Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat |
Autor |
Wiadomo |
| narsiltm
 | Doczy: 15 Gru 2006 | Posty: 186 | Skd: Skądinąd. |
|
Wysany: 4 Lip 2007, 1:22 Temat postu: Uwagi i propozycje dotyczace forum. |
|
|
Watek w ktorym proponuje umieszczac nasze uwagi i sugestie dotyczace forum ICELAND.PL.
Na pocztek mozna by dodac do "profilu" wiecej miejsca na napisanie czegos o sobie, mysle, ze pomogloby sie to nam bardziej zintegrowac i moze ograniczylo trolkow;)
Nie wiem czy jest to mozliwe przy obecnym silniku/formie. _________________ Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 4 Lip 2007, 3:21 Temat postu: |
|
|
(Już jest chyba taki wątek o tym temacie, ale że to poboczne tematy Forum, więc niech sobie wisi).
Na tym silniku wszystko jest możliwe, ale wymaga olbrzymiej pracy w postaci dodawania co i rusz nowych modów, które znikną przy następnej aktualizacji i tak w kółko.
Jest modyfikacja phpBB zrobiona przez Polaka (Przemo), która umożliwia dodanie informacji o urodzinach, płci itd. Można tam dodać więcej informacji o sobie. Są rangi i oceny użytkowników. Można oceniać każdy post itd. Taka wersja jest użyta np. na forum www.bjork.pl
Jednak wielu nie poleca tej wersji, bo do niej potrzebny jest dobry admin techniczny, a my takiego nie mamy.
Dlatego właśnie zbieramy na komercyjne oprogramowanie, które ma już w sobie wszystko co trzeba i co najważniejsze: jest bezpieczny. _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| Peterans
 | Doczy: 28 Sie 2004 | Posty: 367 | Skd: Warszawa |
|
Wysany: 4 Lip 2007, 9:53 Temat postu: |
|
|
Ciekawy jestem jakie to komercyjne oprogramowanie, polecałbym IPB, bardzo funkcjonalne, rozwinięte forum. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to niestety nic nie gwarantuje nawet 90% pewności, że skrypt nie ma dziur. Mimo wszystko oczywiście komercyjne oprogramowanie jest bezpieczniejsze od darmowych, nawet tych przyzwoitych.
Drugą opcją jest PhpBB3, nowo narodzona wersja PhpBB, myślę, że warto przetestować ją zanim zakupicie komercyjne oprogramowanie. Zresztą, jeżeli już miałeś z nią do czynienia to sam możesz ocenić. Też bardzo rozbudowane forum, posiada wiele możliwości. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 4 Lip 2007, 10:41 Temat postu: |
|
|
Już pisałem, że kupimy najprawdopodobniej właśnie IPB (pisałem to w tych pozostałych wątkach - dlatego czasem nie tworzyć nowych wątków, a poszukać starych).
Nie mamy czasu ani środków by testować wersję phpBB3, która jest na razie w wersji beta.
Gdybyśmy mieli na stałe admina technicznego, któremu chciałoby się bawić w te klocki, to nie byłoby problemu. Ale w naszym przypadku nie ma takiej osoby, więc będziemy chcieli zainstalowac coś, co jest najbardziej pewne. Skoro ludzie z IPB dostają kasę, to mam nadzieję, że szybko naprawiają każdą dziurę.
Na razie mamy ok. 1/3 środków na zakup nowego oprogramowania wraz z kosztami przeinstalowania Forum i zrobienia odpowiedniego layoutu. _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| Bartek
| Doczy: 06 Lip 2007 | Posty: 129 | Skd: Dąbrowa Górnicza |
|
Wysany: 6 Lip 2007, 20:38 Temat postu: |
|
|
Mam pytanko
W różnych forach sobie czatuje i mam mała propozycje:
Czy byłaby możliwość dodania opcji edytowania swojego postu?
Czasami pomogłoby zwłaszcza wtedy gdy napisze się nie zrozumiale :/
A czasami widzi się błąd już po napisaniu :/
Sprawdza to się w wielu forach  |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 7 Lip 2007, 6:59 Temat postu: Edycja postów |
|
|
Bartek napisa: | Mam pytanko
W różnych forach sobie czatuje i mam mała propozycje:
Czy byłaby możliwość dodania opcji edytowania swojego postu?
Czasami pomogłoby zwłaszcza wtedy gdy napisze się nie zrozumiale :/
A czasami widzi się błąd już po napisaniu :/
Sprawdza to się w wielu forach  |
A myslisz, że Tobie pierwszemu to jest potrzebne?
Już jest wątek, w którym dokładnie wyjasniam, dlaczego tylko niektórzy mają możliwość edycji własnych postów.
Przypomnę raz jeszcze, że chodzi o to, że zdarzyło się już 2 razy, że użytkownicy naduzyli tego prawa wykonując demolkę poprzez wykasowanie zawartości wszystkich swych postów, w które wpisali cokolwiek innego.
Oczywiście, w nowym Forum, jeśli będą odpowiednie mechanizmy ochrony, to mozliwość edycji wróci. W tej chwili tylko członkowie Alpha Teamu oraz moderatorzy, mają mozliwość edycji postów. _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| ObsikanyRekin
| Doczy: 28 Lip 2006 | Posty: 168 | Skd: Czubkofjordur, Kretynvik |
|
Wysany: 7 Lip 2007, 10:31 Temat postu: |
|
|
Tzn. że będziemy mieć nowe forum? A co z portalem? _________________ Ég er Íþróttaálfur... |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 7 Lip 2007, 11:51 Temat postu: |
|
|
Oj ludzie! Ale Wy śledzicie to Forum.
Forum nie będzie nowe. Nowe będzie oprogramowanie (silnik) Forum.
Jesli tylko nie nastapi jakaś katastrofa lub atak hackerów, to zachowane zostaną wszystkie wątki i posty (poza spamem).
Co do portalu to również pisałem, że jesteśmy w trakcie instalowania nowego oprogramowania, które umożliwi nam wykorzystanie wielu chętnych, którzy zgłaszają chęć by wysyłać nam materiały o Islandii.
Dzięki nowemu oprogramowaniu, zarejestrowani przez nas współpracownicy będą mogli pisać newsy, artykuły, recenzje, ciekawostki wprost przez stronę www.
Jeśli dobrze pójdzie to w ciągu najbliższych miesięcy wszystko uda się zrobić.
Jesli chcecie by nastąpiło to szybciej to wpłacajcie datki na rzecz Forum i ICELAND.PL - w ten sposób szybciej uda nam się dokonac modernizacji  _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| mjkl ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 26 Pa 2006 | Posty: 2605 | |
|
Wysany: 26 Lip 2007, 20:55 Temat postu: |
|
|
oe, wiem, ze napaliles sie na jakis tam komercyjny silnik ale zerknij moze na to. fajna rzecz & funkcjonalna bardzo. jestem uzytkownikiem pewnego forum z takim wlasnie silnikiem - zdecydowanie wygodniejsze od phpbb. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Bartek
| Doczy: 06 Lip 2007 | Posty: 129 | Skd: Dąbrowa Górnicza |
|
Wysany: 26 Lip 2007, 21:34 Temat postu: |
|
|
Mam pytanko i jednocześnie prośbę
Czy jest możliwość dodania w informacjach o użytkowniku kiedy miał użytkownik ostatnie logowanie?
chodzi dokladnie o udostepnienie informacji innym kiedy bylo ostatnie logowanie uzytkownika jak sie kliknie na profil.
Chodzi o to że cvześć użytkowników już nie siedzi na forum a jak sie pisze wiadomość to nie wiem czy dostane odpowiedź czy tez nie  |
|
Powrt do gry |
|
 |
| O.E. Opiekun Forum
 | Doczy: 03 Lut 2004 | Posty: 2552 | Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa |
|
Wysany: 27 Lip 2007, 4:32 Temat postu: |
|
|
Bartek napisa: | Czy jest możliwość dodania w informacjach o użytkowniku kiedy miał użytkownik ostatnie logowanie? | Wszystko da się zrobic, ale trzeba mieć albo pieniądze, albo ludzi, którzy są znawcami.
W tej chwili nie będziemy chyba nic dodawać do tego silnika forum, gdyż już czekamy na podjęcie decyzji o zakupie oprogramowania.
Do mjkl:
Są pewnie setki skryptów for, ale co z tego, jeśli my nie mamy człowieka, który potem bawiłby się w techniczne zarządzanie takim darmowym forum.
Brakuje nam już nie dużo, by kupić nowy komercyjny silnik i wszystko wskazuje, że będzie to IPB, chyba, że ktoś jest w stanie przekonać mnie, że inne komercyjne forum jest lepsze (bezpieczniejsze, wygodniejsze w użyciu i dające większą funkcjonalność). _________________ CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
|
|
Powrt do gry |
|
 |
| mjkl ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 26 Pa 2006 | Posty: 2605 | |
|
Wysany: 27 Lip 2007, 10:05 Temat postu: |
|
|
spoko tak sobie napisalem ;] |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Ireth Alpha Team
| Doczy: 22 Pa 2004 | Posty: 416 | Skd: Dania |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 19:53 Temat postu: |
|
|
Adminie, czy zauwazyles, jak bardzo nam puchnie offtopic? Uwazam, ze nalezaloby sie zastanowic, czy go nie zlikwidowac w ogole. Na tematy w stylu "aborcja", "RM", "wynik wyborow w Polsce" itp. mozna podyskutowac na calej masie innych for. To jest islandzkie, a coraz bardziej traci swoj islandzki charakter, bo najtloczniej jest wlasnie w offtopiku. _________________ Ziemniaki pozdrawiaja buraki. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| FilipR79 ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 08 Lip 2006 | Posty: 991 | |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 19:58 Temat postu: |
|
|
Takze moderatorzy powinni byc z Islandii a nie ze znienawidzonej tutaj Danii. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| nigel Reporter ICELAND.PL
 | Doczy: 06 Lis 2004 | Posty: 261 | Skd: Warszawa |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 20:09 Temat postu: |
|
|
Ireth napisa: | Adminie, czy zauwazyles, jak bardzo nam puchnie offtopic? Uwazam, ze nalezaloby sie zastanowic, czy go nie zlikwidowac w ogole. Na tematy w stylu "aborcja", "RM", "wynik wyborow w Polsce" itp. mozna podyskutowac na calej masie innych for. To jest islandzkie, a coraz bardziej traci swoj islandzki charakter, bo najtloczniej jest wlasnie w offtopiku. |
pst: od tego jest właśnie dział offtopic by takie tematy ucywilizować i oddzielić. jak zlikwidujesz offtopic - rozleją się gdzie indziej.
to już nie błąd admina, że ludzie chcą dyskutować właśnie o tym. RM czy wyniki wyborów dotyczą także Polaków mieszkających na Islandii, to forum dość emigracyjne  _________________ Skandynawia - wortal raczkujący |
|
Powrt do gry |
|
 |
| FilipR79 ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 08 Lip 2006 | Posty: 991 | |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 20:12 Temat postu: |
|
|
o Axl Rose  |
|
Powrt do gry |
|
 |
| nigel Reporter ICELAND.PL
 | Doczy: 06 Lis 2004 | Posty: 261 | Skd: Warszawa |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 20:14 Temat postu: |
|
|
FilipR79 napisa: | o Axl Rose  |
punkt dla Ciebie  _________________ Skandynawia - wortal raczkujący |
|
Powrt do gry |
|
 |
| FilipR79 ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 08 Lip 2006 | Posty: 991 | |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 20:17 Temat postu: |
|
|
nigel napisa: | FilipR79 napisa: | o Axl Rose  |
punkt dla Ciebie  |
Moj ulubiony zespol, oczywiscie mowie o starym skladzie (niewazne ktorym) no ale poczekalmy na C.D. to zobaczymy, ale jak to mowia Czesi: to se ne vrati. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| Ireth Alpha Team
| Doczy: 22 Pa 2004 | Posty: 416 | Skd: Dania |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 22:18 Temat postu: |
|
|
FilipR79 napisa: | Takze moderatorzy powinni byc z Islandii a nie ze znienawidzonej tutaj Danii. |
Jak Ciebie nie chcieli...
A czy tak znienawidzona, klocilabym sie; calkiem sporo Islandczykow tu przyjezdza na studia i jakos sie nie wyrazaja negatywnie. To zaszlosci historyczne sa, malo istotne dla wspolczesnych. _________________ Ziemniaki pozdrawiaja buraki. |
|
Powrt do gry |
|
 |
| FilipR79 ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
| Doczy: 08 Lip 2006 | Posty: 991 | |
|
Wysany: 11 Lis 2007, 22:24 Temat postu: |
|
|
Ireth napisa: | FilipR79 napisa: | Takze moderatorzy powinni byc z Islandii a nie ze znienawidzonej tutaj Danii. |
Jak Ciebie nie chcieli...
A czy tak znienawidzona, klocilabym sie; calkiem sporo Islandczykow tu przyjezdza na studia i jakos sie nie wyrazaja negatywnie. To zaszlosci historyczne sa, malo istotne dla wspolczesnych. |
Nie znam Islandczyka, ktory by pozytywnie wyrazal sie o Danii. To ze przyjezdzaja Islandczycy niczego nie zmienia. To tak samo jak z Warszawa, w Polsce wiekszosc ludzi nie lubi Warszawiakow a mimo to przyjezdzaja tam pracowac, studiowac tez
PS 1. Ireth, tez Cie kocham
PS 2 "Jak Ciebie nie chcieli.." - o co chodzi? |
|
Powrt do gry |
|
 |
|