reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Nowa Polonia. Stara Polonia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 28 Cze 2008, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek Kasprowski napisał:

Nowa Polonia Islandzka to tez bardzo ciekawy temat. Mozna rzec, ze w Islandii istnieje przede wszystkim Polonia nowa. Ze wzgledu na to, ze Polonia stara stanowi w porownaniu z Nowa Polonia Islandzka zasadniczo bardzo znikomy procent. Chyba to jest najwazniejsze. Biorac pod uwage te relacje, mozna smialo stwierdzic, ze Nowa Polonia Islandzka jest najnowsza Nowa Polonia na Swiecie.


Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego. Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym co fizyczne, a tym co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 28 Cze 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałeś rano kaca, KO, czy co?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 28 Cze 2008, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy w jakim zakresie widzisz kulturę. Bo na kulturę składa się także język, a to już zaprzecza antytezie.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 28 Cze 2008, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
Miałeś rano kaca, KO, czy co?


Pytania są tendencyjne ;-)
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 28 Cze 2008, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisał:

Pytania są tendencyjne ;-)


Zaraz tendencyjne, ja miałam lekko, to szukam bratniej duszy.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 14 Lip 2008, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisał:
Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego.

Naturalnie, ze tak. Powiedzialbym nawet, ze to cos zupelnie nowe, tworzy sie samo. Samo sie tworzy czy tego chcemy czy nie. Jezeli chcemy to zauwazyc to powinnismy wlasnie tam teraz spojrzec. Spojrzmy wiec. Spojrzmy na tworzenie sie Nowej Polonii, Nowych Polakow, Nowej Polski.
Spojrzmy to zobaczymy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Sie 2008, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara - Nowa ? to ja chyba stoje po srodku Wink . Przytocze cos takiego , moja babcia miewala mowic : " Kazdy zyd , kramik swoj chwali " . Zmarla kilka lat temu w wieku 94 lat . Tylko tu nie chodzi o babcie ........ czlowiek nie zaleznie od wieku, jest tak spostrzegany jak sam chce by go widziec . Powiedzmy , ze kilka razy widzialam gorszace zdarzenia z udzialem Mlodej Poloni , czy z udzialem Starszej Poloni . Mam ich posegregowac , powsadzac do workow z napisami Zli , Gorsi , Dobrzy , Swietni .
Uwazam iz 4 poznanych osob nie stanowi ogolu , a 2 rozrabiajacych to nie cala spolecznosc .
W Islandii roznorodnosc wiekowa jest w rownym stopniu . Wszystko zalezy gdzie umiescisz poprzeczke Arku K . Swietnie , posiadanie wspanialej grupy przyjacol/znajomych , to dobre samopoczucie i inne spojrzenie na swiat Smile . Pozdrawiam
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 19 Sie 2008, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale skoro już poprawiamy błędy to na Islandii a nie w Islandii, bo ten cudowny kraj to wyspa Wink
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 19 Sie 2008, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Islandii jako w panstwie islandzkim,na Islandii -jako na wyspie.Chyba proste.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 19 Sie 2008, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie Confused
Powrót do góry
alice47

Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skąd: Akranes
PostWysłany: 19 Sie 2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
Chyba nie Confused


julci3k chodzi na sklepy to nie rozumie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 19 Sie 2008, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alice47 napisał:
julci3k napisał:
Chyba nie Confused


julci3k chodzi na sklepy to nie rozumie.


Alicjo aklepy przychodzą do mnie Very Happy
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 20 Sie 2008, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjo-daruj Julci,bo młoda jest i nie chce starszych słuchać.Nie ,to nie.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 20 Sie 2008, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm to że jestem młoda nie ma tu nic do rzeczy. Tu nie chodzi o słuchanie ja poprostu napisałam poprawną pisownię słowa i z czego tu afera? A Ty stary słuchasz wszystkich jak idzie? To skocz sobie z okna i się zastanów co piszesz bo ja do nikogo nie miałam nic złego na myśli Neutral
Powrót do góry
alice47

Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skąd: Akranes
PostWysłany: 20 Sie 2008, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Julio, czy jak tam masz naprawdę na imię. Z pewnością nie miałaś nic złośliwego na myśli i chciałaś dobrze. A wyszło jak zwykle.

Pozdrawiam
Alicja z Fan-Klubu Mr Tig pingwinek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 20 Sie 2008, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
Przepraszam, ale skoro już poprawiamy błędy to na Islandii a nie w Islandii, bo ten cudowny kraj to wyspa Wink


wielka brytania i irlandia to też wyspy. rozumie ze powinienem teraz zacząć mowic 'na irlandii' i 'na wielkiej brytanii' ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 20 Sie 2008, 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
hmmm to że jestem młoda nie ma tu nic do rzeczy. Tu nie chodzi o słuchanie ja poprostu napisałam poprawną pisownię słowa i z czego tu afera? A Ty stary słuchasz wszystkich jak idzie? To skocz sobie z okna i się zastanów co piszesz bo ja do nikogo nie miałam nic złego na myśli Neutral


Posłuchaj sikso!
1/Twoja młodość rzeczywiście nie ma tu nic do rzeczy,bo jak w końcu dorośniesz to pewnie będziesz tak samo głupia jak teraz.
2/Jak nie jesteś autorytetem językowym,to najpierw posłuchaj co inni mądrzejsi mają do powiedzenia w temacie,a nie klep bezmyślnie w klawiaturę bo to fajne.
3/Swoimi bzdetami zaśmiecasz tylko to forum i nawet nie jesteś w stanie dostrzec,że jesteś tu lekceważona i ledwo tolerowana.
4/Coraz bardziej nabieram przekonania,ze demokracja to wypływanie miernoty...nad tym stwierdzeniem to się nawet nie zastanawiaj,bo i tak nie skumasz.

Do pozostałych,tudzież admina:wyrażam ubolewanie z powodu tego /mojego/tekstu-ale moja cierpliwość też ma granice.W przyszłości postaram się nie przekraczać granic forumowego sv.
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Sie 2008, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokoj Smile . Ja sie nie obrazilam za poprwke Smile . Kazdemu sie zdazaja . Bardzo ladnie stwierdzil vandall1 "W Islandii jako w panstwie islandzkim,na Islandii -jako na wyspie." Mialam na mysli to pierwsze , kraj , ludzi , dana grupe spoleczna . Czyli proste .Przecierz nie napisze iz na kims , ktos jest ? To by zapachnialo ....... erotyka Wink Jesli ktos ma watpliwosci niech jeszcze raz przeczyta moj tekst Wink. Pozdrawiam .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 20 Sie 2008, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm dziękuje Arina, to do Ciebie kierowałam swój post (oczywiście nie złośliwe) więc nie wiem z czego wynikła jakaś afera.

Posłuchaj vandal (z kulturą jakiej Ci brakuje oczywicie w pewnej mierze):
1. Każdy był kiedyś młody.
2. Wcale nie jestem taka głupia jak Ci się zdaje.
3. Mów za siebie, nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi, a jeśli ktoś chciałby to zrobić istnieje taka opcja jak priw. Z miłą chęcią przeczytam i odpowiem Wasze uwagi do mnie. Jeśli nie podobają Ci się moje posty, nie czytaj ich, nie będziesz się złośćić a nóż widelec jakieś zmarszczki przeze mnie będziesz miał...
4. Złośliwi ludzie będą zawsze i wszędzie. Już do tego przywykłam. Na tym polega tolerancja. Zwróciłeś mi uwagę, w porządku, pewnie Ci ulżyło.. Zrobiłeś co chciałeś, a teraz odbij. Rolling Eyes
Powrót do góry
vandall1

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skąd: Kpv,Gdynia
PostWysłany: 21 Sie 2008, 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co julciu?
pewnie tego też nie pojmiesz,ale tak się wystawiasz na strzał,że aż mi sie nie chce...
Oczywiście ,jeśli sobie zażyczysz i będziesz mnie prowokować,to możemy poobrzucac się dalej.
Na razie z ulgą "odbijam" Wink
_________________
Skype:marek.is1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron