reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

podzespoły komputerowe - cło ??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 15 Paź 2007, 22:54    Temat postu: podzespoły komputerowe - cło ?? Odpowiedz z cytatem

jak myslicie czy gdyby szła do mnie paczka z płyta główna, procesorem i grafiką to zapłacił bym za to cło ?? pytanie czysto teoretyczne , jednakze bardzo mnie trapiace..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 15 Paź 2007, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i chyba znam odpowiedz..
ale takie małe sprostowanie gdyby nagle ktos zaczął łapac mnie za słówka..
czy nałozono by cło na te częsci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zyzak
Gość
PostWysłany: 15 Paź 2007, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
no i chyba znam odpowiedz..
ale takie małe sprostowanie gdyby nagle ktos zaczął łapac mnie za słówka..
czy nałozono by cło na te częsci ?


gdy paczka zostanie otworzona, a raczej to jest pewne i celnicy ujza nowy sprzet, to jak ma to nie zostac oclone ??????

sprobuj i zobacz jakie clo Ci policza, stracic chyba nie stracisz a zyskasz doswiadczenie i wiedzę odnosnie cla.
Co do cla, gdzies byl tu link na forum do urzedu Isladzkiego gdzie sa informacje co i jak jest clone.

Mnie jak pytali o glowice do samochodu ktora z polski sciagalem prosili o podanie nr aukcji ebay na ktorej to niby kupilem Smile
W koncu nic nie placilem bo pokazalem im dowod nadania glowicy do polski w celu regeneracji (tak naprawde przyszla nowa/inna) i wytlumaczylem ze to z mojego auta ktore tutaj nawalilo i ze jest to zwrot po naprawie i ze jest to stare itp.
Tak czy siak chcieli jakis dowod zakupu, fakture ale po wytlumaczeniu odpuscili.

Jak bedziesz cos Sobie przysylal bedzie podobnie, najlepiej jak wsadzisz Sobie paragpn/fakture, najlepiej w euro wtedy policza Ci clo od tejze wartosci na dokumencie. (przynajmniej teoretycznie)
Stracic chyba nic nie stracisz, pewnie cos na cenie zyskasz no i doswiadczenie



Napisz czy Ci wyszlo i co wyszlo
Pzrod
Powrót do góry
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 15 Paź 2007, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dzieki wielkie, jeżeli juz to zastanawiałem sie własnie czy gdyby doszło do takiej sytuacji ze wysyłał bym taka paczke to czy zostawic oryginalne opakowanie, jezeli tak to czy z paragonem itp..
ehh sprawa cła to temat rzeka, naraie w najbirzszych dniach moge sie tylko podzielic doswiadczeniami na temat kurtki z metka i plastrów antykoncepcyjnych Smile o czesciach w przyszłosci.. szukam linka.. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 16 Paź 2007, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
no dzieki wielkie, jeżeli juz to zastanawiałem sie własnie czy gdyby doszło do takiej sytuacji ze wysyłał bym taka paczke to czy zostawic oryginalne opakowanie, jezeli tak to czy z paragonem itp..
ehh sprawa cła to temat rzeka, naraie w najbirzszych dniach moge sie tylko podzielic doswiadczeniami na temat kurtki z metka i plastrów antykoncepcyjnych Smile o czesciach w przyszłosci.. szukam linka.. pozdrawiam


Na sprzet komputerowy, przynajmniej uzywany kupiony na e-bay jest tylko VAT 24,5 %, wystarczy podac nr aukcji, jak faktury nie ma w srodku. Wiec jak ktos jest cwany, to w gruncie rzeczy moze zakobinowac na jakas mniejsza skale Smile, jak sprowadzalem sprzet do telefonow to wzialem wszystko na fakture i jak przyszla paczka to po prostu zaplacilem VAT, rowniez 24,5%. Potem jedna czesc mi sie zepsula, wyslalem ja do naprawy, maly klucz USB, jak wrocil spowrotem, nie bylo w srodku zadnego dokumetu - wytlumaczylem ze odeslalem czesc do naprawy - uwierzyli, ale najlepiej to potwierdzic jakims papierem, wtedy wszystko jest o wiele latwiejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: KEFLAVIK
PostWysłany: 16 Paź 2007, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No do dobra jeżeli już jest rozmowa na temat cła. Teoretycznie wybieram się do Icelandu swoim prywatnym autem. Zabieram jak najwięcej dobytku z Polandii. Posiadam 2 komputery z monitorami LCD plus może jeszcze jakiś sprzęt. Czy za to wszystko zapłacę cło ???. Dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2007, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo napisał:
No do dobra jeżeli już jest rozmowa na temat cła. Teoretycznie wybieram się do Icelandu swoim prywatnym autem. Zabieram jak najwięcej dobytku z Polandii. Posiadam 2 komputery z monitorami LCD plus może jeszcze jakiś sprzęt. Czy za to wszystko zapłacę cło ???. Dzięki za odpowiedzi.


to czy zaplacisz clo czy,tego chyba nikt z Nas zagwarantowac Tobie niemoze.
Ja moge Ci powiedziec to ze jak jechalem na IS samochodem ,caly samochod mialem bagazy wsrod nich 2 laptopy w sumie nowa gitara zapakowana w oryginalny karton, a w kartonie wszystkie papiery na nia paragon gwarancja itp zapomnialem wyjac, do tego kolumny i masa innych xxxxxxx i nic nie placilem.
Ale to ronie bywa,

Teoretycznie wjezdzajac pierszy raz na IS mozesz zabrac/wwiezc samochodem caly swoj dobytek.Mam nadzieje ze na tych kompach Twoich sa jakies Wasze dane pliki itp, co by potwierdzic, ze to Wasze a nie na pogonke.
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Paź 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak juz bylo wspomniane - na kazdy sprzet elektroniczny (nowy czy uzywany) clo wynosi 0%. placisz jedynie vat 24,5% + oplaty manipulacyjne (w przypadku paczki).

+ przywozac cokolwiek ze soba (prom/samolot) wartosc przedmiotu (nowego, ktorego wieziesz ze soba, jako prezent np) nie moze byc wyzsza niz 10k isk. rzeczy osobiste, wlasny sprzet - jego wartosc nie moze przekroczyc 23k isk. jak to jest w praktyce kazdy kto przyjezdzal tu/placil/nie placil wie sam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron