reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Problem korupcji - Islandia na 3 miejscu
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy na Islandii występuje problem korupcji?
TAK
35%
 35%  [ 6 ]
NIE
35%
 35%  [ 6 ]
TRUDNO POWIEDZIEĆ:)
29%
 29%  [ 5 ]
Wszystkich Gosw : 17

Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 10 Gru 2004, 17:05    Temat postu: Problem korupcji - Islandia na 3 miejscu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czemu Islandia nie trafiła na pierwsze miejsce w rankingu najmniej skorumpowanych państw na świecie? Czyżby już echa afery paliwowej? Słyszał ktoś z Was o przypadkach korupcji na Islandii?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 10 Gru 2004, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh trochę dziwna z tym sprawa szczerze mówiąc Very Happy porównując z polską to Islandia to aniołek hahah afera goni aferę
Islandia jest zbyt spokojnym państewkiem na afery,ale korupcja jest wszędzie i pojedyńczeprzypadki tez się niestety zdarzają Confused
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 10 Gru 2004, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojedyńcze przypadki tak. Ale mnie ciekawi konkretnie czemu Islandia znalazła się na 3 miejscu. To bardzo dobre miejsce, świadczące o praktycznie 100% przejrzystości islandzkiej gospodarki, polityki i rynku medialnego. Ale jednak to Finlandia jest na 1 miejscu a nie nasza Islandia. Ciekawi mnie co wpłynęło na to, że nie jest Islandia najwyżej na liście najmniej skorumpowanych państw na świecie. Musiały być jakieś przypadki korupcji. Ale ja chce wiedzieć jakie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 11 Gru 2004, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to pewnie tam ktoś wziąl w łapkę i gdzie indziej sądze że nic większego...
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stelpa
Go
PostWysany: 12 Gru 2004, 1:58    Temat postu: Re: Problem korupcji - Islandia na 3 miejscu Odpowiedz z cytatem

Problem korupcji jest o wiele powazniejszy niz nam sie wydaje .

W malym panstewku zyje sobie jeszcze mniej ludzi i wszyscy na codzien sa zabiegani i zapracowani, w silnym przekonaniu o uczciwosci swojej oraz reszty spoleczenstwa.
Islandczycy sa tak pewni o nie skazitelnosci swojego panstwa,
ze cos takiego nie przyszloby im nawet do glowy.
Dlatego korupcja ma tutaj wspaniale warunki do rozwoju w kazdej dziedzinie zycia.
JESLI W COS NIE WIEZYMY,TO NAWET JESLI COS BEDZIE SIE DZIAC NA NASZYCH OCZACH -TO TEGO NIE ZOBACZYMY !
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 12 Gru 2004, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i ma "wspaniałe warunki do rozwoju" ale ja jednak oprócz afery paliwowej nie słyszałem o korupcji islandzkiej i dlatego pytam o konkrety... Badanie Transparency było z pewnością robione jeszcze przed ujawnieniem kartelu paliwowego więc pewnie w przyszłym roku Islandia może spaść na niższe miejsca. Ale co teraz się tam dzieje z korupcją? Osoby z Islandii - piszcie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 12 Gru 2004, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze sprawa sprzed kilku lat- to sama sytuacja tylko "kartel ubezpieczeniowy" chyba wkoncu nie bylo to wyjasnione....teraz przygladaja sie bankom -te same ceny ,te same procenty ,te same warunki itd.mysle rowniez ze kazy zdaje sobie sprawe ze na islandii jest malo ludzi a duzo pieniedzy..kilka osob wlada duzymi "kawalkami torta" i moze dlatego islandczycyc boja sie ze to moze miec jakis wplyw.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 12 Gru 2004, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Badanie Transparency było z pewnością robione jeszcze przed ujawnieniem kartelu paliwowego więc pewnie w przyszłym roku Islandia może spaść na niższe miejsca.


A i tak spadła bo w zeszłym roku była na drugim. Ciekawe czy druga - Nowa Zelandia tak bardzo się poprawiła, czy Islandia aż tak się pogorszyła?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 13 Gru 2004, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja twierdzę ,że na Islandii to już chyba tylko ryby nie biorą. Skromny prezent otwiera wiele drzwi i pomaga w załatwieniu wielu spraw. Pewnie ten spadek to moja wina. lol lol A tak na serio wszędzie w koło słyszy się o dziwnych kontraktach na budowy, niezrozumiałym podziale kody (limit połowowy) i innych. Nie mówi się o tym oficjalnie ale wszyscy o tym wiedzą. Dziwi mnie więc ta trzecia pozycja. Crying or Very sad
p.s. Problemem nie jest ,że nie chcą brać tylko ,że nie chcą dawać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 14 Gru 2004, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam czasem wrażenie, że są jakieś dwie Islandie :wink:
Dcr napisa:
Nie mówi się o tym oficjalnie ale wszyscy o tym wiedzą.

Ciekawe czemu nie mówi się o tym "oficjalnie" i o czym "wszyscy wiedzą"...
A 3 miejsce na liście najmniej skorumpowanych państw świata to nadal fenomenalny wynik.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 14 Gru 2004, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację są dwie. Jedna to ta oficjalna i ta z Iceland.pl (lukrowana i doskonała) a druga to ta rzeczywista (nasza codzienność) lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Gru 2004, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że iceland.pl opisuje Islandię z punktu widzenia tego co widzieliśmy. A nikt z nas nie spotkał się z tymi strasznymi Islandczykami i tą nie-etyczną Islandią.
Islandia jest jedna. Wiele jest spojrzeń na nią. Pewnie ile osób tyle Islandii. Też nie jest chyba tak, że na iceland.pl Islandia przedstawiana jest wyłącznie w lukrowanym smaku... Podajemy codziennie newsy, w których często opisywane są też i mało słodkie tematy - jak choćby właśnie sprawa afery paliwowej.
Ciekawe jest to, że o Polsce panuje ogólnie na świecie dość kiepska opinia. Że gospodarka byle jaka, politycy kradną, pogoda paskudna, podatki wysokie, wódka ciepła a Bogdan mówi bankowy... I dopiero trzeba przekonywać ludzi, że jest inaczej, że z gospodarką nie jest fatalnie - złotówka jest silna ale ją umiemy osłabić jak trzeba, że podatki będą obniżane, że politycy swoje a ludzie swoje i to jest ważne, że jest dużo ambitnych ludzi, doskonale wykształconych etc. etc. A jak mamy taką Islandię, o której jest większość osób ma dobrą opinię, jak już ktoś ma oczywiście pojęcie o istnieniu samej Islandii, to dziwne jest, że dobrego imienia wyspy muszą bronić osoby mieszkające poza nią.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 15 Gru 2004, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einar zobacz na wynik ankiety. Chyba nie jestem samotny w moich opiniach:lol: lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 16 Gru 2004, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie opinię, że na Islandii pojawia się problem korupcji podzieliło z Tobą 5 osób, z Tobą włącznie... Nawet jak na małą Islandię to jednak niewiele by uznać ten wynik za wiarygodny. Problem jako taki może występuję. Ze względu właśnie na to, że Islandia jest tak małym krajem to jakikolwiek przypadek nieczystej gry jest bardziej widoczny. Jakoś trudno mi uwierzyć, że Islandia to siedlisko korupcji, że wszystko załatwiane jest na lewo a ta przejrzystość i 3 miejsce to tylko taki pic na wode i mydlenie oczu ludziom spoza wyspy...
.................................
P.S. Aleś dużą choinke wstawił... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 26 Gru 2004, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie jest sześć minus jeden (ja) do dwóch (ty i ......)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Gru 2004, 1:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zagłosowało 10 osób. To mało reprezentatywna próba...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Stalker
Go
PostWysany: 30 Gru 2004, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandia nie jest krajem skorumpowanym, krajem skorumpowanym jest Polska, w której ostatnią publiczną instytucją która pozostaje poza podejrzeniami jest Straż Pożarna... łapówki zdarzają się wszędzie, ale szczytem naiwności byłoby sądzić że w kraju o takim zaludnieniu jak Islandia kwitnie korupcja. Ja jednak zagłosowałem na trudno powiedzieć jako że twierdzenie że na Islandii korupcji nie ma byłoby równie pobożnym życzeniem jak koncert Sigur Rós w Krakowie... niestety... utopii nie wprowadzisz... a szkoda...Smile
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 30 Gru 2004, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisa:
Islandia nie jest krajem skorumpowanym,...ale szczytem naiwności byłoby sądzić że w kraju o takim zaludnieniu jak Islandia kwitnie korupcja.

Może w Krakowie lepiej wiedzą na tema korupcji na Wyspie. Dziwię sie ,że głosowałeś bo wydawało mi się ,że na ten temat to raczej powinni odpowiadać ludzie zamieszkali na Islandii. Bo to ja i inni tu zmieszkali chodzą po urzędach i często aby coś załatwić muszą "pomóc " sprawie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Stalker
Go
PostWysany: 1 Sty 2005, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr, dlatego właśnie zagłosowałem na trudno powiedzieć, ponieważ nie mieszkam na Islandii i nie chodzę tam po urzędach. Ale jeśli "pomagasz sprawie" to tylko wspierasz korupcję co nie jest chyba powodem do dumy ani czymś o czym warto pisać. Właśnie przez takie "pomaganie sprawie" Islandia nie jest na pierwszym miejscu Confused No i naprawdę trudno mi uwierzyć, że na wyspie korupcja kwitnie tak jak w Polsce... no chyba że islandzkim urzędnikom do tego stopnia udaje się mydlić oczy reszcie świata... Tyle że kłamstwa na taką skalę występują jedynie w państwach totalitarnych a nikt przy zdrowych zmysłach nie nazwie w ten sposób Islandii.
P.S. Nie daj się korupcji... z urzędnikami trzeba walczyćSmile
Powrt do gry
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Sty 2005, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker po części zgadzam się z Tobą,jednak urzędy i inne instytucje państwowe(chyba na całym świecienp.Polska,Słowacja,Litwa) mają to do siebie, iż niekiedy trzeba czekac całymi miesiącami na załatwienie spraw...jest to w pewnym stopniu wspieranie korupcji,lecz z drugiej chęC załatwienia wkońcu czegoś i ratowanie tym samym własnego zdrówka..pomaganie sprawie jak to ładnie nazwaliście jest złem koniecznym jedynie
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron