reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pokazywac na codzien, ze jest sie Islandofilem ;-)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 25 Lis 2004, 18:13    Temat postu: Pokazywac na codzien, ze jest sie Islandofilem ;-) Odpowiedz z cytatem





_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 25 Lis 2004, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I przy tej okazji mam pytanie odnosnie znaczka IS.

Czy ktos moglby mi podeslac link, gdzie dowiem sie jak dokladnie pprzepisy w naszym pieknym kraju definiuja jego wyglad?

Chcialbym miec twarde argumenty przy ewentualnej "dyskusji" ze strozami prawa.

Dziekuje proszac o pilna odpowiedz:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 25 Lis 2004, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczek jest prawidłowy ale nie jestem pewien czy zgodnie z przepisami w Polsce wolno tobie umieszczać identyfikator innego państwa w tym miejscu. A jego wygląd i umieszczenie regulują międzynarodowe przepisy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 25 Lis 2004, 22:08    Temat postu: Znaczek Odpowiedz z cytatem

Jak już mówiłem, przedstawiony wyżej znaczek nie jest prawidłowy w rozumieniu przepisów, gdyż symbolem Islandii (międzynarodowym) jest IS. Natomiast na powyższym znaczku nad I znajduje się kreseczka, a to oznacza, że przestaje to być symbol Islandii.
Najprawdopodobniej przepisy nie dopuszczają również, by w białej elipsie w czarnej obwódce znajdowały się jakiekolwiek kolorowe znaczki (flagi, godła itp.).
Poza tym Qortes widzę, że masz peelkę, więc niech stróże prawa zajmą się poważnymi problemami a nie takimi xxxx.
Zawsze możesz powiedzieć, że przez jakiś czas to był samochód islandzki Very Happy
MĂłw, Ĺźe to reklama produktu:
IS - najlepszy na świecie islandzki lód! Już do kupienia na portalu ICELAND.PL Teraz PROMOCJA! Do każdego kilograma lodu IS dodajemy drugi GRATIS!!
Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 25 Lis 2004, 22:26    Temat postu: Re: Znaczek Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer napisał:
Jak już mówiłem, przedstawiony wyżej znaczek nie jest prawidłowy w rozumieniu przepisów, gdyż symbolem Islandii (międzynarodowym) jest IS. Natomiast na powyższym znaczku nad I znajduje się kreseczka, a to oznacza, że przestaje to być symbol Islandii.

Zgadza sie, sprawdzalem!

Cytat:

Najprawdopodobniej przepisy nie dopuszczają również, by w białej elipsie w czarnej obwódce znajdowały się jakiekolwiek kolorowe znaczki (flagi, godła itp.).

Tego niestety nie udalo mi sie ustalic. Od osoby orientujacej sie w tym temacie dowiedzialem sie, ze nie jest sprecyzowane w naszym prawie jak taki znaczek ma wygladac (stad do wielu podczepiane sa reklamy itd..). Jedyne obwarowanie jest takie, by bylo to jajo..

Cytat:

Poza tym Qortes widzę, że masz peelkę, więc niech stróże prawa zajmą się poważnymi problemami a nie takimi xxxx.

Bo ja dumny Polak, wiec PL musi byc. A ze strozami prawa lubie sie droczyc;-)

Ogolnie rzecz biorac pelna prowokacja, ciekawe jak dlugo wytrzyma:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 25 Lis 2004, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W razie kontroli możesz powiedzieć ,że nie wiesz jak to usunąć bez uszkodzenia lakieru. I zapytaj czy oni chcą to uczynić a wrazie uszkodzenia lakieru poniosą koszty. Wyglądem nie musisz się stresować bo używasz tego znaczka jako pamiątki z podróży więc nie obowiązują Ciebie przepisy o wyglądzie plakietki. A wygląda to równie ładnie jak znaczek PL na aucie na Wyspie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 26 Lis 2004, 17:48    Temat postu: Re: Znaczek Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Ogolnie rzecz biorac pelna prowokacja, ciekawe jak dlugo wytrzyma:)


No my jezdzimy juz z IS-ką prawie półtora roku i jest spokój. Raz tylko z daleka krzykneli do nas, pytając co to jest. Nie chcialo im sie chyba drążyć tematu i wystarczyła im odpowiedź, że to reklama naszego produktu:)
Bądź dzielny i nie daj się!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 18 Gru 2004, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. grudnia wszedl nowy taryfikator. Wybrane pozycje:

- przepuszczalnosc przedniej szyby .. min 75 %
- przepuszczalnosc pozostalych .. 70 %
- nie wolno zaslaniac tablic rejestracyjnych ( 100 zl )
- ozdabiac ich , czy umieszczac znaczkow i emblematow ( 50 zl )
- umieszczac na samochodzie znakow przynaleznosci panstwowej innego kraju ( 100 zl )

...

- za draznienie psa sasiadow w ciszy nocnej .. 250 zl lol
- za wyciecie na swojej posesji drzewka nieowocowego bez zgody ... 200 zl lol (mi sie wydawalo, ze wszystki drzewa musza owocowac, by zachowac ciaglosc gatunku)
- za butelke badz puszke walajaca sie po ziemi w samochodzie 50 zl (bo moze sie zaklinowac pod pedalem hamulca ..)
- za rzucenie niedopalka .. oproznanie popielniczki ... 50 zl
- straz miejska moze wypisac mandat dozorcy , lub wlascicielowi posesji , ktory nie zadbal o wystawienie pojemnika na smieci przed domem ( 100 zl )
- utrudnianie okresowych czyszczen komina - 150zl


"Mandaty sa nie po to, by gnebic obywateli, ale by byl porzadek i by bylo bezpiecznie" - P. Piwecki.
"Moze taryfikator jest obfity ale na pewno jest potrzebny"

lol
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.


Ostatnio zmieniony przez Qortes dnia 18 Gru 2004, 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Daniel

Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
PostWysłany: 18 Gru 2004, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeee Qortes, nie Ĺźartujesz czasem Question Shocked lol
Druga część cennika wygląda tak absurdalnie, że aż nieprawdopodobnie :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 18 Gru 2004, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:

- - za butelke badz puszke walajaca sie po ziemi w samochodzie 50 zl (bo moze sie zaklinowac pod pedalem hamulca ..)


A czy żółwia żywego tuptającego po podłodze auta też przewidzieli? To nie mój pomysł, przeczytałam w książce...
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 18 Gru 2004, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
Qortes napisał:

- - za butelke badz puszke walajaca sie po ziemi w samochodzie 50 zl (bo moze sie zaklinowac pod pedalem hamulca ..)


A czy żółwia żywego tuptającego po podłodze auta też przewidzieli? To nie mój pomysł, przeczytałam w książce...


Do tak blyskotliwych pomyslow zgraja bezuzytecznych, nudzacych sie urzedasow wciaz jest u nas zbyt mala. Ale spokojnie, jestesmu w Unii, nadrobimy lol
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Daniel

Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
PostWysłany: 18 Gru 2004, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie najbardziej rozbawiło mnie:
Cytat:
- za draznienie psa sasiadow w ciszy nocnej .. 250 zl

To się nazywa niczym nie skrępowana wyobraźnia Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wed
Gość
PostWysłany: 19 Gru 2004, 4:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote]
A czy żółwia żywego tuptającego po podłodze auta też przewidzieli? To nie mój pomysł, przeczytałam w książce...[/quote]

Jak dla mnie zolw to taka duza puszka piwa, co najmniej 75 zl;). ale moze to kwestia aktualnej godziny;)
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 19 Gru 2004, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel napisał:
Zdecydowanie najbardziej rozbawiło mnie:
Cytat:
- za draznienie psa sasiadow w ciszy nocnej .. 250 zl

To się nazywa niczym nie skrępowana wyobraźnia Exclamation


To sie nazywa kolejny martwy przepis nie do wyegzekwowania. Bo jak udowodnic, ze to akurat ja draznie psa sasiada?
Bo draznic mozna bardzo latwo. Poprzez samo przejscie chodnikiem wzdluz posesji, nielubiany kolor kurtki, czy rozmowe z przyjacielem. Gdzie wiec zaczyna sie draznienie, a gdzie konczy zwykla psia nadpobudliwosc? Kto odkryje ta granice? Moze spytajmy zwierzaka, co nim kierowalo? lol

Przepis absolutnie niezyciowy i niemozliwy do wprowadzenia. Wiec po co jest?


Zaraz przypomina mi sie szczyt absurdu z mojego "podworka". PZPN (PZ Pilki Noznej), na fali wstapienia do UE, wprowadzil system licencyjny dla klubow pilkarskich. O ile obwarowania dla klubow pierwszej i drugiej ligi maja jakis sens, to te dla klas nizszych, gdzie nie stac nas na profesjonalna pilke i cala zabawe w futbol traktuje sie jako hobby, zakrawaly na kpine.

Jednym z moich osobistych faworytow byl przepis, okreslajacy minimalna wysokosc plotka, odgradzajacego trybuny od murawy. Teraz dokladnie nie pamietam wartosci, ale niech to bedzie 75cm. Czyis kaprys doprowadzil niemal do bankructwa niektore kluby, ktorych plotki niefartem mialy przykladowo 72 cm. W kraju, gdzie gra sie na nieuzytkach, a pilkarze zamiast w szatniach przebieraja sie w krzakach, badz samochodach, priorytetem stala sie wymiana kilkuset metrow plotu.

Gdybym byl krolem, wystrzelalbym ich wszystkich.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Daniel

Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
PostWysłany: 19 Gru 2004, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do problemu drażnienia psa - samo sformułowanie "draznienie psa sasiadow w ciszy nocnej" już zawiera pewną lukę, a mianowicie, kto jest moim sąsiadem a kto nie? Oznacza to zatem, że mogę za darmo denerwować psa swoich nie-sąsiadów lol
Ale żarty na bok. Kiedy czytam co napisałeś o płotkach na boiskach piłkarskich, przypomina mi się wymiana naszych zielonych strzałek na skrzyżowaniach na podświetlane zielone strzałki - to dopiero kosztowało Exclamation Evil or Very Mad
Krew człowieka zalewa, kiedy widzi cały nasz bałagan, marnotrawstwo, korupcję i cwaniactwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stalker
Gość
PostWysłany: 19 Gru 2004, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, dlaczego nie wolno nakleić sobie plakietki IS na samochodzie... przecież nie obraża to niczyich uczuć, prawda? A tablice rejestracyjne i tak są polskie więc w razie czego samochód można zidentyfikować... i żeby jeszcze karać za to mandatem 100 zł? Absurd za absurdem w tym naszym prawie... jedna wielka groteska, Witkacy byłby dumny... :wink:
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji.. Przez lata dlugie ;-) honoru WLKP bronil wraz ze mna jedynie kolega Grafitowy.. A tymczasem ostatnio.. Poznanski bastion rosnie w sile! Zauwazyliscie jak nam sie gromadka rozrosla? Very Happy Cieszy mnie to niezmiernie, moze przy okazji nastepnego icelandowego spotkania nie bede musial juz sam wloczyc sie po Polsce.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Tak przy okazji.. Przez lata dlugie ;-) honoru WLKP bronil wraz ze mna jedynie kolega Grafitowy.. A tymczasem ostatnio.. Poznanski bastion rosnie w sile! Zauwazyliscie jak nam sie gromadka rozrosla? Very Happy Cieszy mnie to niezmiernie, moze przy okazji nastepnego icelandowego spotkania nie bede musial juz sam wloczyc sie po Polsce.


toz ostatnią razą ;> odwiozłem cie do samego Poznania ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh a ja samotnie reprezentuję mój region Sad
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15 Sty 2005, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisał:

toz ostatnią razą ;> odwiozłem cie do samego Poznania ;>


Fakt, fakt. Tylko komu ta przyjemnosc bardziej zawdzieczac - Tobie, czy PKP? Hehe 8)

Jakby nie patrzec - oba dotychczasowe powroty mialem bardzo wesole Very Happy Nie ma to jak dobra miejscowka.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron