reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ROZWIĄZANIE KONKURSÓW NR 2 i NR 3
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 13 Lis 2004, 22:00    Temat postu: ROZWIĄZANIE KONKURSÓW NR 2 i NR 3 Odpowiedz z cytatem

PODAJEMY ODPOWIEDZI NA PYTANIA KONKURSOWE

konkurs nr 2:

1) Konsulat Islandii w Warszawie al. Niepodległości 177, 02-555 Warszawa
2) TPPI, ul. Na Uboczu 3, 02-791 Warszawa
3) Pomnik Księcia Poniatowskiego na Krakowskim Przedmieściu autorstwa Islandczyka B. Thorvaldsena
4) Oficjalne przedstawicielstwo ICELANDAIR w Polsce - firma INTREP,
ul. Pilchowicka 9/11 02-175 Warszawa
5) Trójkątne flagi ustawione na ulicy Międzynarodowej - wśród nich flaga islandzka
6) Obelisk ustawiony w centrum Warszawy, naprzeciwko PKiN. Na obelisku wypisane są odległości do różnych miast, między innymi do Reykjavíku.

Nie mogliśmy uznać za prawidłową odpowiedź np. podanie adresu bądź nazwy kina, w którym wyświetlano film islandzki. Również odpowiedź, że moje mieszkanie jest islandzkim akcentem w Warszawie nie możemy uznać za poprawną :wink:
Nagrodę za podanie poprawnej odpowiedzi otrzymuje Qortes. Gratulujemy!!! Nagrodę prześlemy pocztą.

konkurs nr 3

Padały najróżniejsze propozycje. Najczęściej wymienialiście miejscowość Vík. Prawidłowa odpowiedź jednak brzmi:
nazwa miejscowości: Á
położenie: wybrzeże Skarđsströnd nad zatoką Breiđafjörđur
znaczenie: rzeka
transkrypcja: [au]
"Niemalże" prawidłowej odpowiedzi udzieliła jako jedyna Johanna. I to Ona zwyciężyła. Gratulujemy. Nagrodę prześlemy pocztą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 13 Lis 2004, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak wygrac konkurs, ktory sie zbojkotowalo ;-)
Dzieki wielkie, cala przyjemnosc po mojej stronie.

Szkoda tylko drugiego konkursu, na ktory poswiecilem pol dnia.. I dopiero teraz mi sie przypomnialo, ze Jola wspominala mi kiedys o tej jakze pieknej miejscowosci.. Skleroza.
Gratuluje Johanna! Kiedys Ci sie zrewanzuje:)))
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 14 Lis 2004, 3:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem dlaczego Twoje mieszkanie(Einar) nie może być Islandzkim akcentem w Warszawie. Nie musisz być taki skromny. Ja osobiscie umieściłbym twoje mieszkanie w stolicy na pierwszym miejscu.Z tego co pisałeś to dałbym to na pierwszym miejscu. Ciekawe co sądzą inni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 14 Lis 2004, 5:14    Temat postu: Niespodzianka Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Nie ma to jak wygrac konkurs, ktory sie zbojkotowalo


No właśnie! Konkurs o Warszawie wygrał zagorzały Poznań'ofil i wyznawca Warszawowstrętu Very Happy
(pamiętacie... hasło: strzykawki; odzew: dworzec centralny w Warszawie) Smile

Ale podobnie jak z Warszawą, z którą nie poradzili sobie Warszawiacy, to i z Islandią nie poradzili sobie Islandio-Polacy Very Happy Very Happy

Być może korzystaliście z ogólnych map, a może szukaliście tylko dużych miejscowości (takich jak właśnie Vik).
Tymczasem farma Á jest również miejscowością, gdyż jest geograficznie zdefiniowanym obszarem zamieszkałym o odrębnej i specyficznej nazwie.

W każdym razie, zgodnie z załączonym znakiem drogowym, Polacy mieszkający na Islandii mogą na pocieszenie przejechać się do Á i przenocować na kampingu Smile Nie wiem tylko czy w zimie kamping jest czynny...
Polecam, tak w ogóle, dłuższą drogę na Zachodnie Fiordy (dookoła całego półwyspu) - naprawdę jest pięknie!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 14 Lis 2004, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadalam to pytanie mezowi w pracy a on powiedzial ze ´A.A ja mu nie wierzylam ,wydawalo mi sie nieprawdopodobne...hihihi teraz bede sluchac meza....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 14 Lis 2004, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
Nie rozumiem dlaczego Twoje mieszkanie(Einar) nie może być Islandzkim akcentem w Warszawie.


Ono jest doskonałym islandzkim akcentem ale nie wszyscy musza o tym wiedziec, wiec nie zamiescilismy takiej odpowiedzi wśród poprawnych rozwiazań. Chodziło o oficjalne miejsca.
Równie dobrze mogliśmy dać w odpowiedzi samego einara, ktory biegajac po Warszawie jest żywą reklamą Islandii. Wiecie czemu?Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 14 Lis 2004, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny konkurs? :wink: :wink:
Einar jest żywą reklamą Islandii, bo ma czapkę z flagą 8)

A ja mam skarpetki w barwach Islandii hihihi lol lol


Á! Wygrałam 8) Ale sie ciesze Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 14 Lis 2004, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:
Einar jest żywą reklamą Islandii, bo ma czapkę z flagą


Przerażasz mnie, skąd Ty to wszystko wiesz? Shocked
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 14 Lis 2004, 13:08    Temat postu: Re: ROZWIĄZANIE KONKURSÓW NR 2 i NR 3 Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
PODAJEMY ODPOWIEDZI NA PYTANIA KONKURSOWE

konkurs nr 2:

1) Konsulat Islandii w Warszawie
2) TPPI
3) Pomnik Księcia Poniatowskiego
4) Oficjalne przedstawicielstwo ICELANDAIR w Polsce

TRAFIONE:))

Cytat:

5) Trójkątne flagi ustawione na ulicy Międzynarodowej - wśród nich flaga islandzka
6) Obelisk ustawiony w centrum Warszawy, naprzeciwko PKiN. Na obelisku wypisane są odległości do różnych miast, między innymi do Reykjavíku.

Coz.. a gdzie jest ulica Miedzynarodowa? Very Happy Przy kolejnej wizycie w stolicy nie omieszkam zrobic tam sobie pamiatkowej fotki;-)
A PKiN omijam szerokim lukiem (choc nieraz ciezko o to..), wiec chyba jestem usprawiedliwony;)
Cytat:

Gratulujemy!!! Nagrodę prześlemy pocztą.

Zobaczymy sie na zlocie, to juz za tydzien. Nie ma pospiechu:)

Cytat:

konkurs nr 3

Padały najróżniejsze propozycje. Najczęściej wymienialiście miejscowość Vík.

No.. to ja mam chociaz te satysfakcje, ze z moim Ás zajalem drugie miejsce:)

Caly czasm mam wyrzuty, bo pamietalem o miejscowosc A.. Jednak nie bylem pewny, czy wspominal mi o tym Islandofil (wiec chodziloby o Á), czy milosnik Szwecji (wowczas A z koleczkiem).. Wiedzialem, ze taka miejscowosc istnieje, ale w ktorym z tych krajow? Smile Niestety w spisie miejscowosci islandzkich nie znalazlem jej.. a jednak.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 14 Lis 2004, 13:15    Temat postu: Re: ROZWIĄZANIE KONKURSÓW NR 2 i NR 3 Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Zobaczymy sie na zlocie, to juz za tydzien. Nie ma pospiechu:)


To w takim razie wręczymy Ci uroczyście nagrodę na zlocie.
I... jeszcze coś dostaniesz, pamiętasz? :wink:
Co z Grafim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 14 Lis 2004, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
johanna napisał:
Einar jest żywą reklamą Islandii, bo ma czapkę z flagą


Przerażasz mnie, skąd Ty to wszystko wiesz? Shocked
Smile


widziałam :]
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 14 Lis 2004, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:
widziałam :]


Einar biega po Warszawie dość szybko, niezła jesteś! lol
Ale rozumiem Cię w sumie.. Islandofil wypatrzy na odległość niebiesko-czerwono-białe barwy. No i oczywiście... na samego einara nie sposób uwagi nie zwrócić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Lis 2004, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
na samego einara nie sposób uwagi nie zwrócić Wink


No pewnie... (ech ta moja wrodzona skromność :wink: )

johanna napisał:
widziałam :]


Ja wiem... Niektórzy twierdzą, że jestem "piernik", albo jakiś eksponat muzealny... No ale trzeba było nie tylko się przyglądać ale też i przywitać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16 Lis 2004, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Qortesa i Johanny Wink

Very Happy pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 16 Lis 2004, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Gratulację się należą, bo tak naprawdę to oba konkursy były dość trudne. Ale jak widać znalezienie odpowiedzi było możliwe. A teraz mam pytanie do tych którzy nie wzieli udziału w konkursach?
Czemu nie wzieliście udziału w konkursach?????
Proszę się "wyspowiadać" teraz...
8)


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 16 Lis 2004, 23:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 16 Lis 2004, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z zasady nie biorę udziału w konkursach (nie tylko na Iceland.pl) ale z uwagą śledziłem przebieg i przyłączam się do gratulacji dla zwycięzców. Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17 Lis 2004, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
No właśnie. Gratulację się należą, bo tak naprawdę to oba konkursy były dość trudne. Ale jak widać znalezienie odpowiedzi było możliwe. A teraz mam pytanie do tych którzy nie wzieli udziału w konkursach?
Czemu nie wzieliście udziału w konkursach?????
Proszę się "wyspowiadać" teraz...
8)

Ja już pisałem...

Ale jak to ? nikt poza Qortesem i Johanną nie brał udziału ?? :|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 17 Lis 2004, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę, żadne wytłumaczenie nie przemawia do mnie. Ani to, że ktoś ma takie zasady, ani, że chciał dac szanse innym. Przecież chodziło o wysilenie umysłu. Jak ktoś nie lubi konkursów to może dla własnej satysfakcji, dla pogłębienia wiedzy chociaż poszukać.
A teraz z innej beczki. Jak ktoś ma jakąś fajną propozycję na pytania konkursowe to niech sie odezwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 17 Lis 2004, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Tak naprawdę, żadne wytłumaczenie nie przemawia do mnie. Ani to, że ktoś ma takie zasady, ani, że chciał dac szanse innym. Przecież chodziło o wysilenie umysłu. Jak ktoś nie lubi konkursów to może dla własnej satysfakcji, dla pogłębienia wiedzy chociaż poszukać.
A teraz z innej beczki. Jak ktoś ma jakąś fajną propozycję na pytania konkursowe to niech sie odezwie.


Mysle, ze wystarczajacym powodem jest lenistwo. Konkursy nie sa obowiazkowe i nie kazdy przeciez musial przejawiac ochote drazenia tematu. Ja bym z tego powodu jakis wyrzutow nie robil.

Osobna kwestia jest to, ze konkursy byly ..trudne. I to mi sie bardzo podoba. Fakt, ze znaczaco to wplywa na frekwencje, ale to nie moj problem. Gdyby konkursy byly na poziomie "Co jest stolica Islandii?" to odpowiedzieliby zapewne wszyscy, ale jaki to by mialo sens? O zwyciestwie decydowalby glupi fart przy losowaniu. Przy dotychczas dobranym poziomie trudnosci znalezienie prawidlowej odpowiedzi (zakonczone wczesniej glosnym "Maaaam!!!" przed komputerem ;) ) jest juz wlasciwie zwyciestwem. To strasznie motywuje do poszukiwan. Tak trzymac!
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 17 Lis 2004, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jasne, że konkurs trudny jest fajniejszy. Chodziło o wysilenie się a nie o udział w audiotele Smile Wtedy byśmy icelandowski numer 0-700 wprowadzili, żeby wszystko miało sens :wink:
Ale na forum zebrali się ludzie, którzy potrafiliby na te pytania odpowiedzieć. Wystarczą chęci i samozaparcie. A sam zauważyłeś - znalezienie tych poprawnych odpowiedzi daje człowiekowi mnóstwo satysfakcji. Dlatego zastanawiam się czemu ludziom (tu nie chodzi mi tylko o forum i te 2 konkursy) nie chce się wysilić i mieć z tego przyjemność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron