reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca w dwóch miejscach
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milek

PostWysłany: 28 Sty 2008, 21:42    Temat postu: Praca w dwóch miejscach Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie, moja żona jest zatrudniona w jednej firmie i teraz zaczyna prace w drugiej lecz nie na pelny etat lecz raz, dwa razy w tygodniu.
Może wie ktos jak to formalnie zorganizować? Jak sprawa wygląda z kartą podatkową skoro jeden pracodawca ja ma? ksero? xxxx wystarczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szczur4x4

PostWysłany: 28 Sty 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, mysle że Jej pracodawca powinien wszystko wiedziec i on powinien tym się zająć, zawsze można go o to zapytać... może ktoś inny pomoże bardziej, ale wszystko na końcu języka... przeważnie islandczycy skorzy są do pomocy (przynajmniej ja nie mam z tym problemu, ale nas pracuje tylko kilku a firma duża i na islandii bardzo znana) no chyba że to jakaś łajza... powiedz żonie niech z nim pogada i myślę że wszystko da się załatwić...powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
stan

PostWysłany: 28 Sty 2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karte podatkowa moze miec tylko jeden pracodawca, czyli z tej drugiej pracy bedzie niestety musiala placic pelny podatek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 28 Sty 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
karte podatkowa moze miec tylko jeden pracodawca, czyli z tej drugiej pracy bedzie niestety musiala placic pelny podatek.

Gdzies kiedys czytalem tutaj na forum, ze mozna sobie podzielic te ulge podatkowa w taki sposob, ze w jednej pracy bedzie np. 50% ulgi (czyli 50% z ~32.150isk ) i w drugiej pracy tak samo.

Nie wiem na ile to jest prawda.

Najlepiej zapytac w pracy , no chyba ze ani be ani me
Powrót do góry
kazimiera

PostWysłany: 28 Sty 2008, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ulge podatkowa (ktora jest stala) albo wykorzysta jeden pracodawca albo obydwoje np 75% + 25% drugi
-wg mnie jest to zupelnie nieistotne, bo skatkort uprawnia cie do zaplacenia mniejszego podatku o dana sume ale ktory nalezny podatek sie uszczupli nie ma to znaczenia...kwota jest ta sama
Powrót do góry
Froskur

PostWysłany: 28 Sty 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:

to nie jest prawda. Fizycznie moze miejc ja jeden ale z karty podatkowej moga korzystac obaj pracodawcy, beda oni rozliczac wtedy kwote wolna od podatku wspolnie, zaleznie od etatu - np jeden 60 drugi 40%.(mozna to ustalic)
Ale ma to sens jedynie przy podejmowaniu 2ch lub wiecej prac niepelnoetatowych.

Jezeli 1szy pracodawca ze wzgledu na wysokosc wyplaty (czyli tez podatku) w pelni wykorzystuje kwote wolna od podatku (co ma chyba zawsze miejsce na pelnym etacie), to nie ma sensu dzielic tego na innych pracodawcow.

Stety czy nie - kwota wolna od podatku jest tylko jedna w miesiacu na wszystkich pracodawcow- ilu by ich nie bylo.

Zazwyczaj mimo wszxystko drugi pracodawca karte chce zobaczyc.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 29 Sty 2008, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może wie ktos jak to formalnie zorganizować?

Jakie formalności?
Podpisuje kontrakt i chodzi do pracy. Nikogo nie musi powiadamiać. Nie musi przenosić karty podatkowej. Chyba ze chce dzielić i mieć część odpisu w jednej i w drugiej co jest bez sensu. Bo kwota i tak będzie ta sama.
markud

PostWysłany: 11 Sty 2009, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej mam pytanko czy bedac w polsce na wychowawczym moge podjac legalna prace w islandii
Powrót do góry
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
PostWysłany: 11 Sty 2009, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

markud napisał:
hej mam pytanko czy bedac w polsce na wychowawczym moge podjac legalna prace w islandii

jasne , nikt się nie dowie Wink
Powrót do góry
kasiajablonska

PostWysłany: 13 Sty 2009, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak sie dowie??? Rolling Eyes
yourbrotherthebeer

PostWysłany: 13 Sty 2009, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to niech nie podejmuje
Powrót do góry
markud

PostWysłany: 22 Sty 2009, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz wszystko wiem serdeczne dzieki
Powrót do góry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 25 Sty 2009, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he fajna wymiana zdań Smile

Podjąć prace może, ale lepiej nikomu się nie chwalić. Pewnie nikt tego nie wyczai. Na pytanie czy ktoś się dowie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, bo to precedens i nikt nigdy wcześniej czegoś takiego nie wybadał. Możliwe, że nie stało by się nic wielkiego, ale lepiej tego nie sprawdzać i jak coś to siedzieć cicho Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
RainbowInTheDark

PostWysłany: 5 Paź 2009, 10:35    Temat postu: Re: Praca w dwóch miejscach Odpowiedz z cytatem

milek napisał:
Witam, mam pytanie, moja żona jest zatrudniona w jednej firmie i teraz zaczyna prace w drugiej lecz nie na pelny etat lecz raz, dwa razy w tygodniu.
Może wie ktos jak to formalnie zorganizować? Jak sprawa wygląda z kartą podatkową skoro jeden pracodawca ja ma? ksero? **** wystarczy?

szczerze mowiac, nie wiem, czy oplaci jej sie praca w dwoch firmach, ja tak pracowalam w tamtym roku i niestety nie oplaca sie to ze wzgledu na podatek, jaki pozniej skroja!! a co do karty podatkowej to nie ma problemu z wyrobieniem nowej.
Powrót do góry
turboneta

PostWysłany: 5 Paź 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może przepisy się zmieniły ale jak ja pracowałam w dwóch miejscach to kartę podatkową miałam w zakładzie pracy w którym procentowo pracowałam więcej.
Zgadzam się jednak z przedpiścą, że nie bardzo jest to opłacalne ze względu na podatek. Im więcej się pracuje tym więcej później fiskus życzy sobie do swojej przepastnej kieszonki Smile
Powrót do góry
stan

PostWysłany: 5 Paź 2009, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tej samej zasadzie mozna stwierdzic ze nie oplaca sie robic nadgodzin bo z nadgodziny 40% podatek zżera, jak w drugiej pracy dobra stawka to sie oplaca tam chadzać imho

NSK
Powrót do góry
turboneta

PostWysłany: 5 Paź 2009, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie się nie opłaca, dodatkowa praca czy nadgodziny to dodatkowy trud za który płaca jest niewspółmierna do trudu jaki się w nią wkłada. Pracowałam tak przez jakiś czas i gdybym mogła cofnąć czas to nie podjęłabym po raz kolejny takiej decyzji.
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 5 Paź 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
Według mnie się nie opłaca, dodatkowa praca czy nadgodziny to dodatkowy trud za który płaca jest niewspółmierna do trudu jaki się w nią wkłada. Pracowałam tak przez jakiś czas i gdybym mogła cofnąć czas to nie podjęłabym po raz kolejny takiej decyzji.

Kwestia tego co sie robi Wink
Ja "cholernie" lubie moja prace i moglbym siedziec w niej bez przerwy ,a jak jeszcze cos mozna z tego zarobic .... bajka.
Tylko malo tej pracy w aktualnym okresie Sad
Powrót do góry
turboneta

PostWysłany: 5 Paź 2009, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisał:
turboneta napisał:

Kwestia tego co sie robi Wink
Ja "cholernie" lubie moja prace i moglbym siedziec w niej bez przerwy ,a jak jeszcze cos mozna z tego zarobic .... bajka.

Podziwiam Smile
I zazdroszczę pracy zgodnej z tym ulubieniem swoim Smile
Póki co u mnie jest z tym połowicznie( trochę za dużo papierzysk )
Powrót do góry
agatka

PostWysłany: 6 Paź 2009, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: