reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

POLACY LĄDUJĄ NA LODZIE
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
danielo

Doczy: 11 Lis 2007
Posty: 47
Skd: Kopavogur
PostWysany: 4 Lut 2008, 23:53    Temat postu: POLACY LĄDUJĄ NA LODZIE Odpowiedz z cytatem

Ukazał się artykuł o sytuacji z pracą na Islandii. Myślę, że powinien każdy przeczytać i przesłać dalej!
http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=22193
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 5 Lut 2008, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest cały artykuł Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lut 2008, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to przecież my będący już na wyspie piszemy głupoty i odstraszamy innych żeby nie przyjechali. Bo im zazdrościmy. Czego zazdrościmy?
Mieszkania w dziesięcioro w mieszkaniu 3 pokojowym.
Dalej kochani rodacy walcie na wyspę i zaniżajcie stawki i bardziej się upokarzajcie.............
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lut 2008, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W gazetach pojawia się ostatnio coraz więcej doniesień o przestępstwach dokonanych przez naszych rodaków. Zaczynamy się kojarzyć z kradzieżami, gwałtami, pijaństwem. I nieznajomością języków - ubolewa Wojtyńska.


Ale jak o tym pisałem kilka razy to zarzucano mi przesadę.
A admin mi napisał pod nickiem że złośliwy jestem.
Nic tylko się cieszyć że banda nieudaczników po 1 maja 2006 roku spieprzyła to na co pracowała garstka przez 30 lat.

P.s. Nie mam zamiaru nikogo obrażać z tych co przyjechali po 1 maja 2006, zwłaszcza tych wartościowych.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elza74

Doczy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lut 2008, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,67738,4855111.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Lut 2008, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Islandczycy też nie są bez winy. Kiedyś wymagali swiadectwa o niekaralności, a potem to znieśli. Nie wiem, kto o tym zadecydował. Popełniono błąd.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Lut 2008, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie, czy twórcy bajki o Islandi z TVN mają chociaż wyrzuty sumienia? Bo to co zrobili jest bardzo podłe, a że ludzie szukają lepszego życia i są najwni w swei wierze w raj na Ziemi to mają do tego prawo. To było igranie na ludzkich uczuciach. Sama bym przywaliła w ziapę, tym co gadali takie bzdety w tym reportarzu.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 5 Lut 2008, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Nic tylko się cieszyć że banda nieudaczników po 1 maja 2006 roku spieprzyła to na co pracowała garstka przez 30 lat.

proszę nie tragizuj Smile
mieszkasz tu już trochę czasu; sam gdzieś napisałeś, że masz islandzkie obywatelstwo czy paszport...
gdzie Twój islandzki luz Wink ?
wyluzuj Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 5 Lut 2008, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłam na spotkaniu w UP.
Przyszło ponad 70 osób. Sami Polacy. 3/4 z przybyłych (czyli jakaś garstka wiedząca o spotkaniu) właśnie przyjechała na wsypę i zamiast "otwartych rąk pracodawców" powitali otwarte, ale przepełnione drzwi islandzkiego pośredniaka.
Zarówno konsul, jak i Pani Bożena - jedna z pracownic biura - wyraźnie mówili o załamaniu na rynku pracy. Mówili także o gigantycznym problemie mieszkaniowym - w starym roku można było jeszcze coś wynająć - z trudem, bo z trudem, ale można było. A teraz graniczy to z cudem...
A mimo to znalazł się młody mężczyzna, który przebywa na wyspie od 3 dni - pracy jeszcze nie znalazł, a już chce ściągnąć za sobą ciężarną żonę. Pomimo, że większość w tym prowadzący spotkanie mu to zdecydowanie odradzali wydawał się niezrażony.
Poradziłam mu tylko iść do szpitala i spytać się o koszty porodu dla osoby nieubezpieczonej. Może to wyleje kubeł zimnej wody na jego głowę.
Choć jak widać Polakom ciągle przyjeżdżającym na wyspę, brakuje realistycznego spojrzenia na sytuację nie brakuje za to samozaparcia.

Jeden z osiadłych już Polaków powiedział: "Kto przyjechał tu wcześniej i miał zostać zostanie, a nowi?? Przyjadą. Zostaną na lodzie. Wyjadą. I wrócą rozgoryczeni do kraju spłacać długi zaciągnięte na "lepsze jutro"."
Smutne, ale prawdziwe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lut 2008, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale Islandczycy też nie są bez winy. Kiedyś wymagali swiadectwa o niekaralności, a potem to znieśli. Nie wiem, kto o tym zadecydował. Popełniono błąd.


Wymogi Unii Europejskiej...
Islandia nie jest ale współpracuje, ale Norwegia również a chyb nadal nie otwarła granic...........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Lut 2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem,że w jakimś kraju znowu przywrócono wymóg posiadania zaświadczenia o niekaralności. Może ktoś wie w jakim, bo mi to jaoś umnkneło.
Szkoda mi tych ludzi, którzy zostali "wystawieni". Uważam ,że TVN powinna jak najszybciej to wyprostować, czyli przyznać się do przekłamania. Wolność słowa , wolnością. Ale jakaś rzetelność wykonywania zawodu też by się przydała.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Lut 2008, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w Norwegii , bardzo trudno podjąć pracę.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lut 2008, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uważam ,że TVN powinna jak najszybciej to wyprostować...


Podobno zamieścili przeprosiny w internecie. Ja uważam że powinni to zrobić w Faktach.

Cytat:
Wiem,że w jakimś kraju znowu przywrócono wymóg posiadania zaświadczenia o niekaralności


Podobno Wielka Brytania od Nowego Roku zaczęła sprawdzać obecnych już na wyspie obcokrajowców. Ktoś zamieścił o tym linka na forum.
Należy mieć tylko nadzieję że Islandia pójdzie po rozum do głowy i na nowo zacznie sprawdzać przyjeżdżających.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 5 Lut 2008, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wczorajszym spotkaniu w UP konsul mówił, że wymóg o karalności został lub zostanie przywrócony - nie usłyszałam dobrze (podał jakąś datę).
Ale jutro będę na spotkaniu w konsulacie więc z ciekawości się dowiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczur4x4

Doczy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skd: Kopavogur
PostWysany: 5 Lut 2008, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, obiło mi się o uszy (mówił o tym pracownik samskipu,który podobno zajmuje sie sprawami obcokrajowców, lecz nie dam ręki...),iż osoby karane w polsce będą musiały opuścić wyspę, ile w tym prawdy nie wiem? moim zdaniem to głupota i cios w ludzi ,którzy byli karani kiedyś w polsce a teraz pracują i żyją tutaj nie zakłucając niczyjego spokoju, znam kilka takich osób, miałem już pisać jakiś list czy przemówienie do partii która podobno chce to wprowadzić ale myślałem że to żarty...natomiast moim zdaniem należy zaostrzyć przepisy za łamanie tu prawa (w piątek byłem w pubie dubliner i widziałem co potrafią "odstawić" pijani polacy....szok, miałem ochotę ich pozabijać (byłbym wtedy taki sam...), widać że była to grupa mieszkająca razem i razem pracująca na budowie (wywnioskowałem z ich "delikatnych rozmów", wstyd mi za takich pajaców, gdy podszedł islandczyk poprosić o ogień i spytał skąd jestem, uwieżcie mi, z ciężkim sercem i pierwszy raz w życiu wyrzekłem się swego obywatelstwa mówiąc mu że jestem z chorwacji, jak mogłem przyznać się do tej bandy zachlanych i wrzeszczących śmierdzieli bo inaczej nazwać ich nie mogę, szarpali się z ochroną, kopali w drzwi,zaczepiali i popychali ludzi, krzyczeli po polsku...słowa które zna już prawie każdy islandczyk i po nim rozpoznaje polaka, jest tego mnóstwo, nie byłem w downtown od kilku miesięcy myslałem że już tego nie zobaczę niestety...
poza tym podejrzewam żę ci którzy tu "rozrabiają" nie byli karani, i przeważnie to małolaty którym uderza islandzkie życie do głowy i alkohol, kto mi zagwarantuje że jeżeli nie będą wpuszczać karanych na wyspę "pajace" przestaną chlać i wszczynać awantury, znam jednego - grzeczny chłopczyk nigdy nie karany a gdy się "nachla" .... w życiu ze "szmatą" nigdzie nie pójdę takiego jak on i tę resztę która robi nam złą opinię powinno się z wyspy wydalać z zakazem powrotu...zaostrzyć przepisy ! może będą się pilnować... powiem Wam szczerze sam kiedyś byłem w polsce karany( nie siedziałem w więzieniu) za to, za co skazano mnie teraz prawdziwy sprawca odsiaduje wyrok, ale wyciągnięcie pieniędzy od godnego pożałowania polskiego wymiary sprawiedliwości trwa już lata...z własnego doświadczenia wiem, że człowiek który miał jakikolwiek konflikt z prawem miał już nauczkę i nie szuka problemów , ale ci którzy zostaną tu złapani na przestępstwie lub bijatykach w barach powinni opuszczać wyspę, oni nie byli karani, robią burdy ( widziałem jacy czują się tu bezkarni ...) nie mają "bata nad sobą", jesliby paru z islandii odesłali za takie rzeczy to cała reszta "towarzystwa" siedziałaby cicho... nic nie da usunięcie lub zakaz przylotu osobó karanych, bo ci którzy tu są a nie byli karani i tak będą robić swoje... chętnie wziąłbym udział w spotkaniu o którym była mowa we wcześniejszych postach, w sumie niedługo wracam do domu ale inni (kiedyś karani) normalni ludzie zostają...proszę o jakąś informację...dzięki. darek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
szczur4x4

Doczy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skd: Kopavogur
PostWysany: 6 Lut 2008, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Ciekawi mnie, czy twórcy bajki o Islandi z TVN mają chociaż wyrzuty sumienia? Bo to co zrobili jest bardzo podłe, a że ludzie szukają lepszego życia i są najwni w swei wierze w raj na Ziemi to mają do tego prawo. To było igranie na ludzkich uczuciach. Sama bym przywaliła w ziapę, tym co gadali takie bzdety w tym reportarzu.


TVN powinno zwracać kasę ludziom którzy nabrali się na to, przez tyle czasu każdy głupek by to odkręcił ale nie oni...tylko sprawy sądowe im zakładać, strasznie mnie boli to że gdy zwykły ludzik w polsce gdy coś zepsuje w pracy musi z własnej i tak już nędznej wypłaty bulić....a taka telewizja co ma kupę kasy nie bierze odpowiedzialności za skrzywdzonych ludzi ! to samo z polskimi politykami ...nie ma osobistej odpowiedzialności... odnośnie tego bardzo podoba mi sie fragment łódzkiego zespołu :Coma" : "- nie wierzę skurw.......m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"- nie wierzę skurw.......m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"- nie wierzę skurw.......m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
unregistered

Doczy: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysany: 6 Lut 2008, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do odstatniego watku o swiadectwie karalnosci czy tez braku.
Okolo dwoch tygodni temu pojawila sie informacja o mozliwosci wysylania przestepcow cudzoziemskiego obywatelstwa do odbywania wyrokow w ich wlasnych krajach.
Tryb staje sie uproszczony:
Nie masz czystego swiadectwa niekaralnosci nie mozesz pozostac na Islandii.
Masz czyste swiadectwo przyjezdzasz i jesli zlamiesz prawo na Islandii wracasz do Polski i nie masz juz czystego swiadectwa i nie mozesz przyjechac ponownie i pozostac.
Masz czyste swiadectwo i po przyjezdzie nie lamiesz prawa islandzkiego = nie masz klopotow.

A co do glownego watku o "Polakach ladujacych na lodzie".
Gdy ktos decyduje sie na wyjazd bez przygotowania, rozeznania i robi to w ciemno i pozniej spotyka sie z taka rzeczywistoscia to zawsze musze sie przypominac ze to jest czesto swiadectwo zdesperowania ludzi i nic innego. Wiadomo ze glownie ten "slepy" naplyw jest spowodowany przez legendarny material TVN ale z jedna rzecza nalezy sie zgodzic z ta stacja. Potrzebny bedzie przedstawiciel dyplomatyczny Polski w Islandii i to szybko i na stale. (Mi osobiscie jest on niepotrzebny i nawet nie jestem swiadom czy jest juz czy jeszcze nie). Glownie w celu m.in. pomocy ekonomicznej Polakom ktorym sie nie powiodlo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Lut 2008, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Glownie w celu m.in. pomocy ekonomicznej Polakom ktorym sie nie powiodlo.



A rachunek za pomoc wysyłać do stacji TVN.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 6 Lut 2008, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie to by, było ciekawe, gdyby ktoś pozwał TVN do sądu. Jak znam życie dobry pelnomocnik i TVN by mogo sporo beknąć. To by była chyba pierwsza taka sprawa w Polsce. Ja ze swego życia znam podobny przypadek. Sprawa była zawiła prawnie i dwa razy zostala wygrana przez zwykłych ludzi , bo oczywiście Skarb Państwa się odwoływał od pierwszego wyroku. A wyglądało to na początku bardzo cienko , żeby nie powiedzieć beznadziejnie. Ale potem jaka satysfakcja!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 6 Lut 2008, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Wiem,że w jakimś kraju znowu przywrócono wymóg posiadania zaświadczenia o niekaralności. Może ktoś wie w jakim, bo mi to jakoś umkneło.

Odkad jestem w Danii, a to prawie trzy lata, pamietam wymog zaswiadczenia o niekaralnosci. A przeciez to tez UE.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron