reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Na jak długo?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Jak długo chciałbyś zwiedzać Islandię?
1 tydzień
0%
 0%  [ 0 ]
2 tygodnie
23%
 23%  [ 3 ]
3 tygodnie
38%
 38%  [ 5 ]
4 tygodnie
38%
 38%  [ 5 ]
Wszystkich Gosw : 13

Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lis 2004, 5:18    Temat postu: Na jak długo? Odpowiedz z cytatem

Jak długo według Was powinna trwać wzorcowa podróż po Islandii.
Nie mówimy tu oczywiście, o tym, że można zwiedzać Islandię latami.
Chodzi o zwykły wakacyjny wyjazd na max. 30 dni.
Oczywiście liczą się też kwestie finansowe...
Ile czasu trzeba minimum, by już zobaczyć najciekawsze miejsca, a jeszcze zbyt dużo pieniążków nie wydać?
Na ile Wy planujecie wyjechać - to pytanie kieruję do tych, którzy jeszcze nie byli, a niedługo chcą zwiedzić Wyspę?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 14 Lis 2004, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie nadaję do odpowiedzi na to pytanie :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 14 Lis 2004, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh ja jeszcze nie byłem Very Happy !
Jak juz to tylko na 4 tygodnie - najlepiej by mi sie opłacało.
Napewnio zwiedził bym Zachodnią Islandię ("całą") a moze around ??Very Happy
E czy do okoła to wątpie Very Happy czas, pieniądze...
Napewno bym chciał zaliczyc :
Reykjavik
Keflavik
Grindavik

Akranes
Stykkishólmur

- zobaczec lodowiec DRANGAJOKULL
( to są podstawy Wink )
Potem północ, wschód, południe ... ale sie zamysliłem Very Happy
Wszystkiego i tak w jeden raz sie nie da zwiedzic Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Chomzik
Go
PostWysany: 14 Lis 2004, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwiedzanie Islandii zamierzam(y) rozłożyć na przynajmniej dwie wyprawy.
Pierwsza "turystyczna" - czyli miejsca, które trzeba odwiedzić. Pobyt na wyspie powinien zająć w tej wersji około 3 tygodnie. Doliczając do tego dojazd promem (chciałbym zaciągnąć na wyspę swojego czerwonego rumaka) w sumie wyjdzie miesiąc. Na więcej - mnie nie puszczą z pracy, może nie wystarczyć kasy itp.
Trasa - tradycyjna pętla jedynką + fiordy zachodnie + kilka dodatkowych atrakcji:
Jedna wycieczka na wieloryby (Gosia by mi nie darowała) - na szczęście ja jako osoba chronicznie chorująca na chorobę morską jestem zwolniony ;-).
Birdwatching tylko lądowo (bez Grimsey) - maskonurki na które bezskutecznie polowaliśmy w Norwegii udało się spotkać w Irlandii a na i poza kołem podbiegunowym też byliśmy ;-)
Jest jeszcze jedno marzenie, do którego przygotowuję się od ponad roku - maraton. Jeśli pierwszy byłby dookoła Myvatn (mimo niecertyfikowanej trasy) byłaby niezła jazda, ale to może zbyt wiele.

Druga wyprawa - "eksploracyjna".
Interior jest prawdziwym wyzwaniem i z obecnego miejsca (Polska) wydaje mi się, że nie można go nie zobaczyć.
Przypuszczam jednak, że nie należy się na niego porywać bez dokładnego przygotowania. Do tego typu wyprawy potrzebny byłby jakiś pojazd 4x4 lub w wersji hardcore dobre buty. Wtedy jednak nie będzie czasu na pętlę wokół wyspy i dlatego to musiałaby być druga lub kolejna wyprawa. Najlepiej byłoby też zorganizować większą wyprawę w Interior - przy większej grupie ludzi jest zdecydowanie łatwiej "przeżyć" a na kilka(kilkanaście osób) łatwiej zorganizować sprzęt (np. telefon).
W tej wersji wyprawa trwałaby około 2 tygodni - na wyspę samolotem a potem na miejsce startu i z mety na lotnisko autobusem. Nie wiem jednak na ile dałbym radę kondycyjnie więc najpierw muszę zobaczyć co to tak na prawdę jest ten Interior (brzmi groźnie - jak Mordor).

Pomiędzy wyprawami minie pewnie około roku (lub więcej) i jeśli po tym czasie nadal będą chciał jechać na Islandię i przemierzyć Interior będzie to znaczyło, że na prawdę tego chcę ;-)
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lis 2004, 22:30    Temat postu: Interior Odpowiedz z cytatem

Chomzik napisa:
(...) najpierw muszę zobaczyć co to tak na prawdę jest ten Interior (brzmi groźnie - jak Mordor).

Nie wiem, czy to jest jasne, ale chyba lepiej to wyjaśnić, że słowo interior to nie nazwa geogreficzna części Islandii. Interior po angielsku to po prostu wnętrze kraju. Głównie używa się tego określenia do wysp, gdyż obrzeże kraju jest łatwiejsze do eksploracji od strony morza, podczas gdy wnętrze (interior) trudniejszy.
Tak więc interior mają Australia, Grenlandia i inne wyspy.
Ale interiorem jest również wnętrze kontynentów: obu Ameryk, Afryki itd.
Słowo to jest używane przez ludzi, dla których to wnętrze jest czymś jednolitym, niezbadanym i tajemniczym.
Dlatego rzadko mówi się o interiorze Europy, bo tu każdy skrawek lądu jest zdefiniowany i ma swoją nazwę (Szwajcaria, Austria, Czechy itd.).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Chomzik
Go
PostWysany: 14 Lis 2004, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użyłem dużej litery świadomie łamiąc zasady gramatyczne.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 14 Lis 2004, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez zawsze pisze przez duże "I" Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Lis 2004, 0:46    Temat postu: Wszystko Islandzkie przez wielką literę :) Odpowiedz z cytatem

Wziąłem pod uwagę, że prawdopodobni wiesz o co chodzi, ale tak dla pewności wolałem wyjaśnić sprawę, bo niektóre osoby gorzej władające językiem Byrona mogłyby myśleć, że Interior to kraina, szczególnie, że porównałeś tę nazwę z Mordorem Smile

A nie o zasady gramatyki się rozchodzi, bo jak już pisałem w jakimś topiku, czasem wolno złamać panujące zasady gramatyki, by przesłać dodatkową informację.
Stąd wielka litera może zastępować angielskie "the" przed wyrazem.
Dlatego wyspa to nie to samo co Wyspa Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Lis 2004, 10:38    Temat postu: Re: Wszystko Islandzkie przez wielką literę :) Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
A nie o zasady gramatyki się rozchodzi, bo jak już pisałem w jakimś topiku, czasem wolno złamać panujące zasady gramatyki, by przesłać dodatkową informację.

Ciekawe co to za przypadki i jakie prawidłowości nimi rządzą... :wink:
Choć zgadzam się, że czasami w ramach licentia poetica można sobie pozwolić na pewne odstępstwa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 8 Gru 2004, 15:00    Temat postu: Re: Na jak długo? Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Na ile Wy planujecie wyjechać - to pytanie kieruję do tych, którzy jeszcze nie byli, a niedługo chcą zwiedzić Wyspę?


Ha, czyli pytanie jest do mnie Smile

Cóż, pierwszy wyjazd - krótki, bo na zaproszenie, że się tak wyrażę. A że nie chcę nadużywać goscinności "tambylców"... Ograniczę się pewnie do 10 dni.

A potem już bardziej dookoła - prawdopodobnie 2-3 tygodnie.

I jedyny problem jest taki, że MUSZĘ się i tak nastawić na kilka krótszych wyjazdów w różnych porach roku zamiast jednego długiego - a to z powodu rozmaitości tego, co mnie interesuje na Wyspie. I narty, i konie, i nurkowanie...

A oczywiście wszystko przez ICELAND.PL! Very Happy

Ale gdyby to miał być mój jedyny w życiu wyjazd - opowiadam się za 4 tygodniami. Za podróz i tak trzeba jakos zapłacić, na miejscu jest owszem drogo, ale cóż. Taki to juz koloryt lokalny...

A że ciągle jeszcze nie posiadam kota (wiem, wiem, były tu oferowane na Forum Very Happy ), 4 tygodnie wyrwane z mieszkania w domu to nie problem!
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 8 Gru 2004, 18:48    Temat postu: Re: Na jak długo? Odpowiedz z cytatem

Nul napisa:
A oczywiście wszystko przez ICELAND.PL!

No ładnie. Wreszcie realny wpływ na forumowiczów. Prosze wszystkim rozgłaszać skąd to Ci się wzięłoSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 8 Gru 2004, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra!

Oczywiście chciałam napisać "DZIĘKI ICELAND.PL" Very Happy
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 8 Gru 2004, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko pisz, że to dzięki ICELAND.PL ale też rozgłaszaj to wszem i wobec Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 9 Gru 2004, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pozwolisz, ze rozgłaszać będę po polsku, ob z islandzkim jeszcze sobie nie radzę aż tak doskonale... ? lol
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Gru 2004, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozgłaszaj w każdym możliwym języku. Byle głośno 8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron