reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Thorsmork i Landmanalaugar
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
jmeisner

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysany: 18 Lip 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem sobie sam bo juz wrocilem, a moze sie innym przyda Smile

Dojazd do Landmannalaugar od polnocy F208 nie wymaga przekraczania brodow o ile do samego pola namiotowego dojdzie sie na piechote (bo tuz przed nim sa 2 dosc glebokie brody). Droga jest bardzo dziurawa i ma strome momenty, ja bym 2x4 na nia nie wjezdzal.

Dojazd od zachodu F225 ma kilka brodow po drodze (ale byly plytkie) ale droga jest duzo lepsza niz F208. I widoki ladniejsze (no chyba ze ktos gustuje w marsjanskim krajobrazie, a to F208 jak znalazl) Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 26 Lip 2010, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trasa do Thorsmork jest pokryta grubą warstwą pyłu z Eyfjalla. Po jeżdzie trzeba przeczyścić filtr powietrza!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Boombastic

Doczy: 30 Lip 2012
Posty: 2
PostWysany: 30 Lip 2012, 19:53    Temat postu: Thorsmork, Husadalur i droga F261 Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

W połowie sierpnia będę na Islandii i między innymi chcę zwiedzić Thorsmork. Niestety, ale będę miał do dyspozycji jedynie auto osobowe z wypożyczalni. Znalazłem oferte pewnej firmy organizującej autobusowe wycieczki po Thorsmork (takie podwyższane 4x4). I tu pojawia się problem, bo z tego co wyczytałem to startują z Husadalur. A jak się dostać do Husadalur? Od pólnocy widzę na mapie dojazd droga numer 250 i dalej 261 przechodzącą w F261. Od południa jest F249. A jak wiadomo F i auto osobowe z wypożyczalni się nie lubią.

Może ktoś podpowie:
a) czy te drogi zupełnie się nie nadają na osobówkę (brody)?
b) jest jakaś alternatywa co do dojazdu (autobus turystyczny, etc.)

Na stronie o autobusach o których pisałem powyżej jest info, że niby coś jeździ w tym kierunku, ale przyznam się że nie moge się połapać w tych mapkach. Może ktoś mi podpowie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 31 Lip 2012, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad a) O ile się nic nie zmieniło, a na 99% nie, to nie przejedziesz osobówką, bo na trasie są brody. Sam akurat nie jechałem od zachodu do doliny, ale w niej samej byłem i tam są konkretne rzeczki, a nie jakieś tam strumyki. Z resztą regulaminy wypożyczalni zabraniają wjazdu osobówkami na drogi klasy F (4x4), nawet te w praktyce przejezdne.

Ad b) Są sezonowe letnie autobusy kursujące z Rkvk do Thorsmork do poł. wrzesnia. Też takie podwyższone, 4x4 lol
Nieśmiertelne www.nat.is , rozkłady jazdy:
http://www.nat.is/travelguideeng/bus_stop_south_iceland.htm

Jak lubisz pieszą turystykę, to możesz zostawić auto w najdalej wysuniętym punkcie do którego da się dojechać i ruszyć na mała pieszą wycieczkę, tak ze 20km w 1 stronę Twisted Evil Chyba więc będzie lepiej skorzystać opcji autobusowej w tym przypadku. Jesli własnego auta nie musiz odstawiać aż do Reykjaviku, to lepiej w te autobusy do Th. wsiadać gdzieś na trasie, bo taniej.
A w ogóle sprawdziłbym raz jeszcze, czy ci touroperatorzy nie uwzgledniają w programie jakiejś opcji dojazdowej, jeśli nie to może jest chociaż wzmianka o sposobach dostania sie na miejsce, czyli wspomnianych sezonowych połączeniach.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Boombastic

Doczy: 30 Lip 2012
Posty: 2
PostWysany: 1 Sie 2012, 10:17    Temat postu: Thorsmork, Husadalur i droga F261 Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Potwierdziłeś moje obawy, bo widziałem wiele tych brodów na mapie i potrzebowałem tyko potwierdzenia.
Co do firm transportowych to znalazłem jeszcze inną ofertę, ale nie chciałem zamieszczać linków by mnie admin nie zganił za reklamę.

Nie pozostaje nic innego jak wysłać zapytanie do tych firm i czekać na odpowiedź. Na szczęście z moich doświadczeń wynika, że Islandczycy cenią sobie swój biznes i odpowiadają błyskawicznie. Niestety, w Polsce można sobie czekać i czekać na odpowiedź.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maska

Doczy: 21 Pa 2011
Posty: 9
PostWysany: 1 Sie 2012, 12:51    Temat postu: Re: Thorsmork, Husadalur i droga F261 Odpowiedz z cytatem

Boombastic napisa:
Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Potwierdziłeś moje obawy, bo widziałem wiele tych brodów na mapie i potrzebowałem tyko potwierdzenia.
Co do firm transportowych to znalazłem jeszcze inną ofertę, ale nie chciałem zamieszczać linków by mnie admin nie zganił za reklamę.

Nie pozostaje nic innego jak wysłać zapytanie do tych firm i czekać na odpowiedź. Na szczęście z moich doświadczeń wynika, że Islandczycy cenią sobie swój biznes i odpowiadają błyskawicznie. Niestety, w Polsce można sobie czekać i czekać na odpowiedź.



Wynajmuję auto terenowe po konkurencyjnych cenach na Islandii (nissan Patrol) mogę też zawieźć w dowolne miejsce.

Pozdrawiam Maciej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
drink_

Doczy: 22 Gru 2014
Posty: 4
PostWysany: 7 Sty 2015, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda trekking w Landmanalaugar początkiem czerwca? Nie ma problemu z dojazdem?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 8 Sty 2015, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drink_ napisa:
Jak wygląda trekking w Landmanalaugar początkiem czerwca? Nie ma problemu z dojazdem?

kiepsko to widzę, droga do landmanna na pewno bedzie zamknięta, poza tym na szlaku sporo sniegu i błota, część schronisk po drodze bedzie zamknieta.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 10 Sty 2015, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drink, jest tak jak pisze roger9300. Szkoda, że nie uścisliłeś terminu już w wątku samochodowym, nie musiałbym się rozpisywać. Początek czerwca = brak dojazdu do L.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
99krecik

Doczy: 02 Mar 2015
Posty: 6
PostWysany: 25 Cze 2015, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy na tych trasach skogar-thorsmork-landmannalaugar-(hekla) istnieje możliwość przemieszczania się rowerami czy ścieżki piesze i sam fakt parku narodowego to wykluczają?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 28 Cze 2015, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tych szlakach samochodowych (F225, F208 i inne w okolicy) oczywiście można i rowerem, czemu nie. Tosa normalne, publiczne drogi. Natomiast nie słyszałem nic nt. ograniczeń na pieszych trasach. Fjallabak to raczej rezerwat niż park narodowy. O ile wiem, nie ma tam szczególnych restrykcji odnośnie poruszania się, z wyjątkiem biwakowania na dziko -akurat na tym obszarze nie można. Czyli chodzić możesz wszędzie. Nie wiem natomiast, jak wygląda sprawa jazdy off-road rowerem. Samochodem (i pewnie motocyklem) zakaz na całej Islandii. Najlepiej napisz na szybko e-maila do którejś z islandzkich organizacji turystycznych: Ferdafelag Islands (sorry za brak islandzkich znaków lol ) albo Utivist:
http://www.fi.is/forsida/
http://www.utivist.is/english
Oni rozjaśnią to najbardziej kompetentnie. Wydaje mi się, że ograniczeń raczej nie ma, ale biorąc pod uwagę ten rezerwat, lepiej sprawdzić.
Osobna sprawa, to nie wszystkie ścieżki/szlaki w rejonie wiodą wyłącznie w terenie łatwym technicznie, w sensie pokonania rowerem. Czasem to mogą być po prostu miejsca wymagajace prowadzenia/przeniesienia roweru, a czasem całe odcinki (typu pole ostrej lawy czy inne skały). Nie sprecyzowałeś, czy chcesz dojechać drogami do Landmannalaugar albo Thorsmork i tam pokręcić się po okolicy, czy np. rowerem pokonywać znany szlak Laugavegur z L. do Th.
Pozdrawiam
-J.
P.S.1 Inny test jaki możesz zrobić to poszukać relacji z wypraw rowerowych po Islandii -najlepiej w tym rejonie. Z nich wyczytać (np. ze zdjęć), czy poruszali się wyłącznie drogami, czy też nie. Jak widać, prościej chyba napisać maila...
P.S.2 Landmannalaugar już otwarte, parę dni temu patrzyłem na vegagerdin.is, był już dojazd F208 od północy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron