reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

keflavik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 19 Sty 2008, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oscar85 napisał:
wszytskie wrogie nastawienia do naszego narodu, spowodowalismy my,Polacy.

Jak Ci jakaś kobieta niespodziewanie na ulicy przywali parasolką i nawyzywa cię od męskich szowinistów i świń to się nie zdziw przypadkiem, wszak to my, męszczyźni to spowodowaliśmy.
Lub jakiś rudy będzie patrzył na Ciebie krzywo, to też nie pownieneś się dziwić, gdyż to wszystko wina nas, nie-rudych.

LOL ludzie litości, takie teksty mnie po prostu powalają. Może jestem niepełnosprtyny, ale dla mnie ktoś kto mnie traktuje z góry z powodu mojej narodowości jest konkretnym debilem i mi go po prostu żal. Mam taki sam wpływ na to co robią ludzie z Polski jak na tych co urodzili się w Bangladeszu i nie zamierzam się wstydzić, ani czuć się współwinnym za durne zachowania jednych ani drugich.

oscar85 napisał:

Czy te zle natawienia bardzo przeszkadzaja w zyciu codziennym nam?

a tak po za tym to jak sie tam zyje?tak na codzien?


Ja nie zauważyłem takich nastawień, nie licząc jakichś artykułów w gazecie o bandzie piętnastolatków którzy krzyczą Islandia dla Islandczyków.

Pozdrawiam
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 19 Sty 2008, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to racja,niektorzy z gory nas skreslaja i przypisuja kazdemy polakowi kartke pijaka,zlodzieja i oszusta,ale niestety nie biora tego z kosmosu,jakies powody ku temu maja ,oraz napewna sa ku temu przyczyny.Mniejsza z tym,mamy teraz szanse zmienic ten setreotyp i pokazac ze jestesmy cywilizowanym narodem.
Jeszcze mialbym prosbe,czy ktos kto mieszka w Keflaviku moglby sie ze mna skontaktowac?Chcialbym dowiedziec sie jak wyglada tam zycie.Jak Polak sie tam czuje i czy trudno jest nam sie tam znalezc?
Bede ogromnie wdzieczny za wszelkie informacje.

pozdrawiam oscar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 19 Sty 2008, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oscar85 napisał:
wszytskie wrogie nastawienia do naszego narodu, spowodowalismy my,Polacy.

Zdanie jest prawie prawdziwe. Powinno brzmieć:
"Wrogie nastawienia do naszego narodu spowodowane są zachowaniem statystycznego Polaka na Islandii, jak i stereotypowym myśleniem niektórych Islandczyków."

KO napisał:
dla mnie ktoś kto mnie traktuje z góry z powodu mojej narodowości jest konkretnym debilem i mi go po prostu żal

Zgadzam się w 100%.

KO napisał:
Mam taki sam wpływ na to co robią ludzie z Polski jak na tych co urodzili się w Bangladeszu

Tu bym się nie zgodził. Na pewno masz wpływ na jednego mieszkańca Islandii, który pochodzi z Polski - siebie. Masz też wpływ na swoje dzieci, bo je wychowujesz. Powiedzmy, że w Twojej miejscowości jest 500 Polaków, masz wpływ na 2, czyli 0,4% populacji - jakiś wpływ to jest.

Cytat:
nie zamierzam się wstydzić, ani czuć się współwinnym za durne zachowania jednych ani drugich

Ja też nie czuję się współwinny. Ale wstydzę się za bydło z Polski, tak samo jak niektórzy Islandczycy wstydzą się za tych nietolerancyjnych Islandczyków.

Cytat:
Czy te zle natawienia bardzo przeszkadzaja w zyciu codziennym nam?

Nie przeszkadzają bardzo. Ale, jak pisałem w innym temacie, policja zatrzymała mnie 6-krotnie podczas mojego pobytu na Islandii. Może dlatego, że jeżdże starym niemieckim samochodem. Jak jakiś Polak jeździł powiedzmy terenowym japończykiem, to tego nie odczuł - policjanci uznali, że to Islandczyk. Cool

Cytat:
Jak Ci jakaś kobieta niespodziewanie na ulicy przywali parasolką i nawyzywa cię od męskich szowinistów i świń to się nie zdziw przypadkiem, wszak to my, męszczyźni to spowodowaliśmy.
Lub jakiś rudy będzie patrzył na Ciebie krzywo, to też nie pownieneś się dziwić, gdyż to wszystko wina nas, nie-rudych.

Jak na Islandii do władzy dojdzie Hitlerson, stworzy obozy koncentracyjne i będą nas palić żywcem w krematoriach, to się nie martw. Wszak powiesz mu, że ty nie zamierzasz się wstydzić, ani czuć się współwinnym za durne zachowania Polaków. Albo powiesz, że jesteś z Bangladeszu. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 19 Sty 2008, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poleczka napisał:
a przykre jest to że jakiś Polak od trzech dni nocuje na lotnisku Sad


Ciekawe. A z jakiego powodu wiesz? Ogladnal tvn przyjechal bez grosza przy duszy - tylko na bilet starczylo a pracy nie znalazl? A moze jest inna przyczyna?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 20 Sty 2008, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Poleczka napisał:
a przykre jest to że jakiś Polak od trzech dni nocuje na lotnisku Sad


Ciekawe. A z jakiego powodu wiesz? Ogladnal tvn przyjechal bez grosza przy duszy - tylko na bilet starczylo a pracy nie znalazl? A moze jest inna przyczyna?


Pewnie tak właśnie było...myślał, że tu kokosy... Albo ktoś go wyrolował z pracą... Ale w obu przypadkach jest głupi, bo trzeba było wziąć kasę na ew. hotel i bilet powrotny.

No chyba, że zgubił kasę, albo ktoś go okradł. W takim wypadku chętnie pomogę. Confused Rolling Eyes Ktoś wie coś więcej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Sty 2008, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takich jak Mariusz Ludzi sobie cenię. Szkoda ,że nie wszyscy tak podchodzą do problemów innych.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 20 Sty 2008, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok,skonczmy juz temat,bo ja tylko chcialem pogadac z kims kto mieszka w keflaviku...Smile czy jest tu ktos taki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 20 Sty 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja. Walnij jakieś konkretne pytania to spróbuję odpowiedzieć.

PozdrĂłwka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 20 Sty 2008, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oscar85 napisał:
ok,skonczmy juz temat,bo ja tylko chcialem pogadac z kims kto mieszka w keflaviku...Smile czy jest tu ktos taki?


esmerka31
malwina86
poleczka
i wielu innych.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 21 Sty 2008, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok,to super.Chcialem sie dowiedziec jak sie tam zyje na codzien,np. jak sie maja ceny jedznia ,mieszkania i wysokosci rachunkow do zarobkow. Czy duze jest to miasto,czy sa jekies cluby,kawiarnie kina?Czy jest co robic wieczorami?

mniej wiecej tyle.
z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 21 Sty 2008, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedzenie i rachunki to są kwoty pomijalne, no ale mieszkania kosztują sporo. Zależy ile będziesz zarabiał oczywiście, ale jeżeli coś z niższej półki to raczej na mieszkanie samemu nie ma co liczyć(chyba, że jakich hotel), we dwie osoby już spoko. "Miasto" jest nieduże, taka wólka pasztetowa trochę, jest jedno kino z dwoma salami, kilka knajpo-potańcówek, mnóstwo fastfoodów. Tubylcy wieczorami jeżdzą samochodami od ronda do ronda po kilka godzn Smile to taki miejscowy zwyczaj Smile
Za dużo ciekawych miejsc na wieczorne wypady to nie ma - tylko te kilka knajp, nie ma kręgielni czy czegoś podobnego.

PozdrĂłwka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 21 Sty 2008, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my za 45 m mieszkanie placimy 45 tys. wiem ze za pokoj placi sie 20-25 tys. faktycznie jesli chodzi o jedzenie to ciezko powiedziec, nam na 3 os. "idzie" ok 50 tys. (nie zalujac niczego, w tym pampersy i jakies tam deserki dla dziecka), wiec nie jest tak zle. jesli chodzi o rozrywki to jeszcze nie korzystałam wiec sie nie wypowiadam lol ogólnie bardzo mi sie tu podoba Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 21 Sty 2008, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm...w pracy o ktora sie ubiegam zarobek wynosi 168,000 brutto,wiec nie tak zle.A jak znosicie pogode i te slynne jasne noce? aha a sa w okolic te cieple zrodla?Smile

z gory naprawde dziekuje za informacje!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 21 Sty 2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli 168tys brutto to nie wiem czy to nie jest mało... po odliczeniach wyjdzie pewnie ok 100tys na reke, hmmm... nie wiem, moze Filip bedzie wiedział ile to netto Cool ja jestem tutaj dopiero od miesiaca wiec takze czekam na te białe noce lol gorace źródła sa blisko, do blue lagune jakies 20 km (jak sie nie myle). pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 21 Sty 2008, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos pogody, straszyli mnie ze w depreche wpadne albo cos w tym stylu a mnie ta pogoda wcale nie przeszkadza Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 21 Sty 2008, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oscar85 napisał:
hmm...w pracy o ktora sie ubiegam zarobek wynosi 168,000 brutto,wiec nie tak zle.A jak znosicie pogode i te slynne jasne noce? aha a sa w okolic te cieple zrodla?Smile

z gory naprawde dziekuje za informacje!!


To bardzo malo- chyba ze istnieje mozliwosc duzej liczby nadgodzin. Jak dziewczyna nie znajdzie pracy ledwo Wam bedzie starczac na przezycie.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczkowo

Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 21 Sty 2008, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

168 tys brutto to faktycznie malo - niestety tyle teraz oferuja chyba wszedzie poza budowa itp..zostanie na reke 110 tys - jesli nie znajdziecie w miare taniego lokum to malo co wam zostanie. Jesli jeszcze to ma starczyc na dwie osoby to wlasciwie bedziecie zaciskac pasa. A z nadgodzinami wiadomo jak jest.
_________________
http://modblog.bmezine.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 21 Sty 2008, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ile z tego bedzie netto? wie ktos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oscar85

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 13
PostWysłany: 21 Sty 2008, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz mam 131,000netto ,moze nie bedzie tak zle.JEstesmy studentami wiec nie obce nam zycie za grosz:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 21 Sty 2008, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oscar85 napisał:
juz mam 131,000netto ,moze nie bedzie tak zle.JEstesmy studentami wiec nie obce nam zycie za grosz:)


Na Islandii sie nie da zyc za grosz, a na pewno chcecie cos odlozyc albo/i cos zobaczyc.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron