reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Gwałt w Selfoss
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 1 Lis 2007, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że największym problemem Polaków tu mieszkających są inny Polacy Wink heh
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Lis 2007, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisa:
Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że największym problemem Polaków tu mieszkających są inny Polacy Wink heh


bo tak jest. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Lis 2007, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Proszę pamiętać, że tam "gdzie jest zadyma i słychać polski język" to być może jacyś ludzie biją Polaka i on woła o pomoc...


krzyk "zajebie cie kurwo" raczej wolaniem o pomoc nie jest. choc moze. nie znam sie. ;]

O.E. napisa:
To taka moja mała dygresja, bo jest pewnie jest jednak tak jak mówi Viking, że w dużej części przypadków to akurat polskiej narodowości są łobuzy.


w duzej ale nie w wiekszosci. mlodziez umiejetnie wykorzystuje fakt sporej rzeszy imigrantow & ich ostro nadszarpnietej reputacji & dlatego weekendowe bijatyki przypisuje sie wonsom czy dresom z polski wlasnie. + zaczynaja sie powoli akcje podobne do tych w uk gdzie nad ranem w weekendy miejscowe chlopaki jezdza autami po miescie & sportowo sprzedaja oklep srednio swiezym chlopaczkom z polski prowokujac ich najpierw. ciekawy widok, zwlaszcza jesli po miejscowych widac, ze trenuja cos tam co pomaga szybciej przeciwnika znokautowac. ;]

O.E. napisa:
Ale warto nie iść za stereotypami i każdy przypadek analizować oddzielnie.


problem sie pojawia jesli analizowane oddzielnie przypadki ukladaja sie w logiczna calosc & nasuwaja prosty wniosek. i pojawia sie "stereotyp"...

O.E. napisa:
Poza tym, za każdym razem powtarzam, tam gdzie mówiący po polsku ludzie kogoś biją, to trzeba powiedzieć, że sprawcą złego uczynku jest ZŁY CZŁOWIEK, a nie Polak, Ślązak. Wrocławianin, mieszkaniec dzielnicy Psie Pole, mężczyzna, łysy, kibic Widzewa.


albo zly polski czlowiek, polski slazak, polski wroclawianin, polski mieszkaniec dzielnicy psie pole, polski mezczyzna, lysy polak, polski kibic widzewa.

O.E. napisa:
Uwielbienie dla klasyfikowania ludzi według niepotrzebnych kryteriów, buduje właśnie niepotrzebne stereotypy.


nie trzeba wielbic takiego klasyfikowania. na podstawie obserwacji wyrabia sie po prostu zdanie na jakis tam temat. proste.

O.E. napisa:
Jeśli 30% Polaków jest zła, to aż 70% jest dobra!!! Tego się trzymajmy.


i co z tego. kto zwroci uwage na te 70%? jakie niusy najlepiej sprzedaja sie & o czym chcemy sluchac/ogladac tv? nie badz naiwny. ;]

O.E. napisa:
A ŹLI LUDZIE to osobny naród... ale o tym już kilka razy pisałem głuuuuugie elaboraty w dziale o Polakach na Islandii.


haha. zli ludzie to czlonkowie danego spoleczenstwa/narodu. sa zli polacy/litwini/kanadyjczycy/maorysi/etc. odsetek tych zlych zalezny jest przede wszystkim od sytuacji jaka panuje w danym kraju/narodzie... pewnie glownie o gospodarke idzie & zaspokajanie wlasnych potrzeb. nie mogac ich zaspokoic rodzi sie frustracja/niezadowolenie/zawisc/nienawisc & trzeba dac temu jakis upust.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Lis 2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że największym problemem Polaków tu mieszkających są inny Polacy


Jak najbardziej się z tym zgadzam. Zwłaszcza największym problemem są niektórzy, może nie niektórzy, większość nie wszyscy ale większość Polaków którzy przyjechali po 1 maja 2006 roku.
I jednak udało nam się znaleźć wspólne zdanie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 1 Lis 2007, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tragizujecie Wink

ps. przyleciałem we wrześniu 2007, więc... potencjalnie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Lis 2007, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisa:
tragizujecie Wink

ps. przyleciałem we wrześniu 2007, więc... potencjalnie...


potencjalnie... ale plec przeciwna wchodzi w gre tylko wiec sie obawiac cie nie musze. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 1 Lis 2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie musisz się mnie obawiaćSmile
ani Twój partner język
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Lis 2007, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisa:
nie musisz się mnie obawiaćSmile
ani Twój partner język


jeden z... ;]

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Lis 2007, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
krzyk "zajebie cie kurwo" raczej wolaniem o pomoc nie jest. choc moze. nie znam sie.
Dlatego napisałem, że w większości przypadków Viking może mieć rację...
Ale jesli jakies dwie "miłe" panie potraktowały Polaka paralizatorem, a potem zabrały mu portfel, to wyżej wymieniona wypowiedź, wcale nie będzie oznaczac, że to ten Polak jest napastnikiem Smile
Wielu ludzi, którzy są atakowani przez kogoś, zaczyna się denerwować i używać wulgaryzmów...

Cytat:
w duzej ale nie w wiekszosci. mlodziez umiejetnie wykorzystuje fakt sporej rzeszy imigrantow & ich ostro nadszarpnietej reputacji & dlatego weekendowe bijatyki przypisuje sie wonsom czy dresom z polski wlasnie. + zaczynaja sie powoli akcje podobne do tych w uk gdzie nad ranem w weekendy miejscowe chlopaki jezdza autami po miescie & sportowo sprzedaja oklep srednio swiezym chlopaczkom z polski prowokujac ich najpierw. ciekawy widok, zwlaszcza jesli po miejscowych widac, ze trenuja cos tam co pomaga szybciej przeciwnika znokautowac.
A no właśnie... warto to wziąć pod uwagę Smile

Cytat:
problem sie pojawia jesli analizowane oddzielnie przypadki ukladaja sie w logiczna calosc & nasuwaja prosty wniosek. i pojawia sie "stereotyp"...
Ale ludzie to nie zwierzęta (w wymiarze filozoficznym), więc nie można każdego traktowac tak samo. A jeśli zbudujesz stereotyp o Polakach, to znaczy, że musi on pasować do Ciebie, Vikinga i mnie.
A idąc dalej musi pasować do każdego człowieka na Ziemi.

Wynika z tego, że stereotypy są zawsze szkodliwe i najlepiej ich unikać. Choć oczywiście posługiwanie się danymi statystycznymi ma sens i jeśli w Polsce częściej dochodzi do kradzieży niż na Islandii, to w Polsce można sieczuć mniej bezpiecznie - ale tylko z punktu widzenia statystyki.

Cytat:
nie trzeba wielbic takiego klasyfikowania. na podstawie obserwacji wyrabia sie po prostu zdanie na jakis tam temat. proste.
Obserwacje prowadzone nieprofesjonalnie i ze zgóry załozoną tezą, nie dają obiektywnych wniosków.

Cytat:
i co z tego. kto zwroci uwage na te 70%? jakie niusy najlepiej sprzedaja sie & o czym chcemy sluchac/ogladac tv? nie badz naiwny.
Ja nie jestem naiwny. Wiem co media chcą sprzedać. Ale Wy nie jesteście mediami i sami możecie sobie darować patrzenie na wszystkich Polaków jak na bandytów - oczywiście z wyjątkiem waszej szacownej osoby...
Ja nie wydaję zaleceń mediom tylko Wam, bo to Wy jesteście ludźmi i traktujcie złych ludzi jak inny naród. A to, że ludzie głupi w innych krajach nie przeczytali moich wypowiedzi lub ich nie rozumieją, i traktują złych Polaków jako przedstawicieli narodu polskiego, to jest ich problem. Popatrzcie na nich jak na głupie dzieci, które jeszcze nie dojrzały do pewnych spraw.
Gdy krzywda się dzieje dziecku, to ono też ma tendencje do uproszczeń i symboliki. Dorośli zwykle to tolerują, bo dziecko nie jest w stanie zrozumieć złożoności świata. Gdy od rodziny odchodzi ojciec, to mamusi mówi dzieciom, że tatuś został marynarzem i pływa na statku lub że jest chory i leży w szpitalu.

Ludzie, którzy myślą, że Polacy są źli, są jak te dzieci, które wierzą, że tatuś pływa po oceanach i nie chcą przyjąć prawdy, że tatuś odszedł do innej panienki.

Cytat:
zli ludzie to czlonkowie danego spoleczenstwa/narodu. sa zli polacy/litwini/kanadyjczycy/maorysi/etc. odsetek tych zlych zalezny jest przede wszystkim od sytuacji jaka panuje w danym kraju/narodzie... pewnie glownie o gospodarke idzie & zaspokajanie wlasnych potrzeb. nie mogac ich zaspokoic rodzi sie frustracja/niezadowolenie/zawisc/nienawisc & trzeba dac temu jakis upust.
Masz rację, ale dopóki odsetek złych ludzi w narodzie nie wyniesie 100%, to nie można każdego Cygana traktować jak złodzieja, nawet jeśli statystycznie Cyganie kradną częściej niż Polacy. Oczywiście masz prawo bardziej się obawiać wizyty Cygana w domu, bo statystycznie jesteś bardziej zagrożony niż przy wizycie Islandczyka, ale nie możesz z góry odmówić tej wizycie twierdząc, że Cyganie to złodzieje.

Dlatego najwygodniej i najdojrzalej jest traktowac złych ludzi jako osobną grupę (naród). Bo Polakiem jest się wtedy, gdy robi się cos polskiego. Gdy się kradnie jest się złodziejem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Lis 2007, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Dlatego napisałem, że w większości przypadków Viking może mieć rację...
Ale jesli jakies dwie "miłe" panie potraktowały Polaka paralizatorem, a potem zabrały mu portfel, to wyżej wymieniona wypowiedź, wcale nie będzie oznaczac, że to ten Polak jest napastnikiem Smile
Wielu ludzi, którzy są atakowani przez kogoś, zaczyna się denerwować i używać wulgaryzmów...


no to 'zajebie cie xxxx'.

O.E. napisa:
Ale ludzie to nie zwierzęta (w wymiarze filozoficznym), więc nie można każdego traktowac tak samo. A jeśli zbudujesz stereotyp o Polakach, to znaczy, że musi on pasować do Ciebie, Vikinga i mnie.
A idąc dalej musi pasować do każdego człowieka na Ziemi.

Wynika z tego, że stereotypy są zawsze szkodliwe i najlepiej ich unikać. Choć oczywiście posługiwanie się danymi statystycznymi ma sens i jeśli w Polsce częściej dochodzi do kradzieży niż na Islandii, to w Polsce można sieczuć mniej bezpiecznie - ale tylko z punktu widzenia statystyki.


nie sa zawsze szkodliwe. gdy np wiem, ze na jakiejs dzielnicy sa wlamy do aut to profilaktycznie wyjme z auta radio. czyli stereotyp pomoze bo moze radia & bocznej szyby nie strace. nie statystycznie.

O.E. napisa:
Obserwacje prowadzone nieprofesjonalnie i ze zgóry załozoną tezą, nie dają obiektywnych wniosków.


czyli zeby wyrobic sobie zdanie o nachlanym buraku w konsulacie musze zapytac socjologa czy psychologa czy innego speca, czy ten pan jest burakiem czy nie?

O.E. napisa:
Ja nie jestem naiwny. Wiem co media chcą sprzedać. Ale Wy nie jesteście mediami i sami możecie sobie darować patrzenie na wszystkich Polaków jak na bandytów - oczywiście z wyjątkiem waszej szacownej osoby...
Ja nie wydaję zaleceń mediom tylko Wam, bo to Wy jesteście ludźmi i traktujcie złych ludzi jak inny naród. A to, że ludzie głupi w innych krajach nie przeczytali moich wypowiedzi lub ich nie rozumieją, i traktują złych Polaków jako przedstawicieli narodu polskiego, to jest ich problem. Popatrzcie na nich jak na głupie dzieci, które jeszcze nie dojrzały do pewnych spraw.
Gdy krzywda się dzieje dziecku, to ono też ma tendencje do uproszczeń i symboliki. Dorośli zwykle to tolerują, bo dziecko nie jest w stanie zrozumieć złożoności świata. Gdy od rodziny odchodzi ojciec, to mamusi mówi dzieciom, że tatuś został marynarzem i pływa na statku lub że jest chory i leży w szpitalu.
Ludzie, którzy myślą, że Polacy są źli, są jak te dzieci, które wierzą, że tatuś pływa po oceanach i nie chcą przyjąć prawdy, że tatuś odszedł do innej panienki.


wy... heh... om nom nom nom...
zanim ktos wyrobi sobie ocene o kims musi poznac opinie wszystkich opiniodawcow aby wyrobic sobie wlasna opinie? btw fajnie sie czyta takie wypowiedzi... wy... popros gwiazdora o berlo i korone bo moze jeszcze nie masz. ;]


O.E. napisa:
Masz rację, ale dopóki odsetek złych ludzi w narodzie nie wyniesie 100%, to nie można każdego Cygana traktować jak złodzieja, nawet jeśli statystycznie Cyganie kradną częściej niż Polacy. Oczywiście masz prawo bardziej się obawiać wizyty Cygana w domu, bo statystycznie jesteś bardziej zagrożony niż przy wizycie Islandczyka, ale nie możesz z góry odmówić tej wizycie twierdząc, że Cyganie to złodzieje.


a wystarczy 95,2% albo chociaz 84,7%? slyszysz, ze cyganie to zlodzieje. szwagrowi cygan zwinal kosz gruszek z sadu. ciotce wyrwal na ulicy torbe z rzeczami do magla. widzisz cyganow zebrzacych pod kosciolem. formulujesz prosty wniosek. niesprawiedliwy ale po co sobie xxxx zawracac czyms nieistotnym dla ciebie. sa inne ciekawsze rzeczy do zaprzatniecia sobie nimi glowy niz myslenie czy faktycznie kazdy cygan to zlodziej czy nie.

O.E. napisa:
Dlatego najwygodniej i najdojrzalej jest traktowac złych ludzi jako osobną grupę (naród).


tak ci sie wydaje wiec twierdzisz, ze tak jest najdorzalej bo tez wydaje ci sie, ze dojrzaly jestes... a moze wogole nie oceniac ignorujac? & moze gdzies na obczyznie bedac, gdyby jakis polanski skroil ci buty wczesniej na butach sprowadzajac cie do parteru, w przyplywie zlosci moze chlapnalbys sobie 'jebany polak' zamiast 'co za nieokrzesany straszny zly czlowiek poslugujacy sie jezykiem z grupy slowianskich zaatakowal mnie i uderzyl troszke bo pewnie mial dziurawy buty i potrzebowal lepszych. ciekawe co na to moj kolega stefan, socjolog'. ;]

O.E. napisa:
Bo Polakiem jest się wtedy, gdy robi się cos polskiego. Gdy się kradnie jest się złodziejem.


a kradziez to nie cos polskiego? & theft ain't something english, right mate? popelniajac przestepstwo stajesz sie apatryda tak? ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 2 Lis 2007, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykra sprawa jesli sa Polacy ktorzy kradną, gwałcą, wszczynają burdy, piją i leżą na ulicy ale podajcie mi jeden powód dla którego mam czuć sie odpowiedzialna za tych ludzi, mam czuc wstyd???????? I tak na marginesie to nie tylko Polacy na Islandii mają problem z alkoholem ale również sami islandczycy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 2 Lis 2007, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
przykra sprawa jesli sa Polacy ktorzy kradną, gwałcą, wszczynają burdy, piją i leżą na ulicy ale podajcie mi jeden powód dla którego mam czuć sie odpowiedzialna za tych ludzi, mam czuc wstyd????????

uważam dokładnie tak samo; ja też nie mam zamiaru się wstydzić ani tym bardziej czuć się mniej wartościowy, tylko dlatego, że pewien niewielki odsetek nas Polaków zachowuje się w sposób jaki nam nie odpowiada w taki sam sposób jak Islandczykom
Arysta napisa:
I tak na marginesie to nie tylko Polacy na Islandii mają problem z alkoholem ale również sami islandczycy.

nie tylko z alkoholem... byłem na jednej imprezie i wystarczyło poprzatrzeć na ich oczy i szczękościsk; nie obyło się też bez bójki (widziałem kolesi którzy chcieli się lać na gołe klaty zupełnie jak w Polsce heh, ale szwargolili coś po ichniemu)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lis 2007, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wlasnei dzis bylam w sekretariacie w szkole i.. sekretarka niby powazna babka tak na oko kolo 50 tki i... taka slliwa na oku... ciekawe czy to od szczoteczki od tuszu do rzes?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 2 Lis 2007, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@lovisa: nie ważne kto to zrobił, i tak wiadomo, że winni Polacy Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 2 Lis 2007, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to czy w Nuuk na Grenlandii są jacyś Polacy ;>?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Lis 2007, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie i sa bo gdzie by naszych nie bylo... a wybierasz sie tam moze? ja chcaialam kiedys na wycieczke na grenlandie sie przejechac to bylo by do kogo! Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 4 Lis 2007, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisa:
a ja wlasnei dzis bylam w sekretariacie w szkole i.. sekretarka niby powazna babka tak na oko kolo 50 tki i... taka slliwa na oku... ciekawe czy to od szczoteczki od tuszu do rzes?


Sobota wieczór, maź siedzi przed TV i ogłada sobie mecz popijając piwko.
Wraca Żona z zebrania feministek i mówi do męża rozkazującym głosem:
- Od dzisiaj pierzesz, zmywasz naczynia, sprzątasz, robisz wszystko a ja siedzę i mam mieć wszystko na gotowe!!!
Mąż na to:
- A jak nie to co!?
Żona:
- To nie chce cię widzieć!
I nie widziała go 1 dzień, 2 dni, 3 dni.........
na czwarty dzień już go troszkę widziała............ - jak jej opuchlizna z oczu zeszła...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 4 Lis 2007, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nuuk sa polacy Smile, sa nawet na grimsey Smile Smile Smile



odnosnie tego gwaltu to wyluzujce, w reydarfjordur tez mial miejsce "gwalt" ale okazalo sie ze to tak jak w radiu erewan bylo SmileSmileSmile

policja, o przepraszam Lögreglan wyjasnilo(la)? sprawe i wszystko szczesliwie sie zakonczylo.


na poczatku mojego pobytu tutaj pojawila sie wiadomosc ze jeden z polakow pracujacy przy budowie huty zostal zlapany na kradziezy tel.kom w sklepie - okazalo sie ze zlodziejem byl islandczyk, ale wyrok wydali sami polacy, pracownicy bechtela Sad , skoro sami sie tak oceniamy to czego moze spodziewac sie po innych. (zreszta z tym gwaltem bylo podobnie, oczywiscie znalaz sie jakis "stroskany" i zadzwonil do rodziny niewinnego chlopaka)
Powrt do gry
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 4 Lis 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:
w nuuk sa polacy Smile, sa nawet na grimsey Smile Smile Smile

a z tym nuuk to chodziło mi o to (mam nadzieję, że ktoś załapał), że zawsze można tam sobie powędrować, albo na Wyspy Owcze, jak za dużo problemów ma z Polakami na Islandii hehe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
boogie

Doczy: 23 Pa 2007
Posty: 10
Skd: SOPOT- od 3 lat UK
PostWysany: 5 Lis 2007, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kruca bomba

a ja chce wyjechac z UK do Islandii wlasnie m.in. z powodu naszych rodakow, bo nie moge juz patrzec na to, co sie tutaj dzieje (pracowalem jako wolontariusz dla Polish Community i TUC (zwiazkow zawodowych) - nieoficjalnie naszych jest w Anglii ok. 2 milionow
wierzecie mi na slowo, jest coraz gorzej

ciagle mam nadzieje, ze w Raykjaviku jest spokojniej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron