reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

ICELAND.PL
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
JOLKA

Doczy: 08 Sty 2005
Posty: 53
Skd: REYKJAVÍK
PostWysany: 15 Sty 2005, 21:42    Temat postu: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

W OSTATNICH CZASACH NASZA STRONKA BARDZO xxxxŁA. ROZUMIEM ŻE OSOBY KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ TWORZENIEM ICELAND.PL MAJĄ RÓWNIEŻ INNE ZAJĘCIA ALE UWAŻAM ŻE JEŚLI JUŻ CZEMUŚ SIĘ POŚWIĘCAMY I ZA COŚ SIĘ BIERZEMY NALEŻY ROBIĆ TO Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. NIE PAMIĘTAM KIEDY BYŁY TU NOWE INFORMACJE Z ISLANDII CZY JAKIEŚ INNE TEMATY ZWIĄZANE Z TYM KRAJEM. JEDYNYM ZRÓDŁEM INFORMACJI JEST FORUM KTÓRE TWORZYMY MY PISZĄC NOWE TEMATY.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Sty 2005, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy faktycznie strona "bardzo xxxxła"...
Na stronie głównej są newsy, nowe ciekawostki, opis nadchodzących wydarzeń. Wszystkie hurtem były wymienione w ostatnich dniach. nie przesadzajmy. Zapowiadany artykuł o Zachodnich Fiordach jest w fazie tłumaczenia i niedługo będzie gotowy.
Tłumaczenie newsów z języka islandzkiego jest wyjątkowo trudnym zajęciem. Z redakcji odeszły ostatnio osoby, które pomagały tłumaczyć więc całymi dniami siedzimy nad paroma newsami, żeby je przetłumaczyć z islandzkiego nie znając tego języka. Strona nie istnieje tylko dla naszej przyjemności więc możemy pracować nad nią wspólnie wszyscy razem. Jeśli znasz islandzki lub osoby, któe mogłyby poświęcić nam godzinę dziennie i znają ten język to zapraszamy do współpracy a strona będzie hulać lepiej niż do tej pory. Główne zadanie portalu to pomóc odnaleźć się wszystkim islandofilom aby można było codziennie wymienić ze sobą parę zdań. Takie zadanie ciągle spełnia forum i to najważniejsze. Bardzo chcielibyśmy móc zatrudnić specjalistów znających język islandzki ale strona działa na zasadzie nonprofit i nie stać nas na to. Możemy liczyć tylko na siebie i na ludzi, którzy rzeczywiście kochają Islandię i dobrze znają ten kraj.
Nie jesteśmy doskonali ale się staramy. Jak możesz nam pomóc to chętnie tę pomoc przyjmiemy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 15 Sty 2005, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nieco oburzona wypowiedzią Jolki.

Użytkownikiem strony Iceland.pl jestem od początku , mam do niej zaufanie, zawsze znajduję coś ciekawego na stronie głównej, nowe wydarzenia ukazują się w miarę często.
Nigdy nie napisałabym o tej stronie że jest zaniedbywana bo była by to nieprawda,wręcz przeciwnie,zaglądam na inne polskie strony ale żadna z nich nie jest tak często aktualizowana jak właśnie NASZA(że ośmielę się ją tak poufale nazwać).

Biorąc pod uwagę przejściowe trudności opisane przez Einara ,trzeba uczciwie powiedziec że Redakcja nie próżnuje.
A więc zamiast krytykować spróbuj pomóc w redagowaniu newsów, za każdą parę rąk Ludzie z Redakcji podziękują niebiosom, a jeśli będzie to para rąk z Islandi to tym bardziej wzniosą oczy ku niebu.

Pozdrawiam
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Sty 2005, 23:44    Temat postu: Re: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

JOLKA napisa:
W OSTATNICH CZASACH NASZA STRONKA BARDZO xxxxŁA.

Hmmm - jak to bywa w niekomercyjnych lub słabo komercyjnych przedsięwzięciach, ilość darmowej wiedzy dostarczana jest raz w większej a raz w mniejszej ilości.
Czy to z powodu chorób czy ilości współpracowników, czy też z powodu innych zdarzeń losowych ilość artykułów, newsów itp. zmienia się w czasie.
Są dni, gdzie jest po 8 newsów, a są dni, gdy nie ma ich wcale.
Gdy patrzę na inne tego typu strony to nawet mnie to nie martwi, bo i tak średnio ICELAND.PL trzyma dobry poziom obsługi Czytelników.
Być może wprowadzenie większej dozy komercyjności sprawi, że portal uzyska więcej środków, a co za tym idzie, będzie można zapłacić ludziom za ich pracę, co uniezależni ich finansowo i sprawi, że więcej czasu poświęcą właśnie portalowi.
Poprostu uzbroić się trzeba w cierpliwość lub samemu pomóc. Smile
Jeżeli się wszystko powiedzie, to niedługo będzie można czytać i 10 newsów dziennie i to 7 dni w tygodniu.
Redakcja ma cały stos pomysłów na urozmaicenie działalności portalu, lecz wszystko rozbija się o brak środków ewentualnie współpracowników.

Jolka napisa:
ROZUMIEM ŻE OSOBY KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ TWORZENIEM ICELAND.PL MAJĄ RÓWNIEŻ INNE ZAJĘCIA(...)

Z tego co mi wiadomo, to akurat poza czynnościami fizjologicznymi i przyjmowaniem ewentualnie przygotowaniem sobie jedzenia, osoby które ściśle pracują dla ICELAND.PL poświęcają się wyłącznie temu: służą pomocą jako telefoniczna informacja turystyczna, segregują, czytają i tłumaczą newsy, organizują forum, odpowiadają na posty i e-maile, wreszcie wpisują nowe newsy i artykuły na stronę.
W tej chwili zaledwie 2 osoby z grona redakcyjnego zajmują się całym portalem. Reszta osób ze składu Redakcji jest w uśpieniu lub zakończyła współpracę.
Więc nawet jeżeli zdarzył się okres przestoju (m.in. dlatego, że komputer został zaatakowany przez wirusa i główna maszyna Redakcji została sformatowana - próby naprawienia i uruchomienia systemu trwały 2 dni bez powodzenia!), to szacunek dla tych ludzi, którzy bezpłatnie przekazują swą pracę rodakom, nakazuje, by wszelkie krytyczne uwagi formułować w trochę bardziej przyjaznym tonie... (choć mam nadzieję, że mimo takiego możliwego odbioru, twój ton nie był złośliwy).
Na dowód swoich dobrych intencji wyślij np. jakiegoś newsa zasłyszanego w Reykjaviku np. w telewizji czy radiu Smile
A może coś ciekawego się dzieje i nie piszą o tym w gazetach. Może coś co dotyczy Ciebie lub najbliższych (rodzinny koncert, mecz piłki międzyszkolny), pewnie Redakcja chętnie zamieści i taki news na stronie.
Na koniec dodam, że nie jestem członkiem redakcji, choć czasem w czymś pomogę i chętnie wspieram entuzjazm zespołu redakcyjnego.

Jolka napisa:
ALE UWAŻAM ŻE JEŚLI JUŻ CZEMUŚ SIĘ POŚWIĘCAMY I ZA COŚ SIĘ BIERZEMY NALEŻY ROBIĆ TO Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Zgadza się - to prawda.... I tak własnie działa Redkacja ICELAND.PL - mimo wszelkich przeciwności, mimo obcięcia funduszy i innych problemów sprzętowo-ludzkich, Oni wciąż prą pod wiatr Smile
Trzeba za Nich trzymać kciuki i dopingować Smile

Jolka napisa:
NIE PAMIĘTAM KIEDY BYŁY TU NOWE INFORMACJE Z ISLANDII CZY JAKIEŚ INNE TEMATY ZWIĄZANE Z TYM KRAJEM. JEDYNYM ZRÓDŁEM INFORMACJI JEST FORUM KTÓRE TWORZYMY MY PISZĄC NOWE TEMATY.

Oj, były, były - po prostu jak zabraknie przez 2 dni newsow, to wydaje się, jakby od roku nic się nie działo - to takie złudzenie chronofilne Very Happy
Tak jak już wspominałem: najlepszym sygnałem, że coś mało newsów jest na ICELAND.PL jest wysłanie jednego od siebie - jestem pewien, że to właśnie zdopinguje załogę do działania. Czasem też jest już gotowy prawie komplet do wysłania i może brakować właśnie jednego, by redakcja zdecydowała się na publikację zestawu newsów - więc tym bardziej nadesłany news może zadziałać jak katalizator Smile

P.S. Ciekawi mnie czemu wykrzykujesz swój post? Very Happy Bo nie wiem, czy wiesz, ale pisanie wielkimi literami oznacza w internecie KRZYK!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
JOLKA

Doczy: 08 Sty 2005
Posty: 53
Skd: REYKJAVÍK
PostWysany: 15 Sty 2005, 23:58    Temat postu: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

POKRZYCZĘ SOBIE ZNOWU PISZĄC WIELKIMI LITERAMI.OK. ROZUMIEM ŻE TO WSZYSTKO CO ROBI REDAKCJA WYMAGA CZASU POŚWIĘCENIA ITP.ITD. ALE CHYBA MOGLIBYŚCIE WSPOMNIEĆ COŚ NA TEN TEMAT ŻE BRAKUJE WAM LUDZI CZASU,ŻE STRONKA MOŻE MNIEĆ PEWNE OPUZNIENIA, ŻE PRZYDAŁABY SIĘ POMOC ITP. FAJNIE ŻE W OGÓLE COŚ TAKIEGO ZAISTNIAŁO I JA RÓWNIEŻ ZNAJDUJE TU SPORO CIEKAWOSTEK JEDNAKŻE TAK JAK WSPOMNIAŁAM OSTATNIO JEST ICH CO RAZ MNIEJ.FORUM ISTNIEJE PO TO AŻEBY ROZMAWIAĆ,PYTAĆ ITD. ZAPYTAŁAM DOSTAŁAM ODPOWIEDZ I OK. NIE MIAŁAM ZAMIARU NIKOGO OBRAŻAĆ A MAM WRAŻENIE ŻE CO NIEKTÓRZY PRZYJELI TO ZBYT OSOBIŚCIE lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sybila

Doczy: 18 Lut 2004
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 16 Sty 2005, 0:12    Temat postu: Eeeee Odpowiedz z cytatem

Eeee, tam - marudzenie Confused
Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale ja nie narzekam Smile
Odczuwam tylko pozytywne wibracje i dziękuję z całego serca całej kochanej redakcji za wszystko co robią dla islandofilów.
Iceland.pl to moja ukochana strona i nawet jak nie ma nic nowego to sobie czasem czytam starsze rzeczy z archiwum albo czytam co inni mądrzejsi mają do powiedzenia na forum Smile
Pozdrawiam cały iceland.pl!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 16 Sty 2005, 1:09    Temat postu: Re: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

JOLKA napisa:
ALE CHYBA MOGLIBYŚCIE WSPOMNIEĆ COŚ NA TEN TEMAT ŻE BRAKUJE WAM LUDZI CZASU,ŻE STRONKA MOŻE MNIEĆ PEWNE OPUZNIENIA, ŻE PRZYDAŁABY SIĘ POMOC ITP.


http://www.iceland.pl/wspolpraca.html

P.S. Prosze, nie krzycz!
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Sty 2005, 3:06    Temat postu: Re: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

JOLKA napisa:
POKRZYCZĘ SOBIE ZNOWU PISZĄC WIELKIMI LITERAMI.OK.

No jeśli wynika to z problemów technicznych (jak przypuszczam) to jest to do wybaczenia Very Happy Very Happy Warto jednak zaznaczać w poście, że to nie krzyk. Smile

JOLKA napisa:
ROZUMIEM ŻE TO WSZYSTKO CO ROBI REDAKCJA WYMAGA CZASU POŚWIĘCENIA ITP.ITD. ALE CHYBA MOGLIBYŚCIE WSPOMNIEĆ COŚ NA TEN TEMAT ŻE BRAKUJE WAM LUDZI CZASU,ŻE STRONKA MOŻE MNIEĆ PEWNE OPUZNIENIA, ŻE PRZYDAŁABY SIĘ POMOC ITP. FAJNIE ŻE W OGÓLE COŚ TAKIEGO ZAISTNIAŁO I JA RÓWNIEŻ ZNAJDUJE TU SPORO CIEKAWOSTEK JEDNAKŻE TAK JAK WSPOMNIAŁAM OSTATNIO JEST ICH CO RAZ MNIEJ.FORUM ISTNIEJE PO TO AŻEBY ROZMAWIAĆ,PYTAĆ ITD. ZAPYTAŁAM DOSTAŁAM ODPOWIEDZ I OK. NIE MIAŁAM ZAMIARU NIKOGO OBRAŻAĆ A MAM WRAŻENIE ŻE CO NIEKTÓRZY PRZYJELI TO ZBYT OSOBIŚCIE lol

No to chyba jednak nie czytasz zbyt uważnie ICELAND.PL - jest cała strona poświęcona zaproszeniu do współpracy.
Nie jestem też pewien, czy na forum nie było już wspominane, że chętnie czekamy na newsy od rodaków z Islandii (które zresztą dość często Redakcja otrzymuje - za co oczywiście DZIĘKUJEMY).
Poza tym nic na siłę. Przecież redakcja nie będzie codziennie zamieszczać ogłoszeń, że czeka na newsy.
Każda redakcja, każdej gazety, radia, telewizji czeka na każde ciekawe newsy. Smile
Oczywiście, że forum jest od tego, by dyskutować, ale też czasem pewne rzeczy wysyła się na priva, albo e-mailem.
W formie postu też jest dopuszczalne, ale nawet jeżeli zamierzenie autora było inne, to czytelnik odbiera to trochę inaczej. Pisałem już o tym na jednym z tematów, że bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy ktoś chce napisać miły post, a wychodzi z tego jakaś obelga. Wystarczy nie tam gdzie trzeba wstawić akcent lub podnieść intonację. A forma pisemna gubi to co człowiek myślał podczas pisania (nie widzimy jego uśmiechniętej buzi, nie czujemy, że zamiarem nie jest obrażenie czy wykpienie kogokowiek).
Każde zdanie można odczytać na dwa sposoby - nawet najbardziej oczywiste! Nawet słowo "dziękuję" można przeczytać jako szydercze i kpiące, a można jako płynące z głębi serca - tylko zwykła zmiana intonacji wystarczy.
Dlatego też trzeba bardzo uważnie tworzyć posty i używać dużo motikonek Very Happy oraz dokładnie opisywać wszelkie uwagi (by uniknać ich dwuznaczności) Smile

P.S. Ten temat też lepiej pasowałby by chyba do topicu o ICELAND.PL na końcu głównej listy. Może administratorzy (w wolnej chwili po zrobieniu newsów) mogliby przenieść... Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 16 Sty 2005, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem po co w ogole odpisywac na taki eposty, wez Pani zrób lepsza strone jak sie nie podoba....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 16 Sty 2005, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja pomimo całej sympati do autorów strony muszę potwierdzić "obniżenie lotów" . Mam wielu znajomych których interesują tylko wiadomości a te ostatnio są uaktualniane raz na parę dni. Ale myslę ,że to brak czasu głównego tłumacza forum i nie można mu czynić zarzutów bo oprócz Iceland.pl ma też inne zajęcia. lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 16 Sty 2005, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Ja nie wiem po co w ogole odpisywac na taki eposty, wez Pani zrób lepsza strone jak sie nie podoba....

chyba sie z tym zgodze ...jako ze i ja dosc czesto pomagalam w tlumaczeniu newsow ,boli mnie to ze inni tylko narzekaja a nic swojego nie doloza.Zapytalam kiedys Joli ,kilka miesiecy temu czy ktos poza mna z Islandii podsyla nowe wiadomosci powiedzila ze nie ...a kazdy chce czytac ,to moze by tak cos od siebie...niestety ostatnio zupelnie nie mam czasu ,,,,nawet na forum w ulubionej islandologii mnie nie ma...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 18 Sty 2005, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
...jako ze i ja dosc czesto pomagalam w tlumaczeniu newsow ,boli mnie to ze inni tylko narzekaja a nic swojego nie doloza.Zapytalam kiedys Joli ,kilka miesiecy temu czy ktos poza mna z Islandii podsyla nowe wiadomosci powiedzila ze nie ...

Co do pomocy to niecałkiem prawda. Bo oferowałem pomoc w temacie "transport i komunikacja" na pierwszej stronie ale nie dostałem odpowiedzi. Widocznie redakcja tak naprawdę nie potrzebuje pomocy lub nie od wszystkich którzy ją oferują. lol :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 18 Sty 2005, 22:44    Temat postu: Re: ICELAND.PL Odpowiedz z cytatem

JOLKA napisa:
W OSTATNICH CZASACH NASZA STRONKA BARDZO xxxxŁA. ROZUMIEM ŻE OSOBY KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ TWORZENIEM ICELAND.PL MAJĄ RÓWNIEŻ INNE ZAJĘCIA ALE UWAŻAM ŻE JEŚLI JUŻ CZEMUŚ SIĘ POŚWIĘCAMY I ZA COŚ SIĘ BIERZEMY NALEŻY ROBIĆ TO Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. NIE PAMIĘTAM KIEDY BYŁY TU NOWE INFORMACJE Z ISLANDII CZY JAKIEŚ INNE TEMATY ZWIĄZANE Z TYM KRAJEM. JEDYNYM ZRÓDŁEM INFORMACJI JEST FORUM KTÓRE TWORZYMY MY PISZĄC NOWE TEMATY.

mi byloby naprawde wstyd tak napisac ....tym bardziej ze jest to profesjonalna stronka typowo hobbystyczna i...BEZPLATNA....jak juz wszscy wiemy jak jest-gdziekolwiek nie klikniesz -informacja kosztuje!naprawde slow brak ...no tak najlepiej tylko wymagac...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 18 Sty 2005, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
karuta napisa:
...jako ze i ja dosc czesto pomagalam w tlumaczeniu newsow ,boli mnie to ze inni tylko narzekaja a nic swojego nie doloza.Zapytalam kiedys Joli ,kilka miesiecy temu czy ktos poza mna z Islandii podsyla nowe wiadomosci powiedzila ze nie ...

Co do pomocy to niecałkiem prawda. Bo oferowałem pomoc w temacie "transport i komunikacja" na pierwszej stronie ale nie dostałem odpowiedzi. Widocznie redakcja tak naprawdę nie potrzebuje pomocy lub nie od wszystkich którzy ją oferują. lol :wink:

chodzilo mi konkretnie o news ,nie pytalam o inne dzialy tylko o "gorace " cos co trzeba tlumaczyc codziennie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 18 Sty 2005, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale taki brak odpowiedzi potrafi zniechęcić do dalszej współpracy...
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 18 Sty 2005, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
chodzilo mi konkretnie o news ,nie pytalam o inne dzialy tylko o "gorace " cos co trzeba tlumaczyc codziennie...


Niestety jestem ostatnią osobą nadającą się do tłumaczeń.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 19 Sty 2005, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję się wywołana do odpowiedzi, więc to czynię..
Powinnam odpowiedzieć johannie i Dcrowi właściwie na priva ale skoro poruszyliście te tematy na forum ogólnym, to nie może to tu pozostać bez odpowiedzi. A więc krótko odpowiem i mam nadzieję zakończyć ten temat, bo nie chcę by stał się on znów początkiem jakiejś kłótni.

Dcr rzeczywiście zaproponował współpracę w temacie Kominikacji i Transportu ale nie chodzi o to by przysłać mi parę linków do stron islandzkich (zresztą dobrze nam znanych) i uznać, że dział Komunikacja i Transport na stronie gł. już bedzie uruchomiony. Trzeba z tych stron, które podałeś opracować w j. polskim szczegółowe dane na ten temat i w takiej postaci zamieścimy je chętnie na stronie. Trzeba wykonać mapkę Islandii, podzieloną na obszary, po najechaniu myszką będą się wyświetlać odpowiednie informacje o transporcie w danym regionie - to tak w skrócie, co widzielibyśmy do zrobienia w tym temacie. I powtarzam - wszystko po polsku, bo po angielsku czy po islandzku to stron o Islandii jest wiele, a my nie istniejemy tylko po to by być spisem linków do tych stron. Jeśli tak potrafisz zająć się działem Komunikacja i Transport, to chętnie skorzystamy z Twojej pomocy. Bo nie chodzi o to, że nie dział jest nieaktywny, bo brak nam informacji na ten temat, tylko potrzeba czasu na wykonanie tej podstrony. Całe dnie i noce właściwie zajmuje nam przygotowywanie newsów i ciekawostek, które muszą zmieniać się często i brak czasu na inne rzeczy.
Nasz zbiór ciekawych linków o Islandii oraz nasza biblioteka książek o tym kraju pękają w szwach. Chcielibyśmy się z Wami podzielić informacjami, które są w nich zawarte, ciągle tylko cierpimy na brak czasu i rąk do pracy.

Johanna..
Wiem dlaczego napisałaś z takim zrozumieniem o sprawie Dcra. Też pozwolę sobie wytłumaczyć się trochę z tej sytuacji. Zaproponowałaś kiedyś przetłumaczenie newsa o Fischerze - powiedzieliśmy ok, bo czemu nie, zawsze jedna rzecz do zrobienia mniej. Jednak sprawa tego szachisty zmieniała się z godziny na godzinę i wprowadzenie "Twojego" newsa miałoby sens gdybyś przygotowała go bardzo szybko. Tymczasem przysłałaś go po dłuższym czasie, a w prasie islandzkiej pojawił się już dalszy ciąg tej sprawy, a my też w międzyczasie coś o tym pisaliśmy, więc Twoja praca poszła trochę na marne, bo news nie był już newsem.
A co ze współpracą a propos następnego zlotu? Ma być w Kielcach?


Od razu odpowiem Sebastianowi, bo też proponował współpracę w dziedzinie telefonii. Proszę bardzo - będę bardzo wdzięczna. Trochę już pisaliśmy na ten temat, więc przeczytaj to co już mamy, by nie powtarzać informacji i opisz jak najszerzej (podając też ceny, mapki zasięgów) usługi oferowane przez poszczególnych operatorów.

Qortesie.. A też odpowiem - jak już zaczęłam:) Działy Sport i Muzyka są już Twoje - nikt tego nie zrobi lepiej niż Ty. Szczegóły omówimy na gg lub na priv.

No.. skończę już bo niektórzy nie lubią długich postów :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 19 Sty 2005, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrescie Very Happy... Jestem już znów po tygodniach.
Teraz sie rozłożyło na prace i zawirusowany komputer...
Ale już jestem i powinienem być juz caly czas.
Widze że cos sie złego dzieje ?..

Pozdrowienia dla wszystkich.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Hubercik

Doczy: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skd: Warszawa
PostWysany: 19 Sty 2005, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ponownie Peterans
co złego Question
co złego to nie ja Very Happy
pozdr.
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I Wschód, i Zachód-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 19 Sty 2005, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam zauważyć, jak dużo informacji pojawia się na portalu w ostatnich dniach Smile Codziennie nowe newsy, ciekawostki. Ja wręcz nie nadążam z czytaniem! :wink: Redakcjo, wspaniała robota Smile

Odnośnie mojej współpracy, spodziewajcie się czegoś za dwa tygodnie, kiedy będę miała ferie.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron