reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Czy ktoś w Krakowie umie bądź uczy się gdzieś islandzkiego?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stalker
Gość
PostWysłany: 11 Gru 2004, 14:12    Temat postu: Czy ktoś w Krakowie umie bądĹş uczy się gdzieś islandzkiego? Odpowiedz z cytatem

Bardzo chciałbym zacząć uczyć się wreszcie tego języka i wszelka pomoc byłaby naprawdę czymś wspaniałym... jeśli już coś umiecie, albo gdzieś się uczycie to odpowiedzcie proszę na ten post.. pozdrawiam serdecznie...
Powrót do góry
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 11 Gru 2004, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj KrakĂłw Smile

Odpowiadam na post, choć niestety tego co robię w zakresie islandzkiego nie można nazwać uczeniem się (to raczej przyswajanie sobie podstawowych zwrotów). Poszperaj po forum, były tam różne linki do stron na ten temat, moze Ci wpadnie też w oko ktoś "od nas" czyli z pięknego stołecznego (hehe) Krakowa.

pzdr,
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stalker
Gość
PostWysłany: 11 Gru 2004, 18:59    Temat postu: DuĹźo jest linkĂłw... Odpowiedz z cytatem

ale np. kurs oferowany przez HI jest dysyć trudny (nagrane rozmówki wypowiadane są zbyt szybko jak dla kogoś kto nie ma pojęcia o islandzkim systemie fonetycznym) Sad i ciężko się uczy języków przez net. Ale dzięki za odpowiedź, miło wiedzieć, że w Krakowie są ludzie zakochani w Islandii... Very Happy
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Gru 2004, 9:40    Temat postu: Re: DuĹźo jest linkĂłw... Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:
miło wiedzieć, że w Krakowie są ludzie zakochani w Islandii... Very Happy

Nie tylko w stołecznym mieście Kraków, ale wszędzie!!!
Nie od rzeczy by było zajrzeć na wspaniały Uniwersytet Jagieloński i poszukać. W takim miejscu wielkim może się ktoś schował kto islandzki zna... Powywieszać ogłoszenia, że się szuka i czekać. I oczywiście w międzyczasie czerpać informacje z iceland.pl :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wed
Gość
PostWysłany: 15 Gru 2004, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,szukajcie , a znajdziecie. niedawno dostalem odpowiedz na pytanie o tlumaczenia islandzkie - przyszla po 1,5 roku(!), ale za to z prywatnym nr tel i emailem prof. Bartoszka i zony(!) z poleceniem powołania sie na...Smile

ps. widze, ze Krakow coraz mocniej reprezentowany na forum:)
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 16 Gru 2004, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czapki z głów przed listem od samego mistrza Bartoszka 8)
wed napisał:
z poleceniem powołania sie na...

Jakieś tajemnice się pojawiają nam na forum. Tajemnicze "na...", tajemniczy festiwal... Co jest? :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16 Gru 2004, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zartowałem ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza


Ostatnio zmieniony przez Jean Valjean dnia 25 Sty 2005, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 16 Gru 2004, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się bać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16 Gru 2004, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Zaczynam się bać...


znaczy sie jest cos na rzeczy :>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 16 Gru 2004, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji. Naszą główną bronią jest zaskoczenie ...zaskoczenie i strach...strach i zaskoczenie...Naszymi dwoma broniami są strach i zaskoczenie ...i bezlitosna skuteczność. Naszymi trzema broniami jest strach, zaskoczenie, bezlitosna skuteczność i fanatyczne oddanie papieżowi. Naszymi czterema... Nie wśród naszych głównych broni mam takie elementy jak zaskoczenie, strach...
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 17 Gru 2004, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najważniejsze są "ładne czerwone mundurki" lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mikael
Gość
PostWysłany: 25 Sty 2005, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam problem. Zapał miałem wielki, ale po rozeznaniu sytuacji straciłem chęci na naukę tego języka. Zbyt leniwy jestem, aby się uczyć z netu i bez dobrych materiałów Wink
Ale gdyby się tylko pojawił jakiś sensowny podręcznik, czy coś takiego, to od razu chęci wrócą Wink
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25 Sty 2005, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bujac to my, panowie szlachta ;>
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2005, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, chlopaki, bez przesady! Nie wiem, czy mowimy o tym samym Stanislawie Janie Bartoszku, ale adres i telefon tego, ktorego ja znam, jest ogolnie dostepny:-) Bardzo mily pan sprawnie i szybko dokonal nam wlasnie tlumaczenia niezbednego dokumentu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stalker
Gość
PostWysłany: 31 Sty 2005, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z językiem islandzkim jest jeden problem - ne da się go chyba nauczyć z książek, musi być ktoś, kto powie jak się wymawia poprawnie te wszystkie dziwne literki... niby się czyta jak sie powinno wymawiać, no ale ja sobie nie potrafię wyobrazić dźwięku jeśli jest on tylko opisany... no a poza tym, ucząc się samemu, dojdę najwyżej do mojego poziomu z łaciny albo greki... trzeba mieć kogoś z kim można pogadać...

Cholera, nie mogłem się zakochać w innym kraju??? chociażby w takiej Szwecji - przynajmniej języka bym się mógł uczyć w normalnych warunkach Smile
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 1 Lut 2005, 6:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisał:
musi być ktoś, kto powie jak się wymawia poprawnie te wszystkie dziwne literki...


Są kasety, płyty - to jest duża pomoc. Moim zdaniem nie jest tak źle z nauczeniem się samej wymowy. Generalnie wszystko prosto się wymawia, są określone reguły (tu akurat łatwiej jest niż w angielskim, gdzie z wymową w różnych wyrazach różnych liter jest inaczej i dlatego slowniki musza podawac wymowę przy każdym słówku. W islandzkim słowniku wymowy nie ma bo są konkretne reguły). A te parę literek, trochę dla nas dziwnych, łatwo się nauczyć wymawiać, a dźwięki wyobrazić, bo są podobne do odpowiedników w innych językach - głównie w angielskim (mamy więc sposób na ich naukę, jeśli mamy kontakt z tym językiem).
Moim zdaniem dużo gorzej jest z gramatyką islandzką - wszystko przez wszystko się odmienia, a wyjątek wyjątkiem pogania Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hans

Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jeżeli chodzi o wymowe to najlepiej posłuchać jakiegoś islandzkiego radia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to oczywiscie. Słuchać trzeba cały czas, ja tak robię, tylko ze dopoki nie zna sie jezyka choc troche to nie wiadomo co mowiąSmile Ja napisalam, ze zeby sie nauczyc wymawiac konkretne słówka, to trzeba je miec napisane przed oczami i sluchac z kasety ich wymowy.

Ale słuchanie radia, czy kasety na okrągło, nawet jak sie nie wie co mówią i jak się nawet człowiek nie wsłuchuje tylko robi swoje przez cały dzień, to pomaga. Zapamiętuje się podświadomie i jak przychodzi do przeczytania jakiegoś tekstu, to wielokrotnie jakoś nie pasuje użyć złej wymowy jakichs zlepek literowych. Człowiek, to skomplikowana i ciekawa maszyna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hans

Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 1 Paź 2005, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ja cały czas słucham X-id 97,7 łącząc przyjemne z pożytecznym odpowiadający mi rodzaj muzyki plus nauka języka. Wiem już na przykład jak jest 9 i 7 :-) . Oczywiście nie tylko , wydaje mi się nawet że mam jakiś talent do języków. Cztery na raz (2 w szkole).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 1 Paź 2005, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słucham takich, gdzie duzo gadająSmile Kiedys słuchalam Ras1 i Ras2 ale przerzuciłam się na Sagę bo tam to juz w ogole non stop nawijają. Jedna piosenka na dzień leci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron