reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

promile we krwi i jazda nieswoim autem
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motopsycho

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: RKV
PostWysłany: 8 Lis 2007, 14:44    Temat postu: promile we krwi i jazda nieswoim autem Odpowiedz z cytatem

Mam problem i o ile to mozliwe prosze uprzejmie o pomoc.
Jestem tu jakis czas na Islandii ale dopiero teraz odmrozilo mi mozg i wsiadlem po wypiciu alkoholu za kolo kierownicze. Nie jest mi do smiechu bo rozbilem autko za ponad milion koron. Na domiar wszystkiego autko bylo moje ale zarejestrowane na mojego kolege islandczyka, bo ten ma dyskont na ubezpieczenie. W wydychanym mialem 0,8 ale lekarz przyjechal i zrobil badania krwi... teraz czekam na wyniki...
Tak wygladal historia nieszczesnego wypadu... na marginesie dodam, ze jechalem po pieniadze, ktore winien mi jest pewien polak...stad glupi pomysl posadzenia xxxx za kierownica.
Mojepytanie, choc wstep pewnie haotyczny, jest proste...czy ubezpieczalnia zwroci pieniadze wlascicielowi samochodu, pomimo, ze ja bylem nietrzezwy...
Oczywiscie kasko bylo i wszystko inne...tylko ja glupi i po wypiciu...

Prosze uprzejmie pomozcie, poinformujcie... wszystko moge sam zalatwiac, a gdzie nie daje rady tampomaga mi moja kobieta...tubylczyni:-)...ale nie chce jej nadwyrezac, bo i tak jest zla na mnie ze moja bezdenna glupote...
Pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zwroci. w takiej sytuacji zwrociloby jedynie jesli wlasciciel zglosilby kradziez samochodu. ale to wtedy slabiej bedzie. dla ciebie. ;]

+ w takich sytuacjach, jesli w gre wchodzi alkohol/narkotyki, ubezpieczalnie zawsze kombinuja & praktycznie zawsze udaje im sie uniknac wyplaty odszkodowania.

sie gra. sie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 8 Lis 2007, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na przyszlosc;)

gdzies ostatnio slyszalem historia miala faktycznie miejsce , gosc jechal samochodem ,rozbil sie , dachowal ale nic mu sie nie stalo.
Zostawil tak samochod na dachu z karteczka "bede za godzine" czy cos ten desen.
Policjanci czekali i sie doczekali kierowcy po godzinie.Tlumaczyl sie, ze musial zalatwic bardzo pilna sprawę.
Podejrzewam, ze fure rozbil ktos inny a wlasciwy sprawca wypadku byl na tyle trzezwy ,ze wpadl na ciekawy pomysl czmychajac z miejsca wypadku i zostawiajac karteczke.
Jesli nie ma swiadkow, to mozna cos zadzialac, aby kasa z ubezpieczalni nie przeszla bokiem. Kazdy orze jak moze.

ajutoooo
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
na przyszlosc;) [...]


ano tak sie to robi. ;]
a jeszcze lepiej nie pic siadajac za kolko. sie gra. sie ma. ;]

btw @motopsycho - sie ciesz chlopaku, ze nikogo autem nie strąciłeś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

& ze jazda po pijaku tutaj to zdaje sie tylko wykroczenie, nie przestepstwo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli w skrocie: milion koron poszlo sie je....?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:

Zostawil tak samochod na dachu z karteczka "bede za godzine" czy cos ten desen.


Podejrzewam, ze Twoje przypuszczenia sa falszywe. Policja latwo mogla by to sprawdzic porownujac pismo znajdujace sie na owej karteczce z pismem osoby ktora stawila sie "za godzine". Oczywiscie takie sprawdzenie mialoby miejsce po zlozeniu wyjasnien przez delikwenta. Jesli pismo by sie nie zgadzalo byloby to skladanie falszywych zeznan lub utrudnianie pracy policji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Podejrzewam, ze Twoje przypuszczenia sa falszywe. Policja latwo mogla by to sprawdzic porownujac pismo znajdujace sie na owej karteczce z pismem osoby ktora stawila sie "za godzine". Oczywiscie takie sprawdzenie mialoby miejsce po zlozeniu wyjasnien przez delikwenta. Jesli pismo by sie nie zgadzalo byloby to skladanie falszywych zeznan lub utrudnianie pracy policji.


raczej ciezko byloby udowodnic czy jechal sam czy z dwojka pasazerow & ktory z nich prowadzil & ktory z nich napisal karteczke. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
raczej ciezko byloby udowodnic czy jechal sam czy z dwojka pasazerow & ktory z nich prowadzil & ktory z nich napisal karteczke. ;]


Nie masz racji, w takim wypadku po prostu kierowca (pijany) by "uciekl" lub zostal jako "pasazer" , a pasazer (trzezwy) by zostal na miejscu wypadku podajac sie za kierowce i nie byloby potrzebne zostawianie takiej karteczki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jesli obaj byli pijani? albo pilna sprawa dotyczyla ich obu? ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
a jesli obaj byli pijani? albo pilna sprawa dotyczyla ich obu? ;]


1. Obaj pijani. Nie ma sensu zostawiac karteczki, obaj pijani, kara i tak bedzie.

2. Kierowca pijany, pasazer trzezwy. Tak samo nie ma sensu zostawiac karteczki i wymyslac "pilnej sprawy". Tak jak pisalem w poprzednim poscie. Pasazer podaje sie za sprawce wypadku i po klopocie. Nie ma sensu opuszczac miejsa wypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
1. Obaj pijani. Nie ma sensu zostawiac karteczki, obaj pijani, kara i tak bedzie.


ida po trzeciego wlasnie. co nie pil. ;]

FilipR79 napisał:
2. Kierowca pijany, pasazer trzezwy. Tak samo nie ma sensu zostawiac karteczki i wymyslac "pilnej sprawy". Tak jak pisalem w poprzednim poscie. Pasazer podaje sie za sprawce wypadku i po klopocie. Nie ma sensu opuszczac miejsa wypadku.


no pewnie, ze nie, ale w takich sytuacjach gdy jeden pijany a drugi trzezwy to raczej ten trzezwy prowadzi. nawet jak slabo umi. to logiczne. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straciłeś jedynie pieniądze. A naukę masz na całe życie mam nadzieję. Dasz sobie radę, ludzie nie takie rzeczy głupie robią.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
ida po trzeciego wlasnie. co nie pil. ;]


Ida, ale po co zostawiaja karteczke ze swoim pismem? W takim wypadki wracaja z "kierowca" i policja sie pyta czemu Pan tej karteczki nie napisal tylko pijany pasazer musial napisac?

Nie jest to logiczne ze jesli dwie osoby maja prawo jazdy , jedna z nich jest "po wypiciu", druga trzezwa, to samochodem prowadzi ta trzezwa. Przypuszczalnie, kierowca - ktory jest wlascicielem samochodu wypil tylko 4 piwa, pijany nie jest ale w razie wypadku i sprawdzenia trzezwosci alkomat czy tez badanie krwi wykaze ponad dopuszczalny stan,z kolei II osoba w aucie, ma prawo jazdy ale nalezy do grona tzw "niedzielnych kierowcow" i wlasciciel obawia sie przekazac kluczyki niedoswiadczonemu koledze mimo ze sam wypil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Straciłeś jedynie pieniądze. A naukę masz na całe życie mam nadzieję. Dasz sobie radę, ludzie nie takie rzeczy głupie robią.


Grazynko, masz racje. Nie ma sie czym przejmowac. Nikogo nie zabil wszystko jest ok. Ja kilka lat temu popelnilem o wiele straszniejszy czyn, a mianowicie - ozenilem sie. Najgorsze jest to ze zrobilem to z wlasnej woli. Glupi bylem. Wiele bym dal by moc cofnac czas i uciec z tej ceremonii. Jak to spiewal Rysiek Riedel z Dzemu: Wehikuł czasu - to byłby cud.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Ida, ale po co zostawiaja karteczke ze swoim pismem? W takim wypadki wracaja z "kierowca" i policja sie pyta czemu Pan tej karteczki nie napisal tylko pijany pasazer musial napisac?


nie po co tylko dlaczego. odpowiedz: bo sa pijani. ;]

FilipR79 napisał:
Nie jest to logiczne ze jesli dwie osoby maja prawo jazdy , jedna z nich jest "po wypiciu", druga trzezwa, to samochodem prowadzi ta trzezwa.


jest. tak jak gdy slepego na pasach przeprowadzi gluchoniemy (o ile uslyszy prosbe a slepy polapie sie ze do gluchego gada;]). raczej nie na odwrot... ;]

FilipR79 napisał:
Przypuszczalnie, kierowca - ktory jest wlascicielem samochodu wypil tylko 4 piwa, pijany nie jest ale w razie wypadku i sprawdzenia trzezwosci alkomat czy tez badanie krwi wykaze ponad dopuszczalny stan,z kolei II osoba w aucie, ma prawo jazdy ale nalezy do grona tzw "niedzielnych kierowcow" i wlasciciel obawia sie przekazac kluczyki niedoswiadczonemu koledze mimo ze sam wypil.


w takim razie kierowca/wlasciciel jest idiota. podwojnie. bo prowadzi na gazie & nie da kluczykow komus bo sam umi lepij. ;]

btw fajna argumentacja. przypomina kogos innego z forum. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Grazynko, masz racje. Nie ma sie czym przejmowac. Nikogo nie zabil wszystko jest ok. Ja kilka lat temu popelnilem o wiele straszniejszy czyn, a mianowicie - ozenilem sie. Najgorsze jest to ze zrobilem to z wlasnej woli. Glupi bylem. Wiele bym dal by moc cofnac czas i uciec z tej ceremonii. Jak to spiewal Rysiek Riedel z Dzemu: Wehikuł czasu - to byłby cud.


to sie rozwiedz. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:

1. nie po co tylko dlaczego. odpowiedz: bo sa pijani. ;]

2.jest. tak jak gdy slepego na pasach przeprowadzi gluchoniemy (o ile uslyszy prosbe a slepy polapie sie ze do gluchego gada;]). raczej nie na odwrot... ;]

3.w takim razie kierowca/wlasciciel jest idiota. podwojnie. bo prowadzi na gazie & nie da kluczykow komus bo sam umi lepij. ;]

4.btw fajna argumentacja. przypomina kogos innego z forum. ;]

5. to sie rozwiedz. ;]


1. Wracaja z trzezwym kierowca ktory pijany nie jest wiec jakby to on spowodowal wypadek to on zostawilby karteczke.
2,3 Ze kierowca jest idiota to zrozumiale skoro prowadzi "po pijaku". Wiec jego inne zachowania tez nie powinny Cie dziwic.
4. Kogo?
5. Zmadrzalem juz dawno i jestem po rozwodzie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2007, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Wracaja z trzezwym kierowca ktory pijany nie jest wiec jakby to on spowodowal wypadek to on zostawilby karteczke.


ale tuz po wypadku to oni wpadaja na pomysl z kartka a nie kumpel z ktorym przyjda. ;]

Cytat:
2,3 Ze kierowca jest idiota to zrozumiale skoro prowadzi "po pijaku". Wiec jego inne zachowania tez nie powinny Cie dziwic.


no nie dziwia.

Cytat:
4. Kogo?


sie domysl. ;]

Cytat:
5. Zmadrzalem juz dawno i jestem po rozwodzie:)


to bardzo fajnie. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 8 Lis 2007, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
1.ale tuz po wypadku to oni wpadaja na pomysl z kartka a nie kumpel z ktorym przyjda. ;]

2.sie domysl. ;]

3.to bardzo fajnie. ;]


1. Tak ale co odpowiedza na pytanie policji dlaczego to oni zostawili karteczke mimo ze sa pijani a nie ich kolega - kierowca ktory jest trzezwy. I coz to byla za wazna sprawa dlaczego opuscili miejsce wypadku.

2. Nie interesuje mnie to, az tak bardzo, kogo moja argumentacja Ci przypomina.

3. Tez sie z tego faktu bardzo ciesze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron