reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

ISLANDOFILIA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Forum Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 30 Kwi 2007, 4:47    Temat postu: ISLANDOFILIA Odpowiedz z cytatem

Islandofilia to nie tylko chorobliwe zakochanie w Islandii.
To tak偶e szacynek do tego kraju, dostrzeganie piekna krajobraz贸w, docenianie kultury, ale jednocze艣nie nie uciekanie od wad, kt贸rych Islandia na pewno ma wiele.

Niekt贸rzy Islandofile mieszkaj膮 na Islandii, a inni (zwykle m艂odzi) marz膮 w Polsce by kiedy艣 podr贸偶owa膰 po Islandii a mo偶e nawet na niej zamieszka膰...


Tutaj b臋d膮 mog艂y porozmawia膰 sobie takie osoby, bez niepotrzebnych (i g艂upich) komentarzy os贸b, kt贸re s膮 raczej islandowstr臋tami. Uto偶samiaj膮 ten kraj z jakimi艣 swoimi problemami, nie mog膮c oddzieli膰 w艂asnych frustracji od tego co po prostu jest pi臋kne.

Mam nadziej臋, 偶e takie miejsce przypadnie do gustu tym, kt贸rzy zakochali si臋 w Islandii.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 22 Lip 2007, 23:34    Temat postu: Re: ISLANDOFILIA Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:
Niekt贸rzy Islandofile mieszkaj膮 na Islandii, a inni (zwykle m艂odzi) marz膮 w Polsce by kiedy艣 podr贸偶owa膰 po Islandii a mo偶e nawet na niej zamieszka膰...


Islandofilom z Polski trudno s艂ucha膰, 偶e Islandczycy chc膮 si臋 przeprowadza膰 do Hiszpanii, a niekt贸rzy rodacy niejako zmuszeni do wyjazdu na Islandi臋 pytaj膮 czy tam faktycznie da si臋 偶y膰. To jaka艣 bezczelna plotka, odpowiadam na drugie pytanie Wink
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 31 Lip 2007, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, jestem m艂odym islandofilem a celem jest Islandia. Nie b臋dzie to jednak podr贸偶 turystyczna na kilka tygodni/miesi臋cy. Raczej polec臋 tam na d艂u偶ej, jestem coraz bardziej zdeterminowany. Coraz powa偶niej podchodz臋 do kwestii wylotu na Islandi臋, znalezienie pracy, mieszkanie tam. Nic poza 艣mierci膮 fizyczn膮 nie jest w stanie mnie zatrzyma膰 Cool

Cytat:
Islandofilom z Polski trudno s艂ucha膰, 偶e Islandczycy chc膮 si臋 przeprowadza膰 do Hiszpanii

Du偶a cz臋艣膰 Islandczyk贸w marzy o wylocie w ciep艂e kraje, tak si臋 te偶 dzieje. Po pewnym czasie jednak takie postacie wracaj膮 na swoj膮 wysp臋. Najcz臋艣ciej takimi egoztykofilami s膮 ludzie z wi臋kszych miast, marze艅 jednak nie brakuje tym z ma艂ych miasteczek. Takich jak Noi z filmu Noi Albinoi jest z pewno艣ci膮 wielu. C贸偶, ka偶dy swoje "szcz臋艣cie" gdzie indziej. Islandofile widz膮 je na Islandii, niekt贸rzy Islandczycy w Hiszpanii.

Mnie poza fascynacj膮 Islandi膮 interesuj膮 r贸wnie偶 takie miejsca jak Svalbard, Wyspy Owcze, Grenlandia czy Nunavut. Jednak nigdzie tam siebie nie wyobra偶am... tylko na Islandii. Wi臋c i tak si臋 stanie.

Niewtajemniczeni Polacy kt贸rzy wybieraj膮 si臋 na Islandi臋 jedynie w celach zarobkowych mog膮 zadawa膰 takie pytania. Gdy m贸wi si臋 Islandia przeci臋tnemu Kowalskiemu to kojarzy mu si臋 z lodem, 艣niegiem i mrozem. Mnie te偶 tak si臋 to kojarzy艂o na samym pocz膮tku. Mo偶e nie z rekordowymi mrozami w stylu Antarktyda -80 ale -15 -> -20.
Gdy poznaje si臋 Islandi臋 od podszewki to wtedy jest zadziwiaj膮ce jak tam toczy si臋 偶ycie, jak 偶yj膮 ludzie i 偶e wszystko ma si臋 tak "dobrze" ;-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Forum Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron