reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ISLANDOFILIA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Forum Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 30 Kwi 2007, 4:47    Temat postu: ISLANDOFILIA Odpowiedz z cytatem

Islandofilia to nie tylko chorobliwe zakochanie w Islandii.
To także szacynek do tego kraju, dostrzeganie piekna krajobrazów, docenianie kultury, ale jednocześnie nie uciekanie od wad, których Islandia na pewno ma wiele.

Niektórzy Islandofile mieszkają na Islandii, a inni (zwykle młodzi) marzą w Polsce by kiedyś podróżować po Islandii a może nawet na niej zamieszkać...

Tutaj będą mogły porozmawiać sobie takie osoby, bez niepotrzebnych (i głupich) komentarzy osób, które są raczej islandowstrętami. Utożsamiają ten kraj z jakimiś swoimi problemami, nie mogąc oddzielić własnych frustracji od tego co po prostu jest piękne.

Mam nadzieję, że takie miejsce przypadnie do gustu tym, którzy zakochali się w Islandii.
nigel
Reporter ICELAND.PL
PostWysłany: 22 Lip 2007, 23:34    Temat postu: Re: ISLANDOFILIA Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisał:
Niektórzy Islandofile mieszkają na Islandii, a inni (zwykle młodzi) marzą w Polsce by kiedyś podróżować po Islandii a może nawet na niej zamieszkać...

Islandofilom z Polski trudno słuchać, że Islandczycy chcą się przeprowadzać do Hiszpanii, a niektórzy rodacy niejako zmuszeni do wyjazdu na Islandię pytają czy tam faktycznie da się żyć. To jakaś bezczelna plotka, odpowiadam na drugie pytanie Wink
Peterans

PostWysłany: 31 Lip 2007, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, jestem młodym islandofilem a celem jest Islandia. Nie będzie to jednak podróż turystyczna na kilka tygodni/miesięcy. Raczej polecę tam na dłużej, jestem coraz bardziej zdeterminowany. Coraz poważniej podchodzę do kwestii wylotu na Islandię, znalezienie pracy, mieszkanie tam. Nic poza śmiercią fizyczną nie jest w stanie mnie zatrzymać Cool

Cytat:
Islandofilom z Polski trudno słuchać, że Islandczycy chcą się przeprowadzać do Hiszpanii

Duża część Islandczyków marzy o wylocie w ciepłe kraje, tak się też dzieje. Po pewnym czasie jednak takie postacie wracają na swoją wyspę. Najczęściej takimi egoztykofilami są ludzie z większych miast, marzeń jednak nie brakuje tym z małych miasteczek. Takich jak Noi z filmu Noi Albinoi jest z pewnością wielu. Cóż, każdy swoje "szczęście" gdzie indziej. Islandofile widzą je na Islandii, niektórzy Islandczycy w Hiszpanii.

Mnie poza fascynacją Islandią interesują również takie miejsca jak Svalbard, Wyspy Owcze, Grenlandia czy Nunavut. Jednak nigdzie tam siebie nie wyobrażam... tylko na Islandii. Więc i tak się stanie.

Niewtajemniczeni Polacy którzy wybierają się na Islandię jedynie w celach zarobkowych mogą zadawać takie pytania. Gdy mówi się Islandia przeciętnemu Kowalskiemu to kojarzy mu się z lodem, śniegiem i mrozem. Mnie też tak się to kojarzyło na samym początku. Może nie z rekordowymi mrozami w stylu Antarktyda -80 ale -15 -> -20.
Gdy poznaje się Islandię od podszewki to wtedy jest zadziwiające jak tam toczy się życie, jak żyją ludzie i że wszystko ma się tak "dobrze" ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Forum Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: