reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Morderstwo? Dziekanskiego na lotnisku w Vancouver!!!
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 18:37    Temat postu: Morderstwo? Dziekanskiego na lotnisku w Vancouver!!! Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=IPe_hf7aBXM&feature=related
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 16 Lis 2007, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu artykul z kanadyjskiej prasy na ten temat.

I nie "morderstwo" a "nieumyslne spowodowanie smierci".
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morderstwo napisalem ze znakiem zapytania, niech kazdy sobie sam wedlug wlasnego mniemania, osadzi, co to bylo.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 16 Lis 2007, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam kiedy to sie wydazylo i o tym sie dowiedzialem, bylo to jak dla mnie dawno, odgrzany kotlet przez media.Ale skoro juz ....
Jak dla mnie to nieuzasadnione uzycie środka przymusu przez canadyjskiego policmajstra. To co uczyniono temu czlowiekowi to masakra.
Ale ciekawe czy ten czlowiek, gdyby zostal w Polsce żyłby nadal, czy zmarłby też.
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
Pamietam kiedy to sie wydazylo i o tym sie dowiedzialem, bylo to jak dla mnie dawno, odgrzany kotlet przez media.Ale skoro juz ....
Jak dla mnie to nieuzasadnione uzycie środka przymusu przez canadyjskiego policmajstra. To co uczyniono temu czlowiekowi to masakra.
Ale ciekawe czy ten czlowiek, gdyby zostal w Polsce żyłby nadal, czy zmarłby też.


1. Wydarzenie mialo to miejsce miesiac temu, wiec nie wiem czy tak dawno
2. Gdyby zostal w Polsce..... nie rozumiem Cie wcale, co miales na mysli.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 16 Lis 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
zyzak napisa:
Pamietam kiedy to sie wydazylo i o tym sie dowiedzialem, bylo to jak dla mnie dawno, odgrzany kotlet przez media.Ale skoro juz ....
Jak dla mnie to nieuzasadnione uzycie środka przymusu przez canadyjskiego policmajstra. To co uczyniono temu czlowiekowi to masakra.
Ale ciekawe czy ten czlowiek, gdyby zostal w Polsce żyłby nadal, czy zmarłby też.


1. Wydarzenie mialo to miejsce miesiac temu, wiec nie wiem czy tak dawno
2. Gdyby zostal w Polsce..... nie rozumiem Cie wcale, co miales na mysli.


wydarzenie to mialo miejsce miesiac jak nie wiecej temu ,jak dla mine to dawno, dla wiekszosci myślę ,że rownież.Ale napewno są tacy co powiedzą ,że niedawno.Jak F97 nie wiesz czy tak dawno (rozumiem, ze nie masz zdania tak?) to ja Ci powiem ,ze lepiej przyjąć ,że to jest dawno. Bo co powiemy o czymś co się wydarzyło 5 min temu ? Ale i tak dobrze ,ze zaszumialo w mediach, bo to co sie stalo powinno spowodowac szum już miesiac czy ile tam czau temu.Lepiej pozno niz wcale.

W odpowiedzi na Twojego powyzej zamieszczonego posta , tu cytat :
"2. Gdyby zostal w Polsce..... nie rozumiem Cie wcale, co miales na mysli"

Dziś słyszałem wypowiedź jakiegoś eksperta, ktory twierdzi ,ze gdyby zgon zostal spowodowany od impulsu elektrycznego, nastąpiłby nagle.
A na filmie widać jak Nasz rodak po strzale, wije sie na glebie , krzyczy a pozniej jak go zapinaja w kajdany to on "walczy/ nie poddaje się"
A to moze być linia obrony canadyjskiej policji, ze zgon moze miec niewiele wspolnego z użytym środkiem przymusu.Choc zdrowo myslacy czlowiek po obejrzeniu filmu stwierdzi co innego.
Rozumiesz?
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nie trzeba byc ekspertem, zeby wiedziec co bylo bezposrednia przyczyna smierci, a ze czlowiek mogl miec problemy z sercem lub z czyms innym to nie jest istotne. Sam napisales, ze zdrowo myslacy czlowiek po obejrzeniu filmu stwierdzi co innego wiec po co to glupie pytanie: gdyby zostal w Polsce..... gdyby zostal w Polsce moglby go piorun trafic - takie tez moze byc usprawiedliwienie Kanadyjczykow. Uzycie paralizatora bylo calkowicie nieuzasadnione w tym przypadku, no ale wiadomo po 11/9 kazdy dmucha na zimne.
Rozumiesz...?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 16 Lis 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Wiesz, nie trzeba byc ekspertem, zeby wiedziec co bylo bezposrednia przyczyna smierci, a ze czlowiek mogl miec problemy z sercem lub z czyms innym to nie jest istotne. Sam napisales, ze zdrowo myslacy czlowiek po obejrzeniu filmu stwierdzi co innego wiec po co to glupie pytanie: gdyby zostal w Polsce..... gdyby zostal w Polsce moglby go piorun trafic - takie tez moze byc usprawiedliwienie Kanadyjczykow. Uzycie paralizatora bylo calkowicie nieuzasadnione w tym przypadku, no ale wiadomo po 11/9 kazdy dmucha na zimne.
Rozumiesz...?


Tu masz racje, paralizator zostal uzyty bezpodstawnie. Zeby wiedziec co bylo przyczyna smierci canadyjski sąd bedzie bral opinie eksperta tzw bieglego sądowego.Czy Ci sie to podoba czy nie.
Zdaje się starszy rok ode mnie jestes i po ślubie już, to bardzo doswiadczony musisz byc, ale nie wzioles pod uwage tego ,ze canadyjczycy beda chcieli ukrecic lep sprawie beda bronic chwytac sie czego tylko beda mogli aby dowieść,że to nie canadyjska policja zabila polaka,że przyczyna śmierci bylo cos innego.Rozumiesz?
Dlatego napisalem "ciekawe czy ten czlowiek, gdyby zostal w Polsce żyłby nadal, czy zmarłby też." mi się wydaje ,że żyłby nadal.
a co ma piorun?? gdyby piznął go piorun to spoko bo takie prawo ma piorun, muszą być ku temu spełnione warunki, aby kogos piznał piorun.Aby policjant mogl kogos poczestowac paralizatorem muszą być tez spełnione odpowiednie kryteria, ja tu ich nie widzę.
O co Ci chodzi z tym, ze canadyjska policja ma sie tlumaczyc ,ze gdyby zostal w Polsce to zostałby trafiony piorunem ????
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:

canadyjczycy beda chcieli ukrecic lep sprawie beda bronic chwytac sie czego tylko beda mogli aby dowieść,że to nie canadyjska policja zabila polaka,że przyczyna śmierci bylo cos innego.


O tym caly czas pisze, jakbys przeczytal nawet tytul mojego postu: "Morderstwo?..." to juz moglbys sie sie domyslic jakies jest moje zdanie na ten temat.
Juz sam fakt ze autorowi tego filmu policja zwrocila film doopiero jak ten sie upomnial o to w sadzie (dlatego dopiero teraz po miesiacu mamy film) o czyms swiadczy.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 16 Lis 2007, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
zyzak napisa:

canadyjczycy beda chcieli ukrecic lep sprawie beda bronic chwytac sie czego tylko beda mogli aby dowieść,że to nie canadyjska policja zabila polaka,że przyczyna śmierci bylo cos innego.

O tym caly czas pisze, jakbys przeczytal nawet tytul mojego postu: "Morderstwo?..." to juz moglbys sie sie domyslic jakies jest moje zdanie na ten temat.
Juz sam fakt ze autorowi tego filmu policja zwrocila film doopiero jak ten sie upomnial o to w sadzie (dlatego dopiero teraz po miesiacu mamy film) o czyms swiadczy.


1) gdzie piszesz caly czas o tym ???
2) co z tym piorunem dowiem sie czy nie ?
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Lis 2007, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, komputerek język

1. Zaczalem juz w temacie pisac o tym
2. To ze Kanadyjczy znajda jakies wytlumaczenie zgonu:
na poczatku twierdzili ze zachowywal sie agresywnie co po obejrzeniu filmu okazalo sie g... prawda. Wiec teraz przewiduje wytlumaczenie typu : problem z sercem lub cos w tym stylu. A "piorun" mial oznaczac ze jakis pretekst znajda na wykrecenie kota ogonem.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 16 Lis 2007, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ide grac w cs
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2007, 3:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie cała ta sprawa wygląda jak morderstwo. To co widać na filmie to traktowanie przez policję, człowieka jak zwierzęcia.
Policjanci mieli jakiś problem, nie mogli się dogadać, więc po co ryzykować - najlepiej od razu prądem i będzie spokój.
Widać jak policjant trzymający taser bardzo długo torturuje ofiarę prądem.
Tak nie może być, że człowiek, który jest lekko podenerwowany, lecz nie stawia oporu, a ma problem z mówieniem w danym języku, jest traktowany jak dzikie zwierze, które lepiej profilaktycznie oszołomić, a potem pytać kto i po co...

Oczywiście film nie pokazuje wszystkiego i być może znajdą się jakieś okoliczności łagodzące dla policjantów, ale jak na razie wszystko wskazuje, że zachowali się skandalicznie.

I wbrew pozorom nie jest ważne, że ten Polak umarł. Ważne jest to, że ludzie są czasami traktowani jak zwierzęta.
Policja idzie na skróty. Nie chce im się siłować, przekonywać, tłumaczyć. Ciach prądem i mają "obiekt" uspokojony.

A przecież można było poprosić o paszport (choćby na migi) i po znalezieniu informacji o pochodzeniu człowieka, poprosić kogoś znającego język polski o tłumaczenie.
Z pewnością w kanadyjskiej policji lub w obsłudze lotniska pracuje sporo Polaków.
Ale widocznie z taserem jest większa radocha, bo można sobie bezkarnie poniżać innych ludzi.
System niestety jest głupi, bo w demokracji ktoś musi umrzeć, by media i społeczeństwo zainteresowali się sprawą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 17 Lis 2007, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie , a jeśli tylko jedynie wierzchołek góry lodowej. Może takie zachowania ochrony lotniska są nagminne. Ciekawi mnie czy we wszystkich krajah są tacy pracownicy, i czy w stosunku do wszystkich narodowści turystów mają podobne sposoby rozwiązywania problemów. Mne też kiedyś nerwy pościły, jak dwie walizy mi wcieło, a ponieważ damuli nie chciało się pisać za dużo to powiedziała ,żeby się mną zajeli celnicy. Potraktowali mnie nie zbyt przyjażnie , więc trochę se pokrzyczałam. Więc rozumiem ludzi, którzy moga bardzo sie stresować na lotnisku.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 17 Lis 2007, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazynko

1. Na jakim lotnisko Cie tak niezbyt milo potraktowano?

2. Odnalazly sie te walizy?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Lis 2007, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytalam w wiadomosciach ze w Kanadzie z powodu uzycia Tasera przez policjantow zginelo 17 osob w tym kilka niedawno..

Dla mnie (oczywiscie nie osobiscie) jest to wielka tragedia Sad Moge sobie tylko wyobrazic.. 10godzin facet blaka sie bez pomocy zadnej, to sie wkurzyl.

OE: paszport na migi.. no przeciez jakby mu po angielsku nawet powiedzieli PASSPORT PLEASE, to chyba kazdy zrozumie. Ale nie zadali sobie takiego wysilku.

Jak napisalam na poczatku - zdarza sie to tam coraz czesciej.
Grazynka, ciesz sie ze Cie nie usmazyli..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lis 2007, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taki niemiecki bodajże film pod tytułem "Eksperyment" - tam również wykazano jak łatwo ludziom przeistoczyć się w bestie...

Dlatego wielki nacisk nalezy kłaść na odpowiednie szkolenie policjantów oraz na psychologiczny nad nimi nadzór.

W filmie Crash (polski tytuł: Miasto gniewu) też widzieliśmy, że dobry człowiek (policjant) może czasem zrobić komuś krzywdę.

Już kiedyś wypowiadałem się, że cała ta ochrona na lotniskach nie jest potrzebna. Jest ona tylko pewnym pozorowanym działaniem, które ma uspokoić naiwnych. Więcej tu: http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1544

Policja na lotnisku nie musi mieć broni, nawet tasera, bo z większością ludzi można się dogadać. Policja w Londynie nie ma broni i jakoś udaje im się utrzymać spokój i ład.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 17 Lis 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Keflaviku mnie tak potraktowali. Zaczeli wywalać mi wszystko z walizek i zadawać durne pytania. Mnie troche poniosło. Powiedziałam ,że się poskarżę komu trzeba jeśli mnie nie przeproszą. Zapomniałam w złości ,że oni wykonywali swoją pracę.
Walizki się znalazły i po dwoch dniach przywieżli mi je do domu.
A właśnie czy wiecie,że w takich wypadkach należy nam się odszkodowanie od linni lotniczych i wcale nie symboliczne w wypadku gdy nasz bagaż ulegnie zniszczeniu, zaginie lub nawet jeśli dotrze do nas po paru dniach. Prawdopodobnie temu ta dziewucha nie chciała pisać protokołu.A ja cieszylam się, że moje rzeczy się odnalazły. I machnełam ręką Chociaż teraz to bym nie darowała.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 17 Lis 2007, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. film powstal na podstawie prawdziwych badan jakie przeprowadzil profesor psychologii na uniwersytecie chyba w USA( jesli myślimy o tym samym eksperymencie- więźniowie i strażnicy byl tez drugi- rażenie prądem za złe odpowiedzi, o mocy jakiej nikt nie moze przeżyć) musial go przerwac przed czasem bo ludzie zabardzo wczuli sie w swoje role. mysle ze w przypadku tych policjantów moglo byc podobnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 17 Lis 2007, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika napisa:
O.E. film powstal na podstawie prawdziwych badan jakie przeprowadzil profesor psychologii na uniwersytecie chyba w USA( jesli myślimy o tym samym eksperymencie- więźniowie i strażnicy byl tez drugi- rażenie prądem za złe odpowiedzi, o mocy jakiej nikt nie moze przeżyć) musial go przerwac przed czasem bo ludzie zabardzo wczuli sie w swoje role. mysle ze w przypadku tych policjantów moglo byc podobnie.

To byl eksperyment profesora Zimbardo, powtorzony przez polskiego artyste Artura Zmijewskiego pokazany w jego w filmie z zeszlego roku pt. "Powtorzenie".
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron