reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Służba zdrowia na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Co sądzisz o lekarzach na Islandii
Bardzo dobrzy
14%
 14%  [ 17 ]
Dobrzy
26%
 26%  [ 31 ]
Przeciętni
21%
 21%  [ 25 ]
Słabi
14%
 14%  [ 17 ]
Do niczego
21%
 21%  [ 25 ]
Wszystkich Gosw : 115

Autor Wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 5 Gru 2004, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I powinnaś się cieszyć ,że tak było i nie mam powodu aby to kwestionować. Lecz ja i wielu innych ma różne doświadczenia. Z mojego lekarza domowego jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem do czynienia z różnymi fachowcami. Co z tego ,że byli mili jeżeli mieli problemy z diagnozą. Może wynikało to z tego ,że było to w małej miejscowości. A co do porównań ciekawe jak wypadną polskie szpitale w porównaniu ze szpitalami na wschodzie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 5 Gru 2004, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
A dlaczego mam nie porównywać polskiej i islandzkiej służby zdrowia?

Pewnie, że warto porównywać. Dzięki temu wiadomo, do czego dążyć. Przecież trzeba mieć nadzieję, że standarty polskiej służby zdrowia minimalnie się choć zbliżą do normalności. Z tego co opowiadali Tomek i Jola wynika, że lekarze byli przejęci sprawami pacjentów. A naprawdę nie ma co zakładać, że traktowali ich jak VIPów.

Dcr napisa:
Co z tego ,że byli mili jeżeli mieli problemy z diagnozą.

Wiesz - wszędzie, nawet na Islandii są pewnie lekarze lepsi i gorsi. Ale można lekrza sobie wybrać. W Polsce jest ten problem, że lekarze w dużym stopniu sa niechętni wobec pacjentów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Lut 2006, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie służba zdrowia.
Ja jestem zadowolony. Staram się unikać szpitali i lekarzy ale jak mus to mus.
Mnie się podoba to że jak przychodzi lekarz to podaje ci ręke na przywitanie. Mówiąc mu co ci dolega sprawia wrażenie że cię słucha. Zawsze jest usmiechniety. Nie wspominajac juz o sprzecie.
Miałem kiedyś problem z nogą i musiałem udać się do szpitala gdzie robiono mi prześwietlenie. Jak zobaczyłem oddział RTG to byłem w szoku. Naliczyłem 11 aparatów. Od największych do najmniejszych. A nie udało mi sie zobaczyć wszystkiego.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 11 Wrz 2006, 21:43    Temat postu: pomocy!!! Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Mam poważny problem.Pojawił mi sie kilka dni temu guz kolo wątroby, zaczyna mnie boleć gdy go naciskam.
Wcześniej będąć jeszcze w Polsce pobolewało mnie coś tam czasem i mialem problemy gastroskopowe.Byłem z tym jeszcze w Polsce u lekarza pierwszego kontaktu i stwierdzil, ze to refluks.Przepisał mi prochy i to wszystko (wiadomo jak to w Polsce,na konkretne badania nie ma co liczyć), teraz mam guza Sad

Od miesiąca jestem i pracuje legalnie na Islandii.
Siada mi psycha ,obawiam sie najgorszego , mam 25 lat ,nie znam Islandzkiego ,Angielski podstawowy ,więc po za wskazaniem miejsca gdzie mnie boli nic więcej nie powiem.Szefowi nie chce nic narazie mówić.

Mieszkam niedaleko Rejkjaviku i wiem gdzie tam jest szpital.Czy mogę tam się udać by mnie zbadano?
Co muszę wziąść ze sobą by nie pacić kolosalnych sum za lekarza i badania?


Wydaje mi się ,że chyba psost zamiesciem we właściwym miejscu, jeśli nie to proszę wskazać gdzie to przepiszę.

Bardzo proszę o pomoc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
troll

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 16
Skd: GDN ISLAND
PostWysany: 11 Wrz 2006, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiekolwiek badania wysyla lekarz pierwszego kontaktu,z nim musisz sie skontaktowac.On takze moze udzielic ci informacji dotyczacych kosztow,jesli pracujesz legalnie to masz ubezpieczenie koszty nie sa tak wysokie.Natomiast zasilek chorobowy nabywasz po pol roku pracy.Na telegazecie RUV str.148 znajdziesz telefon (strona jest po polsku),gdzie uzyskac mozesz wiecej informacji po polsku .Powrotu do zdrowia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 12 Wrz 2006, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu w Islandii napewno szybciej zdiagnozują chorobe i podejmą leczenie niż w Polsce. Udaj sie jak najszybciej do lekarza, i nie martw się co pomysli o tobie pracodawca, Islandczycy niejednokrotnie są bardziej serdeczni i spolegliwi niż Polacy. Mozesz sie mile zdziwić. Życzę pomyślnego leczenia.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
soley

Doczy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skd: HFJ
PostWysany: 16 Wrz 2006, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony przemila obsluga, super sprzet. Z drugiej lekarz, ktory aby zdjagnozowac chorobe szuka informacji po ksiazkach medycznych i to w obecnosci pacjenta, nie mowie tu o jednym przypadku, zdazylo mi sie to u kilku roznych lekarzy.
Ze szpitalami jest podobnie, a w sumie z oddzialami. Z jednej strony piekne prawie ze luksusowe pokoje z lazienka a i bywaja takie jak jedna na odzdziale poporodowym ze lezalo nas 6 stk na jednej sali w obskurnych warunkach.
Co do znajomosci wiedzy przez lekarzy to jestem zdania ze nie jest wystarczajaca,np zeby zoperowac tetniaka czekalismy okolo tygodnia ,co sie wiazalo ze sporym ryzykiem, na lekarzy ze Szwecji, bo personel nie byl przeszkolony.
Podalam tylko kilka przykladow, wiec ja jestem zdania ze jesli chodzi o wyksztalcenie a raczej wiedze lekarzy to nie jestem zachwycona, dobrze ze braki nadrabiaja usmiechem i mila aparycja i oczywiscie sprzetem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Wrz 2006, 16:24    Temat postu: Lekarze Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem, to polskich lekarzy kształci się w taki sposób, że doradza im się by w obecności pacjenta nie zaglądali do książek.
Takie bezsensowne nauczenie sprawia, że lekarz leczy z pamięci.
Argumentuje się, że ma to wzmocinić prestiż lekarza.
Co sugeruje, że u nas ważniejszy jest prestiż lekarza niż zdrowie pacjenta.

Według mnie 100 razy lepiej jest, gdy lekarz korzysta ze wszelkich dostępnych materiałów, by wykluczyć pomyłkę.
Chyba nie wyobrażacie sobie, że lekarze to nadludzie, którzy wszystko mogą pomieścić w pamięci. Doświadczenie swoją drogą a pomoce swoją.
Poza tym pamięć bywa zawodna, a w przypadku lekarzy nie ma miejsca na błąd.

U nas medycyna była nastawiona na swój byt, człowieka (pacjenta) traktowała jak maszynę, którą trzeba naprawić (a jak się nie uda, to nastepny proszę).
Na zachodzie medycyna nastawia się głównie na potrzeby człowieka, biorąc pod uwagę, że jest żywą osobą.

Tę różnicę było widać bardziej jeszcze za socjalizmu, gdy u nas rodzące kobiety nie mogły spotkać się z mężem tuż po porodzie. Podczas, gdy na zachodzie porody rodzinne to standard od lat. Tłumaczono, że tak jest ze względu na higienę, ale zapominano o psychice i uczuciach człowieka. Matkę traktowano jak maszynkę, która ma urodzić dziecko. Nikt się nie martwił, czy tej kobiecie jest dobrze czy źle, gdy samotna leży wśród obcych ludzi bez prawa kontaktu z najbliższymi.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
soley

Doczy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skd: HFJ
PostWysany: 16 Wrz 2006, 17:08    Temat postu: Re: Lekarze Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Z tego co słyszałem, to polskich lekarzy kształci się w taki sposób, że doradza im się by w obecności pacjenta nie zaglądali do książek.
Takie bezsensowne nauczenie sprawia, że lekarz leczy z pamięci.
Argumentuje się, że ma to wzmocinić prestiż lekarza.
Co sugeruje, że u nas ważniejszy jest prestiż lekarza niż zdrowie pacjenta.

Według mnie 100 razy lepiej jest, gdy lekarz korzysta ze wszelkich dostępnych materiałów, by wykluczyć pomyłkę.
Chyba nie wyobrażacie sobie, że lekarze to nadludzie, którzy wszystko mogą pomieścić w pamięci. Doświadczenie swoją drogą a pomoce swoją.
Poza tym pamięć bywa zawodna, a w przypadku lekarzy nie ma miejsca na błąd.
U nas medycyna była nastawiona na swój byt, człowieka (pacjenta) traktowała jak maszynę, którą trzeba naprawić (a jak się nie uda, to nastepny proszę).
Na zachodzie medycyna nastawia się głównie na potrzeby człowieka, biorąc pod uwagę, że jest żywą osobą.

Tę różnicę było widać bardziej jeszcze za socjalizmu, gdy u nas rodzące kobiety nie mogły spotkać się z mężem tuż po porodzie. Podczas, gdy na zachodzie porody rodzinne to standard od lat. Tłumaczono, że tak jest ze względu na higienę, ale zapominano o psychice i uczuciach człowieka. Matkę traktowano jak maszynkę, która ma urodzić dziecko. Nikt się nie martwił, czy tej kobiecie jest dobrze czy źle, gdy samotna leży wśród obcych ludzi bez prawa kontaktu z najbliższymi.


Zgadzam sie z toba aczkolwiek dla mnie widok lekarza wertujacego ksiazki nie napawa optymizmem, tym bardziej ze w jednym z przypadkow byl to pediatra, ktory jednak powinien rozrozniac podstawowe rodzaje chorob u dzieci. Mianowicie chodzilo o wysypke, nic nadzwyczajnego, moja mama potrafila trafnie stwierdzic co dziecku dolega.A moze na Islandii dzieci nie miewaja chorob okresu niemowlecego z tad ta ich niewiedza? Dla mnie to bylo przegiecie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Asiaaa

Doczy: 21 Pa 2006
Posty: 45
Skd: Akureyri
PostWysany: 21 Pa 2006, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Moj maz pracuje legalnie w Akurery. W polsce leczyl sie na nadcisnienie. Czy ma on zapewniona opieke lekarska w ramach ubezpieczenia czy z wizyte u lekarza bedzie musial placic? jesli tak to ile? I czy konsultacje z kardiologiem sa bezplatne? I czy potrzeboje jakies skietowanie od lekarza pierwszego kontaktu?

Dzieki z informacje Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 21 Pa 2006, 14:48    Temat postu: Re: Lekarze Odpowiedz z cytatem

soley napisa:

Zgadzam sie z toba aczkolwiek dla mnie widok lekarza wertujacego ksiazki nie napawa optymizmem, tym bardziej ze w jednym z przypadkow byl to pediatra, ktory jednak powinien rozrozniac podstawowe rodzaje chorob u dzieci. Mianowicie chodzilo o wysypke, nic nadzwyczajnego, moja mama potrafila trafnie stwierdzic co dziecku dolega.A moze na Islandii dzieci nie miewaja chorob okresu niemowlecego z tad ta ich niewiedza? Dla mnie to bylo przegiecie.


Ja chce studjowac medycynę i powiem Ci, że pediatra MUSI zagladać do książek! Pediatra to lekarz, który zajmuje się ludźmi od urodzenia do 18 roku życia. Wyboraź sobie malutkiego chłopczyka, który dopiero się urodził i nie potrafi poinformować co go boli, ma znikomą świadomosć. A wyboraż sobie teraz 18-letniego byka, który juz jest dorosły. Przez te 18 lat człowiek tak sie rozwija, że masakra. Zmienia się cały organizm i w zaleznosci od wieku wystepuje wiele chorób. Jest tyle chorób dzieci, żeby pediatrzy dobrze leczyli trzeba by było ich podzielic przynajmniej na 6 grup dotyczących wieku pacjentów. Przyczyny wysypki mogą być różne : nawet z zakażeniem wirusem HIV. Ja ostatnio miałem wysypke na plecach i konieczna była nawet porada endokrynologa (wogóle to teraz musze skrytykować Polskich lekarzy bo podejżewali mnie, że biore jakieś "męskie" uzywki ;/). Ale naprawde lekarz to tylko człowiek i ma prawo "pomagać" sobie w pracy. To w trosce o nasze zdrowie. A pozatym nie krytykujcie Polskiej służby zdrowia bo nieznacie Ukraińskiej (szkoda gadać!).
Nie chce, żeby ten post był odebrany jako atak na Ciebie, ale jak lekarz zagląda do książki to nic złego.

Chce się was jeszcze zapytać czy jak jestescie chorzy to lekarz na Islandii zleca wykonanie wymazu krwi??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Asiaaa

Doczy: 21 Pa 2006
Posty: 45
Skd: Akureyri
PostWysany: 22 Pa 2006, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie ile kosztoje wizyta u lekarza pierwszego kontaktu? Jezeli jest sie zatrodnionym legalnie w Akurery?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 22 Pa 2006, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio płaciłam 700ISK (koniec września), ale była to zwykła porada w dniu roboczym, wiem natomiast, że jeśli zakres porady wykracza powyżej standardowego badania to jest i drożej (np. wymazy krwi, plus badania moczu, plus kilka kroplówek, plus leki do domu kosztowało znajomego, który jest ubezpieczony prawie 20000ISK, ale fakt, że miał atak kamicy nerkowej i reanimowali go prawie 6 godzin).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Asiaaa

Doczy: 21 Pa 2006
Posty: 45
Skd: Akureyri
PostWysany: 22 Pa 2006, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki. to znaczy ze za kazda wizyte u lekarza sie placi nawet po skierowanie np do kardiologa? A jak to wyglada jezeli maz pracuje a do lekarza musi isc zona lub dziecko z przeziebieniem? Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 22 Pa 2006, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zaplacilem za wizyte + pobranie krwi + skierowanie na USG - 1.700 koron , zebym nie okazal druku E-104 z NFZ placilbym 4.700 ISK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 23 Pa 2006, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy islandczycy mówią mi, że jak idziesz tylko po receptę to za wizytę nei płacisz - nie wiem, bo nie sprawdzałam, ale jeśli byłaby to prawda to możliwe, ze za skierowanie też się nei płaci.
Co do leczenia członków rodziny - nie mam bladego pojęcia. Moja rodzina, która przebywa na Islandii również jest ubezpieczona.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Pa 2006, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o receptach, ale np. za zwolnienie lekarskie z pracy sie placi odrebna stawke...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Asiaaa

Doczy: 21 Pa 2006
Posty: 45
Skd: Akureyri
PostWysany: 24 Pa 2006, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skad uzyskac ten druk E-104? Czy tam gdzie sa wydawane ksiazeczki RUM?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 24 Pa 2006, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

druk E-104 dadzą Ci w NFZ w polsce. w kazdym miescie powienien byc
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Leisla

Doczy: 30 Sie 2007
Posty: 65
PostWysany: 9 Wrz 2007, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś pracuje w Islandzkim szpitalu? Chciałabym się dowiedzieć jak traktują polski personel Islandczycy.
_________________
What's up doc....???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nastpny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron