reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 27 Lut 2015, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Prosba do obeznanych lub mieszkajacych w Islandii.
Planuje z zona tygodniowy wypad na Islandie - dokladnie 30 maj - 5 czerwca 2015 - przylot-odlot Keflavik. W zwiazku z tym mam kilka pytan i prosze o porade

1.Co wyspa ma do zaoferowania w tym okresie?Jak z pogoda?
2.Co zwiedzic majac 7 dni - nie interesuje mnie stolica - raczej piekno natury
3.Lepiej wynajac osobowke czy 4x4 - oczywiscie na caly okres - jesli tak to co polecacie -jaka firme w okolicach lotniska Keflavik?
4.Jak wyglada sprawa noclegow - czy jest szansa ze jadac w wybrane miejsce znajde cos od reki - czy lepiej zabookwac sobie przez internet? chcielibysmy kawalek wyspy objechac wiec powiedzmy noclegi w 3 miejscach ,jakie regiony/miejscowosci wybrac zeby byly dobra baza wypadowa.
5. Platnosc karta typu debit powinna przejsc wszedzie?
6. Czy w tym okresie mozna sie zalapac na 'Whale watch' - jesli tak to gdzie najlepiej?

Podsumowujac na pewno chcemy zobaczyc gejzery, pomoczyc sie w wodach termalnych, obejrzec przepiekne wodospady, lodowa lagune i byc moze zaliczyc wulkan jesli podejscie jest mozliwe. Duzo by sie chcialo ale wiem ze 7 dni to niezbyt wiele - niestety urlop limitowany Very Happy Generalnie chcielibysmy miec islandie w pigulce na 7 dni jesli to mozliwe Very Happy


Wszelkie rady mile widziane
Z gory dziekuje
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 1 Mar 2015, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc.

Cos slabo tu z odpowiedziami w tym watku:) Nowego i tak nie moge napisac w tym dziale Smile

A wiec kolejne pytanie. Rozwazam opcje wynajmu kampera .....widze ze firmy oferuja 3 opcje
- Minivany przerobione na campery - Kangoo albo caddy z materacem do spania i do tego daja zestawy kuchenne do gotowania, zestawy turystyczne itp...
-4X4 przerobione w podobny sposob jak Minivany czyliDefender, Pajero itp troche drozej ale jest 4x4
-No i typowe kampery - transity,ducato itd...ale to na na wieksza ekipe a nas tylko dwoje wiec w gre dwa pierwsze rozwiazania wchodza.

W zwiazku z tym pytanie - jaka firme polecacie bo jest ich troche ?

Znalazlem ciekawa opcje http://www.kukucampers.is/ maja dobre opinie na tripadvisor i wygladaja sensownie....ktos cos wie w tym temacie ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
99krecik

Doczy: 02 Mar 2015
Posty: 6
PostWysany: 2 Mar 2015, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Wink Wybieramy sie na wyspe (2os) wlasnym samochodem (wieksza osobowka ale niestety.. osobowka) na caly wrzesien. Prom pod koniec sierpnia. Jestesmy na etapie planowania podrozy i stad mamy do Was kilka pytan Wink forum przegladamy juz od dlugiego czasu ale ogrom tresci sprawia ze trudno mi znalesc odpowiedzi na moja niewiedze Wink
Jak wspomnialem, wybieramy sie osobowka ale zabieramy tez rowery. Mam nadzieje ze przez miesiac czasu uda nam sie naprawde wiele zobaczyc i taka forma mobilnosci dotrzemy rowniez tam gdzie osobowka nie dalaby rady Wink
1. wiem ze bylo juz o tym wiele postow ale jest jakas strona, blog, material o stanie drog konkretnie we wrzesniu? Zastanawiam sie gdzie jestesmy w stanie dotrzec samochodem a gdzie bedziemy mogli kontynowac podroz wyprawa rowerowa?
2. Byc moze troche glupie pytanie ale...
czy istnieje mozliwosc bezproblemowego pozostawienia samochodu na Islandii i powrot do niego np za 3 dni kontynujac podroz wspomnianym rowerem? Wink chodzi mi tutaj bardziej o miejsce mniej zaludnione..
3. Czy wystepuja jakiekolwiek niedogodnosci prawne w zwiazku ze spaniem w samochodzie?
4. Jak wyglada droga do rezerwatu w Hornstrandir? Czy ktos z Was tam byl?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Mar 2015, 3:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peyter napisa:
1.Co wyspa ma do zaoferowania w tym okresie?Jak z pogoda?


Jest to ciekawy okres roku - właściwie początek lata, jeszcze nie jest tak bardzo ciepło, czasami drogi górskie mogą być jeszcze nieprzejezdne z powodu śniegu/błota.


Cytat:

2.Co zwiedzic majac 7 dni - nie interesuje mnie stolica - raczej piekno natury

W 7 dni można spokojnie objechać Islandię dookoła zahaczając o najciekawsze miejsca:
- Keflavik (lotnisko), w okolicy most łączący Europę i Amerykę
- Krysuvik
- Hveragerdi
- Geysir
- Gulfoss (Złoty Wodospad)
- Hekla (wulkan)
- Seljalanfoss (wodospad)
- Skogafoss (wodospad)
- Solheimarjokull (dojazd do czoła lodowca)
- Dyrholey (dziurawy przylądek)
- czarne plaże Kotlutangi i jaskinia w górze Hjorleifshofdi) - samochód 2x4 trzeba zostawić przy głównej drodze i dojść do plaży pieszo; samochód 4x4 może wjechać spokojnie na plażę i dojechać do samej jaskini
- Sistrafoss w Kirkjubaejarklaustur
- Skaftafell (wycieczka piesza do Svartifoss, widok na najwyższy szczyt Islandii, widok na srebrzyste strugi Skeidarasandur)
- Svinafelljokull - kolejna szansa na zobaczenie lodowca z bliska
- Jokulsarlon (przepiękna laguna lodowcowa z cielącym się lodowcem i możliwością pływania amfibią [w sezonie] pośród gór lodowych
- po drodze jeszcze kilka możliwości dojechania do lodowca górskimi drogami dostępnymi dla 2x4
- wschodnie fiordy (w zależności od czasu można przejechać je całe wzdłuż wybrzeża lub tylko część)
- jezioro Lagarfljot
- piesza wycieczka do Hengifoss (3-ci co do wysokości wodospad Islandii) majestatyczny na tle kolorowych pasów skalnych
- Burstarfell (islandzka farma z czasów średniowiecza)
- Detifoss (najpotężniejszy wodospad Europy), obok niego na tej samej rzece także Selfoss (w górę rzeki pieszo)
- Asbyrgi (tajemniczy wąwóz zarośnięty wysokim lasem z wodospadem wpadającym do środka)
- Husavik (jedyne na świecie muzeum penisów ssaków)
- Myvatn - miejsce pełne atrakcji: Reykjahlid, wulkan Hverfell, ryfty tektoniczne wypełnione ciepłą wodą, jaskinie w których można pływać, wulkan Viti wypełniony wodą, pola wulkaniczne Leirhnjukur, bulgoczące błota przy samej drodze nr 1 od strony wschodniej dojeżdżającej do Myvatn)
- Godafoss - Wodospad Bogów - magiczny wodospad, gdzie drzemią pogańskie bożki
- Akureyri - drugie co do wielkości miasto Islandii; wspaniałe ogrody, miła architektura
- możliwa wycieczka samolotem na Grimsey (jedyne miejsce Islandii, gdzie przechodzi koło podbiegunowe, wspaniałe klify wysepki)
- północne wybrzeże lub góry Myrkarjokull
- Reykir - małe kamienne oczko wodne (ciepłe) gdzie kameralnie można sobie poleżeć w ciepłej wodzie
- Hvitserkur (skała stercząca z morza)
- Reykholt (zachodnia Islandia) - jedno z ważniejszych miejsc Islandzkiej historii
- Barnafoss - Wodospad Dziecięcy - woda nie spływa z góry, lecz wypływa z wnętrza skał
- Glymur - najwyższy wodospad Islandii, wąski stromy wąwóz, widowiskowa trasa (m.in. przejście przez jaskinię, po balu nad rzeką itp.)
- Thingvellir (Dolina Parlamentu) i Thingvalavatn - wspaniałe jezioro (można nurkować); ryft tektoniczny do którego wpada przepiękny wodospad Oxarafoss; miejsce historyczne zebrań pierwszego Athingu (parlamentu) sprzed ponad 1000 lat
- Reykjavik (muzea, piękna starówka, przytulne miasto; m.in. budka z najlepszymi hot-dogami na świecie)
- Blue Lagoon (dobrze sobie zostawić na koniec, gdy czeka się na samolot)
- Keflavik (odlot)


Oczywiście nie wymieniam wszystkiego - po przylocie dobrze jest kupić sobie angielskojęzyczny przewodnik o nazwie (Visitor's Key to Iceland) - książka idealna dla osób poruszających się własnym autem. Książka dostępna też po niemiecku.
W Polsce dostępne polskojęzyczne przewodniki, więc też można zaplanować trasę w oparciu o dodatkowe informacje.

Nie wiem czy uda Wam się zobaczyć wszystkie atrakcje w 7 dni - to zależy od preferowanej szybkości zwiedzania. Osoby, które lubią delektować się miejscami, nie zdążą. Natomiast osoby lubiące intensywne zwiedzanie, są w stanie nawet jeszcze coś dodatkowo zwiedzić.





Cytat:
3.Lepiej wynajac osobowke czy 4x4 - oczywiscie na caly okres - jesli tak to co polecacie -jaka firme w okolicach lotniska Keflavik?

Na tak krótki okres czasu chyba nie warto brać 4x4 - to dużo większy wydatek. Ale mając auto 4x4 można pokusić się o dojechanie do Askji (o ile starczy czasu).
Większość firm ma opcję odbioru i zdania auta na lotnisku. Trzeba pytać.
Ważna rzecz: proszę się ubezpieczać od odprysków lakieru czy rys na szybie - nie cała autostrada nr 1 jest asfaltowa, i czasem kamyczek spod kół innego samochodu potrafi zrobić szkodę w wynajętym samochodzie, a standardowe ubezpieczenie tego nie pokrywa.

Cytat:

4.Jak wyglada sprawa noclegow - czy jest szansa ze jadac w wybrane miejsce znajde cos od reki - czy lepiej zabookwac sobie przez internet? chcielibysmy kawalek wyspy objechac wiec powiedzmy noclegi w 3 miejscach ,jakie regiony/miejscowosci wybrac zeby byly dobra baza wypadowa.

Ponieważ to będzie jeszcze przed sezonem, więc jest szansa, że coś znajdziecie. Rezerwacja wiąże Was w konkretnych miejscach, a to nie dobrze, gdy np. zasiedzicie się gdzieć lub gdy będziecie chcieli skorzystać z białych nocy by jeszcze pojechać nieco do przodu.
Czasem można przespać się w samochodzie lub na kepmpingu. Poza tym dość sporo jest pensjonatów (guesthouse) z opcją "sleeping bag accomodation" (nocleg z własnym śpiworem) w pokojach 1-, 2- i więcej osobowych (dość wysoki standard).


Cytat:

5. Platnosc karta typu debit powinna przejsc wszedzie?
To jedyny kraj na świecie chyba, gdzie naprawdę wszędzie można płacić kartą. Nawet kościoły przyjmują płatność kartą.

Cytat:
6. Czy w tym okresie mozna sie zalapac na 'Whale watch' - jesli tak to gdzie najlepiej?
Nie jestem specem od ssaków morskich i nie wiem czy jest wtedy szansa, ale jeśli już to macie do wyboru Husavik lub Reykjavik (plus kilka innych portów) skąd są regularne wyprawy obserwacyjne. Na początku czerwca bez problemu spotkacie za to maskonury.

Co do leżenia w ciepłej wodzie to jest wiele miejsc dzikich oraz komercyjnych. Do komercyjnych należą Blue Lagoon [Bla lónid] (blisko lotniska) oraz okolice Myvatn.
Dzikie są w okolicach Husaviku. Również rzeka przepływająca obok Krafli (elektrownia geotermalna koło Myvatn) - jest ciepła i można się w niej od biedy wykąpać. Osoby z bujną czupryną lepiej niech nie moczą włosów, gdyż zawarte w wodzie siarczki powodują, że włosy stają się trudne do rozczesania po wyschnięciu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Mar 2015, 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

99krecik napisa:

1. wiem ze bylo juz o tym wiele postow ale jest jakas strona, blog, material o stanie drog konkretnie we wrzesniu? Zastanawiam sie gdzie jestesmy w stanie dotrzec samochodem a gdzie bedziemy mogli kontynowac podroz wyprawa rowerowa?

Nie pamiętam dokładnie linku, ale na stronie któregoś ministerstwa czy zarządu dróg jest stale aktualizowana mapka ze stanem dróg. Ogólnie serpień jest dobry do podróżowania. Jedynym problemem są silne wiatry i poziomy deszcz.
Samochód 2x4 wjedzie prawie wszędzie, nawet przejedzie Kjolurem (droga nr F35), natomiast dotarcie do Askji wymagać będzie użycia 4x4 lub rowerów ze względu na kilka brodów, które trzeba pokonać. Ważnym więc ekwipunkiem są spodnie rybaczki (takie gumowe, szczelne) do przekraczania brodów. Przydadzą się też szerokie opony, takie na piasek.


Cytat:

2. Byc moze troche glupie pytanie ale...
czy istnieje mozliwosc bezproblemowego pozostawienia samochodu na Islandii i powrot do niego np za 3 dni kontynujac podroz wspomnianym rowerem? Wink chodzi mi tutaj bardziej o miejsce mniej zaludnione..
Islandia to jeden z bezpieczniejszych krajów świata, ale oczywiście nigdy nie ma pewności. Jeśli jednak w Polsce byście zaryzykowali, to na Islandii tym bardziej można.
Podam pewien przykład: w pewnym miejscu na Islandii spotkałem na odludziu stragan z pomidorami z upraw geotermalnych. Chciałem je kupić więc przez jakiś czas czekałem, aż się ktoś zjawi. Po jakimś czasie podszedłem bliżej (bo wciąż nie widać było właściciela) i zauważyłem, że obok paczuszek z pomidorami stoi kasetka z dziurą a obok karteczka mówiąca, że pomidory są po 500 ISK. Nie będąc pewny obyczajów jeszcze chwilę odczekałem po czy wrzuciłem odliczoną kwotę do kasetki i wziąłem jedną paczkę pomidorów.
Tak duża jest uczciwość na Islandii, że właściciel zostawia swoje pomidory, straganik na kółkach oraz kasetkę z pieniędzmi, wierząc, że turyści nie ukradną...
Oczywiście napływ biednych imigrantów z krajów o mniejszej kulturze, spowodował nieco spadek bezpieczeństwa, ale myślę, że powyższa historyjka skłoni Was do braku obaw.



Cytat:
3. Czy wystepuja jakiekolwiek niedogodnosci prawne w zwiazku ze spaniem w samochodzie?
Nic mi o tym nie wiadomo. Spałem wielokrotnie i nie było problemu. Pamiętać jedynie należy, by nie spać na prywatnym polu bez pytania właściciela. Również w parkach narodowych trzeba ostrożniej biwakować, bo tam nie wszędzie można zjechać z drogi.

Cytat:
4. Jak wyglada droga do rezerwatu w Hornstrandir? Czy ktos z Was tam byl?
Niestety nie byłem i nie znam, jednak myślę, że są tam jakieś szlaki piesze. Ewentualnie można wypożyczyć łódź i opłynąć dookoła. Wszystko zależy od tego jak daleko chcecie się zapuścić.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 3 Mar 2015, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ O.E. Bardzo Ci dziekuje za obszerna wypowiedz. Co do sposobu podrozowania to chyba w gre wejdzie kamper taki 2 osobowy (caddy,berlingo,transit connect itp) - widze ze na islandii duzo firm to oferuje.
Jest tez opcja z wersja 4x4 ale widze ze wiekszosc drog typu F jest jeszcze zamknieta w tym okresie (http://www.vegagerdin.is/media/umferd-og-faerd/Opnun_fjallvega_en_2014.pdf) wiec chyba bylby to niepotrzebny wydatek. Chociaz z drugiej strony piszesz ze mozna czasem gdzies dalej dojechac po plazy itp - tylko nie wiem jak kwestia ubezpieczenia.

Numer jeden to - Husavik (jedyne na świecie muzeum penisów ssaków) Very Happy

Jeszcze raz dzieki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 4 Mar 2015, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peyter: Jak już wiesz w tym czasie co jedziecie (przełom V/VI) terenówka nie ma sensu. Co do wielorybów, to już powinny być o ile wiem. Skoro chcecie zajechać do Husavik-u, to najlepiej chyba tam. O.E. podał Ci większość dostępnych atrakcyjnych celów, ale moim zdaniem nie ma żadnych szans, abyście zaliczyli tę listę w całości w ciągu 7 dni. Jedne z tych miejscówek nadają się dorzucenia okiem, czyli zajma wam 1/2 godziny, na inne trzeba poświecić kilka godzin albo cały dzień Musisz tez wziąść pod uwagę rezerwę czasu na nieprzewidziane zdarzenia, w tym pogodowo-drogowe. Czeka Cię brutalna selekcja celów niestety...
99krecik: podoba mi się bardzo Twoja koncepcja podróży, to jest auto + rowery. To wam zrekompensuje w dużym stopniu brak terenówki. Bez problemu dotrzecie do miejsc, które inaczej byłyby dla Was niedostępne. Oczywiście kwestia stroju na taka jazdę dość istotna, to wiesz. Co do Hornstrandir to nie byłem (ktoś z forumowiczów był parę lat temu, przeszukaj ten dział wyszukiwarką, to namierzysz człowieka), ale jakieś tam wstępne przymiarki robiłem. Generalnie, to ludzie docierają tam drogą wodną z Isafjordur, tam i z powrotem (patrz niżej). Jakieś szlaki w tym rezerwacie są, w tym kilka nadbrzeżnych, te ponoć lepiej pokonywać mając w łapie aktualne prognozy pływów, bo zalewa okresowo. To ogólnie duży rejon. Infrastruktury turystycznej prawie nie ma, ew. coś w okolicach Hornvik, gdzie przypływają te łodzie/statki. Sprawdź szczegóły w jakichś aktualnych źródłach. Kwestię dotarcia czy też raczej powrotu lądem też analizowałem. Wyszedł mi jakiś tydzień piechotą w jedną stronę. Nasada półwyspu jest dosyć długa, a przed nią siedzi okrakiem spory lodowiec, który trzeba obejść (czyt. sforsować rzeczkę, która z niego wypływa), aby dotrzeć do najbliższych stałych osiedli położonych "na końcu jakiejś drogi" na skraju cywilizacji. Zapewne jest to wykonalne, ale na takie coś trzeba osobną wyprawę monotematyczna przeznaczyć. Skonsultowałbym też trasę pisząc maila do któregoś z islandzkich stowarzyszeń turystycznych, by nie wrąbać się w teren nie do przejścia. Trochę ogólnych informacji o Hornstrandir znajdziesz grzebiąc mocno w nieśmiertelnym serwisie www.nat.is o ile pamiętam.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 4 Mar 2015, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam w takim właśnie muzeum w Reykjaviku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
99krecik

Doczy: 02 Mar 2015
Posty: 6
PostWysany: 4 Mar 2015, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo mile zaskoczony tak wyczerpującymi odpowiedziami Wink Wielkie dzięki. Utwierdzacie mnie tylko w przekonaniu że zwykły samochód plus rower to nie najgorszy pomysł, zwłaszcza że przeznaczamy na wyjazd trochę więcej czasu Wink

Jeśli chodzi o Hornstrandir to właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, a raczej niestety się spodziewałem Sad Na chwilę obecną całkowicie ją wymazuję z planów podróży a może z czasem coś się jeszcze w tej kwestii urodzi.

Oczywiście odpowiednie przygotowanie do wyjazdu to podstawa dlatego nawet o tym nie wspominałem. Własny samochód ma ten komfort że możemy do niego zabrać o wiele więcej niż do samolotu i to był jeden z wielu argumentów "za".
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 22 Mar 2015, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej...jeszcze raz dziekuje wszystkim w tym watku....skonczylo sie na tym ze zabookowalismy campera na cale 7 dni...bo wyglada to na najlepsza opcje zwiedzania Islandii. Mniej wiecej plan podróży już jest (zbudowany min dzieki Waszym odpowiedziom). Teraz pytanie kulinarne - gdzie polecacie coś zjeść - może być extremalne , ponoc Islandia ma dużo bardzo dziwnych dan ...ktore chetnie spróbujemy:) Generalnie: Co warto spróbować- czego w europie nie ma Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 2 Kwi 2015, 19:25    Temat postu: Snaefelsjokul Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy ktoś wie, ile zajmuje wejście na Snaefelsjokull? Chodzi o drugą połowę sierpnia, ewentualnie początek września. Jakie panują tam warunki? Co należy zabrać?

Czy płynąć promem a Flatey można zobaczyć wieloryby?
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
beauty86
Go
PostWysany: 2 Kwi 2015, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny temat, wiele można się dowiedzieć przed pierwszą podróżą do Islandii Smile
Powrt do gry
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 3 Kwi 2015, 11:19    Temat postu: Re: Snaefelsjokul Odpowiedz z cytatem

aneta.krejczy napisa:
Witam,

Czy ktoś wie, ile zajmuje wejście na Snaefelsjokull? Chodzi o drugą połowę sierpnia, ewentualnie początek września. Jakie panują tam warunki? Co należy zabrać?

Czy płynąć promem a Flatey można zobaczyć wieloryby?


o tej porze będzie już trochę poszczelinowany. samo wejscie na szczyt to okolo 2,5 godz. w dół od 1 do 1,5. Oczywiscie wszystko zależy od formy.
Wieloryby to widuję tylko na talerzu i niech tak zostanie Wink
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 3 Kwi 2015, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za informacje.

Jeśli zaś chodzi o... wieloryby, to miałam napisać walenie, bo chodziło mi ogólnie o walenie,a le jakoś tak mi się napisało Wink
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 5 Kwi 2015, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, które do tej pory otrzymałem. Lecimy w końcu w drugiej połowie czerwca na 10 pełnych dni : )

mam jeszcze takie pytanie:
czy z napędem 2x4 jesteśmy w stanie zobaczyć coś takiego:

http://lh5.ggpht.com/-Qw3CIqXpA2g/UBzTpnDea7I/AAAAAAAAbOE/cJ71WpDb8Fw/Skaftafell-ice-cave-3%25255B6%25255D.jpg?imgmax=800

http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/677/cache/vatnajokull-ice-cap-iceland_67773_990x742.jpg

niekoniecznie muszą to być te jaskinie co na zdjęciach wystarczą choćby wyglądające podobnie : )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 6 Kwi 2015, 1:05    Temat postu: Re: Snaefelsjokul Odpowiedz z cytatem

roger9300 napisa:


Wieloryby to widuję tylko na talerzu i niech tak zostanie Wink


I, jeśli jest dobrze przyrządzony, smakuje wybornie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 6 Kwi 2015, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roahn napisa:
bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, które do tej pory otrzymałem. Lecimy w końcu w drugiej połowie czerwca na 10 pełnych dni : )

mam jeszcze takie pytanie:
czy z napędem 2x4 jesteśmy w stanie zobaczyć coś takiego:

http://lh5.ggpht.com/-Qw3CIqXpA2g/UBzTpnDea7I/AAAAAAAAbOE/cJ71WpDb8Fw/Skaftafell-ice-cave-3%25255B6%25255D.jpg?imgmax=800

http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/677/cache/vatnajokull-ice-cap-iceland_67773_990x742.jpg

niekoniecznie muszą to być te jaskinie co na zdjęciach wystarczą choćby wyglądające podobnie : )

Niestety nawet jak byście mieli auto 4x4 to o tej porze roku nie zobaczycie czegoś takiego:

bo sezon na jaskinie lodowe to zima. Z reguły od listopada do polowy/końca marca
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 6 Kwi 2015, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więcej o samych jaskiniach możesz poczytać tutaj:
http://islandia4u.pl/oferta/wycieczki-wielodniowe/lodowcowe-jaskinie.html
nie koniecznie wykupując wycieczkę.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jawor102

Doczy: 09 Kwi 2015
Posty: 2
PostWysany: 9 Kwi 2015, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Prośbę mam taką. Poniżej przedstawiłem swój plan podróży w dniach 26.08 do 8.09. (to już postanowione i bilety zabukowane javascript:emoticon('Very Happy')) Czy uważacie, że taki plan jest do zrobienia? Samochód Nissan Terrano i 3 osoby. Czy coś jest nie tak, a może coś zmienić? Generalnie będziemy nocować w hostelach (www.hostel.is). Stąd trasa trochę dostosowana do hosteli. Część noclegów na kampingach w namiotach. W sumie to wolałbym spać pod dachem w śpiworze, a nie w namiocie , ale nie wiem czy można takie spanie wcześniej zabukować. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Jawor 102

1. Przylot około 14.30 odbiór samochodu i przejazd do Arnes, po drodze zakupy. Nocleg (138 km)
2. Przejazd do Landmannalauger , po drodze opcja wejścia na Heklę, nocleg na kampingu (103 km)
3. Traking wokół Landmannalauger, nocleg na kampingu.
4. Przejazd do Skogar (opcja wejście na HeklęWink nocleg w hotelu , 160 km
5. Rano opcja Fimmvörðuháls (samochód i pieszo), przejazd do Skaftafell, po drodze czarne plaże VIK , opcja wejście do parku nocleg pod Skaftafel (172 km)
6. Traking w Skaftafell , wieczorem przejazd przez Jokusarlon do Vagnsstaðir, nocleg w hotelu (83 km)
7. Przejazd do Borgarfjörður i jako opcja wieloryby Borgarfjörður (na wschód od Hrafnseyri), gdzieś czytałem że można tam je zobaczyć. Przejazd do Husey. Nocleg w hostelu. (358 km)
8. Przejazd do Husaviku. Po drodze w miarę możliwości Myvaten , Krafla. Nocleg w Husavik. (227 km)
9. Rano opcja na wieloryby, Asbyrgi, Dettifoss i przejazd w stronę do Askja. Najlepiej dojechać do Askja i nocleg na campingu (227 km)
10. Przejazd z Askja do Akureyji i nocleg (233 km)
11. Przejazd do Hveravellir drogą 35 nocleg w Hveravellir (203 km)
12. Przejazd do Gulfoss, Geysir i nocleg w Laugarvatn (129 km)
13. Przejazd Thingvellir, dalej Kjolur i dalej do Deildartunguhver, powrót do Akranes i nocleg w hostelu. (206 km)
14. Przejazd przez Rejkavik do Keflavik, noc na lotnisku i wylot następnego dnia rano 6.10 do Berlina (95 km)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rapptagz

Doczy: 10 Kwi 2015
Posty: 1
PostWysany: 10 Kwi 2015, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magiczne te jaskinie Wink!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
Strona 19 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron