reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polska obsluga w banku
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 11 Sty 2008, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumie jednego ktos napisal informacje ze w banku bedzie pracowac osoba co zna polski i tyle.

Czemu jak ktos cos napisze to jestescie zobligowani mu dolozyc, przeczytales nie dla ciebie odpusc. Moze komus sie ta informacja przyda, moze bedzie chcial zalatwic cos wiecej niz tylko wplacic/wyplacic pieniadze.

Swoja droga ciekaw jestem Filip czy wiesz w 100% co w banku podpisales, bo szczerze watpie, chyba ze ci pani wszystko na angielski przetlumaczyla.

Nie moglem sobie odpuscic choc czuje ze powinienem, bo raczej waszego rozumowania nic nie zmieni. Bez urazy

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Verde

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: Lublin
PostWysłany: 12 Sty 2008, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

ansswis napisał:
Czemu jak ktos cos napisze to jestescie zobligowani mu dolozyc, przeczytales nie dla ciebie odpusc [...] Bez urazy

Pzdr


Zgadzam się z tobą ansswis jak najbardziej. Siedzi sobie tutaj taka grupa już "tubylców" i wzięła sobie widać za honor pisać posty w sposób taki, jakby oni tutaj, ola Boga, już wszystko wiedzieli, bo już kilka lat na Islandii siedzą. Odpuśćcie sobie panowie i zauważcie, że są jeszcze inni ludzie, którzy chociażby tak jak ja tu przyjadą nowi i będą przyjeżdżać. A pomocy będą potrzebować.

To taka moja refleksja, bo przeczytałem całe to forum i rzuca się w oczy grupa wszystkowiedzących, którzy nigdy (no, może z wielkim wyjątkiem) nie napiszą niczego pomocnego, a wydaje im się, że są jakoś wyjątkowo śmieszni.

Jestem tu nowy, za granicą też siedziałem sporo czasu, doświadczenie mam. Ale nie przyszło mi nigdy do głowy, żeby dogryzać komuś z powodu tego, że jeśli ktoś niedawno przyjechał do innego kraju pójdzie właśnie do polskiego pracownika, który może mu sporo rzeczy podpowiedzieć, skoro na forum zostanie na przykład wyśmiany i usłyszy, że sobie na Islandii nie poradzi? Bo z takimi odpowiedziami też się spotkałem.
A poza tym nie zapominajmy, że jesteśmy tutaj największą mniejszością narodową i wręcz dziwne byłoby, żeby nie było pracowników, którzy mówią po polsku właśnie w placówkach takich jak banki, czy różne urzędy. W GB można już coraz częściej takich ludzi spotkać.

Zastanówcie się panowie, bo takie jest moje wrażenie po przeczytaniu postów z forum.
A forum zakłada sie po to, żeby pomagać i dzielić się, a nie krytykować w czambuł.

Pozdrawiam

P.S. Jeśli ktoś się poczuł urażony przepraszam, bo jest tutaj naprawdę dużo pomocnych ludzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 12 Sty 2008, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest dobry. Sama wielokrotnie pomagalam znajomym w zalatwianiu spraw bankowych i urzedowych.
Przeciez wielu ludzi niestety nawet w Polsce nie korzysta z wielu mozliwosci pomnazania swoich pieniedzy itd. Czesto Polacy bedacy tutaj korzystaja tylko z rachunku bankowego - wplata, wyplata, przelew i Western Union. Wiedza, ze mogliby zalozyc lokate ale nie chca z nikim sie dzielic informacja ile maja na koncie i kolo sie zamyka, bo przeciez nie pojda do banku bo boja sie ze sie nie dogadaja. Nie mowie tu juz o funduszach inwestycyjnych, ktore sa duzo lepsza forma oszczedzania i innych produktach bankowych.
Nawet zalozenie uslug elektronicznych (dostepu do konta przez internet) i pozniej korzystanie z tego dla niektorych osob stanowi problem.

Dlaczego nie potrafimy byc wyrozumiali wobec osob nie znajacych jezyka islandzkiego czy angielskiego? Przeciez czesto osoby przyjezdzaja tu naprawde na jakis czas i w dodatku nie maja ani czasu, ani glowy do nauki jezykow obcych.

Viking - inne narodowosci tak sobie radza, ze trzymaja kase co najwyzej na lokacie i wysylaja do swoich najdrozsza z mozliwych drog czyli poprzez Western Union bo nie potrafia wypelnic druku przelewu. Swift czy BIC, IBAN, beneficjent itd to pojecia zupelnie niezrozumiale. Mam nadzieje, ze dla ciebie to zaden problem bo to jest zupelnie podstawowe slownictwo bankowe. Druga sprawa - bardzo wielu Tajlandczykow, Filipinczykow, Kenijczykow i innych ma tylko wyksztalcenie podstawowe wiec jak ty sobie wyobrazasz zeby taka osoba zostala pracownikiem banku??? Nie ma szans i tyle. Zreszta wielu z nich posluguje sie islandzkim w mowie i to z wieloma bledami bez stosowania konigacji i deklinacji a angielski to tez poziom co najwyzej podstawowy tez niekoniecznie w pismie. Oczywiscie sa wyjatki, ktore mowia i pisza dobrze nie tylko w jezyku islandzkim ale to tylko wyjatki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 12 Sty 2008, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
o funduszach inwestycyjnych, ktore sa duzo lepsza forma oszczedzania


Skarbie o czym ty mowisz? Bessa w najlepsze. Niedzwiedz ryczy glosno.
Zeby zamrazac pieniadze w fi trzeba sie liczyc z inwestycja dlugofalowa a i tak bardzo ryzykowna.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 12 Sty 2008, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dolaczam sie do glosow krytycznych. I nie rozumiem panstwa, ktorzy polemizuja z, wydawaloby sie, oczywista oczywistoscia, ze jak ktos nie zna przynajmniej jezyka angielskiego, nie powinien sie wybierac za granice do pracy. Im wiecej instytucji, w ktorych siedza Polacy pomagajacy i prowadzacy za raczke, tym wiecej osob, ktore przyjezdzac beda kompletnie do tego nieprzygotowane. A najazd taniej i niekomunikatywnej sily roboczej to chyba nie to, o co Islandii (i innym krajom) chodzi. Uwaga Unregistered o wedce i rybie jest bardzo trafna.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Sty 2008, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam propozycje.
Z racji tego że jesteśmy najliczniejszą grupą wystosujmy list do tutejszego rządu z żądaniem aby po przylocie na Islandię dla każdego który nie zna żadnego języka i nie potrafi korzystać z internetu był przydzielany na stałe tłumacz. Będzie spędzać z taką osobą 24h na wypadek jak by się zakochał w osobie o innym języku jak Polski. W ten sposób rozwiążemy wszystkie problemy.

A tak na serio.........

Cytat:
... korzystanie z tego dla niektorych osob stanowi problem.

Dlaczego nie potrafimy byc wyrozumiali wobec osob nie znajacych jezyka islandzkiego czy angielskiego? ...


Powtarzam to problem tych ludzi. A ja mam dość postrzegania Polaków jako nieudaczników których trzeba prowadzić za rączkę.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 12 Sty 2008, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filip - co do funduszy inwestycyjnych - jest ich kilka rodzai i inwestycja dlugoterminowa tyczy sie najbardziej funduszy z wiekszoscowym udzialem akcji. Fundusze oparte o bezpieczne papiery sa mniej zyskowne (ale bardziej zyskowne niz standardowa lokata) ale nie ma w nich elementu ryzyka i mozna w nie inwestowac krotkoterminowo. Fundusze sie nie wiaza z zamrazaniem pieniedzy. Mozesz kupowac i sprzedawac jednostki kiedy ci to pasuje.

Popatrzcie z drugiej strony - dla banku, ktory ma tylu polskich klientow posiadajacych nieulokowane i niezagospodarowane srodki to zrodlo duzego zysku jesli pomoze te srodki odpowiednio ulokowac... Niewykorzystane ogromne mozliwosci sprzedazy produktow bankowych.

I co powiesz na to Viking??? Czy od tej strony tez myslales? Duzy kawalek cista do skonsumowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 12 Sty 2008, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agatka napisał:
Fundusze oparte o bezpieczne papiery sa mniej zyskowne (ale bardziej zyskowne niz standardowa lokata)


Nie ma czegos takiego jak bezpieczne papiery. Masz zapewne na mysli fundusz oparty na obligacjach emitowanych przez Skarb Panstwa. Tutaj tez bym polemizowal. Pieniadze trzeba zamrozic na minimum rok zeby to mialo sens. Bank zarowno za nabycie jak i odkupienie zasobow takiegoo funduszu pobierze prowizje. A konia z rzedem temu co okresli kurs islandzkiej korony w stosunku do dolara, euro za rok czasu.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 13 Sty 2008, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy funduszach generalnie trzeba miec reke na pulsie i mniej wiecej orientacje. Jezeli wybiera sie np fundusze oparte na akcjach to przy tych najbardziej agresywnych optymalnym okresem jest 5 lat bo wtedy zadne wahania na gieldzie nie maja na nasza kase zgromadzona w funduszu wplywu. Co do funduszy "bezpieczmych" (to akurat ten oparty tylko na obligacjach byl gorszy niz lokata) to tutaj niestety jeszcze nie interesowalam sie nimi wiem ze w Polsce nawet zakup jednostek np funduszu chroniacego kapital (oparty na obligacjach, bonach skarbowych i innych papierach gwaratowanych czy poreczanych przez panstwo - one sa bezpieczne pod warunkiem, ze Panstwo nie zbankrutuje)) na okres 3-6 misiecy byl bardziej oplacalny niz lokata nawet po odjeciu prowizji. Zreszta jesli trzymalo sie przez 6 miesiecy kase na tym funduszu to pozniej nie bylo prowizji za sprzedaz jednostek.
Pisales o bessie i myslac dlugoterminowo to jest lepiej kupowac fundusze oparte o akcje wasnie w czasie trwania bessy bo jednostka jest tansza a pozniej trzeba na 5 lat zapomniec o tej kasie... lol

Co tam kazdy musi sam myslec i podejmowac decyzje odnosnie swojej wlasnej kasy...
Ja jeszcze niestety nie potrafie na tyle biegle czytac po islandzku, zebym mogla sobie sama poczytac i zrozumiec regulaminy roznych oferowanych tu w Islandii produktow bankowych ale przyjdzie ten czas - kiedys - mam nadzieje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 13 Sty 2008, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz FilipR79 milo wiedziec, ze jest ktos to sie dobrze orientuje w rynku finansowym Islandii i jest wstanie wyjasnic niuanse a takze zapisy regulaminowe. Moze kiedys sie do Ciebie usmiechne i zgodnie z tym co masz w podpisie - Filip broni, Filip radzi, Filip nigdy Cie ne zdradzi - bede mogla zwrocic sie do Ciebie o stosowna porade i liczyc na to, ze bedzie to uczciwa pomoc. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja mam pytanie do Filipa. Czy możesz doradzić mi jakąś lokate 3- miesięczną?? Jesli masz w tym rozeznanie tutaj. Wiem, że to może za krótki czas ale myśle, że warto ulokować gdzieś pieniążki i mieć z tego mały procent. Szkoda, że nie pomyślałam o tym wczesniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisał:
No to ja mam pytanie do Filipa. Czy możesz doradzić mi jakąś lokate 3- miesięczną?? Jesli masz w tym rozeznanie tutaj. Wiem, że to może za krótki czas ale myśle, że warto ulokować gdzieś pieniążki i mieć z tego mały procent. Szkoda, że nie pomyślałam o tym wczesniej.


zainwestyj w kontrabande
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz na 3 miesiace to specjalnej roznicy nie bedzie w jakim banku ulokujesz, no chyba ze grube miliony chcesz ulokowac. Niektorzy lokuja w lokaty euro lub tez dolarowe. Wtedy mozesz zyskac takze na wzroscie danej waluty jaki nastapi w ciagu tych 3 miesiecy. Oczywiscie jest ryzyko ze dana waluta stanieje wtedy odsetki ktore zyskalas moga nawet nie pokryc straty wyniklej z tego spadku.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki Filip.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2008, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponuje fundusze oszczednosciowe w Euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2008, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze jak nie wiecie co zrobić z pieniędzmi to możecie je wpłacić na konto Radio Maryja.
Ojcu Dyrektorowi są potrzebne te pieniądze, odebrali mu dotacje 15 mln euro na jego szkołę.
Biedaczek. lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszfly@o2.pl

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1
PostWysłany: 15 Sty 2008, 0:23    Temat postu: To nie ich wina tak jak i Twoją winą nie jest to ze jesteś Odpowiedz z cytatem

:oops poziom niektórych zawsze bedzie mnie zadziwiał a zawsze się obawiałem ze umrę ze zdziwienia poziomem niektórych forumowiczów dlatego na ogół nie zabieram nigdy (zazwyczaj )głosu chyba ze już nie mogę .

Pozdrawiam Tych z ludzką twarzą i sercem !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nowy40
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2008, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Zawsze jak nie wiecie co zrobić z pieniędzmi to możecie je wpłacić na konto Radio Maryja.
Ojcu Dyrektorowi są potrzebne te pieniądze, odebrali mu dotacje 15 mln euro na jego szkołę.
Biedaczek. lol


podal bys przynajmniej numer konta do tego radia...a swoja droga...co on biedaczek teraz zrobi Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron