reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

zeitgeist
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 22:53    Temat postu: zeitgeist Odpowiedz z cytatem

tak mi sie przypomnialy pewne posty oe apropos kosciola/religii/prawdy etc...
zapraszam do zapoznania sie: http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Pa 2007, 0:45    Temat postu: Film Odpowiedz z cytatem

Ty chyba jesteś telepatą, albo to jakaś dzisiejsza poczta pantoflowa, bo właśnie skończyłem oglądać ten prymitywny film. Ciekawe ile w nim prawdy...
Z pewnością warto oglądnąć, choć pierwsza część o religiach wydaje się strasznie naciągnięta i pozbawiona sensu. Jeszcze się nie spotkałem by w ten sposób udowadniać brak boga. Śmiech w tle, gdy ktoś mówi o cudach boga (np. podłożeniu szczątków dinozaurów), to nie jest metoda naukowa. Twórcy filmu zachowują się dokładnie tak samo jak media, które (słusznie) atakują pod koniec filmu.

Mam czasem wrażenie, że jesli istnieje ten spisek finansjery, to również i ona stoi za tego typu filmami, w końcu na tym też mozna zarobić Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 28 Gru 2007, 18:46    Temat postu: Re: zeitgeist Odpowiedz z cytatem

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=0&num=10&so=0&type=t100_pol&plindex=8

tu mam link do zeitgeist'a z polskimi napisami Surprised
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 28 Gru 2007, 18:59    Temat postu: Re: zeitgeist Odpowiedz z cytatem

Wiem, że trzeba na to spojrzeć z różnych stron, a przede wszystklim od strony DOŚWIADCZENIA.

odkrywam swoje powołanie dzięki temu filmowi..
chcę zostać dziennikarzem i zobaczyć, gdzie jest prawda ;-p

jestem pewien, po obejrzseniu innych filmów tematycznych i po zaciągnięciu informacji z innych źródeł, że istnieją ludzie, którzy chcą nas zastraszyć, żeby SPRZEDAĆ nam BEZPIECZEŃSTWO.

dziś characzy nie ma w lokalach.. zastąpione je firmami ochroniarskimi.. fakt, płacą podatki, jakie? nie wiem..

nie wiem czy też znacie osobę prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza.
On sprzeciwia się ingerencji USA w Wenezueli. Nauczył prosty lud konstytucji 8-) demokracji, wolności w wyborze i słowie..
czy ktoś w Polsce przeczytał konstytucję z 3 maja, której ustawodawstwo, rząd, bogaci fanansjerzy, chcą się zrzec?

Jesteśmy niedoinformowani w wielu kwestiach i warto byłoby zacząć szukać ostatecznej idei Unii Europejskiej..

Apokalipsa się wypełnia.. będzie dobrze..
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 28 Gru 2007, 19:26    Temat postu: Re: zeitgeist Odpowiedz z cytatem

LooCKeRWooD napisa:
Apokalipsa się wypełnia.. będzie dobrze..


Marihuane brales czy cos mocniejszego?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 28 Gru 2007, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś mocniejszego;)
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 5 Sty 2008, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ma marihuana do zeitgeista i mojego posta?

jestem wolnym człowiekiem i mogę mówić, to co mi się podoba, nie obrażając przy tym nikogo...

polecam film ENDGAME.. takich filmów w tv (ewangelii pustego człowieka) nie pokażą, wiadomo dlaczego... po co myśleć, skoro ktoś wymyślił coś za mnie?
poco dociekać prawdy, skoro ktoś mi JĄ pokazał.. tak jest z nami

zresztą nie wiadomo co będzie się działo tak do końca, bo w 2012 roku ma dojść do przebiegunowania Ziemi.. choć w to wątpię.. ale różnie bywa..

wracając do tematu..

już i tak się przekonamy, kogo tym razem BUSH napadnie i komu narzuci demokrację i zarzuci terroryzm, wkręci broń masowego rażenia itp....
Ropa Naftowa - bez niej czołgu ani samolotu nie odpalisz...
Oby Polska wycofała się z jego "pokojowej misji" jak najszybciej...


p.s. BUSH - TERRORIST NO.1
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 5 Sty 2008, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BUSZZMENNIII DO GAZUUU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrt do gry
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 5 Sty 2008, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z cpunami do gazu!!!!!!!!!!!
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 5 Sty 2008, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokoj Twisted Evil.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 6 Sty 2008, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat. Właśnie obejrzałem film. Myślę, że każdy powinien to zrobić.

Cytat:
[...] właśnie skończyłem oglądać ten prymitywny film. Ciekawe ile w nim prawdy...
Z pewnością warto oglądnąć, choć pierwsza część o religiach wydaje się strasznie naciągnięta i pozbawiona sensu. Jeszcze się nie spotkałem by w ten sposób udowadniać brak boga. Śmiech w tle, gdy ktoś mówi o cudach boga (np. podłożeniu szczątków dinozaurów), to nie jest metoda naukowa. Twórcy filmu zachowują się dokładnie tak samo jak media, które (słusznie) atakują pod koniec filmu.

Mam czasem wrażenie, że jesli istnieje ten spisek finansjery, to również i ona stoi za tego typu filmami, w końcu na tym też mozna zarobić


Nie zgadzam się, że za tym filmem stoi finansjera. Jest to przedsięwzięcie non-profit, który można sciągnąć za darmo z oficjalnej strony producenta i nikt nie musi za niego płacić.

Zgadzam się jednak z tym, że film jest prymitywny. Ale przecież nie wyprodukowano go dla Polaków, tylko dla Amerykanów, którzy, w większości, rozumem nie grzeszą. Zresztą sam film tłumaczy dlaczego tak jest - od wielu lat elita finansjery włada wszystkim, łącznie z mediami i ministerstwem edukacji. Dlatego film obnażający manipulacje, też jest manipulacją (bo jest to jedyny sposób, żeby trafić do porządnie wypranych amerykańskich mózgów).

Co do samej treści, żeby się wypowiadać, trzeba by metodami naukowymi potwierdzić lub zaprzeczyć każdą podaną w filmie informację (do czego autorzy filmu zachęcają). Ja tego jeszcze nie zrobiłem i podejrzewam, że żaden z was tego nie zrobił.

Jeszcze jedno: Odżajerze, nikt w tym filmie nie udowadnia braku Boga. Film piętnuje tylko brak logiki (paradoksy) w doktrynach religijnych i w myśleniu wyznawców. A fragment ze skamielinami dowodzi, że człowiekowi który ślepo wierzy dogmatom można wmówić wszystko (ewidentną głupotę, czy kłamstwo), a on nie ma prawa temu zaprzeczyć. Very Happy

Osobiście traktuję film jako zachętę do odkrywania tajemnic, dążenia do prawdy. Dzięki niemu, przeciętny Amerykanin może chociaż częściowo zobaczyć, że żyje w swego rodzaju matrixie, jest niewolnikiem systemu.

...


Cytat:
zresztą nie wiadomo co będzie się działo tak do końca, bo w 2012 roku ma dojść do przebiegunowania Ziemi.. choć w to wątpię.. ale różnie bywa.


Co do przebiegunowania Ziemi (magnetycznego), nie jest to zjawisko chwilowe, tylko ciągłe (długotrwałe), które trwa aktualnie. I na pewno nie jest tak niebezpieczne, jak próbuje nam wmówić Patryk Geryl. Twierdzi, że następstwem przebiegunowania magnetycznego jest zmiana kierunku ruchu obrotowego. A to, na 99% nie jest prawdą (bieguny magnetyczne Ziemi zamieniały się miejscami wiele razy, geograficzne nigdy).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisa:
z cpunami do gazu!!!!!!!!!!!


hehe 8-) ćpun też człowiek... i szacunek mu się należy..

wolność jest tam , gdzie nie ma strachu, no nie?

chciałbym jeszcze dodać coś na temat Jezusa.

On jest FAKTEM. Jego życie, działalność, cuda, ukrzyżowanie, zmartwychwstanie.. Założył Kościół - wspólnotę, ale to co widzę dziś, to mało ma związku z tym co było pierwotne.
Wg mnie kościół też manipuluje ludźmi... Po co te 5 przykazań kościelnych, skoro uległy one zmianie? o co w tym chodzi? to jakiś absurd.. DEKALOG jest nie zmienny. Może neokatechumenat to wyprostuje, a może nie..

W erze wodnika może przyjść na świat kolejna bardzo niezwykła postać...

Nie wiem tego, co będzie jutro , ale wiem to co jest dziś...
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyrazilam swoja opinie...nie musiales tego komentowac...i nie pisz mi tylko ze jestem nietolerancyjna!...rownie dobrze mogles skomentowac to ze nie lubie feministek... Cool
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą erą wodnika, to trzeba dobrze sprawdzić kiedy się zaczyna. Wg. "Zeitgeist" - w roku 2150. Ale słyszałem różne daty. Niektórzy twierdzą nawet, że już się zaczęła Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimi, jesteś nietolerancyjna. A z ćpunami nie ma co walczyć. Najlepsze wyjście to legalizacja narkotyków (wszystkich). Wtedy ci ze słabą psychiką przećpają. A ci co ćpają dlatego, że to zakazany owoc, przestaną ćpać. I będzie spokój lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
Mimi, jesteś nietolerancyjna. A z ćpunami nie ma co walczyć. Najlepsze wyjście to legalizacja narkotyków (wszystkich). Wtedy ci ze słabą psychiką przećpają. A ci co ćpają dlatego, że to zakazany owoc, przestaną ćpać. I będzie spokój lol



jest juz wątek ,gdzie ten temat był poruszany, proszę przekopiuj Swoj post o tutaj o :


http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2218&highlight=marihuana


Wink
Powrt do gry
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcesz prowadzic konwersacje na ten temat? pisz na priv..a nie tu...podtrzymuje dalej swoje zdanie
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 6 Sty 2008, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chcesz prowadzic konwersacje na ten temat? pisz na priv..a nie tu...podtrzymuje dalej swoje zdanie

Dziękuję, szkoda mi strzępić palce na priv do takich jak ty. Możemy porozmawiać w większym gronie w wątku o marihuanie.

A napisałem to właśnie tutaj, bo vqrvia mnie strasznie, że piszesz post:
Cytat:
z cpunami do gazu!!!!!!!!!!!

na co moderator odpowiada:
Cytat:
Spokoj Twisted Evil .


Podczas gdy pod moim profilem od 1,5 roku stoi "ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1". Za to, że chciałem założyć nowe konto, bo zwyczajnie po kilku miesiącach nieobecności na forum zapomniałem jaki mam nick. Confused

No ale nikt nie mówił, że moderatorzy będą sprawiedliwi...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 6 Sty 2008, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi szkoda takich ludzi jak Ty...strzepic to Ty mozesz ale swoja glupote...
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 6 Sty 2008, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie tykaj mnie... jesli oceniasz mnie po jakims poscie to masz cos z psycha nie tak...na tym koniec moich wypocin na Ciebie!! bla
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron