar 2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale czy w Polsce nie jest czasem podobnie?


Napewno podobnie ale tu jakos czesciej to sie zdarza. Moze dlatego ze mniej ludzi mieszka na wyspie i czesto na nas to trafia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
frodo17

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 10
PostWysany: 19 Mar 2009, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Kiedy w końcu poszedł i zrobił awanturę powiedzieli mu, że nawet tego co miał nie są w stanie mu podłączyć. Był u kierownika itd. Po kilku dniach uderzył znów do TP punktu, trafił na miłą panią i w końcu po 5 tygodniach podłączyli go z powrotem i podobno anulowali rachunek oczywiście przepraszając.


No takie sytuacje się zdarzają w każdej firmie, ale to nie musi być wcale regułą. Mój znajomy ostatnio np. zamawiał sobie neostradę (przez net, bo podobno jak się zamawia taką drogą to dostaje się gratis drukarkę albo inny sprzęt), no i z tego co mówił to cała operacja przebiegła bez większych problemów. Różnie to bywa jak widać...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 19 Mar 2009, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frodo17 napisa:
Sebastian napisa:
Kiedy w końcu poszedł i zrobił awanturę powiedzieli mu, że nawet tego co miał nie są w stanie mu podłączyć. Był u kierownika itd. Po kilku dniach uderzył znów do TP punktu, trafił na miłą panią i w końcu po 5 tygodniach podłączyli go z powrotem i podobno anulowali rachunek oczywiście przepraszając.


No takie sytuacje się zdarzają w każdej firmie, ale to nie musi być wcale regułą. Mój znajomy ostatnio np. zamawiał sobie neostradę (przez net, bo podobno jak się zamawia taką drogą to dostaje się gratis drukarkę albo inny sprzęt), no i z tego co mówił to cała operacja przebiegła bez większych problemów. Różnie to bywa jak widać...
normalne, ze nie moga oszukiwac wszystkich, wtedy zla opinia zniszczyla by firme.
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
frodo17

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 10
PostWysany: 19 Mar 2009, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]normalne, ze nie moga oszukiwac wszystkich, wtedy zla opinia zniszczyla by firme.[/quote]

No wiesz, ale tak naprawdę nie można powiedzieć że oszukali tego gościa z opisywanej sytuacji, w końcu anulowano mu rachunek z przeprosinami. Wiadomo, że pomyłki i niedociągnięcia się zdarzają wszędzie, no ale w takich sytuacjach zawsze jest numer do pomocy technicznej, kontakt na stronie internetowej itp.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 14 Sie 2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wie ktoś może o drodze podłączenia neta przez tak zwane "LJOSLEIDARI"??co to wogóle jest jak to założyć i jakie są opłaty Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 14 Sie 2009, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ljosleidari to islandzka nazwa światłowodu. Na razie nie jest wszędzie dostępny ale w aglomeracji stołecznej jest już kilku dostawców internetu, którzy wykorzystują tę metodę transferu. Największym operatorem sieci światłowodowej w Reykjaviku jest spółka należąca do Orkuveita RVKN o nazwie Gagnaveita RVK. Według Gagnaveita ich sieć światłowodową wykorzystują Vodafone, Hringidan i Tal. Tu znajdziesz wiecej informacji.
_________________
Były wykładowca w ośrodku szkolenia kandydatów na kierowców.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 14 Sie 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione w sieci:

In Iceland, FTTH is being deployed by Gagnaveita Reykjavikur, a subsidiary of Orkuveita Reykjavíkur (Reykjavik Power Company). By March 2006, they had begun connecting the towns of Seltjarnarnes, Akranes and parts of the Greater Reykjavík Area. At that time they expected to have 50% of Reykjavik connected by 2008 and all of the Greater Reykjavík Area, Seltjarnes, Akranes, Mosfellsbær, Þorlákshöfn and Hveragerði connected by 2012. However, deployment in other areas was pending due to agreements with city officials. GR only owned the FTTH network; ISP services were provided by HIVE, Skýrr, and Vortex. As of July 2006, VoIP service were available from HIVE. By March 2007, Vodafone Iceland was providing ISP and VoIP services, and had introduced video via its Digital Iceland broadcasting system. However, Skýrr had stopped providing ISP services at this point. The FTTH connections are 100 Mbit/s, but as of March 2007 the ISP services only offered speeds of 6 Mbit/s, 8 Mbit/s, 10 Mbit/s, 20 Mbit/s and 30 Mbit/s.

In March 2006, the monthly cost of having the FTTH in house was 1.990 ISK (approx 26 US dollars), not including any services. This was somewhat more expensive than having a phone line in the house which cost 1.340 ISK (approx 18 US dollars) at that time. By June 2009, the monthly cost of having the FTTH in house had risen to 2.390 ISK (approx 19 US dollars at the time), not including any services. By comparison, having a phone line in the house had dropped to 1.147 ISK (approx $9 US dollars) by that time.

Other smaller FTTH providers are Míla which operates in recently developed areas in Greater Reykjavík Area, Gagnveita Skagafjarðar operates in Sauðárkrókur and Tengir in Akureyri and its vicinity.
_________________
Były wykładowca w ośrodku szkolenia kandydatów na kierowców.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 14 Sie 2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Sebastian za obszerna odpowiedz Wink hmmm więc mam coś takiego w domu, problem polega na tym, że nie wiem co z tym dalej zrobić....czy wystarczy iść do Tal-u i zapytać o tę metodę i koszty uaktywnienia światłowodu Question wiem, że tym kablem ciągną jeszcze jakąś televizje, czy ktoś praktykuje jeszcze "LJOSLEIDARI" Question
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
police55
Go
PostWysany: 29 Sie 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa oferta siminna

http://www.siminn.is/einstaklingar/netid/askrift/

teraz chyba siminn ma największy limit Idea1
i prędkość 30Mb/s, no, no szajbus
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron