reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

jak dotrzeć do Akureyi?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinomc
Gość
PostWysłany: 2 Gru 2004, 18:44    Temat postu: jak dotrzeć do Akureyi? Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
czy istnieje jakiś sposób, by dotrzeć na północną część wyspy bezpośrednio, omijając Reykjawik? W maju odbywa się tam turniej curlingowy, na który wraz z moją drużyną planuję pojechać. Niestety, choć chętnie zwiedzilibyśmy tę wyspę wzdłuż i w poprzek, będziemy ograniczeni czasem i brakiem funduszy Sad Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.
Powrót do góry
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 3 Gru 2004, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem - i jedyne, co na razie znalzłam, to że BYŁY loty bezpośrednie z Kopenhagi do Akureyri Air Greenland - niestety rok temu się wycofali, bo podobno sie było zainteresowania czy coś takiego. Może wznowią kiedys, ale chyba nie liczyłabym na to.

Popytam jeszcze znajomych z Akureyri, nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zrobiłam! Dam znać.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Gru 2004, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotnisko w Akureyri jest przygotowane na przyjmowanie samolotów z zagranicy ale kursowe rejsy do tego miasta sie nie odbywaja. Lądują tam jedynie czartery jesli jest potrzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pinomc
Gość
PostWysłany: 3 Gru 2004, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tam jest lotnisko? Shocked Zawsze mi się wydawało, że Islandia dysponuje tylko jednym (Keflavik).
Ale samoloty raczej nie wchodzą w grę, za drogo. Myśleliśmy o promie z Danii lub Irlandii, tylko nie mogę się doszukać, dokąd one pływają.
Nul, popytaj - będę bardzo dźwięczna... Very Happy
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 3 Gru 2004, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinomc napisał:
To tam jest lotnisko? :shock: Zawsze mi się wydawało, że Islandia dysponuje tylko jednym (Keflavik).

Tam kazda najmniejsza nawet wiocha ma lotnisko ;-)
Co kraj, to obyczaj.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 3 Gru 2004, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinomc, troszkę popytalam o samoloty i... Sad

na razie kobieta z centrum turystycznego w Akureyri mi odpowiedziala, ze niestety nie ma nic nezposredniego Sad
ze w zeszlym roku podobno bylo, ale nie ma Sad
i że kiedy ona sama chce lecieć do rodziny do Niemiec, to musi przez Keflavik Sad
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 3 Gru 2004, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należałoby uściślić : każda miejscowość ma małe lotnisko polowe (pas startowy) dla małych samolotów sportowych.Oczywiście w Akureyri jest normalne lotnisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 3 Gru 2004, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a promy pływają na wschodnie wybrzeże, stamtad jest jeszcze kawałek do AkureSmyril line yri, nie wiem niestety nic na temat tej trasy i drogi i jak toto przejechać. Nie wiem, jedziecie zmotoryzowani?

info o promach - np. tu:
http://www.promy.pl/trasy_daniainorwegia_islandia.html

pzdr,
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Gru 2004, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mysle, ze nie ma juz co kombinowac. Autobusy na Islandii sa dość drogie, trzebaby znow z Egilsstadir do Akureyri samolotem:) A prom tez przeciez w maju bedzie dosc drogi, wiec najlepiej leciec samolotem do KEF tylko szukac po prostu polaczenia promocyjnego. Niektorzy latali nawet za 550zl w jedna strone!! Czasu masz duzo jeszcze, mozesz polowac na okazje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 4 Gru 2004, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, ale jeszcze z KEF do Akureyri? Jeśli się nie chce wynajmować auta, jeśli się jest w pojedynkę? W porównaniu z cenami samego dolotu do Islandii (który faktycznie można znaleźć promocyjnie) ceny transportu lokalnego mnie nieco porażają Sad Chyba że też bywają promocje?
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 4 Gru 2004, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
ceny transportu lokalnego mnie nieco porażają

Nie ma sensu nikogo straszyć... Ale nie tylko ceny transportu mogą wprawić w osłupienie:) Ale jak zawsze w takich sytuacjach można zrobić rzecz najprostszą - skontaktować się z islandzką informacją turystyczną. Tam są wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania wyjazdu. Co najważniejsze ludzie sa przychylnie nastawieni i fachowo wykształceni. Nie to co w Polsce gdzie panie z biur informacji nie wiedzą gdzie jest centrum miasta :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 4 Gru 2004, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
Chyba że też bywają promocje?

Bywają... Wejdz na strone flugfelag.is i obserwuj ceny, kiedys na pewno trafisz na promocję. A czy będzie Ci akurat termin pasował to juz inna sprawa:)

Einar dobrze napisal. Islandia jest droga i juz. Jak sie chce tam pojechac to nie ma wyjscia, trzeba sie pogodzić z duzym wydatkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 4 Gru 2004, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
Einar dobrze napisal. Islandia jest droga i juz. Jak sie chce tam pojechac to nie ma wyjscia, trzeba sie pogodzić z duzym wydatkiem.


Jola dobrze napisała... Smile
Ale: Islandia jest droga, to prawda... Trzeba się pogodzić z wydatkiem, to też prawda.
Ale... WARTO !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 4 Gru 2004, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czuję się nastraszona Very Happy
Ani odstraszona Very Happy

No więc godzę sie na duże wydatki i nie rezygnuję. Dzięki za porady!
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pinomc
Gość
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Liczyłam na te promy pływające na wschodnie wybrzeże, ale skoro mądrzejsi ludzie :wink: mówią żeby nie kombinować, tylko lecieć via Reykjavik, to tak zrobimy... o ile kasa pozwoli. Podobnie jak Nul, jesteśmy w stanie sporo poświęcić dla tego wyjazdu Smile
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byloby Wam jechac własnym autem, zabrac 4 osoby, wykupic pakiet na prom, macie wtedy czym dojechac do Hanstholm i po wyjechaniu na brzeg w Seydisfjordur bezproblemowy transport do Akureyri.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Przecież to chyba jest najprostsza jednak opcja. I gdyby tak podliczyć wszystko, to kto wie czy nie najbardziej opłacalna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ulver
Gość
PostWysłany: 5 Gru 2004, 20:31    Temat postu: KEF - 59 eurosĂłw Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie
pierwszy raz tutaj jestem Very Happy
właśnie sprawdzałem na iceland express ,wylot z kopenhagi 6 maja (dla przykładu) 59 euro ,do kopenhagi prom ze świnoujścia 250 zł
według mnie taniocha
pozdrawiam
Powrót do góry
malwinka

Dołączył: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 5 Gru 2004, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul napisał:
W porównaniu z cenami samego dolotu do Islandii (który faktycznie można znaleźć promocyjnie) ceny transportu lokalnego mnie nieco porażają Sad Chyba że też bywają promocje?


Jezeli tym "transportem lokalnym" moze byc autobus (tez drogi), tanszy bilet mozesz kupic jeszcze przed wyjazdem przez siec tutaj. Placisz karta, drukujesz potwierdzenie i potem to potwierdzenie pokazujesz kierowcy.

Warto przynajmniej w jedna strone pojechac przez Kjolur (bilet jest troche drozszy niz inna trasa), bo po drodze mozna zobaczyc Geysir (gejzery), Gullfoss (wieeeelki wodospad) i Hveravellir (gorace zrodla). Autobus stoi tam po mniej wiecej pol godziny, zeby pasazerowie mogli pojsc i rzucic okiem na tamtejsze atrakcje :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ulver
Gość
PostWysłany: 5 Gru 2004, 21:18    Temat postu: sorki 59 funtasĂłw a nie euro Odpowiedz z cytatem

pozdrĂłwka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron