reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Grenlandia
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sybila

Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 24
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 3 Lut 2005, 4:17    Temat postu: Grenlandia Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, czy ktoś coś słyszał o czymś ciekawym związanym z Grenlandią? Koleżanka, która prowadzi serwis o Grenlandii mówi, że ostatnio przeżywa istny najazd internautów - wygląda jakby gdzieś w prasie ukazał się jakiś ciekawy artykuł o tej bliskiej sąsiadce Islandii.
Ludzie walą tłumami, a nie wiadomo dlaczego...
Przy okazji zapraszam Was na nowo powstałe forum na www.grenlandia.pl - może wśród nas islandofili jest też paru grenlandofili? Smile Smile Smile


Ostatnio zmieniony przez Sybila dnia 3 Lut 2005, 12:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 3 Lut 2005, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkalem sie.. Moze to powrot zimy sprawil ;-)

Swoja droga Grenlandia- fascynujace miejsce.
Jakos dwa lata temu prowadzilem dosc luzne rozpoznanie w celu blizej nieokreslonego w czasie wyjazdu. Koszty transportu z miejsca na miejsce (ogrom przestrzeni poraza..) sa nieprawdopodobnie wysokie. Paradoksalnie duzo tajniej wypada przelot z Kopenhagi na Grenlandie. Problm pojawia sie, gdy musimy potem przedostac sie ze wschodniego fiordu na zachodni, gdzie jest najwiecej "atrakcji turystycznych". Droga impreza.
Szukalem nawet sponsorow po poznanskich instytucjach, ale nie bardzo ktokolwiek sie palil, zreszta w sponsoringu potrzebny jest wyczyn, ktorego ewentualne powodzenie rozslawi sponsora..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Stalker
Gość
PostWysłany: 6 Lut 2005, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes, a moze cos z grenlandzkiej muzyki znasz godnego polecenia? Ja chyba poszukam w sieci, ale nie wiem czy cos znajde...
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 6 Lut 2005, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W calym swoim zyciu spotkalem sie z dwoma(!) grenlandzkimi zespolami - nic ciekawego delikatnie mowiac ;-) Ale i tak szacunek, ze im sie chce..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ana
Gość
PostWysłany: 3 Mar 2005, 15:17    Temat postu: Grenlandia.... Odpowiedz z cytatem

Nie dziwie się, że ktoś zainteresował się Grenlandią...ja sama będąc w Islandii marzyłam o tym, by polecieć tam chociaż na jeden dzień. Jednak ciągle to odkładałam i nie wyrobiłam się. Lot z Islandii na Grenlandię, z punktu widzenia tamtejszych zarobków nie jest drogi jeśli sie trafi na promocje. Poza tym pojeździć psim zaprzęgiem po biegunie...rewelacja..lub polatać nad tą śnieżną krainą..Kiedyś tam sie wybiore...małe marzenie lol
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Mar 2005, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grenlandie polecam! Jesli ktos chce sie calkowicie wylaczyc z codziennosci to to jest wlasnie takie miejsce. Udalo mi sie poleciec na wschodnie wybrzeze - tradycyjny lot do Kulusuk, pozniej helikopterem do Tasiilaq. Chociaz nie bylo miejsca w schronisku Red House (a Hotel Angmagssalik kosztuje dosc drogo), podano mi adres rodziny, ktora chetnie mnie przenocowala. Gospodarz byl Dunczykiem, pani domu pochodzila z szanowanej miejscowej rodziny - dom byl pelen pamiatek, starych zdjec i tradycyjnych narzedzi. A do sniadania dostawalam miseczke poziomek z przydomowej szklarni Smile Mieszkancy domu obok na wiosne upolowali niedzwiedzia i skora suszyla sie przez cale lato na werandzie... Miejsce polecam wszystkim wedrujacym po gorach - jesli wyposazycie sie w mapy i dobry kompas (lepiej GPS), mozna odkryc zupelnie nowe, nieznane miejsca, przemaszerowac do kolejnej wioski (pare dni marszu), albo zrobic kilka krotszych wycieczek i napasc oczy widokami gor lodowych. No i oczywiscie atrakcje w rodzaju wycieczek zorganizowanych do cielacych sie lodowcow, albo wyprawy psich zaprzegow - nie mozna sie nudzic... Zainteresowanych odsylam na strone:

http://www.greenland-guide.gl/ammassalik/kulusuk.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 3 Mar 2005, 18:53    Temat postu: Islandia i Grenlandia Odpowiedz z cytatem

Niby obie wyspy są blisko, a jednak i kulturowo i geograficznie to dwa różne światy...
Myślę też o przelocie z Islandii na Grenlandię na 2-3 dni... Może się ziści Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
alexcure
Gość
PostWysłany: 16 Mar 2005, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy wcześniej nie interesowałam się Grenlandią, widzę, że warto :wink:
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 29 Mar 2005, 20:59    Temat postu: Rule Grenlandia! Odpowiedz z cytatem

alexcure napisał:
nigdy wcześniej nie interesowałam się Grenlandią, widzę, że warto

Z pewnością warto! Nie tylko dlatego, że to największa wyspa świata, ale dlatego, że jest tak bardzo dzika i dziewicza.
Już nawet Islandia wydaje się zatłoczonym hipermarketem wobec pustki Grenlandii Smile
W końcu na Islandii jest ok. 300 tys. ludzi, a na Grenlandii zaledwie 50 tys. - porównanie powierzchni obu wysp jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 30 Mar 2005, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, Basia, poziomki na Grenlandii... Mniam...
Byłyby to pewnie najdroższe poziomki w moim życiu, zważywszy na cenę lotu na G. Nawet promocyjną... Sad

Czy Islandia ma jakiegoś swojego tootlotka? Bo chyba muszę zagrać! Jak to z tym jest, drodzu Tambylcy?
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 30 Mar 2005, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to wygrane w islandzkim LOTTO nie są imponujące. No ale ciężko uzbierać sporą kumulację z tak niewielką ilością potencjalnych graczy. :wink:

Ostatnio zmieniony przez einar dnia 30 Mar 2005, 16:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 30 Mar 2005, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ze mają totka. Ale wygrane nie sa duze - mniej wiecej jak w naszym Expresslotku, no bo malo ludzi jest na Islandii i co za tym idzie - mało gra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamila

Dołączył: 19 Wrz 2004
Posty: 40
PostWysłany: 30 Mar 2005, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka mała ciekawostka sportowa dotycząca grenlandii. na trasach biathlonowego pucharu świata można zawsze spotkać państwo slettemark. nie odnoszą żadnych sukcesów, ale mają swoich wiernych fanów. ja również im kibicuję, mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli zobaczyć jakiś innych zawodników z grenlandii Smile a tutaj cała historia:
http://www.biathlonsite.republika.pl/slettemark.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 30 Mar 2005, 23:53    Temat postu: Wielki mały kraj Odpowiedz z cytatem

Kamila napisał:
(...) państwo slettemark (...)


Na początku pomyślałem, że piszesz o jakimś nowym państwie (w sensie kraju) o nazwie Slettemark Very Happy
Dopiero po przeczytaniu artykułu zrozumiałem, że państwo=rodzina Slettemarków Smile
Bardzo sympatyczny artykuł i fajni ludzie. A to jest też dobry pomysł na uprawianie sportu. W tak mało zaludnionych państwach (krajach) jak Grenlandia czy Islandia zawsze można znaleźć dziedzinę sportu, w której można być mistrzem danego kraju (np. rzucanie artystyczne bananem do tyłu po dwóch głębszych) Very Happy
Ale to prawda: im mniej ludzi, tym łatwiej zaspokoić własne ambicje. Na Grenlandii mógłbym być mistrzem skoków narciarskich, a w Polsce nawet nie dopchałbym się do kadry amatorów Dolnego Śląska. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 21 Kwi 2005, 17:09    Temat postu: Legenda Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem właśnie taką krótką choć treściwą legendę grenlandzką, którą znajdziecie tu:
http://www.grenlandia.pl/forum/viewtopic.php?p=88

Polecam gorąco Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
_AnĂ­ta_
Gość
PostWysłany: 21 Kwi 2005, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa legenda Wink

Żal mi tylko tej dziewczyny... najpierw ma poślubić psa (?!), później jeszcze porwanie i śmierć.

Naprawdę nie zazdroszczę Wink Confused
Powrót do góry
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 21 Kwi 2005, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się raczej niepodobała... przez tego psa chyba Confused

Legendy Świętokrzyskie to jest to! 8)
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 1:08    Temat postu: Los dziewczyny Odpowiedz z cytatem

Legenda jest bardzo barwna, a de facto los dziewczyny nie jest taki zły :wink:
W końcu poniekąd stała się nieśmiertelna... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Kwi 2005, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legenda jest w porządku, no już nie wyobrażajmy sobie tak dokładnie, jak to z pieskiem było... niektóre nasze legendy też pewnie mają różne niestrawne elementy... Smile a już mity greckie czy rzymskie... tam to dopiero mieli ciekawie Smile
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mario
Gość
PostWysłany: 4 Maj 2005, 18:31    Temat postu: do Grenlandii Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Jak byłem na Islandii,to wraz z kumplem bardzo chcieliśmy poleciec na Grenlandie,lecz cena mnie nieźle "wystraszyła".Szkoda,bardzo mnie pasjonują takie wyprawy, a przy okazji mógłbym zweryfikować prawdziwe i nieprawdziwe mity na temat życia, zachowań,gościnności.. i kobiet.Wiele o nich słyszałem ale doprawdy, nie wiem co jest prawda a co nie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron