reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

dziwaczne miejsce dziwaczne samochody

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 10 Gru 2004, 18:49    Temat postu: dziwaczne miejsce dziwaczne samochody Odpowiedz z cytatem

W ostatnim programie TOP GEAR Jeremy Clarkson wjeżdżał na sporą górę, błotnistą i obrośniętą mokrą trawą, nowym Land Roverem Discovery. Wjechał, choć korzystał z pomocy wyciągarki i kilku rosłych synów ziemi brytyjskiej :wink: Ale wjechał...
A jakim samochodem i w jakie najbardziej dziwaczne miejsce udało się Wam wjechać, kiedy byliście na Islandii? Żadne to wyzwanie wjechać na lodowiec Nissanem Patrolem na 44' kółkach Smile (akurat, pewnie, że to jest wyzwanie...) Może ktoś z was wjechał na lodowiec maluchem albo chociaż Toyotą Yaris?
Czekam na Wasze historie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Gru 2004, 4:31    Temat postu: Rów Odpowiedz z cytatem

Moim jedynym i przykrym osiągnięciem było wjechanie Nissanem Terrano do rowu Sad Sad
Ale może kiedyś wjadę jeszcze w jakieś ciekawsze miejsce i w przyjemniejszych okolicznościach... Confused
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 13 Gru 2004, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie miałem na myśli inne przypadki Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 13 Gru 2004, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałam się jakie samochodowe przygody na Islandii mnie najbardziej kręcą i powiem Wam, że nie jest to jednak wjazd na lodowiec. Najbardziej podoba mi się pokonywanie brodów. Podczas II Wyprawy przejeżdżaliśmy wielokrotnie Jeepem przez większe i mniejsze brody. Nie zapomnę sytuacji, kiedy wracając z Landmannalaugar, już o zmroku, oczywiście zero luda w okolicy, musieliśmy przejechać przez bród. Nie wyglądał źle, nie chciało nam się sprawdzić jak wyglądało dno i jak był głęboki (zresztą nie mieliśmy do tego dobrego sprzętu, żadnego kija, ani wysokich butów, żeby wejść do rzeki). N-ty raz zaryzykowaliśmy. Na środku rzeki samochód zatrzymał się, dno było dość miękkie. Nie wiem jak to się stało, że jednak wyjechaliśmy, ale jakoś powolutku samochód ruszył. Ale przez sekundę serce mi zamarło Smile
Mieliśmy opony 27", nie mieliśmy snorkela, silnik nijak nie był przygotowany do wjeżdżania w wode, a tylko jednego brodu na naszej trasie nie pokonaliśmy. W drodze do Þórsmörk jest bród za brodem. Ostatni jest bardzo głęboki. Nie odważyliśmy się. Staliśmy przed nim zastanawiając się czy ryzykować. Wtedy z przeciwka zaczęła go pokonywać chyba Toyota (o ile pamiętam) na 38''. Facet spytał czy chcemy przejechać, my mówimy, że owszem, ale stanowczo nam to odradził i chyba miał rację...

A jeśli chodzi o lodowiec... No my tym naszym "maleństwem" wjechaliśmy prawie na niego, a konkretnie na Eyjabakkajökull. Ale tam, gdzie stykał się lodowiec z ziemią były strasznie duże kamienie. Na początku zaczęliśmy je usuwać spod kół, potem się poddaliśmy. Nie wjechaliśmy, choć koła już jakichś małych kawałków lodu dotykały Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 14 Gru 2004, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O... I to jest fajny wyczyn.
Czekam na dalsze relacje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 26 Gru 2004, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to respekt do terenu. Nigdy nie należy zapominać ,że nie ma silnych na przyrodę. Nie chwalac się myślę ,że mam najwieksze doświadczenie wśród rodaków na Wyspie ale wiele razy mówiłem ,że nie da rady przejechać. I na tym polega szacunek do przyrody tego kraju. Możecie zapytać mojego najlepszego ucznia Sebastiana.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Gru 2004, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Nie chwalac się myślę ,że mam najwieksze doświadczenie wśród rodaków na Wyspie

Taaaa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 28 Gru 2004, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
I na tym polega szacunek do przyrody tego kraju. Możecie zapytać mojego najlepszego ucznia Sebastiana.


No ja mam szacunek.
Zdarzyły mi się jednak wariacje typu jazda samochodem wyczynowym Very Happy Mazda 323 LX '87 w snieżycę na odcinku Reykjavik - Fludir o 22:00. Podróż skończyła pomyślnie ale nie obeszło się bez zaliczenia zaspy 12 km za Sellfoss. I tu chcę podziękować kierowcy Toyoty Land Cruiser za wyciągnięcie mnie z opresji.
Było też przeprawianie się terenowym Oplem Astra GL '95 Very Happy przez zasnieżone drogi niedaleko Laugarvatn. Jechałem zeby zorganizować sobie Sylwestra w domku letniskowym i... utknąłem na dobre w sniegu 2 km od domku. Skończyło się tym że po wyciągnieciu mojego krążownika szos z zaspy wróciłem do domu w Reykjaviku. Od tamtej pory mówie sobie czasem że naprawdę się nie da.

Dcr napisa:
Nie chwalac się myślę ,że mam najwieksze doświadczenie wśród rodaków na Wyspie


Dcr teraz naprawdę widzę skutki siadania do komputera po spożyciu alkoholu lol lol lol
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron