reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Szukam chetnych na wyjazd - wrzesien 2005
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Bartek
Go
PostWysany: 25 Sty 2005, 21:31    Temat postu: Szukam chetnych na wyjazd - wrzesien 2005 Odpowiedz z cytatem

Witam
Szukam chętnych na wyjazd na Islandie.
Termin: wrzesień 2005 (3 tygodnie, w tym 6 dni na promie) - wtedy tanszy prom;)

Ramowy plan wyjazdu:
1. Wyjazd w piątek wieczorem, przejazd do Danii
2. Przyjazd do Hanstholm. Zaokrętowanie o godz. 16.00 (sobota)
3. Prom (niedziela)
4. Prom (poniedziałek)
5. Zejście na ląd we wtorek o godz. 9.00 w Seydisfjordur, Zakupy, wymiana pieniędzy itp. Przejazd nad jezioro Lagarfljót (Najdłuższe jezioro w kraju. Wody ze 130 metrowego wodospadu - Hengifoss wpada do wąwozu a następnie do Lagarfljót. Na wschodnim brzegu jeziora znajduje się największy islandzki las - Hallormsstaður.)
6. Fiordy wschodnie. Przejazd pod największy lodowiec Europy Vatnajökull. Jökulsárlón "Lodowcowa Laguna" - ogromne bryły lodowe odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora. Krajobraz jest iście polarny. W jeziorze pływają foki. Przejazd do Parku Narodowego Skaftafell - bujna rośclinność, Svartifoss - wodospad, który spływa po bazaltowych kolumnach.
7. Wyjście na lodowiec, rekonesans
8. Próba zdobycia najwyższego szczytu Islandii Hvannadalshnukur 2119 m n.p.m.
9. Druga próba zdobycia najwyższego szczytu Islandii Hvannadalshnukur 2119 m n.p.m.
10. Przejazd na przylądek Dyrhólaey. Następnie pod wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss.
11. Przejazd pod największe islandzkie gejzery Geysir i Strokkur a następnie wodospad Gulfoss.
12. Przejazd do Reykjaviku (cywizlizacja). Zwiedzanie. Kąpiel w Błękitnej Lagunie. Nocleg w schronisku.
13. Przejazd pod największy wodospad Islandii (200 m) Glymura.
14. Fiordy Zachodnie
15. Przejazd do Akureyri (największe miasto północy 15.000 mieszk.)
16. Mývatn - "Jezioro Much", płytkie, raj dla wielbicieli ptaków, specyficzy klimat panujący w okolicy. W tym rejonie można podziwiać cudowne formacje lawowe (słupy, kolumny, itp.), gorące jeziora błotne, wulkan Hverfjall, pole lawowe - Eldhraun, Muzeum Historii Naturalnej w Reykjahlíð, jaskinie Lofthellir, pole geotermalne Hverarönd, wulkan Krafla
17. Park Narodowy Jökulsárgljúfur - kanion Rzeki Jökulsá. Wzdłuż kanionu znajdują się imponujące wodospady (m.in. Dettifoss - największy w Europie pod względem ilości przepływu wody, 50 m wysokości i 100 m szerokości). Na terenie Parku znajduje się też wąwóz Ásbyrgi.
18. Dzień rezerwowy – wyprawa w interior
19. Przyjazd do Seydisfjordur. Zaokrętowanie o godz. 18.00 (środa)
20.Prom (czwartek)
21.Prom (piątek)
22.Wyokrętowanie w Hanstholm (Dania) w sobotę o godz. 11.00. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych

Transport: wynajęty bus
Noclegi: Namioty + schroniska młodziżowe
Planowny koszt: 3.500 zł (w tym: transport, prom, opłaty ekologiczne, noclegi, wyżywienie zabrane z Polski, wypożyczenie telefonu - GSM ma kiepski zasieg)

Plan jest ramowy i koszty tez.....
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Sty 2005, 1:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie szczegółowy plan.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bartek
Go
PostWysany: 26 Sty 2005, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem czy taki szczegółowy - tyle chcialbym zobaczyc, i jakoś to starałem sie rozpracować wg mapy i kalendarza (na prom trzeba zdążyć nie ma wyjścia;)
Wiele zależy od warunków w górach, może być tak, że np nie będzie szanas na dobrą pogodę, to wtedy może pętla w odwrotnym kierunku....
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 26 Sty 2005, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja jestem pod wrażeniem... Jeżeli sam spisałeś tak dokładny plan to chwała Ci :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bartek
Go
PostWysany: 26 Sty 2005, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ukrywam, że zajęłomi to trochę czasu (grzebanie w necie i po mapie) ....
Tak czy inaczej, cieszę się, że jeszcze ktoś (oprócz mojej skromnej osoby) jest ze mnie dumny Very Happy

Bartek
Powrt do gry
dana

Doczy: 02 Lut 2005
Posty: 5
PostWysany: 2 Lut 2005, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem chętna i zdecydowana na zwiedzanie Islandii, problem w terminie,
moge tylko: lipiec , sierpień.
Wiele bym dała aby ten wspaniały plan realizować. O wyprawie na tą wyspę marzę od 5 lat, czy marzenia "rozbiją się o termin."
Dana
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Bartek
Go
PostWysany: 2 Lut 2005, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że low sezon zaczyna sie we wrześniu, w lipcu, sierpniu prom kosztuje ponad 2,5x wiecej Sad

Mam w planie jechać jak najwcześniej (czyli chyba 5 września), a wiąże się to z długością dnia.

Jesteś nauczycielem? może da się jakiś urlop wziąć? albo L4??

Pozdrawiam
Bartek
Powrt do gry
dana

Doczy: 02 Lut 2005
Posty: 5
PostWysany: 3 Lut 2005, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jestem, urlop bezpłatny na prawie miesiąc chyba nie wchodzi w grę, o L4 na tak długo <kto dzisiaj wystawi wiedząc że mnie nie będzie>.
nie ma mowy.
Mogę podjąć działania(sądujące) w sprawie "bezpłatnego" .
Ile nocy przewidujesz pod namiotem, bo mi pierwsza młodość minęła, choć duch bardzo młody i skory do realizacji marzeń.
Dana
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Bartek
Go
PostWysany: 3 Lut 2005, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Dokładnie to nie wiem ile nocy pod namiotem, myślę, że tak mniej więcej połowa Very Happy

Bartek
Powrt do gry
Beikerka
Go
PostWysany: 12 Cze 2005, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

Jestem zainteresowana wyjazdem na Islandię. Również szukam chętnych na wyjazd, tylko na innym forum, niestety na razie bez efektów. Myślałam żeby jechac bez samochodu i liczyć na auto-stop.
Termin wybrałam wcześniejszy , koniec sierpnia początek września, ale jakby się uprzeć to może być druga połowa wrzesnia, bardzo dobry pomysł żeby jechać po sezonie.
Jestem bardzo powaznie zainteresowana Twoją podróżą. Ile osób Ci potrzeba?
Pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
engobe
Go
PostWysany: 7 Lip 2005, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewentualnie byłabym chętna, jednak w grę wchodzą jedynie dwa tygodnie, poza tym wszystko brzmi interesująco..
pozdrawiam!
Powrt do gry
Magda31
Go
PostWysany: 13 Lip 2005, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Bartek,

Jestem chętna na Twoją wyprawę. Plan jest super - jest jednak jedna rzecz na której mi zależy: Harvik (czy jakaś taka miejscowość) z której organizowane są wyprawy na oglądanie wielorybów (i na wielorybach właśnie bardzo mi zależy).
Czy jest możliwość aby ten element wprowadzić do Twojego planu. Poza tym jestem za:-))

I jeszcze pytanie: ile osób potrzeba aby zmieścić się we wskazanym przez Ciebie budżecie?

Ten busik - chcesz go wynająć w Polsce czy na Islandii?

Jestem bardzo zainteresowana wyjazdem na Islandię tak więc jeżeli dalej szukasz chętnych to daj znać...

pozdrawiam

magda
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 13 Lip 2005, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to nie Harvik a Húsavík, a poza tym wycieczki na obserwacje wielorybów są organizowane też z wielu innych miejsc na Islandii, więc jeśli organizatorowi wyprawy Húsavík nie bedzie pasował, to możecie wpaść na taki rejs gdzie indziej Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Magda31
Go
PostWysany: 14 Lip 2005, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mniejsza o nazwę - wiadomo o jaką miejscowość chodzi (a islandzkie nazwy są nieżle zakręcone) - rzecz w tym, że to właśnie z HUSAVIK są organizowane najlepsze wyprawy.....

Bartek odezwij się:-) czy wciąż szukasz ludzi na wyprawę?
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 14 Lip 2005, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy przy Húsavík czy przy Stykkishólmur, czy jeszcze gdzie indziej - wieloryby są takie same Very Happy
Oczywiscie Húsavík jest najbardziej rozsławione, ale nie ma co ulegać presji, ze jesli na wieloryby to tylko z tego miejsca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lip 2005, 16:24    Temat postu: Miasta i ich nazwy Odpowiedz z cytatem

Magda31 napisa:
mniejsza o nazwę - wiadomo o jaką miejscowość chodzi

Też tak kiedyś myślałem, ale właśnie ważne jest by miejscowość dobrze napisać.
Po pierwsze dla tego, że może istnieć jakiś Harvik.

A po drugie dlatego, że jak ktoś z zagranicy zamiast Gdańsk napisze Gudamks, to jest niemiłe.
Skoro chcemy by nazwy naszych rodzinnych miejscowości były dobrze pisane (no już można darować polskie znaki diakrytyczne), to i tak samo trzeba robić z nazwami zagranicznymi.
Dlatego warto zadać sobie trud by napisać Husavik a może nawet Húsavík.
Już te kreseczki aż tak ważne nie są, bo trudno je napisać, ale samą nazwę warto napisać poprawnie.

Warto również też pamiętać, że islandzkie dziwne Þ to w normalnym języku "th", proszę więc nie pisać Porshofn tylko Thorshofn.
Wymawianie P w tej nazwie sprawia, że nikt nas nie zrozumie, co miałem okazję stwierdzić na własnej skórze będąc pierwszy raz na Islandii i opowiadając Islandczykowi, że jadę z "Porszown" Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
pepin
Go
PostWysany: 29 Lip 2005, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego zacnego forum. W przyszłym roku chciałbym pojechać na Islandię (wkalkulowałem już to w przyszłoroczny budżet), tylko nie wiem jak mam się za to zabrać. Moi znajomi nie chcą słyszeć o tej zimnej wyspie. Mam nadzieję, że to forum pomoże mi znaleźć grupę zapaleńców.
Powrt do gry
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 30 Lip 2005, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie znalazłeś, tu wszyscy są, mniej lub więcej zapaleni na punkcie Islandii Very Happy Very Happy

Jedni planują dopiero, tak jak Ty, inni są w trakcie przygotowań, ale też istnieje duuuuża grupa szczęśliwców, którzy już TAM są!!!

Ale pocieszę Cię, że zaczynali, tak jak Ty, od marzeń, a teraz są żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają. Very Happy

Zatem życzę powodzenia!
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Fakir
Go
PostWysany: 30 Lip 2005, 17:54    Temat postu: Re: Szukam chetnych na wyjazd - wrzesien 2005 Odpowiedz z cytatem

Witaj niewiem czy znasz ceny Islandzkie?ale chyba niezabardzo przeczytałem twój plan i kosztorys był by taki jagbyś zebrał conajmniej 10 osób do busa.Myśmy byli 20dni spaliśmy w plenerze transport autobusowy kosztował nas jakieś 1300zł,jedzenie mieliśmy z polski bo jest niesamowicie drogie,a noclegi jak sie dowiadywałem to kwatera prywatna 120zł na Campingu 60zł wynajem samochodu jest strasznie drogi a busów niewidziałem chyba ze terenowe ale to sf ceny.Zmieściliśmy sie w twoich 3,500zł nie licząc przejazdu przez Londyn w Bombowym dniu.A jeszcze co do wycieczki na Wieloryby to koszt ok 500zl min.pozdrawiam
Powrt do gry
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 5 Sie 2005, 16:39    Temat postu: Bartek!!! Odpowiedz z cytatem

Hej!
Jak tam Twoje przygotowania do startu Bartku???
Daj znać czy udało zebrać Ci się ekipę!I w ogóle co i jak z twoim wyjazdem!
ted katowice
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron