reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

greenpeace / islandia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
krzysiek
Go
PostWysany: 26 Sty 2005, 10:41    Temat postu: greenpeace / islandia Odpowiedz z cytatem

co tu gadać, kliknijcie w link:
http://act.greenpeace.org/col/get?i=959&sk=is&la=en
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum jest od tego właśnie, żeby gadać. Smile Sprawa Greenpeace jest stara. Wystarczy śledzić newsy na iceland.pl Bardziej ciekawiło by mnie Twoje zdanie na ten temat...
No właśnie... Jeszcze rok temu było o tej sprawie strasznie głośno! A teraz cisza jakaś... W czerwcy 2004 przypłynął do Ísafjörður statek Greenpeace Esperanza. Właściwie nie bardzo wiadomo co z tego wyniknęło. Wie ktoś z Was o tym coś nowego?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 22 Maj 2005, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - zapewne ciągle są jakieś protesty, ale specjalnie sie już o tym nie słyszy, choć niedawno ogłoszono, że 39 wielorybów zostanie odłowionych tego lata, a i przedstawiono plany na najbliższy rok: 100 wielorybów! No i cisza. Ciekawe... Jeśli obrońcy chcieliby coś wskurać, to chyba już pora na akcje, bo lato za pasem!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mario
Go
PostWysany: 23 Maj 2005, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowenie, każdy dzień zwłoki może drogo kosztować....
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 28 Maj 2005, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy... Jak na zawołanie zareagowali ambasadowrowie innych państw (zakładam, że czytacie newsy Smile ) Ale nic nie wywalczą, bo ministerstwo rybołówstwa od razu zapowiedzialo, że pozwolenia na odłowienie wielorybów nie cofnie.
Ja rozumiem, że to do celów naukowych i nie tylko Islandia skorzysta z tych badań, ale troszkę wyspiarze zadzierają i mogą sobie zaszkodzić. Kiedy 2 lata temu było głośno w sprawie odławiania przez Islandczyków wielorybów, ostro protestowano za granicą i dziesiątki tysięcy turystów (głównie z Wielkiej Brytanii) odwołało swoją podróż na Islandię. Ale pewnie Islandczycy są przekonani, że mają tak bardzo ciekawy kraj, że straty na turystyce są niemożliwe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Maj 2005, 15:04    Temat postu: Wybić wieloryby Odpowiedz z cytatem

To ja jestem za wybiciem wielorybów, skoro to spowoduje, że będzie mniej turystów Twisted Evil
Ale tak serio, to te odwoływania wycieczek są śmieszne i kuriozalne, bo ludzie pchani jakimiś newsami z mediów, nawet nie wiedzą, że chodzi o badania naukowe, a nie tylko zabawę w zabijanie.
Dzięki tym badaniom będzie można lepiej właśnie chronić wieloryby.
Poza tym, według obiektywnych danych populacja wielorybów jest w tej chwili bardzo duża i nie grozi im wyginięcie, więc nawet kontrolowane "polowania" mogłyby wchodzić w grę.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 30 Maj 2005, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że to jest islandoforum, ale skoro o wielorybach... Na Wyspach Owczych widziałam menu wielorybie w jednej z restauracji. Sprowadzają z tych "naukowych" islandzkich? Ktoś wie? A moze się pomyliłam i to się tylko tak nazywało?... Ale wieloryba po angielsku chyba potrafię rozpoznać...
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 31 Maj 2005, 15:31    Temat postu: Wieloryby Odpowiedz z cytatem

Wielko-rybki odławiają chyba jeszcze Japonia i Norwegia - te kraje nie przystąpiły bodajże do konwencji o ochronie wielorybów.
Na wieloryby można również polować w sposób tradycyjny (niekomercyjnie), o ile jest to zgodne z tradycją i ma przynieść bezpośrednie pożywienie. Dlatego Inuici (Eskimosi) mogą nadal tradycyjnie z kajaków polować.
Pamiętajcie, że jeden wieloryb waży kilkanaście ton, więc mięsa starcza dla kilkudziesięciu tysięcy potraw. Gdy Islandia odłowi te 38 wielorybów, to jedzenia będzie na parę lat Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Cookie Monster
Go
PostWysany: 31 Maj 2005, 16:25    Temat postu: Re: Wieloryby Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Gdy Islandia odłowi te 38 wielorybów, to jedzenia będzie na parę lat Very Happy

A jak pojawia się wegetarianie to nawet na dłużej Very Happy
Powrt do gry
Gollum
Go
PostWysany: 3 Cze 2005, 23:06    Temat postu: Re: Wieloryby Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Pamiętajcie, że jeden wieloryb waży kilkanaście ton

Kilkanaście ton to wieloryb przeciętny. Płetwal błękitny to ok. stu ton. No ale on jest największy. Finwal to juz połowę tego, sejwal połowę finwala, a gridnwal to tona.
A swoją drogą ciekawe, jakie wieloryby łapią? Farerczycy gustują w grindwalach. Mam nadzieję, że nie wieloryby biskajskie; już w latach siedemdziesiatych pisano o nich u nas w czasie przeszłym.
Powrt do gry
kami
Go
PostWysany: 30 Sty 2006, 18:25    Temat postu: Re: Wybić wieloryby Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
To ja jestem za wybiciem wielorybów, skoro to spowoduje, że będzie mniej turystów Twisted Evil
Ale tak serio, to te odwoływania wycieczek są śmieszne i kuriozalne, bo ludzie pchani jakimiś newsami z mediów, nawet nie wiedzą, że chodzi o badania naukowe, a nie tylko zabawę w zabijanie.
Dzięki tym badaniom będzie można lepiej właśnie chronić wieloryby.
Poza tym, według obiektywnych danych populacja wielorybów jest w tej chwili bardzo duża i nie grozi im wyginięcie, więc nawet kontrolowane "polowania" mogłyby wchodzić w grę.


Nie rozśmieszaj mnie jedyne badania jakie oni prowadzą to chyba kulinarne. Takie mydlenie oczu jak przez Japońców i Norwegów.

Nie wiem czy idąc na badania do lekarza chciałbś zostać poćwiartowany i usmażony, a z twego tłuszczu zrobionoby napój energetyczny a i kości by się na coś zdały.
Cool to jak z 4 częśći o Hannibalu - Milczenie wielorybów.

Ciekawe czy im się to chociaż opłaca, bo chwały na pewno nie przynosi.
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 29 Mar 2008, 23:11    Temat postu: Re: Wybić wieloryby Odpowiedz z cytatem

kami napisa:


Nie rozśmieszaj mnie jedyne badania jakie oni prowadzą to chyba kulinarne. Takie mydlenie oczu jak przez Japońców i Norwegów.

Nie wiem czy idąc na badania do lekarza chciałbś zostać poćwiartowany i usmażony, a z twego tłuszczu zrobionoby napój energetyczny a i kości by się na coś zdały.
Cool to jak z 4 częśći o Hannibalu - Milczenie wielorybów.

Ciekawe czy im się to chociaż opłaca, bo chwały na pewno nie przynosi.


Chwały nie przynosi też zabijanie owiec, świń, krów, drobiu i wszelkich innych zwierząt. Nie przynoszą chwały polowania nazywane "sportem".

Ale. Człowiek mięsożerny jest. Ja rozumiem tę całą krucjatę wegetarian przeciwko zabijaniu zwierząt. Don Kichota też rozumiem. Cóż jednak mogę poradzić na to, że tak uwielbiam schabowe?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron