reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Dzwon na Islandie za ...darmo!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 3 Gru 2004, 1:00    Temat postu: Dzwon na Islandie za ...darmo! Odpowiedz z cytatem

http://www.voipfone.co.uk

Jest to serwis oferujacy telefonie internetowa. Maja ciekawa promocje. Tzn. kazdy nowozarejestrowany uzytkownik dostaje darmowe 15 minut rozmow do wykorzystania. Mozna dzwonic w niemal kazde miejsce na swiecie, odpadaja niestety telefony komorkowe.

Aby rozmawiac przez "internetowy telefon" wystarczy stale lacze internetowe, karta dzwiekowa z mikrofonem oraz dostarczany przez voipfone specjalny, banalnie prosty w obsludze programik, imitujacy dzialanie domowego telefonu.

Po 15 minutach rozmowy niestety promocja konczy sie i jesli chcemy korzystac z tej uslugi dalej nalezy uiscic stosowna oplate...

...badz zarejestrowac sie ponownie jako inny uzytkownik i znow rozmawiac za darmo przez kolejne 15 minut! :)

Kazda rejestracja wymaga podania nowego usera oraz adresu e-mail. Ale w dobie bezplatnych kont pocztowych to nie jest wielki problem, by rejestrowac kolejno qortes1@..., qortes2@... itd.
Przed kolejna rejestracja trzeba tez wyczyscic katalog temp.

Jesli chodzi o jakos to jest ona zadowalajaca. Czasem sa pewne opoznienia, no i gdy lacze jest mocno obciazane (programami p2p np.) to potrafi przerywac.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy to ma sens? W dobie komunikatorĂłw, Skype'a i innych?
A poza tym... czy to aby etyczne tak sie rejestrowac po ileś razy?
Przecież producent założył, że klient podejdzie do sprawy uczciwie. Confused
No ale to przecieĹź niewaĹźne, jak mawia pan z reklamy pewnego browaru :wink:

Poza tym, jak będziesz się rejestrował ciągle jako qortes1, qortes2, qortes3 itd. to rozdwojenia jaźni dostaniesz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 5 Gru 2004, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Ale czy to ma sens? W dobie komunikatorĂłw, Skype'a i innych?


Oczywiscie, ze ma sens. Ze Skype'a nie zadzwonisz na numer domowy.

Cytat:

A poza tym... czy to aby etyczne tak sie rejestrowac po ileś razy?
Przecież producent założył, że klient podejdzie do sprawy uczciwie. Confused


Przede wszystkim nie widze nic nieuczciwego ani nieetycznego w takim podejsciu. Einar, zadziwiasz mnie ;-)
Mysle, ze producent zalozyl, ze za n-tym razem znudzi Ci sie ciagle logowanie i stwierdzisz, ze jest Ci to tak potrzebne do zycia, ze warto zaplacic.

Cytat:

Poza tym, jak będziesz się rejestrował ciągle jako qortes1, qortes2, qortes3 itd. to rozdwojenia jaźni dostaniesz...


No to za zaoszczedzone pieniadze polece na Islandie z rozdwojeniem jazni ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 5 Gru 2004, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że siedzieć się za to nie pójdzie ale nie ulega wątpliwości, że jest to swego rodzaju oszustwo. I nie na tym rzecz polega, żeby się użytkownikowi znudziło to oszukiwanie i dlatego zapłaci w końcu, tylko żeby zapłacił bo korzysta z czyjegoś wypracowanego pomysłu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Mysle, ze producent zalozyl, ze za n-tym razem znudzi Ci sie ciagle logowanie i stwierdzisz, ze jest Ci to tak potrzebne do zycia, ze warto zaplacic.

To troszkę tak jakby powiedzieć, że producent Prince Polo (taki islandzki akcent) produkuje wafleki, ludzie je sobie podbierają ze sklepu, ale może w końcu kiedyś zaplacą :wink:
A poza tym ja napisałem, że się zastanwiam nad etycznością takiego postępowania. Niczego ani nikogo nie oceniam. Na razie rzecz jasna 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
Jasne, że siedzieć się za to nie pójdzie ale nie ulega wątpliwości, że jest to swego rodzaju oszustwo.


Znow sie nie zgodze. W regulaminie nie jest napisane, ze nie mozna sie rejestrowac kilkakrotnie.

Takze formularz rejestracji w zadnym momencie nie sugeruje, ze osoba wczesniej zarejestrowana nie moze tego uczynic poraz kolejny. Jedyne rubryki, ktore musza byc unikalne to nazwa uzytkownika oraz adres e-mail a te, jak wiadomo, moga byc dowolne.

To wszystko daje mi do zrozumienia, ze pomyslodawcy "promocji" licza sie z taka ewentualnoscia. Co wiecej- cicho na nia przyzwalaja, bo jakkolwiek na to nie patrzec, dzieki temu ta strona zyskala ogromny rozglos.

A jesli ktos ma mimo wszystko jakies etyczne opory.. to nawet te 15 minut piechota nie chodzi ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Qortes napisał:
Mysle, ze producent zalozyl, ze za n-tym razem znudzi Ci sie ciagle logowanie i stwierdzisz, ze jest Ci to tak potrzebne do zycia, ze warto zaplacic.

To troszkę tak jakby powiedzieć, że producent Prince Polo (taki islandzki akcent) produkuje wafleki, ludzie je sobie podbierają ze sklepu, ale może w końcu kiedyś zaplacą :wink:


Zupelnie nie rozumiem tego porownania einar ;-)

Ja to widze tak. Firma Prince Polo organizuje promocje, ktora polega na tym, ze ludzie za kazdy posiadany adres e-mail dostaja po wafelku. Ide do sklepu, a ze mam dziesiec kont to dostaje dziesiec wafelkow.
Oczywiscie wafelki bardzo mi smakuja, wiec wchodze na onet, zakladam kolejne dwa adresy i juz do odebrania dwa nastepne wafelki. Takie sa warunki promocji, wiec gdzie oszukuje? Jeden adres- jeden wafelek :)

Wiesc sie niesie po swiecie, ze mozna sie najesc wafelkow ile wlezie. Co za tym idzie mnostwo ludzi, ktorzy o istnieniu Prince Polo wczesniej nawet nie wiedzialo stwierdza, ze to calkiem smaczny smakolyk. Promocja po tygodniu sie konczy a polskie wafelki od tej pory przestaja byc marka anonimowa.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
tylko żeby zapłacił bo korzysta z czyjegoś wypracowanego pomysłu.


Ta promocja polega na tym, ze za korzystanie z czyjegos wypracowanego pomyslu nie trzeba placic!

Dlatego Was o tym poinformowalem, sadzac, ze komus to ulatwi zycie.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bo pewnie ułatwi...
Ale promocja polega na tym, że producent udostepnia 15 minut darmowej rozmowy. Ty dodałes jeszcze opcję jak obejść ten zapis promocji i tu się pojawiły wątpliwości. To właściwie nie jest oszustwo, bo to powazne słowo. To raczej tzw. falandyzacja.
A ja zwróciłem na to uwagę z czystej złośliwości... Bo sobie przypomniałem rozmowy o prawach autorskich i o państwie idealnym...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 5 Gru 2004, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama promocja - podaj mejla, uzytkownika, masz 15 min za darmo, zobacz jak dziala - to nalezy do promocji. I nie upieram sie na sile zeby placic za to nawet jesli facet chce mi to dac za darmo:)

Chodzi o to, że jesli juz zaczne kombinowac z tymi nejlami, jak piszesz, to to juz jest swego rodzaju oszustwo, bo ja juz skorzystalam z promocji, zaznajomiłam sie z ofertą i jesli mi sie podoba to kupuję a jesli nie to sobie stąd idę.

Chodzi o kwestie etyczne w tej dyskusji, a nie prawne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 5 Gru 2004, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
Sama promocja - podaj mejla, uzytkownika, masz 15 min za darmo, zobacz jak dziala - to nalezy do promocji.


Wlasnie.. uzytkownika.. uzyje jeszcze bardziej dzialajacego na wyobraznie okreslenia (moze dlatego, ze po angielsku ;-) ) - loginu.

Promocja dotyczy pojedynczego uzytkownika, loginu. Nie osoby. Nie podajesz numeru pesel, odciskow palcow. Podajesz jedynie login. Dostajesz 15 minut na uzytkownika. Uzytkownikiem jest Jola, Einar, Qortes.. Jesli zaloguje sie jako Poznaniak-Islandofil to juz jestem innym uzytkownikiem, mimo iz za tym loginem kryje sie ta sama osoba co Qortes.

Jestem przekonany, ze wlasciciele serwisu przyzwalaja na taka dzialalnosc, poniewaz nie poczynili zadnych krokow, by temu zapobiec. A jako informatyk z czystym sercem moge stwierdzic, ze maja ku temu wiele skutecznych narzedzi.

8)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Jestem przekonany, ze wlasciciele serwisu przyzwalaja na taka dzialalnosc, poniewaz nie poczynili zadnych krokow, by temu zapobiec. A jako informatyk z czystym sercem moge stwierdzic, ze maja ku temu wiele skutecznych narzedzi.

A ja myślę, że oni nie założyli istnienia Polaków na świecie :wink:
A poważnie - sądze, że zakładali, że nikomu nie przyjdzie taki pomysł do głowy. Może to tylko złudny idealizm. Przecież ja nie jestem alfa i omegą. (Ostatnio słyszałem jak ktoś mówi, że nie jest alfą i romeą Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 5 Gru 2004, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że autorzy tego programu założyli , że Polak potrafi i nie tylko Polak i za którymś logowaniem z komputera będzie figa z makiem z połączeniem Smile pozdrawiam Ewa ps. dobre i 15 minut jak jest gwałt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 5 Gru 2004, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewamare napisał:
dobre i 15 minut jak jest gwałt


A pewnie :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 6 Gru 2004, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś słyszałem taki kawałek (rapowy) na Viva Polska, refren brzmiał mniej wiecej tak:

"to z kraju bez mataczy, to my Polacy(...),
stale bez kasy, to my Polacy(...),
wieczne cwaniaki, to my Polacy"

"... teraz teĹź jest wojna, to kombinuje ten Ĺźyje..."
lol lol lol lol lol lol lol lol
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 7 Gru 2004, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

52 Debiec, poznanska szkola hip- hopu Wink

a wiec.. "zaden madafaka nie podskoczy do Polaka" Twisted Evil
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Gru 2004, 2:28    Temat postu: Dziwna dyskusja Odpowiedz z cytatem

Dyskusja wydaje się być trochę dziwna.
Nieetyczne jest to co się robi mimo czyjegoś zakazu. Jeżeli ktoś na ulicy rozdaje rzeczone batony i nie ma limitu na "głowę", to zastanawianie się, na ile producent chciał obdarować pojedynczego człowieka jest bezsensowne.
W przypadku takiej promocji (batonów), bardziej należy myśleć o innych ludziach. Bo jak wezmę wszystkie batony (a teoretycznie mogę), to innym nie starczy. Nie będzie to zachowanie nieetyczne. Będzie to zachowanie NEUTRALNE (ani złe ani dobre). Natomiast jesli wezmę 1 lub 2 batony i zostawię jeszcze sporo dla innych to będzie to dobry uczynek (na plus).
Skoro właściciel serwisu nie zabronił procederu, o którym mówi Qortes, to nie jest on nieetyczny - nigdzie nie łamiemy reguł, które podaje usługodawca.

Można sobie wymyśleć inny wariant (islandzkie pomidory). Pomidory sobie leżą, jest cena 100 IKR/0,5kg i każdy może kupić wrzucając monetę do skrzynki.
Oczywiście, jeśli ktoś postąpi nieetycznie i zabierze pomidory, a nie zapłaci, to trudno będzie udowodnić kradzież, bo sprawa polega na wzajemnym zaufaniu stron.
To tak jakby w tej promocji z dzwonieniem, usługodawca prosił, by odłożyć słuchawkę po 15 minutach... a ewentualnie istniałaby możliwość ciągłej bezpłatnej rozmowy.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że w przypadku pomidorów nie wisi na budce dokładny regulamin, ale w tym przypadku domyślamy się, że cena dotyczy pomidorów i tyle należy uiścić. Budka z pomidorami jest czyjąś własnością, więc zabieranie bez pozwolenia i tak byłoby przestępstwem (prawnie i moralnie).
Natomiast dzwonienie jest usługą, a nie przedmiotem... Nie zabiera się nic nikomu, a skoro usługodawca pozwala na pewne działanie to można z tego skorzystać.
Moralnie jest to czyn neutralny. Gdyby właściciel tego portalu poprosił na głównej stronie, by ta sama osoba nie korzystała dwa razy z promocji, to nie zastosowanie się do prośby byłoby już moralnie naganne, choć prawnie wciąż dopuszczalne (prośba nie jest punktem regulaminu).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 7 Gru 2004, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swoje właśne zdanie - to naturalne.
Ja uważam, że jak nie wiesz jak postąpić, to postąp uczciwe. Ale każdy ma swój system wartości. Ja jestem złudnym idealistą, wciąż naiwnie wierzącym w rozdział pomiędzy dobrem i złem. A zaczyna się to właśnie w tym miejscu. Przy takich niby xxxx.
Napisałeś o "sklepikach" islandzkich z pomidorami, że "sprawa polega na wzajemnym zaufaniu stron". To nawet nie jest związane z zaufaniem. To jest omawiana w wielu tematach na forum kwestia innych standardów. Dla właściciela tych pomidorów jest oczywiste, że nikt go nie okradnie tylko uczciwie zapłaci a on wieczorkiem albo za tydzień przyjedzie i sobie pieniądze zabierze. Ciekawe czy zdarzają się kradzieże całych tych wózków razem z pomidorami, kasą etc? W USA są automaty do kupowania gazet. Można wrzucić odpowiednią kwotę, urządzonko się otwiera i co... czy weźmiesz całę naręcze gazet, nie wiadomo po co i na co? Nie zrobi tego żaden uczciwy człowiek. Wrzuci monetę, weźmie swoją gazetkę i pójdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 7 Gru 2004, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie muszę się obawiać, że mnie współadmin wywali z tym do off topiku, bo już w nim na szczeście jesteśmy (na początku sie przestraszyłam, że jesteśmy gdzie indziej) Smile

Słyszałam od znajomych, że takie budki jak na Islandii, są też w Grecji! Jakoś ten kraj nie kojarzył mi się z taką uczciwością, żeby ludzie mogli sobie na to pozwolić. Tym bardziej, że w Grecji turystów jest zatrzęsienie i jeśli nawet nie miejscowi, to przyjezdni mogliby sie tymi budkami "zająć". A jednak wszystko jest ok. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie takich budek u nas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 7 Gru 2004, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez Islandie zrobilam sie strasznym paranoikiem. Kiedy przyjezdzam do Polski,wszyscy wydaja mi sie podejrzani ,ze chca mnie okrasc itp.
I to jest wina Islandczykow,ktorzy przewaznie sa "lekkomyslni" i gdyby ktos chcial ich okrasc to nie jest trudno. Raczej nikt tego nie robi,a jezeli sie to juz zdazy,wszyscy sa raczej zaskoczeni. Rok temu,w Gwiazdke ,mojemu znajomemu ukradziono prezenty z samochodu,ktorego zapomnial zamknac.
Moja rodzina stwierdzila ,ze to jest ogromnie niemoralne i bardzo smutne.
Ale czy moja rodzina zamyka samochod? Tak ,jezeli pamieta... .
Kilka lat temu zatrzasnelismy klucze w samochodzie,w poblizu stacji policyjnej,wiec poprosilismy policjanta o pomoc,ktory przyszedl i samochod otworzyl,nastepnie zamyslil sie ,popatrzyl na nas i zapytal:
"Ale to jest wasz samochod?" Tak,odpowiedzielismy i uslyszelismy:A to dobrze,i to byl dla mnie przyklad wzajemnego zaufania.Nikt nas nie prosil o dokumenty,nie zapytal nawet o nazwisko,bo DLACZEGO MIELIBYSMY KLAMAC?!
Wydaje mi sie ,ze Islandofile powinni brac przyklad z Islandczykow i nie klamac! Zastanawiam sie ilu Islandczykow logowaloby sie w nieskonczonosc,zeby zadzwonic za darmo?
Bardzo bym chciala przyjezdzac do Polski i ufac moim rodakom.Takie zyczenie na swieta.Ale chyba nie glupie zyczenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron