reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Odpowiedź dla Joli i Einara
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 28 Sty 2005, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Szczególnie o pięknej Mongolii lol lol


O rany, Einar, to chyba przeze mnie... Very Happy

A w temacie - jest takie powiedzenie... Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... CHyba coś w tym jest, zresztą nie tylko w odniesieniu do lokalizacji. Może to dobrze, człowiek dzięki temu "za czymś pędzi, dokądś goni" (w pozytywnym znaczeniu takiego określenia).
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 28 Sty 2005, 14:45    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Po drugie czy nie zastanawiające jest to ,że największymi fanami Wyspy są ludzie mieszkający w kraju lub wręcz nigdy tu nie byli. .


I ja własnie o tym chciałem napisać. Jakis czas temu byłem na spotkaniu Towarzystwa Przyjazni Polsko-Islandzkiej, na którym to dane mi było porozmawiac z prezesem TPPI [ja mysle, ze Pan ten ma juz pod 70 lat, na zdjeciach Icelandu, siwa broda, o lasce chodzi, bardzo wporzo gosc ;>]. W pewnym momencie pomyslalem sobie zeby go zapytac, kiedy ostatnio był na Islandii, ale wtedy pomyslalem, a co jezeli w ogole nie był, zaraz pomyslalem, przeciez to niemozliwe by nie był nigdy na Islandii prezes Towarzystwa, wiec myslemysle, jak tu zagadac by nie wyjsc na barana, pytam wiec "A ile razy pan prezes był juz na Islandii"....mysle, dobre pytanie, z załozenia wyszedłem ze był jednak na wyspie choc raz, a jezeli nie był, to przynajmniej na barana nie wyszedłem.....

odpowiedz padła taka....

"prosze Pana, na Islandie wybieram sie od 1960 roku, i jakos nie moge dojechac, ale wierze, ze kiedys mi sie to jeszcze uda"..

cytaty z pamieci oczywiscie....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 29 Sty 2005, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale sie tu dzieje ...i o mnie duzo sie pisze...powiem tak ...oczywiscie ze wolalabym mieszkac w Polsce .Ale poniewaz juz tu jestm to nie moge zadreczac sie tym jak tu zimno ,drogo i inaczej ,Trzeba znalesc cos fajnego ,dobrego i tego sie trzymac .Powiem wam tak -bardzo sie ciesze ze nie urodzilam sie w Somalii lub Iraku.Kazdy moze przesledzic moje posty o tym jaka droga jest sluzba zdrowia ,jak denerwujac sa Islandczycy ktorzy na poczatku" sledzili nas " podczas zakupow czy nie kradniemy ,jak ciagle kaza nam sie przystosowac tz jesc ich jedzonko itd.Ale mysle ze to jeden z lepszych krajiow do ktorego mozna bylo przyjechac.Spokoj ,bezpieczenstwo,praca ,coraz wiecej kursow dla obcokrajowcow,coraz wieksze zaufanie z ich strony ,troche moj post ...pokrecony....osobiscie wolalabym byc biologiem lub geologiem na Alasce ...ale ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 29 Sty 2005, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Kazdy moze przesledzic moje posty o tym jaka droga jest sluzba zdrowia ,jak denerwujac sa Islandczycy ktorzy na poczatku" sledzili nas " podczas zakupow czy nie kradniemy ,jak ciagle kaza nam sie przystosowac tz jesc ich jedzonko itd.Ale mysle ze to jeden z lepszych krajiow do ktorego mozna bylo przyjechac.


I z tym się całkowicie zgadzam. Chociaż co do jedzenia to się nigdy nie przestawiłem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 29 Sty 2005, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można przyzwyczaić się do takiego jedzenia Question lol



tu jest więcej o odżywianiu się Islandczyków (po angielsku):

http://www.grapevine.is/?show=article&id=234&issue=

Kto zna niech poczyta.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Stalker
Go
PostWysany: 30 Sty 2005, 17:53    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:

Po drugie czy nie zastanawiające jest to ,że największymi fanami Wyspy są ludzie mieszkający w kraju lub wręcz nigdy tu nie byli. Dlaczego jeżeli jesteście takimi fanami nie przyjedziecie tu na dłużej.


Wiesz, jest cos takiego jak pieniądze i albo są albo ich nie ma... w niektórych przypadkach nie ma ich nigdy... a wówczas, wedle powiedzenia: "najlepiej zostać w domu"...

P.S. to strasznie irytujące nie móc podróżować i siedzieć przed kompem, strasznie...
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 30 Sty 2005, 19:50    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Stalker napisa:

Wiesz, jest cos takiego jak pieniądze i albo są albo ich nie ma... w niektórych przypadkach nie ma ich nigdy... a wówczas, wedle powiedzenia: "najlepiej zostać w domu"...

P.S. to strasznie irytujące nie móc podróżować i siedzieć przed kompem, strasznie...


Nigdy nie uwierzę w to ,że jak się bardzo pragnie gdzieś wyjechać to jest to nie możliwe. Na codzień spotykam tu (Islandia) rodaków którzy zamiast się irytować zrobili wszystko aby tu przyjechać.
Zamiast się irytować weź przykład z Islandiofili ,którzy cały czas planują wyjazdy, spotkania ,zloty itp.
Nie wiem ile masz lat ale skąd w tobie tyle pesymizmu ?

Zacznij sprawdzać wszystkie możliwości i okazje. Czasami szczęście czeka za rogiem tylko trzeba podać mu rękę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Stalker
Go
PostWysany: 31 Sty 2005, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no, Dcr, a ja z kolei jestem zdziwniony skąd w tobie tyle optymizmu, bo zazwyczaj narzekasz i krytykujesz... Ale to dobrze, to bardzo dobrze... w moim przypadku nie można mówić o pesymizmie tylko o realizmie... prawda jest taka, że mam już niestety tyle lat, by móc kombinować, ale wciąż chyba nie jestem na tyle sprytny i zaradny by wykombinować coś konkretnego - no i chyba za mało we mnie szaleństwa (patrz Jean V., który jedzie do Stanów do pracy, potem zwiedza Amerykę Południową Smile

P.S. jak nie dotrę na Islandię w ciągu najbliższych 5 - 10 lat to uznam to za życiową porażkę Smile
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 31 Sty 2005, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalker napisa:
No, no, Dcr, a ja z kolei jestem zdziwniony skąd w tobie tyle optymizmu, bo zazwyczaj narzekasz i krytykujesz...


No no , w moim wieku już patrzy się na Świat trochę inaczej. Ja i inni którzy piszą "inaczej" o Islandii nie staramy się krytykować ten piękny kraj lecz pokazać jego inne oblicze. A optymistyczne nastawienie do świata wynika z mojej natury.
Dziwi mnie tylko pesymizm młodych ludzi jak Ty. Ja całe życie stawiam sobie cele które " sa trochę za daleko" i staram się ich dosięgnąć.

p.s. Trzeba z żywymi na przód iść po życie siegać nowe a nie.........
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 31 Sty 2005, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w moim przypadku nie można mówić o pesymizmie tylko o realizmie

pesymiści zawsze mówią, że są realistami język

zachęcam do optymistycznej postawy! wiadomo, że optymiści osiągają więcej, często udaje im się zrealizować cele.
nie ma to jak nie wierzyć, nie próbować, od razu się poddać... Poddanie partii to najszybsza droga do porażki :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Stalker
Go
PostWysany: 31 Sty 2005, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pod warunkiem ze jest sie szachistą... Smile a ja w szachy grać nie umiem (dziwne, wiem jak sie poruszają figury, ale nic z tego nie potrafię stworzyć) Smile miałem już niejednego nauczyciela i każdy załamywał ręce Smile taaak. jesli chodzi o szachy, to jestem przypadkiem niewyuczalnym Sad
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron