reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

problem z wypłatą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
em1919
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 18
PostWysłany: 17 Lip 2008, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja neistety nie będe pilnować pracodawcy wole zmienić robote.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Lip 2008, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką masz pewność,że następna będzie ok. Najlepiej zawsze sprawdzać każdy miesiąc. Nie ma chyba innej opcji.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 20 Lip 2008, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos sie orientuje jesli dojezdzam do pracy swoim samochodem tj 100 km w dwie strony czy koszty paliwa powinny mi byc zwracane jesli ktos cos wie na ten temat prosze o odpowiedzi na priv dzieki z gory pozdro
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomsson
Gość
PostWysłany: 20 Lip 2008, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
czy ktos sie orientuje jesli dojezdzam do pracy swoim samochodem tj 100 km w dwie strony czy koszty paliwa powinny mi byc zwracane jesli ktos cos wie na ten temat prosze o odpowiedzi na priv dzieki z gory pozdro


to nie polska i tutaj Ci nie zwrocą ,niestety
Powrót do góry
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 20 Lip 2008, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predzej tu zwroca jak w polsce a to ciekawe skad to wiesz bo troche mi szef zwraca miesiecznie ale moze jest tak ze powinien calosc
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Highlander
Gość
PostWysłany: 20 Lip 2008, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... A ja słyszałem, że w prawie jest tak, że jeśli masz do pracy powyżej iluś tam kilometrów jedną stronę to pracodawca MUSI dopłacić na paliwo, tyle, że nie wiem czy całość czy jakąś część. Najlepiej zapytać w zwiążkach zawodowych.
Powrót do góry
Łukasz

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Poznań Hfj
PostWysłany: 20 Lip 2008, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie highlander masz te informacje co ja ze powyzej 30 km ale lepiej sie upewnic jutro dzwonie do zwiazkow zapytac
_________________
West Coast
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Lip 2008, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od tych nieszczesnych umow zwiazkowych. W jednej z firm placono mi za dojazdy, bo tak wynegocjowaly zwiazki (ze wzgledu na fakt, ze firma zmienila lokalizacje). W obecnej - to moj problem, jak nie chce placic za dojazdy to sie moge przeprowadzic Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 29 Lip 2008, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej nowej pracy kazdy do wyplaty ma bonus na paliwo okolo 20 tys. czy ma samochod czy nie,czy ma 5 km do pracy czy 50.Jednakw poprzedniej tak nie bylo,w ogole tam kantowali ze wszystkim,ucinali nawet przepisowe 8h,jak nie bylo roboty to do domu i za to nie placili.Jak pracowalismy w sobote czy niedziele a, ktos musial dojezdzac autobusem i przypuscmy pierwszy autobus mial o 10,a praca byla od 8 w weekendy to zostawal w pracy 2h dluzej ,nie bylo mowy o czyms takim,zeby bra taxi ,a firma musialaby za to zaplacic,ponoc takie jest tu prawo.Ciesze sie,ze tam juz nie robie...
Powrót do góry
kiki
Gość
PostWysłany: 10 Sie 2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracowało ze mna rodzeństwo z Akranes i codziennie dojeżdżali do Hafnarfjordur i co miesiac szef im dawał 40 000 na dojazdy. Ale prawde mówiąc nie wiem czy to jego dobra wola czy odpowiedni przepis...
Powrót do góry
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: elk
PostWysłany: 25 Sie 2008, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu jak dojezdzalem do pracy okolo 100 km(raz wtygodniu w ta i z powrotem,plus na miejscu)zwracane mi byly pieniadze,tylko bralem rachunek na firme(padla,a ja dalej czekam na kase nie tylko zreszta za paliwo,sprawa ze zwiazkow trafila do prawnikow)...........niedawno sie dowiedzialem, ze jesli np. pracuje sie nazwijmy to po polsku delegacja,nalezy sie tez wyzywienie lub kasa na jedzonko........informacja niestety nie sprawdzona........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
guga

Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 2 Wrz 2008, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jeżeli wrocilam z urlopu i w miesiącu rozliczeniowym zdążyłam przepracować 4 dni w tym 24h zwykłe i 10 nadgodzin to czy jakoś inaczej nalicza się podatek bo słyszalam że powinni dać mi go do ręki a wyplaty dostałam dziwnie mało bo 36 tysięcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Wrz 2008, 21:01    Temat postu: wyplata Odpowiedz z cytatem

podatku nigdy do reki nie dostaniesz, mozna go tylko odliczyc, czy jesli pracowales 4 dni to pewnie za te 4 dni nie zaplaciles zadnego podatku, a reszta pojdzie w rozliczneie w nastepnym miesiacu.To sie zbiera ale to nie sa pieniadze do reki to jest upust, czyli o tyle mniej placisz podatku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie może jak to jest z nadgodzinami,tzn.jak powinny być naliczane-chodzi mi o godziny powyżej ósmej. Mój mąż w obecnej pracy ma od dziewiątej godziny liczone 180 %,ale dostał propozycję innej pracy,gdzie zaproponowano mu większą stawkę,ale jak się okazało wszystkie godziny nawet 9,10,11 są liczone tak samo czyli tą stawką podstawową. Zastanawiam się z mężem czy jest to możliwe,bo wydawało nam się,że wszędzie nadgodziny powinny być płacone inaczej,może coś źle zrozumieliśmy. Czy jest jakiś przepis ,który to reguluje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jas sporządana jest umowa miedzy pracownikami , a pracodawcą. To nie są częste przypadki, ale czasami obie strony są zgodne na na takie warunki, na zasazie Coś na Coś.Ale to są wyjątkowe przypadki.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Czy wiecie może jak to jest z nadgodzinami,tzn.jak powinny być naliczane-chodzi mi o godziny powyżej ósmej. Mój mąż w obecnej pracy ma od dziewiątej godziny liczone 180 %,ale dostał propozycję innej pracy,gdzie zaproponowano mu większą stawkę,ale jak się okazało wszystkie godziny nawet 9,10,11 są liczone tak samo czyli tą stawką podstawową. Zastanawiam się z mężem czy jest to możliwe,bo wydawało nam się,że wszędzie nadgodziny powinny być płacone inaczej,może coś źle zrozumieliśmy. Czy jest jakiś przepis ,który to reguluje?


Jest to możliwe na dwa sposoby (a może i na więcej? ale ja akurat znam te dwa).

W budowlance zdarza się, że stawka godzinowa jest wysoka ale jest stawką płaską - bez podziału na godziny i nadgodziny, kiedyś gdzieś znalazłem, że wyraziły na to zgodę odpowiednie Związki Zawodowe.

Albo drugie rozwiązanie - przy pracy nieregularnej lub zmianowej. Pierwsze przepracowane 168 godzin pracodawca traktuje jako godziny zwykłe - np. 14 dni po 12 godzin. Później każda następna godzina jest traktowana jako nadgodziny (jeśli wystąpi).
Powrót do góry
1409883839

Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 46
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 20:30    Temat postu: problem!!! Odpowiedz z cytatem

witam mam taką sytuacje ze: bylem 8 dni roboczych na zwolnieniu lekarskim i dostalem od lekarza zwolnienie dla pracodawcy a po wyplacie sie zdziwilem bo nie szef mi nie zaplacił za te dni kto pomoże??? dodam ze na islandii pracuje legalnie 11 miesiecy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malwina86

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 189
Skąd: Poznań-Keflavik
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!czy ktos moze mi powiedziec na czym polega system pracy 2 2 7?
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 21:12    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

malwina86 napisał:
witam!czy ktos moze mi powiedziec na czym polega system pracy 2 2 7?

a nie 2 2 3 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malwina86 napisał:
witam!czy ktos moze mi powiedziec na czym polega system pracy 2 2 7?


2 dzionki, 2 nocki, 7 dni wolnych....

Da się odpocząć Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron