reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Czy znalaz艂a by si臋 tu osoba kt贸ra jest w stanie pom贸c mi i
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:13    Temat postu: Czy znalaz艂a by si臋 tu osoba kt贸ra jest w stanie pom贸c mi i Odpowiedz z cytatem

Czy znalaz艂a by si臋 tu osoba kt贸ra jest w stanie pom贸c mi i mojej 偶onie poszuka膰 pracy w islandi ? . Mamy po 29 lat i 2 dzieci ( 1,4roku coreczke i synka 4 latka).W polsce niestety nie mozemy sie dorobi膰 i myslimy o pracy zagranic膮.Jestem z wykszta艂cenia technikiem technologi przemys艂u drzewnego a 偶onka jest po szkole 艣redniej.
NA TYM FORUM JEST STRASZNIE DUZO CWANIACZK脫W kt贸rzy strasznie lubi膮 sie popisywa膰 swoimi g艂upio m膮drymi wypowiedziami.BARDZO BYM PROSI艁 ICH BY nie komentowali mojego tematu .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:21    Temat postu: to proste Odpowiedz z cytatem

krytykuj膮 ci kt贸rym sie uda艂o cos osi膮gn膮膰 w islandi , z zadrosci sieja zamieszanie na forum by zniecheca膰 tych kt贸rzy szukaj膮 pracy zagranica.
SZKODA S艁OW JAK CZYTAM NIEKT脫RE WYPOWIEDZI NA TYM FORUM,
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
unregistered

Do潮czy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:26    Temat postu: Re: Czy znalaz艂a by si臋 tu osoba kt贸ra jest w stanie pom贸c m Odpowiedz z cytatem

Najpierw wypowiedz innego forumowicza z innego tematu, ktora pasuje rowniez tutaj.

Cytat:

Eh, przera偶aj膮 mnie dzisiejszy internauci... No ludzie, ruszcie troch臋 g艂owami, bo tylko wystawiacie sobie z艂e 艣wiadectwo. Korzystajcie z wyszukiwarek lub z pomoc膮 google (zalet膮 jest deklinacja): http://www.google.com/search?q=site%3Aforum.iceland.pl+slowokluczowe

Od razu chcieliby艣cie mie膰 prac臋 i za zarobione pieni膮dze zak膮sza膰 h谩karla ;] Najpierw poczytajcie o 'suchych' informacjach o Islandii: o liczbie ludno艣ci, walucie, gospodarce, a ko艅cz膮c na 偶yciu i pracy Islandczyk贸w i Polak贸w. Poszukajcie w Google blog贸w Polak贸w na Islandii. No i koniecznie przeczytajcie wszystkie tematy na tym forum. Uwierzcie, pad艂o mn贸stwo podobnych pyta艅 i na wi臋kszo艣膰 z nich pad艂y r贸wnie偶 odpowiedzi.


Na tym forum nie ma wcale duzo cwaniaczkow (chyba ze piszesz o sobie i tobie podobnych bo wtedy sie zgodze).
Poczytaj najpierw forum i zapewniam cie ze znajdziesz jakies interesujace informacje.
Dodatkowo forum to nie ma za zadanie znajdowac prace dla chetnych mieszkajacych w Polsce.
Wlasciciel i administrator mieszka w Polsce.
A forumowicz mieszkajacy na Islandii jakie maja powody by akurat Tobie i Twojej rodzinie pomoc wyjechac?
W skrocie "Czy znalaz艂a by si臋 tu osoba kt贸ra jest w stanie pom贸c mi i mojej 偶onie poszuka膰 pracy w islandi ?" Tak takie osoby sie znajda ale poszukac musisz Ty. Sa tutaj adresy stron z ofertami i tym podobne rzeczy ale trzeba umiec do nich dotrzec.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:37    Temat postu: hmm Odpowiedz z cytatem

brawo , po moim temacie stwierdzi艂es ze jestem cwaniaczkiem
to moze ja juz nie bede odpowiada艂 na twoja odp . bo twoja interpretacja staje sie nadinterpretacj膮 obsesyjn膮

moj znajomy tak jak ja za艂atwil sobie prace przez forum .
jedna rodzina przez pare lat pobytu w angli zrezygnowa艂a poniewaz zarobili sopro pieniedzy przez pare lat,LOS CHCIA艁 ZE na ich miejce z grzecznosci WSZED艁 MOJ KOLEGA ZE SWOJ膭 RODZIN膭
i w艂膮snie dzieki forum uda艂o mu sie miec super prace

NIEDOWIARKU O ZDOLNOSCIACH ZAZDROSNO OBESYJNO NADINTERPRETACYJNYCH
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
unregistered

Do潮czy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal szukasz pracy na Islandii czy masz zamiar sie za mna klocic i mnie wyzywac.
Nie sprawia mi to wiekszej roznicy ale chcialbym bys sie na cos zdecydowal.


Ty jako pierwszy zaczales uzywac "cwaniaczkow" w stosunku do innych forumowiczow (nie widomo na jakiej podstawie) i bylo ok. Gdy ja uzylem tego zwrotu to zareagowales jak zareagowlas. Zaraz zaraz jak to sie nazywalo: filozofia Kalego. Ja wyzywam w porzadku, mnie wyzywaja zle.

W ta historie gotow jestem uwierzyc ale to bylo w Anglii. Tu jest inne forum i caly czas tego nie rozumiesz. Byc moze rowniez Ty dzieki temu forum wyjedziesz na Islandie i sie dorobisz sporo pieniedzy ale to nie jest cel tego forum.

Znasz jakis jezyk? Czy masz tylko ten zawod i doswiadczenie tylko w swoim zawodzie? Co robila Twoja zona pomiedzy skonczeniem szkoly sredniej a dniem obecnym? Na Islandii jest ponad 300 osob z Polski w waszym wieku (29 lat). Dlaczego akurat wam nalezaloby pomoc? Skoro udalo Ci sie zalatwic prace przez inne forum dlaczego nadal z niego nie korzystasz?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinienes najpierw przejec forum, jest tutaj masa informacji ;jak i gdzie szukac pacy, agencje pracy itp.
Majac te informacje + znajac angielski , mozesz z latwoscia znalezc prace.
Je艣li uwa偶asz ,ze kto艣 najdzie Ci prace,moze jescze+ dom, to wydale mi sie ze zyjesz w bledzie.
Temu Twojemu koledze bardzo sie poszcescilo, Ludzie w pierwszej kolejnosci staraja sie sciagac rodziny,znajomych... pomysl troche.

Nie mysl , ze wszyscy jestesmy zawistnymi polaczkami ,poiprostu rodzina przyjaciele w pierwszej kolejnosci.Liczyc na Siebie, ew. Agencja pracy. np EURES

glowa do gory
Powr髏 do g髍y
buari

Do潮czy: 04 Gru 2007
Posty: 9
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowied藕 pad艂a. Najpierw poszukaj odpowiedzi na forum. I zapami臋taj: nie mamy obowi膮zku pomagania forumowiczom szukaj膮cym pracy. Tzn oni, bo ja jestem w Poznaniu. I komu pr臋dzej pomo偶esz: osobie, kt贸ra jest uprzejma, przeczyta艂a wi臋kszo艣膰 forum i poza nim, wita si臋, prosi czy osobie, kt贸ra od razu wymaga pomocy i wyzywa tych, kt贸rzy mieliby pom贸c?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem tak ze pomoglam paru osobom i za pomoc odwdzieczyli mi sie tym ze albo stracilam kase albo mnie oszukali w inny sposob.
tak ze ja osobiscie nie lubie juz pomagac.. za to ze nacielam sie naprawde sporo razy.
a z drugiej beczki to ktos by musial was wziasc do siebie do domu bo przez internet nie znajdziecie mieszkania.
a przedszkole? poczytaj watki o tym jak dlugo sie czeka na przedszkole.
a praca. musisz wziasc jeszcze pod uwage fakt ze jesli ktos sie zdecyduje ci pomoc to musisz miec conajmniej na 2 miesiace pieniadze na czynsz i jedzenie dla rodziny. bo nawet jesli od razu pojdziesz do pracy to wyplata cala dopiero za 2 lub 3 miesiace.

tak ze moze lepiej jak bys sam najpierw przyjechal i ustabilizowal sie na tyle zeby sciagnac rodzinke????
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
esmerka31

Do潮czy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 18:30    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Lovisa, zgadzam sie z toba w 100%, jak tez stracilam kupe kasy za pomaganie, wzamian nie mam nic, jeszcze to ze ktos sie na mnie obrazil, jak powiedzialam ze powinien choc flache postawic za pierwsza wyplate, a jak kupilam bilety, to sie obrazili ze mi kase za nie musza oddac.Niektorzy biora kase za pomoc i pewnie maja racje.Ech ciezko co kolwiek powiedziec, bo ludzie chcieli by wszystko bo im sie nalezy, a my bogacze co siedza 10 lat tu powinni sie swoim bogactwem podzielic.Kuzwa przylecialam to mialam 390 koron na godzine i 150 bonus a teraz od razu chca po 50 tys. zarabiac.Dzis moze mam duzo lepiej ale na to potrzeo ba bylo czasu.Trzeba sie zastanowic nad tym co sie pisze.Tak przyjezdzajcie ale to nie Anglia ze mozna spac na kartonach pod sklepem bo i takie obrazki widzialam.Z tego co ja wiem, to islandczycy maja juz dosc obcokrajowcow, ktorym naweet sie jezyka nie chce uczyc.To smutne, ludzie wierza we wszystko co powie tv.Pozdrawiam przyjezdzajcie zapraszamy, jak najbardziej.Dzis spadl snieg, wiec cieple spiwory bierzcie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwa tego w膮tku sugerwa艂a,偶e kto艣 znalaz艂 zie nagle w jakim艣 niebezpiecze艅stwie lub kryzysie. Taki krzyk o pomoc. Troch臋 szacunku dla samego siebie by si臋 przyda艂o. A atakowanie i przyklejanie etykietek formuowiczom to przejaw z艂ego wychowania. Poczytajcie ludzie, jak inni si臋 zachowuj膮 na pocz膮tku. I popraw臋 swego losu zacznijcie od w艂asnych postaw 偶yciowych. Bo jakiego mam komus pomaga膰, je艣li ma od razu jakie艣 roszczenia w stosuku do forum i od razu zak艂ada,偶e panuje ti chamstwo. To po co tu piszesz?
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Esmerka dokladnie 38o koron placili za godzine a jakies 18 000 tygodniowki bylo. I jakos nie bylo nikogo kto by pomogl za darmo np. W moim przypadku byl polak w fabryce ktory znal islandzki i jak sie po latach okazalo oklamywal polakow bo przekrecal wszystko co tlumaczyl do szefa i oczernial polakow, jakies glupie podania kazal podpisywac (ze juz nei wroca nigdy do islanidi) dziewczynom bo zjezdzaly do polski i juz nie planowaly wracac. Albo jak tlumaczyl u lekarza to sie okazalo ze bral kase z fabryki a dodatkowo od nas za tlumaczenie.
Czlowiek wtedy jakos szybciej potrafil wstac na nogi. nauczyc sie jezyka i samemu wszsytko zalatwic.
Dzis widze ludzi ktorzy sa tu juz calkiem sporo chwile a nawet nie wiedza jak dzien dobry sie mowi, jezyka adnego tez nie chca sie uczyc.
no i wlsnei mnie dobija ta niewdziecznosc coponiektorych.
jak kupowalam zarcie na Vise to byælo dobrze gorzej z oddaniem. a jak juz oddawali to zawsze co do korony. a paliwo i moj czas?
To sa male rzeczy ale nagromadzone poteguja i staja sie nie mile.

Moze zalozymy jakis klub starego weterana? hahaha

z drugiej strony ciesze sie ze jest taka Esmerka poniewaz juz myslalam ze tylko po mnie tak jezdzili.

Pozdrawiam wszystkich wykorzystanych i naciagnietych przez nawszych rodakow!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
esmerka31

Do潮czy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 20:11    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Tak Loviska zakladamy klub zlych starych polaczkow, ktorzy sa okrutni i nie chca pomagac:(ech, jakos to przezyje ale Tonoe Loviska duzo radosci zcze w e swieta, jak mowi moj maz, przyszedl czas zeby sie nie martwic o innych tylko o siebie i swoje dzieci:(. szkoda ze nie mozna se cieszyc kazda nowo osoba:( szkoa. ale ciebie lowiskai tego Filipka co niem wszyscy lubie, a ja go rozumie, to pozdrawiam i caluje;Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekujemy serdecznie! Moze sie kiedys spotkamy? mozecie do mnie przyjechac jak macie ochote! zapraszam serdecznie!!
Powspominamy stare dobre czasy!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:26    Temat postu: heh robaczki Odpowiedz z cytatem

jak tak czytam te wasze wypowiedzi to troszke mi was zal
robicie z siebie takich gosci ze g艂owa boli , normalnie islandy z krwi i kosci

tak jak myslalem 95% pajace a 5% normalni ludzie ktorzy napisz膮
heh emigracja z mani膮 wyzszosci
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
buari

Do潮czy: 04 Gru 2007
Posty: 9
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korszak, podaj cho膰by jeden argument dlaczego mia艂by kto艣 (teraz) Tobie pom贸c skoro wszystkich obra偶asz? Z mojej stronie koniec na ten temat, bo i tak ma艂o mam do powiedzenia w sprawach szukania pracy, zakwaterowania ;)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:42    Temat postu: hmm Odpowiedz z cytatem

po pierwsze nie obrazam lecz wyrazam opinie , no chyba ze na tym forum trzeba chodzic na palcach i nie mowic tego co chce sie wyrazic , bardzo was przepraszam ze nie jestem cichym pitusiem i niegryze sie w jezyk i czujecie sie co nie ktorzy bardzo urazeni a nawet obrazeni

sprawa jest prosta zarabiam teraz z zona jak na polskie warunki okolo 15tys miesiecznie , jak na polskie warunki rewelka
ale co mi szkodzi byc bardziej ambitnym i zarobic z 偶on膮 chodzby po 20tys z艂 na g艂owe na czysto , kiedy sa takie mozliwosci
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:53    Temat postu: Re: hmm Odpowiedz z cytatem

korszak napisa:
po pierwsze nie obrazam lecz wyrazam opinie , no chyba ze na tym forum trzeba chodzic na palcach i nie mowic tego co chce sie wyrazic , bardzo was przepraszam ze nie jestem cichym pitusiem i niegryze sie w jezyk i czujecie sie co nie ktorzy bardzo urazeni a nawet obrazeni

sprawa jest prosta zarabiam teraz z zona jak na polskie warunki okolo 15tys miesiecznie , jak na polskie warunki rewelka
ale co mi szkodzi byc bardziej ambitnym i zarobic z 偶on膮 chodzby po 20tys z艂 na g艂owe na czysto , kiedy sa takie mozliwosci



BUAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHA powinno to sie przeniesc do hydeparku jakeigos
Powr髏 do g髍y
korszak
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Gru 2007
Posty: 8
Sk眃: Inowroc艂aw
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 21:57    Temat postu: Re: hmm Odpowiedz z cytatem

jestes mistrzem , ale wiesz czego
hehehehhe
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehhehehehehehehhehehehehehheheheheheheh jeszcze nei moge ochlonac ehheheehehehehhehehehehe
Powr髏 do g髍y
danielo

Do潮czy: 11 Lis 2007
Posty: 47
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 25 Gru 2007, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zygzak szkoda twojego czasu, ten typ sam si臋 sieje! Crying or Very sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron