reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca po studiach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GT
Gość
PostWysłany: 2 Lis 2007, 16:00    Temat postu: Praca po studiach Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich to mĂłj pierwszy post na tym forum. Very Happy
Chciałbym po studiach wyjechać na Islandię i tam pracować. Planuje skończyć studia informatyczne lub związane z informatyką(w PL). Czy mam szansę tam szybko znaleźć jakąś dobrze płatną prace? (najlepiej w Reykjavík).
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 2 Lis 2007, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, studia jesli dobrze rozumuje skonczysz nie wczesniej niz za 5 lat, wiec trudno tak daleko wybiegac w przyszlosc. Ale dla dobrych informatytkow zawsze znajdzie sie praca, ucz sie tez angielskiego. Mozliwe ze za 5 lat bedzie w Polsce II Irlandia( Tusk tak obiecal). Co prawda Walesa obiecal II Japonie w Polsce i tez za bardzo nie wyszlo no ale....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GT
Gość
PostWysłany: 2 Lis 2007, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to by było za jakieś 5 lat Smile
A jak ze średnim wynagrodzeniem? Jest porównywalne do np. tego w Anglii?
Ile wynosi średnia płaca na Islandii?
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 2 Lis 2007, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzyj funkcji szukaj, o srednim wymagrodzeniu jesli mnie pamiec ni emyli pisal swego czasu towarzysz mjkl. I pamietaj wynagrodzenia na Islandii zawsze podawane sa brutto wiec niech Cie nie zmyli wysokosc jesli ktos kiedys zaproponuje Ci prace tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hubman

Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 2
PostWysłany: 31 Sty 2010, 14:47    Temat postu: czesc Odpowiedz z cytatem

Czesc poniewaz koncze studia w lipcu chce przyjechac na Islandie i chce sie dowiedziec ile sie zarabia na przyklad jako kelner i ile kosztuje zycie? i gdzie najlepiej przyjechac do stolicy czy tez moze do mniejszego miasta?dzieki pozdrawiam z Krakowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 1 Lut 2010, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro chcesz byc kelnerem to po co konczyles studia???
W tym fachu wystarczy zawodowka, fluent English, dobry wyglad i maniery.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juśka

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 3
PostWysłany: 21 Maj 2010, 13:30    Temat postu: praca po studiach Odpowiedz z cytatem

witam
jestem magistrem filozofii i zastanwialm sie czy znajde jakaś prace n aislandii, nie koniecznie strikte w moim zawodzie:] ale jest ciezko dostac prace w jakis organizacjach zajmujacych sie srodowiskiem??bać cos takiego ??
dziekuje za inf

Justyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foo

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 659
PostWysłany: 21 Maj 2010, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mówi bezrobotny filozof do pracującego filozofa?
-Dwa hamubrgery i kolę proszę.

:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 24 Maj 2010, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisał:
Co mówi bezrobotny filozof do pracującego filozofa?
-Dwa hamubrgery i kolę proszę.
:-)


A na powaznie to tej magisterce filozofii mozna odpowiedziec ze jest duzo roboty w srodowisku bo trzeba odkopywac teren z pylu wulkanicznego lopatami, ale pracy nie ma Smile.

P.S. Czy jestes gdzies praca w zawodzie dla filozofow? Znaczy sie chodzi o filozofowanie za dobra kaske?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 25 Maj 2010, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:
foo napisał:
Co mówi bezrobotny filozof do pracującego filozofa?
-Dwa hamubrgery i kolę proszę.
:-)


A na powaznie to tej magisterce filozofii mozna odpowiedziec ze jest duzo roboty w srodowisku bo trzeba odkopywac teren z pylu wulkanicznego lopatami, ale pracy nie ma :).

P.S. Czy jestes gdzies praca w zawodzie dla filozofow? Znaczy sie chodzi o filozofowanie za dobra kaske?

to ty tylko tak, z nudow, za free??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m3n74l

Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Białystok
PostWysłany: 26 Cze 2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam temat, ze względu na to, że nie mogę utworzyć nowego ^^.


Chciałbym poruszyć pewną kwestię dotyczącą pracy i studiów.
Otóż obecnie jestem na I roku Stosunków Międzynarodowych w UwB (Uniwersytet w Białymstoku). Rodzice niemalże zmuszają mnie do skończenia tych studiów ze względu na obecną sytuację na rynku pracy, a mianowicie: przy wielu ofertach pracy, odrzucane są CV bez wykształcenia wyższego, co jest wręcz absurdalne.

Moje pytanie, a raczej pytania brzmią tak:
- czy na Islandii opłaca się mieć wykształcenie wyższe o kierunku Stosunki Międzynarodowe ?

- jaka jest szansa znalezienia pracy przy wykształceniu średnim lub wyższym, z angielskim komunikatywnym ? (I rok skończyłem z poziomem B2)

Pozdrawiam
m3n74l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 29 Cze 2011, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m3n74l napisał:
Podbijam temat, ze względu na to, że nie mogę utworzyć nowego ^^.


Chciałbym poruszyć pewną kwestię dotyczącą pracy i studiów.
Otóż obecnie jestem na I roku Stosunków Międzynarodowych w UwB (Uniwersytet w Białymstoku). Rodzice niemalże zmuszają mnie do skończenia tych studiów ze względu na obecną sytuację na rynku pracy, a mianowicie: przy wielu ofertach pracy, odrzucane są CV bez wykształcenia wyższego, co jest wręcz absurdalne.

Moje pytanie, a raczej pytania brzmią tak:
- czy na Islandii opłaca się mieć wykształcenie wyższe o kierunku Stosunki Międzynarodowe ?

- jaka jest szansa znalezienia pracy przy wykształceniu średnim lub wyższym, z angielskim komunikatywnym ? (I rok skończyłem z poziomem B2)

Pozdrawiam
m3n74l


Stosunki Miedzynarodowe oplacaja sie ale tylko po specjalizacji Stosunki Pciowe lol

Praca to moze by sie znalazla przy patroszeniu ryb ale do tego stosunki sa niepotrzebne.

A powaznie studiowanie Stosunkow Miedzynarodowych to sciema i bezsens.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m3n74l

Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Białystok
PostWysłany: 30 Cze 2011, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Wink

Zadałem takowe pytanie, ze względu na brak jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej sytuacji na rynku pracy w Islandii.

Czyli podsumowując Twoją odpowiedź, w moim przypadku jest źle ^^"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Cze 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany czy Ty mieszkasz na Wyspie? Bo jeżeli nie to daruj sobie te głupie gadki. Skoro nie wiesz jak tutaj jest to się nie wypowiadaj. Zaczynasz być męczący, więc odpuść sobie.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Cze 2011, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisał:
Zatroskany czy Ty mieszkasz na Wyspie? Bo jeżeli nie to daruj sobie te głupie gadki. Skoro nie wiesz jak tutaj jest to się nie wypowiadaj. Zaczynasz być męczący, więc odpuść sobie.


Jak jestes taka madra i w ogole wiesz jak jest na wyspie to doradz cos kandydatowi od Stosunkow Miedzynarodowych. Na razie wychodzi na to ze lubisz puste zadymiarstwo a konkretnie to nic nie potrafisz napisac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seasalt

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Cze 2011, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Zatroskanym w pelni, czy to dotyczy Islandii czy Polski...w zasadzie t.s.
Do autora tematu,
Twoj kierunek studiow nie jest beznadziejny, moim zdaniem studiowanie zawsze poszerza horyzonty. Coby to nie bylo, zawsze wszystko przed Toba, moim zdaniem nic nie tracisz.
Faktycznie, w Is. nawet nie masz co z "tym" startowac jak zreszta (moze dla pocieszenia) z wieloma innymi.
Mysle, ze Is. w tym trudnym okresie nie ma zapotrzebowania na ludzi wyksztalconych "z zewnatrz", teraz nawet nie jest latwo o stanowisko robotnicze.
Oboje, ja i moj maz mamy "wyzsze", nie pracujemy fizycznie ale na pewno nie zgodnie z naszym wyksztalceniem, pozdrawiam Cie.
Czasy sa takie a nie inne, nie jest latwo, przynajmniej nie dla wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 2 Lip 2011, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seasalt napisał:
Zgadzam sie z Zatroskanym w pelni, czy to dotyczy Islandii czy Polski...w zasadzie t.s.
Do autora tematu,
Twoj kierunek studiow nie jest beznadziejny, moim zdaniem studiowanie zawsze poszerza horyzonty. Coby to nie bylo, zawsze wszystko przed Toba, moim zdaniem nic nie tracisz.


Na pewno studiowanie poszerza horyzonty w stosunku do kogos kto macha lopatom - i jesli chce sie je poszerzac. Ale z drugiej strony zabiera to pare lat zycia i duzej czesci nie poszerza horyzontow bo ludzie nastawiaja sie na papier a o tresc splukuja z piwem.

Dlatego ci ida na studia ktore maja poszerzac horyzonty powinni najpierw napisac zobowiazanie: "Nigdy przenigdy nie bede narzekac na to ze po takich studiach nie bede mogl znalezc pracy", oprawic to w ramki i powiesic na scianie.

Jak ktos chce miec prace zwiazana ze studiami to musi isc na studia ktore daja umiejetnosci na ktore jest zapotrzebowanie, najlepiej uniwersalne. Czyli politechnika czy ksiegowosc. Juz takie np. prawo daje podstawy pod umiejetnosci ale sa ograniczone do jednego kraju.

Wiec jak juz ktos jest takim poszerzaczen ze studiuje np. Stosunki Miedzynarodowe to niech przy okazji zrobi tez np. kurs zawodowego kierowcy, operatora wozkow, budowlany czy hydraulika. No bo jak jest taki madry zeby Stosunki Miedzynarodowe posuwac to te kursy w try miga zrobi, nie?

seasalt napisał:

Faktycznie, w Is. nawet nie masz co z "tym" startowac jak zreszta (moze dla pocieszenia) z wieloma innymi.
Mysle, ze Is. w tym trudnym okresie nie ma zapotrzebowania na ludzi wyksztalconych "z zewnatrz", teraz nawet nie jest latwo o stanowisko robotnicze.
Oboje, ja i moj maz mamy "wyzsze", nie pracujemy fizycznie ale na pewno nie zgodnie z naszym wyksztalceniem, pozdrawiam Cie.
Czasy sa takie a nie inne, nie jest latwo, przynajmniej nie dla wszystkich.


Oj te "wyzsze" w cudzyslowie. Sprawa jest taka ze ci co sie zalapali jak byl raj na kredyt to czesc z nich ciagnie. Ale dla tych co chca teraz nie ma szans
z "wyzszym", nawet z wyzszym jest cienko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m3n74l

Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Białystok
PostWysłany: 2 Lip 2011, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy to nie wykluczam kursĂłw technicznych.

A co do studiów, to one są na wszelki wypadek - fakt, tracę na to swój cenny czas, ale wolę mieć zabezpieczenie typu wykształcenie wyższe i jak d*bil iść do mało płatnej pracy, niż w ogóle takowej nie mieć. Każdy wie, że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest nieźle popieprzona, i do najprostszych prac zaczynają brać ludzi z wykształceniem wyższym (na dowód tego, w firmie taty mojej koleżanki jest taki proceder - CV z wykształceniem średnim idą do śmietnika, a pozostają z wyższym - śmiech na sali, ale to jest rzeczywistość).
Czytając wasze posty, tylko utwierdzam się w przekonaniu że Stosunki Międzynarodowe mogę potraktować jedynie jako hobby ( w końcu są ciekawe przedmioty, i będę mieć za darmo naukę języka rosyjskiego, więc wszystko idzie dla mnie na plus).

Pozostaje mi tylko kwestia odnalezienia kursów technicznych, w jakich mogę się sprawdzić, nabyć nieco doświadczenia i wyruszyć za granicę, a myślę że Islandia byłaby dobrym wyborem. Ale to są plany pisane palcem po piasku, chociaż nie ukrywam że chciałbym je spełnić Rolling Eyes

Dziękuję za wasze opinie, i za zainteresowanie moim wątkiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
seasalt

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lip 2011, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany napisal ;
"Oj te "wyzsze" w cudzyslowie"

- uzylam cudzyslowu poniewaz nie uzylam pelnego "wyzsze wyksztalcenie" tylko jednego slowa, stad cudzyslow.
Mnie n.p. nie odpowiada popularne "studia wyzsze" a co ? sa srednie lub nizsze?
Nie mam z tym problemu, na szczescie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lip 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany bo ja w przeciwienstwie do Ciebie jezeli nie mam nic do powiedzenia w danym temacie lub nie znam realiow to sie nie wypowiadam a Ty nie wiesz jak jest na wyspie(nie mieszkasz tutaj) a wypowiadasz sie jak malo kto.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron