reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

4 dni samochodem - co zobaczyc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 17 Paź 2008, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będziemy nie 3, a aż 4 dni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 22 Paź 2008, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie:

czy zdążę od 7 rano wyjeżdżając z Keflavik jednego dnia zobaczyć, chwilę pochodzić, połazić, pojarać się następującymi miejscami:

- Glymur
- Thingvellir
- Gullfoss, okolice Geysir - Geysir, Strokkur

co do tego? jeśli w ogóle się uda coś dołożyć i w jakich okolicach wybrać nocleg, żeby następny dzień wyruszyć wzdłuż wybrzeża południowego, zdążę do Vik? Czy Raczej Hella, Skogar?

Jeśli ktoś mógłby mi jak matołowi wyłożyć mniej więcej, ile mi zajmie przemieszczanie się (toyota corolla) pomiędzy tymi miejscami, byłoby super.

Czekam na rady, sugestie, itd!
pozdrawiam i miłego dnia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 22 Paź 2008, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie, troche czasu stracisz na Glymurze, nie wiadomo jak z war. drogowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hw567
Gość
PostWysłany: 22 Paź 2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Thingvellir
- Gullfoss, okolice Geysir - Geysir, Strokkur
zwiedzisz bez problemu jednego dnia jesli pododa Ci dopisze i drogi beda
co do glymur to niewiem nie bylem z tego co wiem trzeba do niego isc spory kawalek
do viku rowniez bez problemu a skogar masz po drodze
a co do toyki to wszystko bedzie zalezalo jakie beda drogi poniewaz w wyzszych partiach moze byc snieg ale na is to jednego dnia mozesz miec 4 pory roku, jezeli nie bedzie sniegu to bez problemu
pozedro
Powrót do góry
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Paź 2008, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

allan2008,

Na przyklad:

Dzien1:

-W okolicy Njardvik most miedzykontynentalny (pstryk, pstryk)
-Blekitna Lagoona - spacer dookola (pstryk, pstryk) (otwarta od 10, moze kapiel w drodze powrotnej?? o ktorej wylatujecie spowrotem?)
-Reykjavik - glowna ulica (pstryk, pstryk), Kosciol Hallgrims -wieza w remoncie, no ale (pstryk, pstryk), Nad morze- lodz Vikingow (pstryk, pstryk),
-Thingvellir
-Geysir/Strokkur
-wodospad Gullfoss
-Krater Kyrid
-wodospad Seljalandsfoss
-wodopad Skogafoss
-VIK (nocleg)

(niestety Glymur powinniscie odpuscic, bo to jest kilkugodzinna wycieczka)


Dzien 2,

wczesny start w strone Lodowca Vatnajokull,
-lagoona Jokulsarlon (spacer, bo lodki juz nie kursuja)
-moze przejazdzka skuterem na Lodowcu?
(TU NIECH PODPOWIEDZA RESZTA LUDZI CO ZWIEDZAC, MNIE NA WSCHODNIE WYBRZEZE NIE ZAWIALO)
..
..
Egilsstadir (nocleg)


Dzien 3

Wczesny start
-do wodospadu Dettifoss
-Jezioro Myvatn
-Blota Namaskrad
-wodospad Godafoss
-Akureyri (nocleg)

Dzien 4

I tu nie wiem czy wylatujecie w dziev 4 czy 5go dnia rano,
Powrot w strone reykjaviku, wiele punktow widokowych po drodze, moze do Blekitnej Laguny na relaks przed odlotem
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 22 Paź 2008, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm, sprawdź pogodę: http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/the-entire-country/island1e.html
i zastanów się czy nie "odpuścić" wschodu Sad. Dopilnuj żeby auto miało opony z kolcami!!!!!, wtedy możesz myśleć o podróży dookoła Islandii o tej porze roku. W sumie masz trzy etapy w trzy dni:), 4 to tak zostaw w zapasie.
Jeżeli chcesz koniecznie objechać Islandię to zrezygnuj pierwszego dnia z RKV, ruszaj odrazu w trase. RKV "zrobisz" w ostatni dzień.
Powrót do góry
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 22 Paź 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za podpowiedzi!

Froskur! Czwarty dzień mamy jeszcze cały wolny, wracamy piątego dnia rano!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Paź 2008, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

allan2008 napisał:
Wielkie dzięki za podpowiedzi!

Froskur! Czwarty dzień mamy jeszcze cały wolny, wracamy piątego dnia rano!


No to rzeczywiscie odpusc RVK i Lagoone w pierwszy dzien.

DZien 4:
rano start do RVK, punkty widokowe po drodze, (moze to zajac zaleznie od pogody 4 do 6 godzin)
ja bym pojechala prosto do Blue Lagoon, kapiel relaks po 3dniach wariactwa (szczegolnie przyda sie dziewczynie jako ze ona caly czas prowadzi!!)
potem do miasta, troche zwiedzania,
kolacja (w Caruso)


Ja bym dla komfortu wynajela conajmniej Suzuki Jimny.
Napisz mi pw skad bedziesz mial auto i za jakie pieniadze, a ja sie rozejrze.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 28 Paź 2008, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur i inni!

Czy mogę prosić o porady, nawiązując do posta Froskur, co warto zobaczyć na wschodzie, przy okazji noclegu w Egilsstadir ?

Zastanawiamy się też, czy nie lepiej 1 dnia zrobić trochę większy kawałek drogi? Wyjeżdzamy z samego rana z Keflaviku, może udać się nie do Vik, a do Skatafel, albo nawet Hofn? Chodzi o to, że może ostatniego, czwartego dnia wracając z północy, obczaić Stokkur, Geysir, Gullfoss, Thingvellir?

Kolejna sprawa: Froskur napisała jako propozycję noclegu Akureyri. mamy opcję, by przenocować w Blonduos, myślicie, że to dobry pomysł na tę noc zamiast nocy w Akureyri?

Dzięki i pozdrawiam!
allan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 17 Lis 2008, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany, to juĹź jutro!

AAAA!

Jak tam pogoda?


słuchajcie, plan jednak mamy taki:

1 dzień: wstajemy wcześnie rano i z Keflaviku jedziemy do Blonduos (Blonduos - nocleg) - po drodze nie wiem co, wyjdzie w praniu.

2 dzień: wstajemy wcześnie rano i z Blonduos do Seydisfjord i nocleg tamże.
po drodze - zobaczymy, co zobaczymy, wyjdzie w praniu Smile

3 dzień: wstajemy dla odmiany wcześnie rano i z Seydisfjord w trasę do miejsca, gdzie będziemy mieć kolejny nocleg, ale nie mam pomysłów. Myślę, że będzie to gdzieś między Hofn a Vik.

4 dzień: wstajemy tam właśnie i kolejny cel to Keflavik, bo tam mamy ostatni nocleg i tam oddajemy samochód (wylot następnego dnia raniutko)

WIELKA PROŚBA:

napiszcie mi po krótce, czy plan jest realny. My wierzymy, ze się uda. No ale wiadomo, może się po drodze okazać, że nie wyrabiamy, wówczas może skupimy się na zachodzie i północy i np. na wysokości Akureyri zaczniemy wracać i może więcej łazić, oglądać.

Wiem, że 4 dni to mało, ale to była dla nas z różnych przyczyn jedyna możliwość zrealizowania naszego marzenia Smile

Piszcie! Czekamy na porady, na czym się skupić po drodze, kiedy co luknąć itd.

Pozdrawiam!

allan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 17 Lis 2008, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jakis rajd?

mysle ze jest do zrobienia tylko po co? Smile

wiele godzin za kolkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 27 Lis 2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi dołączyć do grona tych, którzy już byli na Islandii.
No więc udało nam się okrążyć wyspę w te nasze skromne 4 dni.
No i powiedziałbym tak, ani nie był to rajd ani luzackie zwiedzanie wyspy z ręką w kieszeni. Coś pomiędzy mniej więcej.

Oczywiście w wielu miejscach byliśmy przejazdem, niektóre oglądaliśmy tylko chwilę, niektóre dłużej, niektóre tylko z auta. Ale warto było, jestem zachwycony, zamordowany wręcz pięknem tego kraju.

Nie umiem powiedzieć, gdzie podobało mi się najbardziej... wszystkie miejsca były dla mnie czymś wyjątkowym, miałem ochotę wszystkiego dotknąć, wszędzie wejść! Jak dziecko.

Wschodnie fiordy są rewelacyjne i nawet sama podróş samochodem tamtymi rejonami jest mega atrakcją. SeyðisfjĂśrður to po prostu jakaś bajka (tam spaliśmy jedną noc), Jokulsarlon - zaniemĂłwiłem, byliśmy tam totalnie sami, zero turystĂłw, ZERO latających ludzi z aparatami. No, przepraszam, towarzyszyły nam foczki Smile

Gullfoss też wygląda - jak sądzę - zupełnie inaczej, kiedy nie ma tam nikogo, a akurat jak byliśmy - nikogo nie było Smile

Vik, czarna plaża tamże i okolice - no po prostu cud. I to jeszcze trafiliśmy na zachód słońca, cud nad cudy!



Kocham ten kraj.

Chętnie posłużę - posłużymy - radą dla osób wybierających się tam na podobnie krótki okres, jak my.

Dziękuję wam za rady, no i ogólnie za to forum, które nie raz pomogło nam planować tę wspaniała podróż!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciekk

Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1
PostWysłany: 4 Lut 2009, 21:57    Temat postu: A co moĹźecie polecić na 7 dni na Islandii? Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie i prosze o pomoc. Czy warto jechać pełne kółko czy ograniczyć się do część? Prośba o informacje. Czy noclegi w hostelach rezerwować z Polski czy na miejscu nie ma problemu. Termin 17-23 lipca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 4 Lut 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym okresie proponuje rezerwowac
mozna wziac tez pod rozwage namiot, pola namiotowe sa tu dosc czeste i oczywiscie duzo tansze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 7 Maj 2009, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos mi moze powiedziec na jakie atrakcje do zwiedzania mozna liczyc jadac do Vik-u?
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 7 Maj 2009, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ile tam jest km?
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
April
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
PostWysłany: 19 Maj 2009, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialam gdzie napisac posta, nie bedac moderatorem nie moge zaloezyc nowego tematu, ale mam pytanie do forumowiczow.

jade na workcamp 2tyg do Reykjaviku, generalnie do 16 bede musiala pracowac a potem mam czas wolny - pewnie w czasie tygodnia nie bedzie czasu aby zwiedzic cos wiecej oprocz Reykjaviku, ale mam 2 pelne wolne weekendy (od pt wieczorem do nd wieczorem), plus 1.5dnia (1/2 sob i nd)

czy moglibyscie mi polecic co moge zwiedziec w ciagu tych wolnych weekendow? czy lepiej wypozyczyc samochod na te dwa weekendy(o ile znajde kogos kto bedzie chcial jechac ze mna), czy skorzystac z jakis biut turystycznych w reykjaviku co oferuja jakies wycieczki?albo miejsca gdzie moge sie dostac autobusem np?

wiem ze nie jestem w stanie zobaczyc wiele, prosze o rady jak to rozpalnowac najlepiej i gdzie pojechac, przegladalam forum i pare miejsc widzialam ze polecacie, ale wszystko dotyczy wyjazdu samochodem i objazdu dookola islandii a ja czasu na objechanie dookola nie mam (musze byc w tym reykjaviku) a nie mam 100% pewnosci ze samochod bedzie

aha i co wart owziac na islandie? jestem zmarzulchem i dosc latwo lapie infekcje,wiec wolalabym sie ubezpieczyc jakos Wink

z gory dzieki za rady!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
April
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
PostWysłany: 19 Maj 2009, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszperalam jeszcze wiecej, i na mapce zlokalizowalam te obszary mniej wiecej i tak to co obok siebie ( i chcialabym zobaczyc) pogrupowalam.

1 Njardvik (obok Keflavik) most miedzykontynentalny
2 rezerwat Porsmork, wodospad Glymur, wulkan Hekla (najwyzszy na islandii)
3 Geysir (ZK), wodospad Gullfoss (ZK), Narodowy Park Pingvellir (Thingvellir) (ZK) krater Kerid,
4 Vik (obserwacja ptakow morskich na plazy Dyrholaey, wodospady Sejlalandsfoss i Skogafoss)
5 Park Narodowy Kaftafell, laguna Jokulsalron. Nocleg w okolicach Holf, lodowiec Vatnajokull(skuter)
6 Park Narodowy Jokulsarglufur (katarakta Dettifoss-wodospad), Husavik (nocleg), Namaskard (obszar geotermalny), jezioro Myvatn
7 Akureyki (miasto), wodospad Godafoss, fjord Skagaffjordur,
8 zachodni polwysep Snaefellsnes

troche tego za duzo, jak na 2 weekendy - co radzilibyscie odpuscic? i jesli cos niepoprawnie pogrupowalam to prosze o korekte. wyjazd za pare dni..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kosmo

Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 1
PostWysłany: 22 Maj 2009, 10:51    Temat postu: Dwie 3,5 dniowe wycieczki samochodem Odpowiedz z cytatem

Witam,
bardzo prosze o sprawdzenie/udzielenie rad odnosnie moich planow zwiedzania czesci Islandii.
18.06 - rano wplywam statkiem pasazerskim do Reykjaviku. Zwiedzanie.
19.06 - wypozyczam samochod.
wycieczka 1
22.06 - kolo 13:00 powinienem byc w Keflaviku odstawic kolezanke na samolot (nie jest to wymagane ale byloby jej milo).
wycieczka 2
25.06 - wieczorem musze byc w Reykjaviku odstawic samochod.
26.06 - rano Blue Lagoon, a kolo 13:00 musze byc w Keflaviku, powrot do Polski.

Mam dwie mozliwe do realizacji trasy (obie maja po ok. 1200 km):
www.wtf.neostrada.pl/islandia01.jpg
www.wtf.neostrada.pl/islandia02.jpg (jesli sie uda - obserwacja wielorybow)

Ktora trase, jako ladniejsza (bo chce ja zobaczyc z kolezanka), polecacie na dni 19-22, a ktora w dniach 22-25.
W obu przypadkach mam do dyspozycji dokladnie 3,5 dnia.

Bede wdzieczny za pomoc, ew. pomysly na inna trase. Moze przebieg trasy w niektorych miejscach jest bez sensu, bo nie warto tam jechac?

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 22 Maj 2009, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie ile kosztuje rejs na wyspe Vestmannaeyjar?
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron