reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Program TVN pt. RAJSKA WYSPA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Luke

Doczy: 23 Gru 2007
Posty: 12
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:05    Temat postu: Program TVN pt. RAJSKA WYSPA Odpowiedz z cytatem

hopaki zaraz na TVN znowu będa mówić o Islandii.
tytuł reportażu WYSPA MARZEŃ. ciekawe co znowu powiedzą lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Luke

Doczy: 23 Gru 2007
Posty: 12
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, tytuł to: RAJSKA WYSPA
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
westerncoast

Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 11
Skd: AKUREYRI
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:22    Temat postu: Rajska Wyspa Odpowiedz z cytatem

to nastepny program tv TVN to teraz sie porobi Shocked
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I na tym narazie koniec. Dziennikarz tvn spędził na Islandii aż 4 dni by się dowiedzieć, dlaczego ONZ uznało Islandię za najlepszy kraj do życia. Ale jak się dowiedział, że Polacy zarabiają tu 50 tys. miesięcznie Shocked , uznał że to jest ciekawszy temat na pierwszy reportaż.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka napisa:
że Polacy zarabiają tu 50 tys. miesięcznie .


Z matematyki slaby. Wiadomo, albo sie jest humanista albo posiada umysl scisly. 120.000 koron sie dowiedzial ze ktos zarabia i samemu sobie "przeliczyl".
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widze program przyniosl wymierny efekt:

Na Forum jest 84 użytkowników :: 5 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 79 Gości
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 30 Gru 2007, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałam do tego dziennikarza (Cezary G.) wiadomość, skąd ma takie informację (50 tys.) - ku mojemu zdziwieniu odpisał mi, że tą informację zdobył zaraz po przyjeździe na Islandię i szybko potwierdził w fabryce rybnej. Szef fabryki powiedział mu, że jego najlepsi ludzie zarabiają w sezonie właśnie tyle.
A co do darmowych przedszkoli, opieki medycznej i dofinansowania do mieszkań do też prawda, ale Polacy nie potrafią z tego korzystać, bądź o tym nie wiedzą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 30 Gru 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do dofinansowań do mieszkań to są one trudno osiągalne nawet dla samotnie żyjącej osoby. Wiem, bo zaraz po przyjeździe, gdy byłam tu sama i mój miesięczny dochód stanowił najniższą krajową dowiadywałam się w tej kwestii. Zaproponowano mi dofinansowanie w kwocie 10 000 isk. Jednak zanim zdążyłam dopełnić wszystkie formalności przyjechał mój małżonek i wtedy osiągany przez nas wspólny dochód znacząco przekroczył minimum przypadające na osobę.
Ponadto w urzędzie sprawdzają ile osób przebywa w gospodarstwie domowym (wiedzą to chociażby z Thjodskra) i przykładowo w stolicy, gdzie ludzie często wynajmują mieszkanie w kilka osób, dostanie dofinansowania graniczy wręcz z cudem.
Może są oni państwem opiekuńczym, ale nie są głupi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 30 Gru 2007, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darmowa opieka medyczna dotyczy tylko i wyłącznie hospitalizacji, gdy pacjent jest ubezpieczony.
Nawet konsultacja w szpitalu jest płatna. Jeśli wypadek nastąpi w pracy - koszty leczenia pokrywa pracodawca.
Ponadto istnieje coś takiego jak darmowa służba zdrowia jednak tylko dla osób szczególnie doświadczonych przez los, np. ofiar przemocy czy gwałtów oraz dla osób o niskich dochodach przypadających na członka rodziny (nie wiem niestety o jakim dochodzie mowa) - tu obawiam się sytuacja jest podobna do tej z dofinansowaniami do mieszkań.
Istnieje coś takiego jak "karta rabatowa" i możemy wtedy korzystać ze zniżki przy leczeniu. Kartę taką można uzyskać, jeśli w roku poprzedzającym wydało się na leczenie (lekarzy, a nie leki kwotę przekraczającą 80 000isk).
Ponadto dla osób stale przyjmujących leki istnieją zniżki na lekarstwa, ale też powyżej jakiejś kwoty zakupu w danym roku.
Na temat przedszkoli się nie wypowiem, bo nie wiem.
Jednak obserwując zależność dotyczącą dofinansowań do mieszkań oraz darmowej opieki medycznej... niełatwo zgadnąć jak wygląda ta kwestia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr TIG
Go
PostWysany: 30 Gru 2007, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie państwo opiekuńcze?

Koleżka żyje z cała rodziną i co z tego ma? Cofnęli mu jakieś dofinansowania na dzieciaki, bo podobno już mu się nie należą i efekt jest taki, że jedna pensja na luzie schodzi na przedszkole i szkołę.

Dla mnie rewelacja, wyjechał z Polski, żeby nie tyrać a teraz pracuje ile się da, żeby gęby wyżywić....

Lekka paranoja.
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 30 Gru 2007, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno.....

Jakby to państwo opiekuńcze było, to by Islandczycy nie latali do Anglii sobie zęby robić....

Fakt, jak masz 1/3 minimalnego wynagrodzenia to może i coś Islandia Ci da ale kto może sobie pozwolić na taką kasę?
Powrt do gry
Luke

Doczy: 23 Gru 2007
Posty: 12
PostWysany: 31 Gru 2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
I jeszcze jedno.....

Jakby to państwo opiekuńcze było, to by Islandczycy nie latali do Anglii sobie zęby robić....

Fakt, jak masz 1/3 minimalnego wynagrodzenia to może i coś Islandia Ci da ale kto może sobie pozwolić na taką kasę?


to znaczy, że dla nich dentysta jest tańszy w Anglii?
Byłem w Irlandii rok temu i jeden Irlandczyk mi mówił, że taniej mu będzie leciec do Rosji i zrobic zęby niż u siebie w kraju. Mam wrażenie, że dentysta w Anglii jest tak samo drogi jak ten w Irlandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 31 Gru 2007, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inplant jednego zeba moja kolezanke kosztowal 200 tysiecy koron islandzkich.Znajdzcie drozej.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 31 Gru 2007, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
inplant jednego zeba moja kolezanke kosztowal 200 tysiecy koron islandzkich.Znajdzcie drozej.


Implanty sa wszedzie bardzo drogie. W Polsce zapewne zaplacilaby polowe ale to nie jest jednorazowy zabieg wiec by sie nie oplacalo jezdzic na wizyty.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 31 Gru 2007, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to znaczy, że dla nich dentysta jest tańszy w Anglii?
Byłem w Irlandii rok temu i jeden Irlandczyk mi mówił, że taniej mu będzie leciec do Rosji i zrobic zęby niż u siebie w kraju. Mam wrażenie, że dentysta w Anglii jest tak samo drogi jak ten w Irlandii.


Nie wiem jak jest teraz, ale jak mieszkałem w Polsce to dentysta też był drogi i dużo ludzi jeździło na Słowację i do Czech robić zęby bo było taniej.
A na Islandii w zasadzie wszystko jest drogie, to niby czemu dentysta miał by być tani.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 1 Sty 2008, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to dziwnie zabrzmi, ale przeliczyłam moje wizyty w Polsce, do wizyt na Islandii.
Biorąc pod uwagę koszty leczenia w danym kraju do zarobków... na Islandii jest relatywnie taniej.
Choć w przypadku wizyty w Polsce z islandzkimi zarobkami... Sprawa dosyć oczywista Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rafal
Go
PostWysany: 1 Sty 2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tamtym miesiacu zmuszony bylem udac sie do dentysty,mialem problem z dwoma zebami juz od dawna,pracowalem jednak w Irlandii,a miedzy zmiana kraju z Irlandii na Islandie bylem w Polsce tylko 3 dni i nie zdazylem zrobic tych zebow.Dentyste polecila mi Islandka,ze szkoly Islandzkiego,ten dentysta ponoc i tak mial byc tani czy tez ode mnie mial wziac mniej,nie pamietam dokladnie ,w kazdym badz razie za wyrwanie dwoch tylnych zebow zaplacilem 15 tys. koron Wyrwalem mimo iz jeden zab byl do uratowania,drugiego w sumie tez mozna byloby sprobowac.Jednak bol byl nie do wytrzymania,gdy sialdem na fotel nawet nie pytalem o cene kanalowego leczenia...taniej mnie wyniesie wstawienie implantow w Polsce.
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 1 Sty 2008, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
taniej mnie wyniesie wstawienie implantow w Polsce.


Nie przesadzaj.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 1 Sty 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
Wyrwalem mimo iz jeden zab byl do uratowania,drugiego w sumie tez mozna byloby sprobowac.Jednak bol byl nie do wytrzymania,gdy sialdem na fotel nawet nie pytalem o cene kanalowego leczenia...taniej mnie wyniesie wstawienie implantow w Polsce.



nie powiem nie powiem


Ludzie, toć to szok!!!! lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron