reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Pytanie o transport - wyjazd 99WDH "Druidzi"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
P.
Go
PostWysany: 12 Sty 2005, 19:41    Temat postu: Pytanie o transport - wyjazd 99WDH "Druidzi" Odpowiedz z cytatem

Witam,
na początek chciałbym przywitac wszystkich na tym forum.

Jestem harcerzem z 99 Warszawskiej Drużyny Wędrowniczej "Druidzi". w tym roku planujemy zorganizować miesieczny obóz na Islandii, będący czymś między obozem naukowym a wycieczką krajoznawczą. Podobno Islandia to piękny kraj - my sie mamy zamiar o tym przekonać Smile

W zwiazku z tym może pomożecie mi uzyskać odpowiedz na kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi gdzie indziej.

Jak można dostać sie do Hanstholm? Z Hanstholm wypływa prom na Islandie, ale problemem jest dostanie sie na niego. Chcemy jechać autobusem, startując z Warszawy (choć jeżeli z innego miasta da sie dojechać, to możemy sie tam znaleźć). Nie znalazłem żadnego bezpośredniego połączenia między Polska a Hanstholm, więc jak najłatwiej sie tam dostać? Jeżeli ktoś próbował dostać sie na Islandie autobusem, to prosze niech sie podzieli wrażeniami... Smile

Drugie pytanie to jak to jest z tym jedzeniem? Wyczytałem na tym forum, że są ścisłe przepisy odnośnie tego, ile można go wwieźć - 3 kilo. Jak to jest przestrzegane? Planujemy, dla obcięcia kosztów, zabrać większość jedzenia z Warszawy, czy może to nam sprawić kłopoty na granicy?

To tyle pytań na razie, jak czegoś nie będziemy mogli o Islandii znaleźć, to będe pytał. Mam nadzieje że mi pomożecie. Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Piotr Miazga.
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 12 Sty 2005, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nowego forumowicza Smile

Niestety jako osoba, która JESZCZE na Wyspę nie dotarła uchylę się od odpowiedzi. Znając jednak życzliwość starych/stałych bywalców Forum mogę Cię zapewnić (tak prawie na pewno), że osoby znające odopiwedzi na Twoje pytania wkrótce Ci pomogą... Mam nadzieję... Very Happy
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 12 Sty 2005, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprobuj na www.bahn.de

Ja kiedys teoretycznie opracowalem dojazd:

Koebenhavn -> Aalborg
Aalborg -> Thisted
Thisted -> Hanstholm Centret
Hanstholm Centret -> Hanstholm Havn

Nie wiem jak to polaczenie wypada w praktyce, ale bylo efektem moich dlugich analiz ;-)
Jak juz wspomnialem dokladny harmonogram znajdziesz na bahn.de, ktora idealnie nadaje sie do planowania podrozy (pociagi, autobusy, metro..)

Przy tej okazji wielokrotnie spotkalem sie z opinia, ze komunikacja jest doskonale rozwinieta w Danii. Szczegolnie kolej dziala wysmienicie, wiec problemow z podroza nie ma zadnych. Nowoczesny tabor, w kazdym przedziale wyswietlacz informujacy o zblizajacej sie stacji - nie sposob sie zgubic.

P.s. Z tego co wiem to jeszcze w zeszlym roku bylo bezposrednie polaczenie autobusowe z Polski do Aalborga.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
P.
Go
PostWysany: 12 Sty 2005, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem przewoźnika który organizował autokar do Aalborga, jednak na jego stronie występuje jakiś błąd i nie moze wyswietlić połączenia. Czekam teraz na odpowiedź na maila.

Kombinowałem też nad przejazdem z Arhus, sprawdzałeś Qortes'ie (nie wiem czy powinienem to odmieniać...) tę trase?

I czy z Aalborga przez Thisted patrzyłeś na połączenia kolejowe? Połączeń kolejowych nawet jeszcze nie rozpatrywałem, więc zaraz wezme sie do roboty...

Dzięki za pierwsze naprawde ekspresowe odpowiedzi, pozdrawiam.
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 12 Sty 2005, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P. napisa:

I czy z Aalborga przez Thisted patrzyłeś na połączenia kolejowe? Połączeń kolejowych nawet jeszcze nie rozpatrywałem, więc zaraz wezme sie do roboty...

Przyznam, ze ..nie pamietam. Polecam zajrzec na bahn.de Po wybraniu dwoch interesujacych nas miejscowosci, serwer wysyla na nasz e-mail raport w postaci pdf'a, zawierajacy dokladne(!) zestawienia niemal wszystkich mozliwych polaczen. Lacznie z tym, ile minut zajmie nam spacer do pobliskiego dworca. Planujac wykorzystuje wszystkie mozliwe srodki transportu- kolej, autobusy, komunikacje miejska. Naprawde swietna strona!
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 13 Sty 2005, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos jedzenia... Pewnie niewiele Wam pomoge, ale powiem, ze wwiezlismy z moim mezem mase zarcia na Islandie, po polowie plecakow zajmowalo nam jedzenie. Ale celnicy nas akurat nie zaczepili, by zajrzec, co tam mamy, wiec niestety (na szczescie ;-) ) nie wiem, co bylo, gdyby zaczeli wyciagac na wierzch te kupy chinskich makaronow, czekolady i innego pozywienia na 4 tygodnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
P.
Go
PostWysany: 13 Sty 2005, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To my tez może coś tam upchniemy... zresztą, kto sie będzie czepiać o te 10 kilo Yum'ów Very Happy

Wyniki poszukiwań na Bahn.de w połowie pozytywne, mamy transtort do Thisted, dalej musimy coś zaimprowizować. Loklne autobusy powinny kursować albo coś. Sie zobaczy.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron