reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Reykjavik International Film Festival 17-27.09
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 18 Wrz 2009, 16:15    Temat postu: Reykjavik International Film Festival 17-27.09 Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wczoraj zaczął sie RIFF 2009. to juz mój trzeci z kolei. w tym roku mniej entuzjastycznie podchodze do tego wydarzenia. Oczywiscie postaram sie obejrzec jak najwiecej filmów. Na poprzednich festiwalach oglądalność moja osiagnęła około 24 filmów..A w tym roku..??? Zobaczy sie...

Już 2 filmy widziałem. Wczoraj oglądnąłem szwedzki film ''The Girl'' i czeski "Shamelless". Postaram się opisywać moje własne odczucia co do danych filmów. Jak czyniłem to w poprzednich dwóch festiwalach.

Dzisiaj na pewno 2 filmy. Kanadyjski "Antoine" lub duński "Together" oraz na pewno Szwedzki "Patrick 1,5".

zapraszam serdecznie.
http://riff.is/EN/
RIFFoman
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 19 Wrz 2009, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy w ogóle uda mi się cokolwiek napisać o filmach które juz widziałem na RIFF 09. Bo chyba nie mam weny... ;-)
Pomęcze się trochę..

17.09.09
"The Girl" - jakoś ostatnie widziane przeze mnie szwedzkie filmy nie przypadły mi do gustu (poza "Historiami Kuchennymi" - ale to norwesko- szwedzki film). Może mało ich widziałem, może po prostu naprawdę są do bani. "The Girl" zaś jest filmem dobrym. Nie rzucił mnie na kolana, ale film dobry. W wiosce gdzieś w Szwecji (czyli nie blisko jakiejś wiekszej cywilizacji) mała dziewczyna pozostawiona sama sobie próbuje wkroczyć w dorosłe życie. Pozostawiona sama sobie z oddalenia przygląda sie światu dorosłych, bez niczyjej pomocy doznaje uczucia wolności, przyjaźni jak również odrzucenia przez rówieśników. Nierozpieszczana przez nikogo (imprezowiczka ciotka popłyneła sobie na jachty) musi sprawdzić się w roli dorosłej o czym marzą prawie wszystkie dzieci. Nie do końca jej to się udaje. Gdyż to nie jest takie hop-siup bycie dorosłym. Film ciekawy lecz bez jakiegoś mocnego zacięcia.
A poza tym to nie mam weny i opis jest bardzo zrecenzjonowany. Niestety

17.09.09
"Shameless" - hmmm....zbyt bardzo nastawiłem sie na czeskie kino w stylu Odricka które widziałem na poprzednich festiwalach. Nie, nie będę narzekał. Nie bo
Pomyśl. Budzisz sie rano, patrzysz na cień jaki rzuca nos twego partnera i stwierdzasz że jak mogłeś żyć z kims 7 lat kto ma tak duży nochal. Prezenter pogodowy bez WSTYDU opuszcza żonę, znajduje sobie młodszą kochankę której morduje żółwia w ręcznej wirówce lub pralce, następnie starszą od siebie kochankę która jest sławną piosenkarką. A to wszystko z powodu nosa swej żony, który stała się dla niego za duży. A sam nie zdaje sobie sprawy jak beznajdziejny ma uśmiech gdy prezentuje pogode a najgorsze że ten usmiech po latach pracy zaistniał na jego twarzy w każdej sytuacji. Rozwiązanie.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 19 Wrz 2009, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy w ogóle uda mi się cokolwiek napisać o filmach które juz widziałem na RIFF 09. Bo chyba nie mam weny... ;-)
Pomęcze się trochę..

17.09.09
"The Girl" - jakoś ostatnie widziane przeze mnie szwedzkie filmy nie przypadły mi do gustu (poza "Historiami Kuchennymi" - ale to norwesko- szwedzki film). Może mało ich widziałem, może po prostu naprawdę są do bani. "The Girl" zaś jest filmem dobrym. Nie rzucił mnie na kolana, ale film dobry. W wiosce gdzieś w Szwecji (czyli nie blisko jakiejś wiekszej cywilizacji) mała dziewczyna pozostawiona sama sobie próbuje wkroczyć w dorosłe życie. Pozostawiona sama sobie z oddalenia przygląda sie światu dorosłych, bez niczyjej pomocy doznaje uczucia wolności, przyjaźni jak również odrzucenia przez rówieśników. Nierozpieszczana przez nikogo (imprezowiczka ciotka popłyneła sobie na jachty) musi sprawdzić się w roli dorosłej o czym marzą prawie wszystkie dzieci. Nie do końca jej to się udaje. Gdyż to nie jest takie hop-siup bycie dorosłym. Film ciekawy lecz bez jakiegoś mocnego zacięcia.
A poza tym to nie mam weny i opis jest bardzo zrecenzjonowany. Niestety

17.09.09
"Shameless" - hmmm....zbyt bardzo nastawiłem sie na czeskie kino w stylu Odricka które widziałem na poprzednich festiwalach. Nie, nie będę narzekał. Nie, bo małym bochaterem filmu jest nos. Czyli czeski humor zachowany.
Pomyśl. Budzisz sie rano, patrzysz na cień jaki rzuca nos twego partnera i stwierdzasz że jak mogłeś żyć z kims 7 lat kto ma tak duży nochal. Prezenter pogodowy bez WSTYDU opuszcza żonę, znajduje sobie młodszą kochankę której morduje żółwia w ręcznej wirówce lub pralce, następnie starszą od siebie kochankę która jest sławną piosenkarką. A to wszystko z powodu nosa swej żony, który stała się dla niego za duży. A sam nie zdaje sobie sprawy jak beznajdziejny ma uśmiech gdy prezentuje pogode a najgorsze że ten usmiech po latach pracy zaistniał na jego twarzy w każdej sytuacji.
By nie dopuszczać do takich zdarzeń. Brak lamki nocnej w sypialni.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 19 Wrz 2009, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany! Byłam przekonana, ze "Historie kuchenne" to film norweski.
Fajnie, ze cos o tym napisałeś, bo żyłabym w nieświadomości Smile

To jeden z lepszych filmów jakie widziałam.

Czekam z niecierpliwością na dalsze recenzje, bo dzięki nim będę mogła "wyłowić" dla siebie jakieś "perełki" Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 20 Wrz 2009, 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
niedawno wróciłem z kina
zjadłem coś tam
słucham Godspeed You! Black Emperor (przy GY!BE zawsze mi sie dobrze pisze cokolwiek bym pisał)
pije piwko i stukam w klawiature

droga Turboneto
bóg Google nie kłamie... "Historie Kuchenne" to produkcja norwesko-szwedzka... ;-)
miło że zainteresowałas sie RIFF-em.
co do moich "recenzji" to bardziej beda moje przemyślenia niż recenzje...
jak cofniesz się o strone w wątku Kultura i ludzie to znajdziesz je...

dzisiaj 3 filmy.
ale jeszcze dwa wczorajsze pozostały do opisania

więc

19.09.09
"Antoine" - "Widzisz, jestem ślepy" - mówi mały Antoine podczas jazdy na łyżwach. Film zabawny realnie i radosny w wyobrazni małego ślepego chłopaka, który bawi sie w detektywa razem ze swoimi rówieśnikami, poszukując istniejącej w ich wyobraźni Madame Rouski. Antoine widział ja nawet w rzece. Dzieci potrafią mieć nieograniczone fantazje. Więc jeśli ktoś lubi dzieci i chce sie pośmiac z ich zabaw to polecam. Ja dzieci uwielbiam, lecz ten film mnie znużył powtarxającymi się sekwencjami. Ale miło się go oglądało.

19.09.09
"Patrick 1,5" - ta szwedzka produkcja była ostatnim ratunkiem dla kina szwedzkiego bym nie miała do konca o nim złego zdania - ale jestem wredny, co..;-)
Wspaniała opowieść o szwedkim demokratycznym społeczeństwie, gdzie pod demokracją istnieje spoleczeństwo w pełni socjalne (tu użyje stwierdzenia socjalistyczne). Czyli szanujmy się. Akceptujmy się. Róbmy dobrą minę do złej gry ale bądźmy blisko siebie.
Para homoseksualistów zamieszkuje w czystej, nieskazitelnej, bezpiecznej enklawie szwedzkich rodzin. Adoptują 1,5 rocznego Patrika. Niestety w wyniki pomyłki adoptowali 15 letniego młodzieńca o pociągach kryminalistycznych. Prawdziwie skandynawski humor i absurd.
Film ten kojarzy mi sie też z pojęciem American Dream. Pokazuje zakłamanie jakie w takim American Dream istnieje.
Polecam gorąco. Film wywołuje modną ostanimi latami dyskusje o prawach par homoseksualnych. Może przez to właśnie "Patrik 1,5" skłania do myslenia. Co oznacza że jest filmem bardzo dobrym.

pozdrawiam
RIFFoman
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 20 Wrz 2009, 3:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dalej
3 dzień festiwalu.
teraz to juz zaczął sie 4

więc wczoraj czyli dziś były 3 filmy

20.09.09
"I Killed My Mother" - mocny film. W skrócie moge powiedzieć : Jeśli kiedykolwiek pomyslałeś że nienawidzisz swojej matki to obejrzyj ten film i zobacz jak bardzo mogłyby to być niepotrzebne myśli (lub jak najbardziej uzasadnione). Młody Hubert nie potrafi żyć ze swoja matką. Samotnie go wychowująca kobieta jest zmęczona kłótniami z nim. Gdzie on nie przebiera w słowach. Film to jedna wielka kłótnia doprawiona zgrabnym szukaniem błachych powodów do kłótni.

20.09.09
"Dead Snow" - film dla fanów "Braindead" (Matrwica Mózgu). Tyle że dzieje w klimacie prawie subpolarnym. Komedio horror nie pozwalający mi na napisane własnych przemyśleń, lecz zwykłe go zrecenzjonowanie
Młodzi Norwedzy spedzają swieta wielkanocne gdzieś w pokrytych śniegiem norweskich górach. Tam zostają zatakowani przez zombie-Nazi, chodzące trupy żołnierzy hitlerowskich. Film dostała brawa?? Co kto lubi. A ja żałuje że nie przeczytałem do recenzji w katalogu RIFF. Bo bym na niego nie poszedł. Ale troche się pośmiałem. Bardziej z głupoty scen niż z humoru jaki ten film może posiadać. Takie filmy też są potrzebne. Posiadam Martwice Mózgu i dlatego to mi wystarczy. Więcej takich filmów nie potrzebuje.
Aaaa..łatwe do odczytania to co bedzie się dziać w następnych scenach. Jak to bywa w przypadku takich produkcji.
Zalecam zjeść popcorn przed seansem, gdyż z torebka może sie przydać do jej napełnienia...łeeechhhh

20.09.09
"The Slovenian Girl" - po słoweńsku "Slovenka", ładnie brzmiące słowo.
Film zaś brutalnie pokazuje jakie straszne skutki moga być gdy za wszelka cenę chcemy wieść normalne życie. Mam tu na myśli gdy człowiek wplątuje sie w niebezpieczne i ciężke emocjonalnie profesje jak narkotyki, broń, czy właśnie prostytucja. Bo właśnie tytułowa Slovenka jest studentką i zarazem prostytutką działającą na własną rękę. Pewna siebie mysli że wszystko idzie po jej mysli do czasu gdy znajduja ją alfonsi proponując jej współprace. Oczywiście pod przymusem. I wtedy okazuje się że życie to ciąg zdarzeń niezależnych od nas.
Polecam bo to jest film który pokazuje że nie warto się chańbić dla lepszego życia. Zaś często samo życie powoduje że ludzie poniżają sie bo życie ich do tego zmusza. I to jest najgorsze.

Pozdrawiam
p.s
coś za bardzo recenzjonuje te filmy zamiast pisać własne przemyślenia..
cóż...przeciążenie umysłu??
A może to oznacza że to już ostatni mój RIFF???

miłych snów....
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 20 Wrz 2009, 3:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypomniało mi się

w niedziele
"Fracesca"
"Two Drifters"
"Aplplaus" lub "Unmade Beds"
ale jak pisałem życie to ciąg nieprzewidzianych więc któż to wie jakie flmy w niedzele zobacze..

tym banalnym stwierdzeniem po raz ostatni mówie dobranoc.
aaa..i jest dopiero 2.20 a nie 4.20... ;-)
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 21 Wrz 2009, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no...
jedziemy dalej
dalej bez entuzjazmu....
na razie jeszcze żaden film nie wywołał u mnie dużego WOW lub ŁoŁ lub ;-O

20.09.09
"Francesca" - nuda...
historia nie aż tak zła ale nudno nakręcona...poruszony problem wyjazdu z kraju dla lepszego życia i pieniędzy...również problem by nie wpakowywac sie w pożyczki i handel z ludźmi niepewnymi...nawiązany też problem strereotypu przedstawiającego Rumuna jako Cygana...
trzy fajne problemy (głupio to ująłem-jak problem może być fajny..może być???) w jednej historii ale bardzo nudnej historii...twórcy filmu wybierali Francesce z Rumuni jak sójke za morze...
kto lubi nude w kinie??..polecam..

20.09.09
"The Rebel, Louise Michel" - sam nie wiem co napisać...hmmm...
może tak..okres z życia znanej działaczki Komuny Paryskiej, anarchistki i feministki podczas jej zesłania na Nową Kalendonie. Tam, mimo że więziona ciągle aktywnie działa. Do czasu gdy widzi że pozostali komunardzi (chyba tak sie odmienia) nie mają tego zapału do szerzenia ideałów wolności i równości, nawiązuje kontakt z rdzennymi mieszkańcami wyspy Kanakami, których zdaje się rozumieć gdyż tak jak ona stracili wolność. Bynajmniej mi tak to sie zdaje...
Film ładny, ciekawy i poruszający uniwersalny temat wolności..choć dla laików historii może nie do końca być zrozumiany..

20.09.09
"Applause" - aplausu z mojej strony nie bedzie...film mówi dwie prawdy..pierwsza to że alkohol szkodzi nie tylko zdrowiu...również przyszłości...druga to to że dzieci szybciej wybaczają niż dorośli...film dobrze nakręcony aczkolwiek zbyt skoncentrowany na problemie głównej bohaterki, alkoholiczki i trochę furiatki, która próbuje odzyskać zaufanie swoich dzieci i byłego męża, który sprawuje opiekę nad dziećmi...
ale jak pisałem, aplausu nie ma...chyba że klaki..za skrzynke browarów to poklaszcze..;-)
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 22 Wrz 2009, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyłka
filmy Antoine i Patryk 1,5 były 18.09.09
zaś I Killed My Mother, Dead Snow i The Slovenian Girl były 19.09.09

co dzisiaj...
21.09.09
"Kelin" - piękny film...piękna scenografia...śliczne krajobrazy...wspaniale pokazane sceny obyczajów, obrzędów i szamaństwa około III wieku naszej ery...wspaniała muzyka, wspaniałe dźwięki...ciekawe jest to że film jest bez dialogów...to jest dobre i zapewnia filmowi jakąś niepowtarzalność, aczkolwiek film byłby jeszcze lepszy gdyby właśnie dialogi były...w tamtym okresie prawdopodobnie była niezliczona ilość jezyków tubylczych...wspaniale byłoby je słyszeć...to by właśnie pozwoliło mi zrobić duże WOW...
i szkoda że historia niezbyt wyszukana...
polecam jak najbardziej...
dla tych co lubię nietypową muzykę i dźwięki...co lubią zapomnieć o teraźniejszej cywilizacji...co lubią legendy...
ośmiele się stwierdzić..powrót do natury...

21.09.09
"River People" - oglądnąłem tylko 20 minut...nie zaciekawił mnie...

pozdrawiam....
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 23 Wrz 2009, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj
dzień następny...

22.09.09
"Eamon" - w końcu moge powiedzieć WOW..ale nie duże WOW lecz troche mniejsze...np. takie... wow...
miła, radosna, z humorem i emanująca spokojem historia 6-letniego irlandczyka. Mały Eamon ciągle śpi z mamą w łóżku, non stop spędza z nią czas czym doprowadza swojego ojca do frustracji którą ojciec dusi w sobie. Na wakacjach z rodzicami przestaje być mamy pupilkiem, zbliża sie do ojca, zaś na koniec...sami zobaczcie...a to wszystko w zabawnych sytuacjach...
mi sie bardzo podobała aktorstwo małego Eamona..przepiękne...

22.09.09
"Phantom" - widziałem tylko połowe filmu...nie mam pojęcia o co w chodziło więc wyszedłem...w skrócie to film mówi o homoseksualiście, pracowniku służb sprzątajacych który..no właśnie co??? nie wiem...

22.09.09
"The Blessing" - dobrze pokazany problem depresji poporodowej która dotyka wiele matek...bynajmien w/g badań...zaburzenia nastrojów, zmiany decyzji co do chęci macierzyństwa, apatia na cały otaczający świat...dobry film dla przyszłych matek i ojców...ale nie tylko....film ogólnie dobry...


oznajmiam że "Eamon" tknął we mnie troche entuzjazmu co do nastepnych dni festiwalu..

pozdrawiam...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2009, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
troche zaległych filmów mam do opisania...

więc
23.09.09
"Together" - tak jak dzień wcześniej był film o problemie matczynego macieżyństwa to w "Together" pokazany jest obraz problemu ojcostwa. Gdy mąż i syn tracą osobę którą kochali (żonę i matkę) ich życie przewraca się do góry nogami. Ojciec chłopaka nie potrafi sobie poradzić sam, odrzuca cakowicie syna od siebie, zaczyna pić i zachowywać się jak dziecko (typowe zachowanie mężczyzn.. ???) ;-)... Lecz Paul nie daje się złamać i walczy o to by ojciec odzyskała wiarę w siebie. By byli "Razem"... Film o tym jak szybko mężczyzna potrafi stać się dzieckiem i jak dziecko potrafi stać się za niego odpowiedzialnym...
Mi film się podobał bardzo...szczerze, to jest scena w której o łezki nie trudno...

23.09.09
"Melody for a Street Organ" - nie wiem co napisać o tym filmie..nie wytrwałem do końca bo trwa 2.20h...jedno jest pewne w tym filmie...nie ma zlituj się nawet jeśli jesteś dzieckiem..walcz o swoje w świecie dziecięcym jak i w świecie dorosłych... a to wszystko w klimacie rosyjskiej kinomatografii...

24.09.09
"Dogtooth" - tytułowy "psi kieł" to jest bariera oznaczająca świat w jakim zamkięta jest trójka rodzeństwa przez rodziców. W tym świecie istnieje taka rzeczywistość jaka stworzyli i wymyślili im rodzice przez całe ich życie. Rzeczy nazwane są inaczej (na sól mówią telefon a zombie to małe żółte kwiatki)... Film mówiący o takiej prawdzie że w izolacji można stworzyć taki świat jaki będziemy chcieli mieć w zależnosci oczywiście od tego jakimi środkami dysponujemy by go stworzyć. Jeśli w odosobnieniu od świata wpajać będziesz dziecku że na krześle siedzi niewidzialne coś nazwana bogiem to właśnie tylko taka istota rzeczy i rzeczywiśtość bedzie dla tego dziecka istniała.
film mądry i dobry ale nie podobał mi sie sposób nakręcenia go..ale polecam bardzo..
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Wrz 2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam maleńką prośbę.
Czy mógłbyś pisać również jakiej produkcji jest dany film? Jeżeli nie sprawiłoby Ci to kłopotu oczywiście.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i filmy wczorajsze..
najlepszy dzień festiwalu..pomimo tego że nie udało mi sie zobaczyć "Antichrist"..

25.09.09
"Daytime Drinking" - koreńska opowieść spontaniczna..dzieło przy którym nie można się znudzić mimo braku porywających akcji i w ogóle jakichkolwiek akcji. Film spokojny niczym islandzka owca podgryzająca trawę przy RingRoad gdzieś na pustkowiu gdzie do najbliższego miejsca zwanego "cywilizacją" jest w h... daleko. A taka owca mimo że spokojna, to niewiadomo co strzeli do jej rogatego łba i nie wyskoczy nagle pod koła samochodu który ty właśnie prowadzisz z prędkościa 120km/h. Opowieść rozgrzewająca mimo zimowego krajobrazu, minusowej temperatury i braku spodni. Na rozgrzanie ma wpływ oczywiście dużo ilość "Hot nuddle i booze"
WOW....
najlepszy film do tej pory...

25.09.09
"North" - jesli ktoś widział O'Horten to North też mu sie spodoba...humor kina nordyckiego gdzie jak wiadomo groteska jest na porządku dziennym...Film opowiada o podróży (skuter śnieżny i baniak alkoholu) nerwowo roztrzęsionego Jomara na północ Norwegii w poszukiwaniu syna. Po drodze spotyka osoby podobnie jak on samotne i zagubione. Poetycko pokazana historia próby odnalezienia prawdy o samym sobie.
Polecam gorąco..

to tyle..zmykam do kina...
pozdrowienia
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2009, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście Turboneto..

zrobie to dzisiaj po senasach lub ewentualnie jutro...
choc przy niektórych ująłem kraj w jakim dzieje się film....to właśnie kraj produkcji..
ale wypisze raz jeszcze co i jak...
pozdrawiam ciebie serdecznie...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Wrz 2009, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak gacku. Tam gdzie podałeś kraj w którym toczy się akcja domyśliłam się jego produkcji ale niestety nie dotyczy to wszystkich recenzji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj
popijam winko, jem ser w ziołach i słucham Sonic Youth
trochę podziębiony i zmęczony festiwalem

mały dopisek do "Daytime Drinking"
albo i nie... chciałem zrecenzjonowac ten film ale zostawię jak jest...bo tak jest ciekawiej... ;-)

26.09.09
"Eyes Wide Open" - dobry film aczkolwiek nudnawy...film prawie pokazuje co może grozić za wyłamanie się ponad kanony religijne, w tym przypadku homoseksualizm w judaizmie... prawie gdyż w imię wartości rodziny, tradycji i religii odrzucona jest prawdziwa miłość do tego nie dochodzi...
obejrzeć warto ale bardziej w domu

26.09.09
"Unmade Beds" - parę dni i parę nocy a między nimi zmieniające się nieposłane łożka...film otwierający horyzonty...o szukaniu szczęścia pod postacią miłości lub poznaniu nigdy nie znanego ojca czy skoku spadachronowego...a to wszystko w scenerii londynskiego squatu i rockowego pubu...film który zobowiązuje tylko do dwóch rzeczy... cieszyć się nim i jego ścieżką dzwiękową...
polecam, absolutnie polecam...zawsze gdzieś świeci słońce...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2009, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to dla ciebie Turboneto

"The Girl" - Szwecja
"Shameless" - Czechy
"Antoine" - Kanada
"Patrik 1,5" - Szwecja
"I Killed My Mother" - Kanada
"Dead Snow" - Norwegia
"The Slovenian Girl" - Słowenia
"Francesca" - Rumunia
"The Rebel, Louise Michel" - Francja
"Applause" - Dania
"Kelin" - Kazachstan
"River People" - Chiny
"Eamon" - Irlandia
"Phantom" - Portugalia
"The Blessing" - Dania
"Together" - Norwegia
"Melody for a Street Organ" - Ukraina
"Dogtooth" - Grecja
"Daytime Drinking" - Korea Południowa
"North" - Norwegia
"Eyes Wide Open" - Izrael
"Unmade Beds" - Wielka Brytania
"3 Wise Men" - Finlandia

"River People" i "Phantom" w sumie nie powinny się liczyć
ale byłem chwile na nich więc też spisałem
a "3 Wise Men" w niedziel oglądne

pozdrawiam..
i miłych chwil życzę....
i dziękuje za twój udział na forum...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Wrz 2009, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za recenzje.
Takie pisane od serca są dużo cenniejsze Smile
Myślę, ze kilka perełeczek sobie tu znajdę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 27 Wrz 2009, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

na koniec festiwalu...

27.09.09
"3 Wise Men" - fiński film w którym dużo mówią...tym całkowicie zaskoczył mnie... przyzwyczajony jestem do kina w stylu ostatnich produkcji Akiego Kaurismakiego..i ogólnie to laik ze mnie jeśli chodzi o fińską kinematografię..
Film Mikiego pokazuje nietypowe sytuacje rodzinne (tragedie i radosne) jakie nie przytrafiają się na codzień...i dodatku w boże narodzenie...a prawda powoduje kłótnie a i zarazem łączy pokłóconych przyjaciół i członków rodziny...
polecam...

27.09.09
"Dancing Forest" - dokument w którym od kolorów Afryki aż się mieni przed oczami...film pokazuje jak należy pomagać Afryce...zamiast dawać rybe powinno się dać wędke..
nie wiem czy wiecie o takim paradoksie że wykarmienie misji wolontaryjnej jednego głodującego Afrykańczyka kosztować może tyle ile obiad w bardzo drogiej reustaracji.dlatego nasze oburzenia są często zbyt nieświadome gdy widzimy jak wyrzuca się jedzenie i myślimy "mogliby wysłać do Afryki, tam ludzie głodują"...co z tego że jakaś firma odda tonę chleba..ale ktoś to musi przewieźć, przechować i później rozdać..a to wszystko kosztuje...
dlatego właśnie powinno się robić tak jak w "Dancing Forest"...inwestować w nowe technologie łącząc je z kulturą i tradycjami Afrykańczyków by mogli patrzeć w przyszłość a nie żyć dniem dzisiejszym...
Afryka to inny świat...polecam książke Kapuścińskiego "Heban"...


to na tyle...
do zobaczenia może na RIFF 2010
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 27 Wrz 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turboneto
niedługo zrobie spis filmów ze trzech festiwali
filmy które chciałbym mieć w swojej kolekcji jak i takie które mnie urzekły aczkolwiek niekoniecznie muszę je mieć...

teraz idę spać by odespać nadmiar kina

dobranoc
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron