reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Tramwaje w Rejkiaviku???
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  

Czy jeste艣 za tym aby w Rejkiavku by艂y tramwaje?
Jestem za
20%
 20%  [ 3 ]
Jestem przeciw
80%
 80%  [ 12 ]
Wszystkich G硂s體 : 15

Autor Wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 15 Gru 2004, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak dlugo wytrzymali.. szacunek dla nich ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
I tak dlugo wytrzymali..

Taaa - rekordzi艣ci... :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my艣l臋 o Skandynawi i Sebastian chyba te偶.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie musicie sie przenosic Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisz膮c Skandynawia my艣la艂em - Norwegia. Ale mo偶e w ko艅cu zmieni臋 zdanie o Islandii b臋d膮c z dala. lol lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No po co wyje藕dza膰 z Islandii jest tam pi臋knie a jak ma si臋 prac臋 to po co wyje藕dz膮膰 do Polski gdzie napewno si臋 jej nie znajdzie. Do Norwegii to i mo偶e bo to nawet bliskie s膮siedztwo ale i tak na Islandii jest najlepiej je艣li chodzi o kraje Skandynawseiki i bliksie Skandynawii.

Natomiast co do temtu tego postu to masz racj臋 Sebastian mo偶e i trolejbusy by艂yby lepsze bo ta艅sze i bardziej zadziwiaj膮ce na Islandii ni偶 tramwaje kt贸re si臋 cz臋艣ciej spotykane cho膰by w Trontchajm.
pozdrawiam

P.S.
Sebastian widz臋 偶e jak pracowa艂e艣 w zajezdni trojebusowej to masz poci膮g do KM.. Czy偶 tak?
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 16 Gru 2004, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
No po co wyje藕dza膰 z Islandii jest tam pi臋knie

Widac nie jest 8)

Cytat:

Trontchajm.

Shocked
Trondheim.

pozdrawiam.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 17 Gru 2004, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bedzie wprowadzony transport trammwajowy ,bo jest za drogi.Obliczyli specjalisci ze kosztowalby 22 mld a dotarl by tylko do 30 -40 % ludnosci .Nieoplacalne ze wzgledu na "rozlozystosc" stolicy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 17 Gru 2004, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes no wiesz dzi臋kuj臋 za poprawienie.
karuta no mo偶e masz racj臋 ale rozwasz te偶 komunikacj臋 trolejbusow膮
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 22 Gru 2004, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
Sebastian widz臋 偶e jak pracowa艂e艣 w zajezdni trojebusowej to masz poci膮g do KM.. Czy偶 tak?

Poci膮gu nie mam. Poprostu pracowa艂em jaki艣 czas w Przedsi臋biorstwie Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni. Jesli jeste艣cie zainteresowani to sp贸艂ka ostatnio nawet dorobi艂a si臋 strony w Internecie

http://www.pktgdynia.pl/

Co do wyjazdu to tak jak pisa艂 Dcr. Skandynawia, tylko bli偶ej ojcowizny.

Qortes napisa:
I tak dlugo wytrzymali.. szacunek dla nich ;-)

W Islandii jestem juz 6 lat. My艣l臋, 偶e jak dla mnie to wystarczy w zupe艂no艣ci. Szacunek r贸wnie偶 dla Ciebie.

szczecintram napisa:
ale i tak na Islandii jest najlepiej je艣li chodzi o kraje Skandynawseiki i bliksie Skandynawii.

Zabiera艂em ju偶 g艂os w tej sprawie i moje zdanie jest na tym forum dobrze wszystkim znane.
Powr髏 do g髍y
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 22 Gru 2004, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuj臋 jeszcze na tej stronce nie by艂em
To mo偶na wywnisokowac 偶e chcia艂by艣 do Danii albo do Szwecji jecha膰 je偶eli bli偶ej ojczyzny czy偶 nie Sebastian??
pozd...
Very Happy Very Happy Very Happy
Weso艂ych 艢wi膮t wszystkim
Powr髏 do g髍y
seba
Go舵
PostWys砤ny: 25 Gru 2004, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze nie powinno ich tam byc,jesli juz to ciche i ekologiczne(Bron boze oby nie takie jak w Szczecinie-gorszych chyba nie ma.) Exclamation Exclamation Exclamation
Chyba to przyznasz szczecintram?
Question
Powr髏 do g髍y
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 26 Gru 2004, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seba:
Po cz臋艣ci masz racj臋 w Szczecinie sa straszne tramwaje wzasadzie dziwota 偶e jeszcz je偶dz膮 no mo偶e nie na wszsytkich trasach jest takie okropne torwisko jak naprzyk艂ad na 4 ale jednak statystycznie gorsza jest bodaj偶e 艁贸dzka komunikacja tramwajowa i tramwaje w GOP.
Natomiast w Rejkiaviku przecie偶 nie budowano by tor贸w takich jak w Szczecinie tylko takie nowe i 艂adne choci膮偶 to prawda 偶e lepiej by sie trolejbusami zaj膮膰 ale np. patrz膮c na Trondheim no torowiska jak w Rumunii ale tramwaje niczego sobie. W Rejkiviku przyda艂by si臋 jaki艣 ekologiczny 艣rodek transportu nie m贸wi臋 偶eby akurat tramwaj ale mo偶e np. trolejbus tak 艂adnie spisuj膮 sie one w Rosji ale nie trzeba si臋ga膰 daleko 艂膮dnie si臋 prezentuj膮 nawet w Gdynii.
pozdrawiam
Very Happy
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
W Rejkiviku przyda艂by si臋 jaki艣 ekologiczny 艣rodek transportu (...) ale mo偶e np. trolejbus

Ale po co w Reykjav铆ku trolejbus?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einer:
No w艂a艣nie po to 偶eby:
1. By艂 pierwszy ekologiczny transport miejski na Islandii.
2. 呕eby mi艂o艣nicy KM zawitali do Rejkiaviku.
3. Dzieki trolejbusom mo偶na by zasoby energi wydawa膰 na szczytny cel (bo podbno Islandia ma du偶o energii).
pozdrawiam
Very Happy
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smogu mo偶e nie ma w tym mie艣cie ale wtedy Islandczycy mogliby powiedzie膰 偶e ich stolica jest najczystsza i wogole naj- naj- Smile Smile

szczecintram, nie wiem jak wygl膮da sie膰 w Szczecinie ale w 艁odzi widzia艂em nowoczesne tramwaje niskopod艂ogowe, mo偶e torowiska nie s膮 pierwszej klasy ale to jest jeden i ten sam problem wsz臋dzie. Co do GOP to pami臋tam stare wys艂u偶one wozy cho膰 te偶 by艂o wida膰 ju偶 te nowe. Na tramwajach wiele si臋 nie znam wi臋c nie mog臋 zabiera膰 g艂osu w dyskusji na ich temat. Je艣li chodzi o trolejbusy, tu mam pewn膮 wiedz臋 ale ma ju偶 6 lat i mo偶e by膰 przestarza艂a. Wiem, 偶e w Gdyni wymieniono ca艂膮 sie膰 trakcyjn膮 z radzieckiej (tak dobrze napisa艂em) na czesk膮. Mo偶na dzi臋ki niej przyspieszy膰 ruch i nie ba膰 si臋 spadaj膮cych na zakr臋tach pantograf贸w Very Happy Very Happy Ale dosy膰 tego bo odbiegam od tematu. Piszemy przecie偶 o Reykjaviku :wink:
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 27 Gru 2004, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
Einer:
No w艂a艣nie po to 偶eby:
1. By艂 pierwszy ekologiczny transport miejski na Islandii.
2. 呕eby mi艂o艣nicy KM zawitali do Rejkiaviku.
3. Dzieki trolejbusom mo偶na by zasoby energi wydawa膰 na szczytny cel (bo podbno Islandia ma du偶o energii).
pozdrawiam
Very Happy

1) - jest m.in autobus na wod贸r... A Islandia na nadmiar zanieczyszcze艅 nie narzeka.
2) - wystarcz膮 Islandfile:)
3) - Islandia ma bardzo du偶o energii ale tez i bardzo szczytnie j膮 po偶ytkuje.

P.S.
A kiedy艣 Dcr zarzuci艂 mi, 偶e twierdz臋, 偶e ksi臋偶yc jest z sera...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einer:
Maj膮 na wod贸r i co z tego nie wystacz膮 Isnadfile i do tego szczytny cel jaki masz na my艣li moim zdaniem i tak dwie linie trolejbusowe zamiast dw贸ch autobusowych napewno by nie zaszkodzi艂y a tylko pomog艂y bo ju偶 na tramwaje nie licz臋
pozdrawiam
Very Happy
Powr髏 do g髍y
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian:
Na tramwajch si臋 znam i powiem Ci 偶e je艣li chodzi o tramwaje w 艁odzi to maj膮 15 nowych 100% niskopod艂ogowych Citraner贸w Bombardiera a w GOP-ie te偶 jest 17 nowych 65% niskopod艂ogowych Citadis贸w 100 ale w czym problem aby w Rejkiaviku nie by艂o te偶 takich maj膮 pieni膮dz臋 tyle 偶e miejsca brakuje no ale powiedzmy 偶e to jakby mo偶na pomy艣le膰 na zrobieniu torowisk wydzielonych fizycznie. Natomiast 偶eczywi艣cie najlesze by艂y by chyba trolejbusy. A nawet nie wiedzia艂em 偶e wymienili w Gdyni ca艂膮 siec mysa艂em偶e wi臋kszo艣膰 ale nie ca艂膮 ale masz racje wr贸膰my do tematy Trajtk贸w i tramk贸w w Rejkiaviku
pozd...
Very Happy
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Einar, ja tam nikomu nie narzucam trajtk贸w i prosz臋 Ci臋 nie roz艣mieszaj mnie tematem autobus贸w wodorowych. Trzy kosmicznie drogie pojazdy, kt贸rych warto艣膰 mog艂aby pokry膰 mo偶e za艂o偶enie sieci trakcyjnej :wink:. Ale nie o to mi chodzi. Maj膮 co chc膮. Chc膮 autobusy, nie ma sprawy. Nasza firma w艂a艣nie otrzyma艂a przesy艂k臋 z ... Czech. Trzy nowe IrisBus-y. A my tu sobie poprostu piszemy "co by by艂o gdyby..."
Islandia zu偶ywa swoj膮 energi臋 ale czy aluminium mo偶na nazwa膰 szczytnym celem? Kwestia gustu. Nie wiem czy dobrze s艂ysza艂em ale podobno nie wynaleziono jeszcze czystej technologii produkcji tego metalu.

P.S.
Mnie jeszcze nie zarzuci艂, mo偶e na mnie te偶 przyjdze czas lol lol :

szczecintram, s艂ysza艂em przypadki, 偶e Citirunnery ju偶 kilka razy mia艂y okazj臋 sie wykolei膰 lol:
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron