reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Nowa Polonia. Stara Polonia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Lut 2008, 13:12    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

Arek Kasprowski napisał:


Arek Kasprowski.ch

ZĂźrich, 11.02.2008



Szanowny Panie Arku Kasprowski.ch
zbedna jest ta data , ktora Pan napisał pod Swoim tekstem, poniewaz data emisji Panskiego postu umieszczana jest tutaj automatycznie nawet z dokladnoscia co do godziny.
Taka mala dygresja za ktora przepraszam.
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Lut 2008, 13:29    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
Szanowny Panie Arku Kasprowski.ch
zbedna jest ta data , ktora Pan napisał pod Swoim tekstem, poniewaz data emisji Panskiego postu umieszczana jest tutaj automatycznie nawet z dokladnoscia co do godziny.


no wlasnie "z dokladnoscia co do godziny", czemu to forum ciagle pokazuje czas letni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Lut 2008, 15:21    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
zyzak napisał:
Szanowny Panie Arku Kasprowski.ch
zbedna jest ta data , ktora Pan napisał pod Swoim tekstem, poniewaz data emisji Panskiego postu umieszczana jest tutaj automatycznie nawet z dokladnoscia co do godziny.


no wlasnie "z dokladnoscia co do godziny", czemu to forum ciagle pokazuje czas letni?


bo jest na polskim serwerze ?
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Lut 2008, 15:27    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:

bo jest na polskim serwerze ?


no ale forum pokazuje czas letni a w polsce teraz jest czas zimowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Lut 2008, 15:31    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
zyzak napisał:

bo jest na polskim serwerze ?


no ale forum pokazuje czas letni a w polsce teraz jest czas zimowy


moze cos jest ZEPSUTE bauhauhaua Wink
Powrót do góry
police55
Gość
PostWysłany: 12 Lut 2008, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szwajcaria to jest ten kraj od świstaków i sreberek? Oni muszą podawac czas, bo nie wierzą w zegary inne niz szwajcarskie.
Powrót do góry
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 12 Lut 2008, 1:22    Temat postu: Re: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
stan napisał:
zyzak napisał:
Szanowny Panie Arku Kasprowski.ch
zbedna jest ta data , ktora Pan napisał pod Swoim tekstem, poniewaz data emisji Panskiego postu umieszczana jest tutaj automatycznie nawet z dokladnoscia co do godziny.


no wlasnie "z dokladnoscia co do godziny", czemu to forum ciagle pokazuje czas letni?


bo jest na polskim serwerze ?


o ile mi wiadomo to na czeskim.

Ale tak pozatym to gdzie ta godzina? ja widzę tylko np.:
"Wysłany: 2008-02-11 Temat postu: Re: Nowa Polonia"
sama data, godziny brak Neutral

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 12 Lut 2008, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co ma pisanie Waszmość Państwa do tematu. Godzina 6:32, stan widoczności zerowy, duże zaśnieżenie i idę jeszcze se pospać.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 13 Lut 2008, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Ale co ma pisanie Waszmość Państwa do tematu.
Dzien Dobry Grazyna Very Happy Czy na Islandii przed II wojna swiatowa mieszkala nasza Polonia, czy byla to jedynie jakas znikoma grupka Polakow, ktorzy sie tam calkiem przypadkowo, na wskutek wojennej zawieruchy po prostu znalezli?

Pozdrawiam, zyczac udanego dnia Smile
Arek Kasprowski.ch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 13 Lut 2008, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ten temat dużo. Ale mogę się popytać.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 13 Lut 2008, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Nie wiem na ten temat dużo. Ale mogę się popytać.
Popytaj prosze. To jest bardzo interesujace zagadnienie.
Arek Kasprowski.ch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Lut 2008, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek Kasprowski napisał:
Grazyna napisał:
Nie wiem na ten temat dużo. Ale mogę się popytać.
Popytaj prosze. To jest bardzo interesujace zagadnienie.
Arek Kasprowski.ch


Dobry wieczĂłr Panie Akraduszu Kasprowski.ch
Pragnę oznajmić Panu , iż nie musi Pan podpisywać Swoich wypowiedzi ponieważ, jest Pan zarejestrowany na tym forum jako Arek Kasprowski i wszyscy widzą i wiedzą kto pisał.

Przepraszam za dygresję i życzę bondziorno

P.s

co to znaczy te "ch" za Panskim nazwiskiem , bo zle mi się kojarzy Smile
Powrót do góry
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 15 Lut 2008, 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Nie wiem na ten temat dużo. Ale mogę się popytać.
Hej, Grazyna Smile Jezeli bylaby na ow temat informacja gdzies w necie to tez bardzo poprosze.

Pozdrawiam
Arek Kasprowski.ch

ZĂźrich dnia 15. 02. 2008 - piatek - godzina 6:26 rano Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 15 Lut 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedzialam sie na razie tylko tyle, ze Islandczycy solidalizowali sie w czasie wojmy zPolakami i udzielali im pomocy.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 15 Lut 2008, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Dowiedzialam sie na razie tylko tyle, ze Islandczycy solidalizowali sie w czasie wojmy zPolakami i udzielali im pomocy.


hihi
pojdz do pierwszej lepszej biblioteki i wiez sobie jakas ksiazke z obrazkami na temat II wojny swiatowej na islandii, zobaczysz piekne zdjecia ulic reykjaviku przystrojonych swastykami, rozumie ze to na znak soliadryzowania sie z polakami Smile

pewnie zaczeli sie solidaryzowac z polakami jak byli pod okupacja brytyjska. ale w 1939 to nie bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Lut 2008, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pisałam o tym co mają do powiedzenia na ten temat Islandczycy starszej daty, Faktycznie nie interesowałam się tą tematyką korzystając z książek. Mój tata opowiadał jak przed II Wojna Swatową młodzież polska dokuczała Żydom, pod wpływem niemieckich i innych prowokacji. Oczywoście były to wyjątki niechlubne. Może po prostu władze Islandzkie swoje , a ludność swoje miała zdanie na ten temat. Dziś dowiedziałam się ,że najnowszy film Wajdy o Katyniu będzie kandydował o Oscara. Ponoć bardzo dużo pochlebnych opinii o nim wypłyneło od rosyjskich dzienkarzy. Natomiast krytykom po nominację do Oscara. Natomiast polskim krytykom ten film się nie spodobał. Jak to życie może nas zadziwiać?
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Lut 2008, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast krytykom polskim film nie spodobał się. Fim ten bedzie kandydował o nominację na Oscara. Przepraszam coś mi wcielo kawałek wypowiedzi.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
police55
Gość
PostWysłany: 16 Lut 2008, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
..Mój tata opowiadał jak przed II Wojna Swatową młodzież polska dokuczała Żydom, pod wpływem niemieckich i innych prowokacji. Oczywoście były to wyjątki niechlubne....


Młodzież i nie tylko młodzież, przed wojną i po wojnie, większośc Polaków nienawidziła i nienawidzi Żydów. I nie kończyło się tylko na dokuczaniu. Polacy Żydów zabijali. I nie potrzebowali do tego prowokacji. Tatuś nie mówił tego?
Powrót do góry
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 16 Lut 2008, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam powiedzieć ,że trudno uogolniać. To jaki stosunek mieli niektórzy Polacy do innych jest wiadomy. Kiedyś jeden Niemiec w czasie wojny przezstrzegł moją babcię ,że ma "życzliwych " sąsiadow Polaków. Więc Polacy donieśli , a Niemiec zamiast skrzywdzić dał dzieciom czekoladę.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 28 Cze 2008, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Być może specyfika Islandii jest taka, że kształtuje inaczej ludzi długo tu przebywających.
Islandia i Szwajcaria maja wlasnie z tego powodu pewne ciekawe, nieporownywalne z innymi krajami cechy - niespotykane w innych panstwach. Islandia ze wzgledu na swoje charakterystyczne polozenie geograficzne, specyficzny klimat oraz mnostwo innych wyrozniajacych ja z grupy panstw europejskich, rzeczy ma specyficzne i bardzo interesujace i bardzo odmienne podloze socjalne na ksztaltowanie sie mentalnosci mniejszosci narodowych powstajacych obecnie w tym kraju. Podobnie Szwajcaria, ktora jest dla Polakow w tym momencie ciagle jeszcze zamknieta. Przyjezdzaja tu teraz w 99 procentach tylko specjalisci, ktorych pracodawca szwajcarski nie moze znalezc wsrod ludzi mieszkajacych na stale w Szwajcarii, tzn. Szwajcarow czy stalych tutejszych rezydentow.
Nowa Polonia Islandzka to tez bardzo ciekawy temat. Mozna rzec, ze w Islandii istnieje przede wszystkim Polonia nowa. Ze wzgledu na to, ze Polonia stara stanowi w porownaniu z Nowa Polonia Islandzka zasadniczo bardzo znikomy procent. Chyba to jest najwazniejsze. Biorac pod uwage te relacje, mozna smialo stwierdzic, ze Nowa Polonia Islandzka jest najnowsza Nowa Polonia na Swiecie.

W zwiazku z tym chcialbym serdecznie pogratulowac Nowej Polonii Islandzkiej z tego wlasnie powodu. Jestescie najnowsza Nowa Polonia na Swiecie.

Zycze Wam udanej, milej, relaksujacej Niedzieli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron