reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

kilka fotek z wybor贸w do polskiego parlamentu 2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kriz_dux

Do潮czy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Sk眃: Toru艅
PostWys砤ny: 21 Pa 2007, 20:04    Temat postu: kilka fotek z wybor贸w do polskiego parlamentu 2007 Odpowiedz z cytatem

kilka fotek z wybor贸w, kt贸re odby艂y si臋 w AHUSie

http://flickr.com/photos/kriz_pl/sets/72157602588118855/detail/

Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Urodzony_13_w_piatek

Do潮czy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Sk眃: nibylandia
PostWys砤ny: 21 Pa 2007, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm to ciekawe..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Urodzony_13_w_piatek

Do潮czy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Sk眃: nibylandia
PostWys砤ny: 21 Pa 2007, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha czekam na statystyki...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 21 Pa 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a byl ten pan moze? ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gdaro
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 31 Sty 2007
Posty: 28
Sk眃: krak贸w
PostWys砤ny: 23 Pa 2007, 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witka.
Z racja ze bylem sekretarzem w komicji wyborczej mog臋 poda膰 kilka danych :
uprawnionych do g艂osowania (czyli os贸b kt贸re zg艂osi艂y ch臋膰 g艂osowania ): 500
ilo艣膰 g艂osuj膮cych : 444
frekfencja : 88.8 %
do Sejmu :
PO - 287
PiS - 74
LiD -46
LPR - 8
Samoobrona - 2
Partia Kobiet - 14
PSL- 6
PPP- 2
niewa偶nych : 5

Oficjalne dane powinny wisie膰 przy Ahus

Dwa lata temu glosowalo chyba 117 osob , tak wiec skok ostry:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 23 Pa 2007, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S艂owo frekwencja jest chyba naduzyciem, gdy偶 przy liczebno艣ci polonii rz臋du 5000 os贸b, frekwencj臋 trzeba szacowa膰 na poni偶ej 10%.
Warto chyba o tym pami臋ta膰 Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
evcia

Do潮czy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Sk眃: Szczecin/K贸pavogur
PostWys砤ny: 23 Pa 2007, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dane z 2006 roku mowia o 6 tys Polakow na wyspie, wiec teraz pewnie jeszcze wiecej Nas jest Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 23 Pa 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka ciekawostka - pierwsi wyborcy byli juz o 6 rano. prosto z imprezy. dopiero chyba 5ty czy 6ty byl trzezwy...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
evcia

Do潮czy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Sk眃: Szczecin/K贸pavogur
PostWys砤ny: 23 Pa 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie czytales wyzej? Ponoc 5 glosow bylo niewaznych Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 24 Pa 2007, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlamnie 100% g艂os贸w w tych wyborach (nie tylko na Islandii) jest niewa偶ne, ale o tym dyskutujemy w off-topicu.

Patrz膮c od strony zabawy w demokracj臋 oraz ca艂ej idei dost臋pu do g艂osowania, to oczywi艣cie dobrze, 偶e Polacy mogli sobie zag艂osowa膰 na Islandii.
Pytanie tylko ile kosztowa艂o podatnik贸w w Polsce te 500 g艂os贸w?
Je艣li kilku ludzi musia艂o przylecie膰 z Oslo lub Polski (bo chyba nie dzia艂a jeszcze konsulat na ISlandii), to bud偶et pewnie zamkn膮艂 si臋 w kwocie ok. 5-10 tys. z艂, co daje 10-20 z艂 na "艂ebka" Smile

Oczywi艣cie zrozumia艂e jest, 偶e dla idei demokracji trzeba czasem robi膰 rzeczy 艣mieszne, ale pewnie s膮 miejsca w Polsce, gdzie ludzie te偶 nie mogli zag艂osowa膰, bo mieli daleko do punktu wyborczego...
No ale ja rozumiem, 偶e takie g艂osowanie w ka偶dym kraju to bardziej symbol ni偶 konieczno艣膰, szczeg贸lnie przy takiej frekwencji.
Ale je艣li kto艣 czuje zadowolenie i rado艣膰, 偶e m贸g艂 zag艂osowa膰 to niech mu b臋dzie na zdrowie. Czasem ludzie musz膮 czu膰, 偶e maj膮 jaki艣 cho膰by z艂udny wyb贸r.


Mo偶e gdy b臋dzie mo偶na g艂osowa膰 przez internet to wi臋cej ludzi si臋 zdecyduje i takie wybory za granic膮 b臋d膮 mia艂y lepsz膮 sumaryczn膮 frekwencj臋....
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
empelego

Do潮czy: 27 Lut 2007
Posty: 27
Sk眃: Chrzan贸w
PostWys砤ny: 24 Pa 2007, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer jakie ty masz dziwne teksty na ka偶dy temat, 偶e czytanie tego dr膮zni jak cholera i to nie tylko mnie Confused
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gdaro
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 31 Sty 2007
Posty: 28
Sk眃: krak贸w
PostWys砤ny: 25 Pa 2007, 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem jedno to co tu przeczytalem to jaka艣 pod艂a fikcja kt贸r膮 snujesz.

Przykro mi , ale odpowiem na te glupoty:
Frekfencja - wyra藕nie napisa艂em ze to jest ilo艣膰 os贸b kt贸ra zglosi艂a ch臋膰 oddania g艂osu a nie ilo艣膰 polak贸w na wyspie i 88,8 % to frekfencja z tej liczby os贸b.

Co do koszt贸w: wszyscy cz艂onkowie komisji miszkaj膮 w Reykjaviku , obra藕i艂e艣 wszystkie te osoby , kt贸re od godz. 5.40 do 23.30 zajmowa艂y si臋 wyborami. Przelicz sobie ile to godzin.Stawka za prace w komisji nie jest 偶adna tajemniec膮 i jest stawk膮 polsk膮 czyli na islandii mo偶e wzbudzi膰 tylko smiech. Wypasa偶enie sami 偶e艣my skombinowali.Ja w sobote wieczorem zbija艂em kabiny:) herbate i kawe przynieslismy z dom贸w.
I upad艂 tw贸j mit o kosztach!!!!!!
ju偶 mi si臋 wiecej nie chce pisa膰 ................. pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gdaro
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 31 Sty 2007
Posty: 28
Sk眃: krak贸w
PostWys砤ny: 25 Pa 2007, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wyborc贸w z godziny 6 Smile
Zdecydowanie zwyci臋偶y艂 wyborca numer 2.Smile
ale numerowi 1 ma艂o brakowa艂oSmile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 25 Pa 2007, 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdaro napisa:
Powiem jedno to co tu przeczytalem to jaka艣 pod艂a fikcja kt贸r膮 snujesz.
Dlaczego zaraz pod艂a. Ludzie si臋 myl膮.

Cytat:
Przykro mi , ale odpowiem na te glupoty:
Frekfencja - wyra藕nie napisa艂em ze to jest ilo艣膰 os贸b kt贸ra zglosi艂a ch臋膰 oddania g艂osu a nie ilo艣膰 polak贸w na wyspie i 88,8 % to frekfencja z tej liczby os贸b.
Tak poda艂e艣 te dane i nie mam co do tego zastrze偶e艅. Ale z drugiej strony "chwalenie si臋" tak膮 liczb膮 jest troch臋 niepowa偶ne, gdy we藕mie si臋 pod uwag臋, 偶e 92% Polak贸w nie chcia艂o si臋 zarejestrowa膰.
Ja nie zarzucam Ci k艂amstwa. Bardzo fachowo i skrupulatnie poda艂e艣 dane.
Ale czasem niepe艂na prawda mo偶e by膰 potraktowana jak k艂amstwo.
Gdyby kto艣 niezorientowany przeczyta艂 tw贸j mi艂y komunikat, to my艣la艂by, 偶e mo偶e na Islandii jest tylko 500 Polak贸w i zag艂osowa艂o a偶 88%.
Oczywi艣cie Ty nigdzie tak nie napisa艂e艣, wi臋c nie mo偶e by膰 mowy i zarzut贸w o k艂amstwo. Ale my艣l臋, 偶e warto przy takich okazjach poda膰 wi臋cej ni偶 mniej. Wystarczy艂o napisa膰 co艣 w stylu:
" na szacowan膮 liczb臋 ok. 6 tys. Polak贸w na Islandii, zarejestrowa艂o si臋 500 z czego zag艂osowa艂o 440 os贸b".
My艣l臋, 偶e wa偶niejszym newsem jest podanie rzeczywistej frekwencji rz臋du 7% - taka dana jest wa偶na i frapuj膮ca. Natomiast podanie stosunku ludzi, kt贸rzy zag艂osowali do tych, kt贸rzy si臋 zarejestrowali jest ma艂o u偶yteczne, by nie powiedzie膰 zbyteczne. Taki stosunek zawsze b臋dzie du偶膮 liczb膮, bo je艣li ju偶 kto艣 si臋 zarejestrowa艂, to po to by zag艂osowa膰.

Dam przyk艂ad by lepiej zrozumie膰 o co mi chodzi. Je艣li nast膮pi jaki艣 kataklizm, kt贸ry zniszczy zbiory zb贸偶 i rz膮d b臋dzie musia艂 powiedzie膰 o tym spo艂ecze艅stwu, to zawsze mo偶e powiedzie膰, 偶e szkody w jakim艣 wojew贸dztwie le偶膮cym z dala od kataklizmu, s膮 ma艂e i wynosz膮 tylko 12% plon贸w. B臋dzie to prawda, cho膰 spo艂ecze艅stwo bardziej jest zainteresowane globalnym wska藕nikiem zniszcze艅, kt贸re mog膮 wynosi膰 70%.
Drugi przyk艂ad manipulacji statystyczno-liczbowej:
Pracodawca og艂asza z dum膮, 偶e w ubieg艂ym roku podni贸s艂 pensje ludziom o 300%!! Nie wspomni jednak, 偶e te pensje wynosi艂y wcze艣niej 100 z艂/m-c, a wi臋c nawet po podwy偶ce nie s膮 imponuj膮ce i wynosz膮 raptem 400 z艂/m-c Smile

Czasem m贸wi膮c wybran膮 prawd臋, chcemy ukry膰 (艣wiadomie lub nie艣wiadomie) prawd臋 wa偶niejsz膮 cho膰 mniej chwalebn膮.

Mam nadziej臋, 偶e Ty gdaro nie艣wiadomie "zapomnia艂e艣" o ciekawszych wska藕nikach wyborczych.
Na szcz臋艣cie Egzegeta czuwa i wyja艣nia Smile




[quote]Co do koszt贸w: wszyscy cz艂onkowie komisji miszkaj膮 w Reykjaviku , obra藕i艂e艣 wszystkie te osoby , kt贸re od godz. 5.40 do 23.30 zajmowa艂y si臋 wyborami.[/quotePo pierwsze moim celem nie by艂o obra偶anie kogokolwiek. Poda艂em swoje przypuszczenia a nie sprawdzon膮 prawd臋.
Ciesz臋 si臋 NAPRAWD臉, 偶e te wybory by艂y tanie. Wydawa艂o mi si臋, 偶e jacy艣 urz臋dnicy pa艅stwowi z konsulatu musieli przylecie膰 na Islandi臋 z Polski lub Oslo.
Nie by艂o nikogo z konsulatu? Czy te偶 mo偶e ju偶 uruchomiono konsulat na Islandii?


Cytat:
Wypasa偶enie sami 偶e艣my skombinowali.Ja w sobote wieczorem zbija艂em kabiny:) herbate i kawe przynieslismy z dom贸w.
I bardzo mnie to cieszy, 偶e ludzie maj膮 w sobie energi臋 by robi膰 jakie艣 akcje na rzecz ca艂ej spo艂eczno艣ci i ojczyzny.
Gratuluj臋 szczerze waszego zapa艂u.
M贸j post nie by艂 wymierzony w Was a w sam膮 ide臋 wybor贸w, ale to temat na odr臋bn膮 dyskusj臋, kt贸rej miejsce jest w off-topicu.


Cytat:
I upad艂 tw贸j mit o kosztach!!!!!!
Nie epatujmy si臋 wielkimi s艂owami. To nie by艂 mit, tylko podejrzenia. Ka偶dy ma prawo podejrzewa膰, 偶e jacy艣 urz臋dnicy wydali jakie艣 du偶e pieni膮dze. By膰 mo偶e Wy nawet tego nie wiecie, ale kto艣 mo偶e wystawia艂 sobie rachunek za zbite przez Was kabiny... Ale takimi sprawami zajmuje si臋 NIK, wi臋c nie dyskutujmy o tym.

Jeszcze raz przepraszam Ci臋 gdaro je艣li poczu艂e艣, 偶e m贸j post to atak na Ciebie. Widz臋, 偶e jeste艣 dobrym cz艂owiekiem, kt贸ry ma mn贸stwo entuzjazmu i pozytywnej energii. A mnie zawsze ciesz膮 tacy ludzie z inicjatyw膮. Mam nadziej臋, 偶e wybaczysz mi moje dociekania, ale one w艂a艣nie wynikaj膮 z tej prymitywnej demokracji, gdzie ka偶dy ma, niestety, prawo zabra膰 g艂os Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
kriz_dux

Do潮czy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Sk眃: Toru艅
PostWys砤ny: 25 Pa 2007, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OE
sko艅cz te farmazony:)
id膮c Twoim tokiem "rozumowania" mo偶na by doj艣膰 do wniosku, 偶e wybory w Polsce te偶 s膮 zb臋dne, bo przecie偶 to koszt dla Polskiego podatnika:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 25 Pa 2007, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze by bylo zeby nie bylo niczego. dla mlodziezy i dla ludzi.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron