reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Turystyka i wyprawy na Islandii - ogłoszenia
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
BOSS!*
Go
PostWysany: 14 Pa 2004, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki moje slonca ukochane-wlasnie zmienilismy date wylotu-zrobilismy to ze wzgledu na jeszcze jedna chetna pare ludzi-tak wiec wylatujemy 22 kwietnia i powrot mamy na 2 maja-czy to polepszy nasza wyprawe?
czy dzieki temu przesunieciu wyprawy o miesiac mozna bedzie zobaczyc duzo wiecej?
leci nas tam 6 osob-tak wiec w gre wchodzi tylko siedmioosobowy terenowy samochod(jesli mozecie podajcie mi przyblizona cene takiego auta na dobe)
i jeszcze jedna sprawa-moj kolega pyta sie o ceny w hotelach...ja bylem wczesniej na angielskich stronkach i widzialem naprawde nie drogie pokoje,ale wchodzac w hotele te ktore macie na waszej stronce to troche mnie to zmylilo...dwoosobowe pokoje kosztuja po 100 funtow,po 80 funtow,a ja wczesniej gdzies widzialem po 30 a nawet i po 25 funtow(mowie tu nie o reykjawikach) chodzi mi o to zebyscie mi doradzili gdzie mam spac podczas podrozy dookola Islandii,i jakie ceny w hotelach mnie tam czekaja
warunki chcialbym wzgledne,nie komfortowe-tylko tyle zeby miec podwojne lozko,moc sie wykapac i na drugi dzien ponownie do samochodu i w droge
czy jest jakas roznica w cenach polnoc poludnie zachod wschod ????
z gory dziekuje -kocham Was za kazda dana mi informacje
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 15 Pa 2004, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno zobaczycie wiecej bo jest dluzej jasno Very Happy .pozatym nie bedzie juz sniegu ,ale interior to nie wiem ,przewaznie tz letnie otwarcie dróg górskich jest w czerwcu.Hotele sa drogie , raczej wybierajcie te schroniska pod adresem www.hostel.is.Sa tez pokoje u rolnikow -ekologow(ferdapjónustabaenda) albo czasami szkoly wynajmuje swoje internaty Hotele Edda-ale to chyba dopiero pod koniec maja wiec odpada.Wpisz tutaj w "szukaj" albo przesledz stare posty napewno cos bedzie na temat zakwaterowania...No i mysle ze jest drozej w stolicy ,niz w glebi kraju ,,,chociaz na 100 % nie wiem...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
BOSS!*
Go
PostWysany: 15 Pa 2004, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki serdeczne karuta
czyli juz wiem ze napewno hotele odpadaja,czyli rozumiem ze wszyscy ktorzy tu sa i byli na islandii nie korzystali z hoteli-przeciez noc w hotelu to taka sama cena jak wypozyczenia samochodu na dobe...czyli chyba troche drogo-w takim razie moze mi ktos powie gdzie wy wszyscy spaliscie,spicie,jesli jedziecie na wyprawy(namioty odpadaja),spicie rowniez w hostelach? w domkach u rolnikow?
czy jeszcze gdzie?
a i jeszcze interesuje mnie cos takiego jak cena za auto-rozumiem-widze cene za dobe-ale czy ja musze wykupic jeszcze jakies ubezpieczenie? czy moze jakies inna dodatkowe koszty-poza dodatkowym kanistrem do paliwa-to chyba mi sie przyda
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 15 Pa 2004, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boss ja naprawde nie wiem wiecej ,musisz czekac na Jole albo szukaj w postach ...moze inni cos odpowiedza,a ubezpieczenie to juz chyba jest wliczone jak sie samochod wynajmuje ,,,najlepiej niech Jola odpowie ...ale ty masz jeszcze troche czasu ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 21 Wrz 2009, 22:57    Temat postu: wspinaczka lodowa Odpowiedz z cytatem

szukamy ekipy do wspolnych wypadów na lodowce. jesli jest ktos zainteresowany to prosze pisac na priv. sami dopiero sie uczymy, dla chetnych kurs wspinaczki lodowej prowadzony przez wyspecjalizowanych przewodnikow. poczatek kursu jakos pod koniec listopada.
http://www.glacierguides.is/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wspinaczka_lodowa
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sliceman

Doczy: 17 Gru 2008
Posty: 1
Skd: Suwalki
PostWysany: 1 Pa 2009, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,szukam osob ,ktore chcialyby towarzyszyc mi w podrozy z keflaviku na polnocno wschodnie fiordy,vopnafjordur,porschfon,wyjaz 2.10.09 godz okolo 23.30,mam 3 miejsca +maly bagaz,albo 2 miejsca i wiekszy bagaz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 2 Pa 2009, 2:17    Temat postu: dookola langjokull Odpowiedz z cytatem

na weekend planujemy objechac lodowiec langjokull, prawdopodobnie bedzie kilka wolnych miejsc, zainteresowane osoby prosze dzwonic pod 8416645 po 12. zaczynamy w sobote o 10 , jedynką do drogi 35(kjolur) do hveravellir tam planujemy kąpiel w gorących zrodlach i nocleg gdzies w okolicach. w niedziele ruszamy na pn. do f578, a nastepnie 518 do 1.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 28 Pa 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latem 2010 z Krakowa i okolic ruszamy 2-3 samochodami, na co najmniej 3 tygodnie. Jedzie patrol (długi, wysoki i frontera). Są wolne miejsca.
Zainteresowanych proszę o PW.
M
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 1 Lis 2009, 23:00    Temat postu: landmannalaugar Odpowiedz z cytatem

w sobote 7go planujemy wyjazd na naturalne kąpielisko geotermalne landmannalaugar, mamy kilka wolnych miejsc, zainteresowane osoby prosze dzwonic pod 8416645, po 18-stej
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 3 Gru 2009, 17:54    Temat postu: weekend w laugafell Odpowiedz z cytatem

jak w temacie, planjemy na weekend pojechac na laugafell, mamy kilka wolnych miejsc w samochodach, rowniez mile widziani inni urzytkownicy pojazdow 4x4. w programie grilowanie, kapiel w goracych zrodlach orz inne atrakcje. po wiecej info dzwonic 8416645, bartek
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 10 Gru 2009, 2:32    Temat postu: wejscie na hekle Odpowiedz z cytatem

jak w temacie , pod koniec grudnia planujemy wczłapac sie na Hekle, jest ktos zainterersowany?
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 10 Gru 2009, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza checiami co potrzeba aby zima wejsc na hekle? i ile mniej wiecej trwa podejscie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 11 Gru 2009, 2:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy jaka trasa pójdziemy, jak z 26 to w dwie strony 25km , jak szlakiem to jakios polowe mniej. raki , czekan ,termos z ... Very Happy ,cieple ubranie, laterke-bedziemy zapewne wracac po ciemku, przyd asie tak zwane"jabłko" do zjechania w dół.
pozdro
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Dempson

Doczy: 26 Gru 2009
Posty: 3
PostWysany: 27 Gru 2009, 21:29    Temat postu: wyprawa w 2010 Odpowiedz z cytatem

Witam,
wstępnie planuję wyjazd na Islandię własnym autem 4x4 (jestem obecnie na etapie kupowania), 2 osoby, na jakieś pewnie 3-4 tygodnie, termin do ustalenia jeszcze, wyjazd z Rzeszowa, jeżeli byliby chętni do przyłączenia się swoim autem to zapraszam, może też 2 osoby chciały by się tylko dostać na wyspę i później z nami wrócić aby wspólnie rozłożyć koszty,
gg: 862483
pozdrawiam,
Maciek D.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foto-alfa

Doczy: 26 Sty 2010
Posty: 6
Skd: Warszawa
PostWysany: 19 Lut 2010, 10:22    Temat postu: Wyprawa - szukam chętnych Odpowiedz z cytatem

DOKŁADNY CZAS I TERMIN WYJAZDU DO UZGODNIENIA ...

SĄ 2 WOLNE MIEJSCA

termin I = 29 IV-17 V (w zaokrągleniu)

termin II = druga połowa sierpnia

Wyjazd samochodem z Polski/Warszawy (mogę zabrać z innego miejsca) na Islandię, by móc ją objechać dookoła i zobaczyć maksymalnie duużo. Na możliwie najdłuższy czas pobytu - by więcej zobaczyć. Wstępnie termin mojego urlopu to 29 IV - 17 V jednak jest on do modyfikacji tj. można go przesunąć i wydłużyć odrobinę (skracać raczej nie, gdyż płynie się ponad 2 dni w jedną stronę). Z uwagi na konieczność rezerwacji biletów promowych trzeba się odpowiednio wcześniej zdeklarować !

KOSZTY ? - prom, w obie strony ok. 400 euro (wstępne kalkulacje), do tego koszt paliwa 7l ropy/100 km do podziału na 5 osób, bo w tyle chcemy pojechać (orientacyjny koszt - 2 x 1300 do promu i powrót + max 2000 na Islandii = załóżmy 5.ooo km, po 4 zł litr daje to 280 zł). Trochę jedzenia z Polski, namioty - więc stosunkowo niewielkie dodatkowe koszty. Niestety jest to sezon i z pewnością JUż trzeba rezerwować/kupować bilety promowe

TRASA ? z Wa-wy do Danii na prom (acz, latem jest tez rejs ponoć i z Bergen w Norwegii - kalkulacja wtedy inaczej wygląda) następnie drogą nr 1 dookoła Islandii z małymi bokami co = większość atrakcji. Wracając do kosztów - gdzieś ktoś szacował je na 2 - 2,5 tys. - przy naszym założeniu 5 osób powinno być taniej.
Z pewnością jednak wskazana jest szybkość decyzji by nie brakło (o ile już nie późno) biletów na prom.

W planach jest (tzn. też mi po głowie chodzi) zdobycie najwyższej góry Hvannadalshnúkur (2109,6 m n.p.m, lodowiec !) - należącej do Korony Europy. Fajnym pomysłem byłby także wyjazd na 2 samochody - raźniej, sprawniej, bezpieczniej. Zapraszam !


info GG: 5430238,
prw.
tel. (48) 607-291-279
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
michal_d

Doczy: 14 Lut 2010
Posty: 15
Skd: Wrocław
PostWysany: 23 Lut 2010, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

\Witam

Szukam towarzysza/towarzyszki podróży (może być też więcej osób) I koniecznie z Wrocławia
Jakoś tak 19/23 lata
Podróż mniej więcej w sierpniu 2010.
Jeśli chodzi o szczegóły, to wstępnie
Wrocław -> Warszawa - pociąg
Warszawa -> Keflavik - samolot (170 euro)
Keflavik ->Reykjavik - autostop
Reykjavik - Geysir - autobus
Od Geysir przez cały Kjolur aż do głównej drogi na północy pieszo (przewiduje 7 dni)
Główną drogą do Akureyri autostopem
Z Akureyri do Seydisfjordur różnie. (Autostop lub pieszo)
Seydisfjordur -> Esbjerg w Danii promem (80 euro)
I z Esbjerga do Wrocławia różnie (autostop, pociąg)

Ogólnie przewiduję, że sama podróż (od 3 tygodni do miesiąca)
wyniesie jakies 2500 zł. Oczywiście + namiot, śpiwór i takie tam

To tylko tak wstępnie. Oczywiście przebieg podróży do dogadania.
Chce koniecznie zobaczyć Islandię, a trochę cykam się sam a wśród znajomych nie ma zainteresowanych.
Zainteresowanych zapraszam na gadu albo priv

No i znawców Islandii proszę też o opinie o przedstawionej trasie. Czy jest ona sensowna całkiem? Czy jednak Kjolur pieszo to zbyt duże ryzyko?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foto-alfa

Doczy: 26 Sty 2010
Posty: 6
Skd: Warszawa
PostWysany: 23 Lut 2010, 9:47    Temat postu: Re: Wyprawa - szukam chętnych Odpowiedz z cytatem

foto-alfa napisa:



2 WOLNE MIEJSCA


termin = 13 sierpnia - 5 września

Wyjazd samochodem z Polski/Warszawy (mogę zabrać z innego miejsca) na Islandię, by móc ją objechać dookoła i zobaczyć maksymalnie duużo. Z uwagi na konieczność rezerwacji biletów promowych trzeba się odpowiednio wcześniej zdeklarować !

KOSZTY ? - prom, w obie strony ok. 400 euro, do tego koszt paliwa 280 zł (wstępne kalkulacje). Trochę jedzenia z Polski, namioty - więc stosunkowo niewielkie dodatkowe koszty. Niestety jest to sezon i z pewnością JUż trzeba rezerwować/kupować bilety promowe

TRASA ? z Wa-wy do Danii na prom następnie drogą nr 1 dookoła Islandii z małymi bokami co = większość atrakcji.

W planach jest (tzn. też mi po głowie chodzi) zdobycie najwyższej góry Hvannadalshnúkur (2109,6 m n.p.m, lodowiec !) - należącej do Korony Europy. Fajnym pomysłem byłby także wyjazd na 2 samochody - raźniej, sprawniej, bezpieczniej. Zapraszam !


info GG: 5430238,
prw.
tel. (48) 607-291-279


podałem dokładny termin wyprawy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
hv567

Doczy: 23 Pa 2009
Posty: 67
Skd: rvk, zamość
PostWysany: 23 Lut 2010, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro w planie hengill wyruszam o 10.00 z rvk

http://en.ja.is/kort/#x=388240&y=398631&z=6

chetnych zapraszam tel. 8578699
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foto-alfa

Doczy: 26 Sty 2010
Posty: 6
Skd: Warszawa
PostWysany: 23 Lut 2010, 19:13    Temat postu: Re: Wyprawa - szukam chętnych Odpowiedz z cytatem

foto-alfa napisa:
foto-alfa napisa:



2 WOLNE MIEJSCA


termin = 13 sierpnia - 5 września

Wyjazd samochodem z Polski/Warszawy (mogę zabrać z innego miejsca) na Islandię, by móc ją objechać dookoła i zobaczyć maksymalnie duużo. Z uwagi na konieczność rezerwacji biletów promowych trzeba się odpowiednio wcześniej zdeklarować !

KOSZTY ? - transport w obie strony (z promem) i prawie 14 dni jazdy po wyspie = 2.000 zł.
Trochę jedzenia z Polski, namioty - więc stosunkowo niewielkie dodatkowe koszty. Niestety jest to sezon i z pewnością JUż trzeba rezerwować/kupować bilety promowe

TRASA ? z Wa-wy do Danii na prom następnie drogą nr 1 dookoła Islandii z małymi bokami co = większość atrakcji.

W planach jest (tzn. też mi po głowie chodzi) zdobycie najwyższej góry Hvannadalshnúkur (2109,6 m n.p.m, lodowiec !) - należącej do Korony Europy. Fajnym pomysłem byłby także wyjazd na 2 samochody - raźniej, sprawniej, bezpieczniej. Zapraszam !


info GG: 5430238,
prw.
tel. (48) 607-291-279


podałem dokładny termin wyprawy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 24 Lut 2010, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kjolur jest do zrobienia na piechotę, jak najbardziej. Warto mieć spore pojemniki na wodę, na niektórych docinkach cieki wodne są daleko od siebie. Gdybyś był sam lub we dwójkę, możecie na tej trasie spróbować stopa. Mnie sie udało zrobić Kjolur w 2 dni -ciut z buta, większość stopem. Z Geysir do Gulfoss przetuptałem z buta asfaltem, nic się zatrzymać nie chciało, o ile pamietam. Potem już na szutrze para Włochów parę km, później kawał z buta i wreszcie 2 miłych Anglików Matizem dowiozło mnie do Hveravellir [1/2 trasy]. Następnego dnia zrobiłem jakieś kilkanaście km, zanim wzięli mnie Niemcy terenówką już do końca. Zaletą tej trasy jest to,że trafiają się na niej auta osobowe [mimo, że to droga klasy F] i ruch jak na interior spory. Oczywiście sama droga F35 jest dość nudna, nie licząc krajobrazów. Z buta można próbować przemieszczać się rownolegle, są jakies szlaki trekkingowe, a w okolicy jez. Hvitarvatn jakieś schronisko. Pomijam oczywiście Hveravellir, jako oczywisty punkt.
Teoretycznie zanim pojedziecie do Geysir, możecie jak ja zmieścić jeszcze Thingvellir. Ja w Hveravellir w połowie F35 znalazłem się już 3-4-go dnia na Islandii, z tym,że przylatywalem nad ranem no i z Keflaviku do Reykjaviku dostałem się FlyBusem.
Moim zdaniem bez sensu robicie lecąc tylko w jedną stronę samolotem, a powrót promem. Albo-albo. Bilet lotniczy one-way będzie drogi. Mając 3 tygodnie do miesiaca możecie się pokusić o zrobienie jeszcze południa wyspy,z Jokulsarlon, Skaftafell itp. Ewentualnie wykosztować sie w Myvatn na autobus terenowy do Landmannalaugar i zaliczyć kawałek tamtejszego interioru, znacznie ciekawszego od rejonu Kjolur. Na północy jest też co robić -Myvatn [to akurat po drodze], Krafla, Detifoss wraz z Jokulsarfljugur [ta ostatnia, rewelacyjna miejscówka niestety sporo z boku].
Ja za pierwszym razem pokręciłem się 2 dni wokół Myvatn z Kraflą i musiałem spadac na południe rzeczonym autobusem, bo czas miałem ograniczony [18-19dni na wyspie -mało]. Zdążyłem jeszcze zrobić trek z Landmannalaugar na wybrzeże [Skogar], a stamtąd jeszcze wypad na wschód do Skaftafell i Jokulsarlon, skad złapałem stopa aż do samego Reykjaviku, majac jeszcze rezerwe czasu. Niestety, nie mogłem już wracając wybrać się na trek do Laki. Z wyjatkiem autobusu z Myvatn, komunikacji miejskiej z Reykjaviku do Mosfellsbaer i FlyBusa z Kelfaviku, podróżowałem wyłącznie stopem, ale byłem sam. Mając pełne 3 tygodnie lub więcej, możliwości rosną -wykorzystajcie je maksymalnie.
Aha, w Keflaviku gazu do palnika nie kupujcie na kempingu u Alexa, bo zdzierają 2x. Trzeba podreptać do stacji benzynowej, to niestety kawałek. Niedokończone kartusze zostawione przez odlatujacych do domu możecie zutylizowac ze śmietnika, w Reykjaviku na kempingu jest nawet specjalna półeczka z tymi używkami, skąd można je brać [i zostawić własne].
Pozdrawiam
-J.
P.S. przy wieskzej ekipie 4-5 osób wynajmijcie auto. Naprawde warto.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nastpny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron